Jump to content

SOS Το κινητο μου επεσε σε φρεατιο!


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα καθως ετρεχα για να προλαβω το λεωφορειο, το κινητο μου (sony ericsson x10 mini pro) γλιστραει απ'την τσεπη,πεφτει κατω αναπηδαει στον δρομο και καθως ηταν βραγμενος γλιστραει και τσουπ πεφτει μεσα σε ενα φρεατιο ομβριων υδατων!Δεν υπαρχει καμια ελπιδα να το ξαναβρω.Εχει μεσα την sim μου.Πως μπορω να βγαλω μια καινουρια sim με το ιδιο νουμερο και να ακυρωσω την παλια και ποσο θα μου κοστισει?Εχω συμβολαιο στην wind.
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε ατυχία!!!!

Αν πας σε ένα κατάστημα wind, αυτό που ζητάς γίνεται εύκολα, αν είχες συμβόλαιο τουλάχιστον. Για καρτοτηλέφωνο δεν ξέρω να σου πώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε ενα κατάστημα Wind .Νομίζω ειναι 5ευρώ να σου ξαναβγάλουν το ίδιο νούμερο αλλα αν πεις μα κ μου κ θα παω στη vodafone κτλ το κάνουν δωρεάν
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε ατυχία!!!!

Αν πας σε ένα κατάστημα wind, αυτό που ζητάς γίνεται εύκολα, αν είχες συμβόλαιο τουλάχιστον. Για καρτοτηλέφωνο δεν ξέρω να σου πώ.

 

Η αντικατάσταση της κάρτας SIM κοστίζει 5€ και ισχύει τόσο για τους συνδρομητές συμβολαίου όσο και για τους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας.

Φίλε μου, λυπάμαι για την απώλειά σου. :(

Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε ενα κατάστημα Wind .Νομίζω ειναι 5ευρώ να σου ξαναβγάλουν το ίδιο νούμερο αλλα αν πεις μα κ μου κ θα παω στη vodafone κτλ το κάνουν δωρεάν

 

Τί "μα και μου" ρε συ... δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Μόνο αν είναι εντός εγγύησης. μην γίνει ρόμπα ο άνθρωπος που θα πάει για αντικατάσταση. αν του δώσουν απόδειξη 5€ και δεν πληρώσει, το κατάστημα θα την κεράσει;!

Link to comment
Share on other sites

Τί "μα και μου" ρε συ... δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Μόνο αν είναι εντός εγγύησης. μην γίνει ρόμπα ο άνθρωπος που θα πάει για αντικατάσταση. αν του δώσουν απόδειξη 5€ και δεν πληρώσει, το κατάστημα θα την κεράσει;!

 

Έτσι. σιγά ρε παιδιά μην κάνει ιστορία για 5 ευρώ. Μην τρελαθούμε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ελεος. δεν ειναι μαγαζι σε καποιο στενο ειναι αλυσιδα και εχει συγκεκριμενες τιμες και οσο και να θελει ο υπαλληλος δεν μπορει να κοψει ουτε cents εκτος αν τα βαλει απο την τσεπη του.

 

5 ευρω κανει και στην βγαζουν μεσα σε 1 λεπτο μην αγχωνεσαι γιαυτο.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα σε καταστημα της wind και μου δωσανε καινουρια καρτα sim με 5 € μεσα σε 2 λεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα σε καταστημα της wind και μου δωσανε καινουρια καρτα sim με 5 € μεσα σε 2 λεπτα.

 

Μακάρι να μην σου ξανασυμβεί το σημερινό. :) Πάντως να ξέρεις πως από σήμερα έχεις 3 μήνες εγγύηση, οπότε αν σου πάθει τίποτα, θα πας σε ένα κατάστημα WIND και θα στην αλλάξουν δωρεάν. :)

 

Παιδιά, δεν χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας. Σε κάποια πράγματα ο πελάτης θα πρέπει να πληρώνει και να μην κάνει κόνξες, δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Άλλο να "απειλήσεις" ότι θα πας αλλού για να σου δώσουν μεγαλύτερη επιδότηση ή να σου κάνουν κάποια μεγαλύτερη μείωση και άλλο να "απειλήσεις" για να πάρεις δωρέαν μια κάρτα SIM. Στην πρώτη περίπτωση κάτι θα γίνει, στη δεύτερη θα σου πουν "ώρα καλή". ;)

 

Περισσότερα για τις κάρτες SIM της WIND, εδώ.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω λογικο να πληρωσω για αλλαγη sim στην συγκεκρειμενη περιπτωση αφου η απωλεια οφειλεται κυριως σε δικη μου απροσεξια(και γκαντεμια) και δεν ειναι φταιξιμο της εταιρειας.Αμα ειχε χαλασει η sim απο μονη της και ειχε παψει να λειτουργει χωρις δικη μου υπαιτιοτητα εγω,τοτε θα επρεπε να ηταν δωρεαν η αλλαγη. Αλλα τα 5 € που πληρωσα ειναι ψιχουλα μπροστα στα χρηματα που θα πρεπει να δωσω για καινουρια συσκευη.Προς το παρον εχω βολευτει προσωρινα με το παλιο μου sony ericsson K810i.Σκεφτομαι να παρω το iPhone 4S ή το samsung galaxy s3 λιγο πριν τα Χριστουγεννα και βεβαια θα το προσεχω καλυτερα απ'τα ματια μου.Ελπιζω να μην μου ξανασυμβει κατι τετοιο γιατι αμα χασω κινητο σαν το iPhone ή το samsung galaxy s3

θα αυτοκτονισω!:knife::p

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα να τους πεις μα και μου...
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

@NetSurfer_g7

iPhone 4s με θήκη lifeproof αδιάβροχη! απλώς μετά θα το αλιεύσεις. την έχω από Ιούνιο και δεν την έχω βγάλει καν. άσε που δεν κάνει και τόσο μπαμ πως είναι iPhone.

 

edit: θα βγάλουν και για το Samsung S3

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

@NetSurfer_g7

iPhone 4s με θήκη lifeproof αδιάβροχη! απλώς μετά θα το αλιεύσεις. την έχω από Ιούνιο και δεν την έχω βγάλει καν. άσε που δεν κάνει και τόσο μπαμ πως είναι iPhone.

 

edit: θα βγάλουν και για το Samsung S3

 

Ποσο αδιαβροχη ειναι?Μπορεις να τραβηξεις και φωτογραφιες απ'τον βυθο της θαλλασας?Η οθονη αφης παραμενει λειτουργικη και μεσα στην θηκη?

Link to comment
Share on other sites

2 μέτρα βάθος, φωτογραφίες και βίντεο εύκολα μέσα στο νερό (φωτογραφίες μόνο βέβαια με το πλαινό πλήκτρο διότι δεν πιάνει η αφή μέσα στο νερό)

πλήρως λειτουργική από αφή και ήχο. δες βιντεο στο youtube.

σου λέω πιο πολύ χαίρομαι τη θήκη από το κινητό :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...