Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy Note II


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον πηγα σε ενα καταστημα Γερμανος και το τηλεφωνο εχει 550 ευρω.τη δωροεπιταγη των 150 ευρω μπορεις να την εξαργυρωσεις στη τιμη του κινητου αρα 700-150=550.Εγω παντως το χτυπησα!!Πιστευω σαν συσκευη θα με βολεψει πολυ και να μην το μετανιωσω.Α και ειναι ελληνικο ετσι,να μην ξεχασω να πω!!!:)

Η τιμή αυτή για ελληνική συσκευή είναι απλά σούπερ... Καλορίζικος φίλε... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να κανω μια ερώτηση . η πληρωμή στο

expansys έγινε σήμερα και τους έστειλα

e-mail με την πληρωμή . πόσες μέρες κάνει

να έρθει και με ποια κούριερ έρχετε ?

γνωρίζει κανείς . ( 1 η ώρα το μεσημέρι

ήδη τους είχα στειλει με e-mail την πληρωμή )

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα σε ενα καταστημα Γερμανος και το τηλεφωνο εχει 550 ευρω.τη δωροεπιταγη των 150 ευρω μπορεις να την εξαργυρωσεις στη τιμη του κινητου αρα 700-150=550.Εγω παντως το χτυπησα!!Πιστευω σαν συσκευη θα με βολεψει πολυ και να μην το μετανιωσω.Α και ειναι ελληνικο ετσι,να μην ξεχασω να πω!!!:)

 

Λες να μπορείς να συνδυασεις και επιδότηση συσκευής σε συμβόλαιο κινητού; Γιατί σκέφτομαι για ένα νούμερο να το πάω στην Cosmote. Και κάνα 100 ευρώ από εκεί 450 μια χαρά...

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Λες να μπορείς να συνδυασεις και επιδότηση συσκευής σε συμβόλαιο κινητού; Γιατί σκέφτομαι για ένα νούμερο να το πάω στην Cosmote. Και κάνα 100 ευρώ από εκεί 450 μια χαρά...
Φιλε λογικα θα γινεται γιατι εμενα με ρωτησαν αν ενδιαφερομαι και τους ειπα οχι επειδη εχω ηδη συνδεση comsote.Δε χανεις να ρωτησεις παντως.:)

 

Η τιμή αυτή για ελληνική συσκευή είναι απλά σούπερ... Καλορίζικος φίλε... :)
Ευχαριστω φιλε!!Πεμπτη που θα το εχω λογικα στα χερια μου εχει να πεσει πολυ διαβασμα:lol::lol: Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το φορουμ μια και ειναι το πρωτο μου ποστ. Συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που κανετε και τη βοηθεια που προσφερετε σε ολους μας!

 

Ξερει κανεις αν οι συσκευες του Γερμανου ειναι branded στην Cosmote ή αν ειναι καθαρες;

Link to comment
Share on other sites

Mια γνώμη ρε παιδιά !

Απ' την στιγμή που ΔΕΝ θέλω να "επεμβω" με κανένα τρόπο στη συσκευή, αξίζει να δώσω 600 ευρώ για την επίσημη Ελληνική ?

Η

Να επιλλέξω την φθηνότερη λύση, με οτι αυτή συνεπάγεται...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα ηδη το htc 8s Με εκπτωση 75 ευρω.Ο νοων νοειτο

Επιμενω 550 θα δωσεις και θα ειναι και σε 12 ατοκες εαν εχεςις πιστωτικη

 

Θέλω να ευχαριστήσω και δημόσια εδώ το φίλο που μας έδωσε αυτή την υπέροχη πληροφορία.

 

Για εμάς που είμαστε καινούριοι στο android είναι οτι καλύτερο από άποψης τιμής, αφού διαδικασίες routing και custom rom τρομάζουν λίγο -τουλάχιστον ψυχολογικά- σε ένα ολοκαίνουριο κινητό.

Θα μπούμε όμως σιγά-σιγά με μελέτη και σε αυτά τα νερά!

 

Επίσης θέλω (κι έτσι πρέπει), να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που αφιερώνουν από το χρόνο τους όταν μοιράζουν γενναιόδωρα τις πληροφορίες αλλά και συμβουλές τους, όπως επίσης και αυτούς που έχουν αναρτήσει ολόκληρα άρθρα -τύπου Βίβλος- για να βρίσκουμε ουσιαστικά εμείς "μασημένη" τροφή και η τεράστια οροσειρά που λέγεται android, custom roms κ.τ.λ. να γίνεται ένα βατό λοφάκι και με μια σχετική μελέτη πλαισιωμένη από τη καθοδήγηση των παλαιοτέρων όλα να γίνονται ευκολότερα.

 

Όπως καταλαβαίνετε ευτυχισμένος κάτοχος του Note 2 κι εγώ πλεον, από κατάστημα της αλυσίδας "Γερμανός"!

Edited by Einhorn
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ http://www.samsung.com/gr/cashback/ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΟΤΕ 2 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ 100 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ 3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΕΩΣ 11 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ!!!!ΤΟ ΠΗΡΑ 550 ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 100 ΕΥΡΩ Η SAMSUNG ΠΑΡΤΥ ΘΑ ΚΑΝΩ!!!!!Αυτο καταλαβα διαβαζοντας το κουπονι που εχουν για ορους της προσφορας,ας το διαβασουν και οι αλλοι να το επειβεβαιωσουν!

φΙΛΕ laz37283 ενα ευχαριστω και απο μενα για την πληροφορια με την προσφορα στο Γερμανο.

Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε @laz37283 ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση :up: . Το έψαχνα σήμερα όλο το πρωί σε διάφορους "Γερμανούς" (Αθήνα) στο κέντρο και πέριξ του κέντρου, αλλά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα της συσκευής όπου πήγα !

Το βρήκα σε ενα μεγαλοκατάστημα (θα αναφερθώ αύριο για ποιό μιλάω), όπου και στην συζήτηση με τον υπεύθυνο πωλητή, μου ανέφερε ότι μπορεί να μου το δώσει στα 599 ευρώ έναντι των 699 της "επίσημης" τιμής...

Τελικά, λόγω του ότι δεν το είχε σε γκρί, μού είπε οτι μπορώ να το πάρω μέχρι αύριο στις 12 που θα το έχει, στην μειωμένη τιμη !

Φυσικά ενοούσε τιμή μετρητοίς...

Αν κάποιος φίλος έχει υπ΄οψιν κάποιο κατάστημα Γερμανού που μπορεί να το διαθέτει, ας το αναφέρει, είτε σε ΠΜ, είτε εδω στο νήμα (δεν ξέρω μη τυχών και θεωρηθεί αθέμιτη διαφήμιση, γι΄αυτο λεω το ΠΜ...)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω και δημόσια εδώ το φίλο που μας έδωσε αυτή την υπέροχη πληροφορία.

 

Για εμάς που είμαστε καινούριοι στο android είναι οτι καλύτερο από άποψης τιμής, αφού διαδικασίες routing και custom rom τρομάζουν λίγο -τουλάχιστον ψυχολογικά- σε ένα ολοκαίνουριο κινητό.

Θα μπούμε όμως σιγά-σιγά με μελέτη και σε αυτά τα νερά!

 

Επίσης θέλω (κι έτσι πρέπει), να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που αφιερώνουν από το χρόνο τους όταν μοιράζουν γενναιόδωρα τις πληροφορίες αλλά και συμβουλές τους, όπως επίσης και αυτούς που έχουν αναρτήσει ολόκληρα άρθρα -τύπου Βίβλος- για να βρίσκουμε ουσιαστικά εμείς "μασημένη" τροφή και η τεράστια οροσειρά που λέγεται android, custom roms κ.τ.λ. να γίνεται ένα βατό λοφάκι και με μια σχετική μελέτη πλαισιωμένη από τη καθοδήγηση των παλαιοτέρων όλα να γίνονται ευκολότερα.

 

Όπως καταλαβαίνετε ευτυχισμένος κάτοχος του Note 2 κι εγώ πλεον, από κατάστημα της αλυσίδας "Γερμανός"!

Φιλε το παρελαβες η το περιμενεις ακομα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ http://www.samsung.com/gr/cashback/ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΟΤΕ 2 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ 100 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ 3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΕΩΣ 11 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ!!!!ΤΟ ΠΗΡΑ 550 ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 100 ΕΥΡΩ Η SAMSUNG ΠΑΡΤΥ ΘΑ ΚΑΝΩ!!!!!Αυτο καταλαβα διαβαζοντας το κουπονι που εχουν για ορους της προσφορας,ας το διαβασουν και οι αλλοι να το επειβεβαιωσουν!

φΙΛΕ laz37283 ενα ευχαριστω και απο μενα για την πληροφορια με την προσφορα στο Γερμανο.

 

Επικοινωνησα με τον Γερμανο στο Mall δεν ηξεραν, καλεσα στο Πασαλιμανι και η υπαλληλος που με εξυπηρετησε μου εξηγησε οτι ΔΕΝ συμμετεχει ο Γερμανος στη συγκεκριμενη προωθητικη ενεργεια της επιστροφης των 100Ε.

 

Δεν θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου, αυτο ειναι που μου ειπε η υπαλληλος στον Γερμανο. Εχω ηδη επικοινωνησει με την Samsung και εθεσα το θεμα του Γερμανου με τις ατοκες δοσεις και θα με ενημερωσουν επισημα αυριο το πρωι.

 

Φυσικα θα ενημερωσω για καθε εξελιξη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για όσους ακόμα το σκέφτονται, μη χάσετε την ευκαιρία με τα 100 € cash-back της Samsung, που αναφέρθηκε παραπάνω: http://www.samsung.com/gr/cashback/

 

Αγορά επίσημου ελληνικού Note II από eXtreme Mobile στα 585 € - 100 € = 485 € τελική τιμή!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα τηλεφωνο πριν λιγο στη samsung και μου ειπαν οτι η ενημερωση που εχουν μεχρι τωρα λεει οτι ισχυει σιγουρα σε ολες τις ελληνικες συσκευες ΟΛΩΝ τΩΝ αλυσιδων ηλεκτρονικων πλην των eshops.Οταν ρωτησα συγκεκριμενα για τον Γερμανο μου ειπε ναι.Για συσκευες εισαγωγης απο ΕΕ μου ειπε σιγουρα οχι.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα τηλεφωνο πριν λιγο στη samsung και μου ειπαν οτι η ενημερωση που εχουν μεχρι τωρα λεει οτι ισχυει σιγουρα σε ολες τις ελληνικες συσκευες ΟΛΩΝ τΩΝ αλυσιδων ηλεκτρονικων πλην των eshops.Οταν ρωτησα συγκεκριμενα για τον Γερμανο μου ειπε ναι.Για συσκευες εισαγωγης απο ΕΕ μου ειπε σιγουρα οχι.

 

Επειδη οπως λεω παραπανω μιλησα με τη Samsung, η υπαλληλος εκει με εβαλε σε αναμονη, ρωτησε για τον γερμανο και ειπε οτι θα με ενημερωσουν αυριο για το τι ισχυει.

 

Δηλαδη το ιδιο τηλεφωνικο κεντρο εδωσε 2 διαφορετικες απαντησεις.....:mad:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα με τον Γερμανο στο Mall δεν ηξεραν, καλεσα στο Πασαλιμανι και η υπαλληλος που με εξυπηρετησε μου εξηγησε οτι ΔΕΝ συμμετεχει ο Γερμανος στη συγκεκριμενη προωθητικη ενεργεια της επιστροφης των 100Ε.

 

Δεν θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου, αυτο ειναι που μου ειπε η υπαλληλος στον Γερμανο. Εχω ηδη επικοινωνησει με την Samsung και εθεσα το θεμα του Γερμανου με τις ατοκες δοσεις και θα με ενημερωσουν επισημα αυριο το πρωι.

 

Φυσικα θα ενημερωσω για καθε εξελιξη.

Αν κατάλαβα καλά απο το έντυπο της samsung Hellas, η προωθητική ενέργεια δεν έχει σχέση με το κατάστημα αγοράς και αν αυτό συμμετέχει η όχι, αλλά η μόνη προυπόθεση είναι η συσκευή να είναι εισαγωγή της επίσημης Ελληνικής αντιπροσωπείας. Φυσικά να βρίσκεται και εντός των συγκεκριμένων χρονικών ορίων που θέτει !

Εσύ βέβαια φίλε BlackRed_7 ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ κάνεις και το ψάχνεις. Αναμένουμε την απάντηση αύριο :thanks:

 

Τώρα όσο αφορά την διαθεσιμότητα στον Γερμανό, κατάφερα να επικοινωνήσω μέσω τρίτου, με ένα κατάστημα και μου είπαν οτι η συσκευή βρίσκεται σε χαμηλή διαθεσιμότητα στην "αλυσίδα"...

Εκανα μια προκράτηση με καταληκτική ημέρα την Παρασκευή, χωρίς όμως να μπορούν να εγγυηθούν ότι θα το έχουν 100%, με ότι αύτο κι αν σημαίνει...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις πριν 3 ώρες περίπου παρήγγειλα και εγώ το note 2 από birdphone, η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε ότι πιθανόν να το έχω και αύριο στα χέρια μου λόγω ότι ήταν άμεσα διαθέσιμο, είμαι από Καβάλα, υπάρχει περίπτωση να έρθει το τηλέφωνο τόσο γρήγορα;;;; έχει κάποιος άλλες ανάλογη εμπειρία;; Γνωρίζει κάποιος τι ρομ θα φοράει κινητό;;

Και φτάνει στο τέλος η συμβίωση με το απίστευτο και θρυλικό πλέον galaxy s i9000, κινητό το οποίο τα δύο χρόνια που είμαι κάτοχος, μου πρόσφερε με το παραπάνω απίστευτη ευχαρίστηση....ελπίζω και το note 2 να το ευχαριστηθώ τόσο, καλώς σας βρήκα λοιπόν.

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις πριν 3 ώρες περίπου παρήγγειλα και εγώ το note 2 από birdphone, η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε ότι πιθανόν να το έχω και αύριο στα χέρια μου λόγω ότι ήταν άμεσα διαθέσιμο, είμαι από Καβάλα, υπάρχει περίπτωση να έρθει το τηλέφωνο τόσο γρήγορα;;;; έχει κάποιος άλλες ανάλογη εμπειρία;; Γνωρίζει κάποιος τι ρομ θα φοράει κινητό;;

Και φτάνει στο τέλος η συμβίωση με το απίστευτο και θρυλικό πλέον galaxy s i9000, κινητό το οποίο τα δύο χρόνια που είμαι κάτοχος, μου πρόσφερε με το παραπάνω απίστευτη ευχαρίστηση....ελπίζω και το note 2 να το ευχαριστηθώ τόσο, καλώς σας βρήκα λοιπόν.

Ναι κατά 99% θα το έχεις αύριο. Για τη ρομ δεν μπορεί να σου απαντήσει κανένας. Οπότε όταν έρθει, το συνδέεις στο kies και βλέπεις. Επειδή πέρασα από όλα τα galaxy, θα πάθεις πλάκα με το note ii.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη οπως λεω παραπανω μιλησα με τη Samsung, η υπαλληλος εκει με εβαλε σε αναμονη, ρωτησε για τον γερμανο και ειπε οτι θα με ενημερωσουν αυριο για το τι ισχυει.

 

Δηλαδη το ιδιο τηλεφωνικο κεντρο εδωσε 2 διαφορετικες απαντησεις.....:mad:

Έλεος τι να πει κανείς:(
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατά 99% θα το έχεις αύριο. Για τη ρομ δεν μπορεί να σου απαντήσει κανένας. Οπότε όταν έρθει, το συνδέεις στο kies και βλέπεις. Επειδή πέρασα από όλα τα galaxy, θα πάθεις πλάκα με το note ii.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, είμαι σίγουρος ότι θα πάθω πλάκα!! Το πήρα μετά από πολύ ψάξιμο και αναμονή....

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά απο το έντυπο της samsung Hellas, η προωθητική ενέργεια δεν έχει σχέση με το κατάστημα αγοράς και αν αυτό συμμετέχει η όχι, αλλά η μόνη προυπόθεση είναι η συσκευή να είναι εισαγωγή της επίσημης Ελληνικής αντιπροσωπείας. Φυσικά να βρίσκεται και εντός των συγκεκριμένων χρονικών ορίων που θέτει !

Εσύ βέβαια φίλε BlackRed_7 ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ κάνεις και το ψάχνεις. Αναμένουμε την απάντηση αύριο :thanks:

 

Τώρα όσο αφορά την διαθεσιμότητα στον Γερμανό, κατάφερα να επικοινωνήσω μέσω τρίτου, με ένα κατάστημα και μου είπαν οτι η συσκευή βρίσκεται σε χαμηλή διαθεσιμότητα στην "αλυσίδα"...

Εκανα μια προκράτηση με καταληκτική ημέρα την Παρασκευή, χωρίς όμως να μπορούν να εγγυηθούν ότι θα το έχουν 100%, με ότι αύτο κι αν σημαίνει...:confused:

 

Αναφέρει κάτι για "συμμετέχοντα καταστήματα" όμως μετά αναφέρει όλα καταταστήματα , πλην των ηλεκτρονικών, και συσκευές διατεθιμένες απο την Samsung Hellas...Δεν προκύπτει απο κάπου οτι "εξαιρείται ο Γερμανός"..

.Εξ άλλου τα καταστήματα, δεν εμπλέκονται καθόλου στην διαδικασία, αφου το μόνο που χρειάζεται είναι η απόδειξη,οπου φαίνονται τα στοιχεία τους και προφανώς τα στοιχεία της συσκευής (μαζί με τα άλλα ατομικά δικαιολογητικά που ζητάνε).

Όλες τις ενέργειες τις κάνει ο κάτοχος μόνος του με συναλλαγή απ' ευθείας με την Sammy Hellas, και το κατάστημα δεν φαίνεται να έχει καμια σχέση. Υποθέτω πως αν εμπλέκονταν το κατάστημα, θα έκαναν τα καταστήματα το cash back απ ευθείας, ή θα υπήρχε αντίστοιχη έκπτωση.

 

Η επιστροφή χρημάτων του Γερμανού, είναι τελείως άσχετη με αυτη την διαδικασία, αφού 1ον), δεν αφορά αποκλειστικά το NoteΙI, 2ον) δεν αφορά αποκλειστικά προίόντα samsung και 3ον) τα καταστήματα δεν προκύπτει οτι επιβαρύνονται κάπως απο τη διαδικασία...

 

Σε κάθε περίπτωση εγω το παρήγγειλα απο Γερμανό :O:blink: ...Ίδομεν...

 

edit: Απο την επίσημη της Samsung Hellas στο FB...

" Η αγορά μπορεί να γίνει από οποιοδήποτε κατάστημα του δικτύου πωλήσεων της Samsung. Ευχαριστούμε πολύ!"

 

Δεν νομίζω ο Γερμανός να ΜΗΝ είναι....Λογικά όλα τα καταστήματα που πουλαν ελληνικές συσκευές θα είναι μέσα...

Edited by scorpion8283
Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το παρελαβες η το περιμενεις ακομα?

 

Φίλε μου, το τηλέφωνο το πήρα άμεσα από το κατάστημα "Γερμανός" στο Χαλάνδρι σε λευκό χρώμα καθώς με ενημέρωσαν πως στις αποθήκες δεν έχουν γκρι (που ήθελα εγώ), με αυτή τη τιμή όμως και με 12 άτοκες δόσεις δε ρισκάρισα να χάσω τη προσφορά περιμένωντας και από οτι διαβάζω εδώ που οι φίλοι μας δε το βρίσκουν εύκολα, μάλλον καλώς έπραξα.

Όποιος θέλει ας πάρει ένα τηλέφωνο στο κατάστημα Γερμανός στο Χαλάνδρι και ας προσπαθήσει αν μπορεί να του το κρατήσουν.

Ο συνδυασμός της έκπτωσης μέσω δωροεπιταγής 150€ συν το οτι δέχονται και 12 άτοκες δόσεις αλλά και τα επιπλέον 100€ επιστροφής μέσω της προωθητικής ενέργειας της Samsung κάνουν τη περίπτωση πραγματικά μοναδική.....

 

Αναφέρει κάτι για "συμμετέχοντα καταστήματα" όμως μετά αναφέρει όλα καταταστήματα , πλην των ηλεκτρονικών, και συσκευές διατεθιμένες απο την Samsung Hellas...Δεν προκύπτει απο κάπου οτι "εξαιρείται ο Γερμανός"..

.Εξ άλλου τα καταστήματα, δεν εμπλέκονται καθόλου στην διαδικασία, αφου το μόνο που χρειάζεται είναι η απόδειξη,οπου φαίνονται τα στοιχεία τους και προφανώς τα στοιχεία της συσκευής (μαζί με τα άλλα ατομικά δικαιολογητικά που ζητάνε).

Όλες τις ενέργειες τις κάνει ο κάτοχος μόνος του με συναλλαγή απ' ευθείας με την Sammy Hellas, και το κατάστημα δεν φαίνεται να έχει καμια σχέση. Υποθέτω πως αν εμπλέκονταν το κατάστημα, θα έκαναν τα καταστήματα το cash back απ ευθείας, ή θα υπήρχε αντίστοιχη έκπτωση.

 

Η επιστροφή χρημάτων του Γερμανού, είναι τελείως άσχετη με αυτη την διαδικασία, αφού 1ον), δεν αφορά αποκλειστικά το NoteΙI, 2ον) δεν αφορά αποκλειστικά προίόντα samsung και 3ον) τα καταστήματα δεν προκύπτει οτι επιβαρύνονται κάπως απο τη διαδικασία...

 

Σε κάθε περίπτωση εγω το παρήγγειλα απο Γερμανό :O:blink: ...Ίδομεν...

 

Είναι ακριβώς όπως τα περιγράφει ο φίλος παραπάνω!

Το λέω με σιγουριά γιατί συμμετείχα πέρσι σε ανάλογη προωθητική ενέργεια.

Αυτό που "ίσως" θέλει προσοχή είναι να μην αγοραστεί η συσκευή από το e-germanos και να πάει οπωσδήποτε αυτοπροσώπος στο κατάστημα, η ξεκάθαρη αναφορά από τη Samsung οτι "εξαιρούνται ΟΛΑ τα ηλεκτρονικά καταστήματα ηλεκτρονικών αγορών" μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στη διαδικασία.

Οπότε κάντε τα όλα από κοντά και με 'γειά σας!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το τηλέφωνο το πήρα άμεσα από το κατάστημα "Γερμανός" στο Χαλάνδρι σε λευκό χρώμα καθώς με ενημέρωσαν πως στις αποθήκες δεν έχουν γκρι (που ήθελα εγώ), με αυτή τη τιμή όμως και με 12 άτοκες δόσεις δε ρισκάρισα να χάσω τη προσφορά περιμένωντας και από οτι διαβάζω εδώ που οι φίλοι μας δε το βρίσκουν εύκολα, μάλλον καλώς έπραξα.

Όποιος θέλει ας πάρει ένα τηλέφωνο στο κατάστημα Γερμανός στο Χαλάνδρι και ας προσπαθήσει αν μπορεί να του το κρατήσουν.

Ο συνδυασμός της έκπτωσης μέσω δωροεπιταγής 150€ συν το οτι δέχονται και 12 άτοκες δόσεις αλλά και τα επιπλέον 100€ επιστροφής μέσω της προωθητικής ενέργειας της Samsung κάνουν τη περίπτωση πραγματικά μοναδική.....

Ωραιος,ειναι ξεκλειδωτο ετσι,οχι branded σε καμια cosmote?Πηγα χτες και και το προπαρηγγειλα στο γερμανο στο Χαιδαρι,εδω κοντα στο σπιτι μου,εδωσα και μια προκαταβολη οποτε υποθετω δε μπορω να αλλαξω τωρα κατι.Δε πειραζει ομως τοσους μηνες αναμονης δε θα χαλαστω για 2-3 μερες τωρα! Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσα το άσπρο Note2. μου σε φίλο εδώ στο forum και αμέσως μου έλειψε όπως κ τις άλλες φορές βεβαίως!

Οπότε το βρήκα σε Γερμανό σε γκρι και το κράτησα για αύριο να πάω να το πάρω.

Τώρα αν δίνει κ η Samsung τίποτα καλά είναι αλλά εμένα με καίει να μου τα είπαν σωστά στο μαγαζί καθώς ο πρώτος υπάλληλος όταν του είπα θέλω το Note2 μου έλεγε για το tab και ο άλλος για το...mini!!!!!

Τεσπα βρήκα μια κοπέλα να συνεννοηθούμε οπότε ίδωμεν αύριο :-)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος,ειναι ξεκλειδωτο ετσι,οχι branded σε καμια cosmote?Πηγα χτες και και το προπαρηγγειλα στο γερμανο στο Χαιδαρι,εδω κοντα στο σπιτι μου,εδωσα και μια προκαταβολη οποτε υποθετω δε μπορω να αλλαξω τωρα κατι.Δε πειραζει ομως τοσους μηνες αναμονης δε θα χαλαστω για 2-3 μερες τωρα!

 

Άμα σου πω πως έχω ανάγει σε ολόκληρη ιεροτελεστία τη έναρξη της συσκευής.

Την αγόρασα το μεσημέρι αλλά σχολάσα στις 21:00, οπότε τώρα το έχω και φορτίζει αλλά είμαι σίγουρος πως είναι ξεκλείδωτο.

Επιπλέο θα πρέπει να πάω να αλλάξω τη κάρτα sim μου με microsim, αλλά στο μεταξύ θα το χαρώ λίγο έτσι.

Κι εγώ περίμενα μήνες.... αλλά ευτυχώς τελικά καθώς οι συνθήκες ήταν ιδανικές τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει κάτι για "συμμετέχοντα καταστήματα" όμως μετά αναφέρει όλα καταταστήματα , πλην των ηλεκτρονικών, και συσκευές διατεθιμένες απο την Samsung Hellas...

Αυτο ακριβως ειδα στους ορους γι'αυτο και ρωτησα στη Samsung. Η λογικη λεει οτι θα παρουμε κανονικα την επιστροφη αλλα η λογικη εχει αποχωρησει εδω και καιρο απο την χωρα γι'αυτο και περιμενω την επισημη απαντηση.

 

.Εξ άλλου τα καταστήματα, δεν εμπλέκονται καθόλου στην διαδικασία, αφου το μόνο που χρειάζεται είναι η απόδειξη,οπου φαίνονται τα στοιχεία τους και προφανώς τα στοιχεία της συσκευής (μαζί με τα άλλα ατομικά δικαιολογητικά που ζητάνε).

Όλες τις ενέργειες τις κάνει ο κάτοχος μόνος του με συναλλαγή απ' ευθείας με την Sammy Hellas, και το κατάστημα δεν φαίνεται να έχει καμια σχέση. Υποθέτω πως αν εμπλέκονταν το κατάστημα, θα έκαναν τα καταστήματα το cash back απ ευθείας, ή θα υπήρχε αντίστοιχη έκπτωση.

 

Η επιστροφή χρημάτων του Γερμανού, είναι τελείως άσχετη με αυτη την διαδικασία, αφού 1ον), δεν αφορά αποκλειστικά το NoteΙI, 2ον) δεν αφορά αποκλειστικά προίόντα samsung και 3ον) τα καταστήματα δεν προκύπτει οτι επιβαρύνονται κάπως απο τη διαδικασία...

Συμφωνω, συμφωνω και συμφωνω ολα σωστα και λογικα αυτα που λες.

Αυριο θα ξεκαθαρισει η κατασταση, εχω κανει κρατηση ενα γκρι:D

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...