Jump to content

[Note series] Η εμπειρία σας από την μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι root φίλε μου.

 

Δεν γνωρίζω άλλο τροπο. Και εγώ αν τα βγάλω θα ανοίξουν απο μόνα τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι δυστυχως καμια αντιδραση οτι και να εχω κανει. Αρα σερβις, και μαλιστα απο κοντα οταν επιστρεψω, μια και το κουτακι του το εχω σπιτι. :worry:

 

Και ξαφνικα μετα απο 2 μερες, το κινητο δεχτηκε και παλι το φορτιστη και φορτιζει κανονικα... :ninja: Wtf?

Link to comment
Share on other sites

1. Με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων επανερχεται η επιλογη για το WIFI στο να ειναι παντα ενεργοποιημενο;

 

2. Αν ειναι παντα ενεργοποιημενο εναντι της επιλογης να ειναι ενεργοποιημενο μονο οταν ειναι συνδεδεμενο, παιζει να φταει για την καταναλωση μπαταρίας 20% oversleep; Απο 100 σε 80 στον υπνο και απο 80 στο 68 σε αλλες 8 ωρες μονο με τα δεδομενα ανοιχτα.

Link to comment
Share on other sites

phoinix v11 perseus kernel χωρις μεταβολες στις ρυθμισεις του stweks.

grenify ρυθμισμενο,wifi, μπλε δοντι , 3g data συνεχως ανοικτα.

η χρηση εγινε σπιτι με data απο το wifi .

φωτεινότητα στο αυτόματο

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οι ώρες της οθόνης είναι κάτι πολύ σχετικό.

Με όλα μαμά, χωρίς root, wi-fi ανοιχτό συνεχώς, 1 ώρα κλήσεις, 3g περίπου 4 ώρες ανοιχτό όσο ήμουν εκτός σπιτιού και 3 mail να συγχρονίζουν κάθε μία ώρα είχα αυτό το αποτέλεσμα. Το θέμα είναι 10 ώρες σερφάρισμα, 10 ώρες βίντεο, 10 ώρες παιχνίδι ή 10 ώρες e-book?

Edited by cayman84
Link to comment
Share on other sites

Google it.

 

Παρατηρώ πως εχω κατανάλωση απο τα μέσα και την sdcard.

Ειχα στην

Microsd αποθηκευμένα καποια unzip για το uccw widget μόλις τα έσβησα έστρωσε. Βέβαια τωρα με restart κλπ δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδεεται το κινητό με τον υπολογιστή απενεργοποιεις την κάρτα, αρα μετα το media scan ξανατρεχει. Μετα απο reboot μου κρατάει max 5 min.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να κανει καποιος μια καλη να μου στειλει εστω με pm ενα λινκ για να κατεβασω το betterbatterystats;

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να κανει καποιος μια καλη να μου στειλει εστω με pm ενα λινκ για να κατεβασω το betterbatterystats;

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

Λίγο γκουγκλου σερτς δεν κανει κακό. ..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδεεται το κινητό με τον υπολογιστή απενεργοποιεις την κάρτα, αρα μετα το media scan ξανατρεχει. Μετα απο reboot μου κρατάει max 5 min.

 

Οκ φιλε μου σε ευχαριστώ.

Αν η κάρτα μπει σε card reader και μετα πάλι στο τηλεφωνο θα συμβεί το ίδιο να φανταστώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε μου σε ευχαριστώ.

Αν η κάρτα μπει σε card reader και μετα πάλι στο τηλεφωνο θα συμβεί το ίδιο να φανταστώ

 

Ναι αφού την βγαζεις τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αφού την βγαζεις τελείως.

 

Το θέμα ειναι πως και άλλες φορές εχω συνδέσει το τηλέφωνα στο pc και νετα δεν έτρεχε μονο του τα μεσα ούτε η sdcard. Τελος πάντων θα το δω. Ευχαριστώ πολύ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ισως παιζει και τιποτα με kernel, αν εισαι με custom rom και kernel. Απο note 1 μερια με nx kernel μεχρι 1.1.9 δεν ετρεχε τοσο πολυ, αλλα απο την 1.2.0 και μετα τρεχει μετα απο καθε reboot η αν μεταφερω αρχεια μεταξυ pc-sdcard.
Link to comment
Share on other sites

Ισως παιζει και τιποτα με kernel, αν εισαι με custom rom και kernel. Απο note 1 μερια με nx kernel μεχρι 1.1.9 δεν ετρεχε τοσο πολυ, αλλα απο την 1.2.0 και μετα τρεχει μετα απο καθε reboot η αν μεταφερω αρχεια μεταξυ pc-sdcard.

 

Stock ειμαι φιλε μου. Σήμερα δεν το έκανε. Για να δούμε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Το τηλέφωνο τον τελευταίο καιρό με stock firmware και kernel είχε κάποιοες περίεργες αφυπνήσεις και το wifi έκανε συχνές αποσυνδέσεις.

Αποφάσισα λοιπόν να κάνω root και να περάσω το greenify μπας και σταματήσουν οι αφυπνήσεις.

Το αποτέλεσμα εντυπωσιακό.

Στο πρώτο screenshot το wifi αποσυνδέεται αρκετά συχνά όταν σβήνει η οθόνη και οι αφυπνήσεις είναι παααρα πολλές.

Στο δεύτερο screenshot θα δείτε την διαφορά..

Το τηλέφωνο πλέον μπαίνει κανονικά σε sleep-mode χωρίς να ξυπνάει κάθε τρεις και λίγο και αυτό οφείλεται στο greenify.

Tο πρόβλημα των αποσυνδέσεων λύθηκε όταν μπήκα στις ρυθμίσεις του wi-fi και άλλαξα την επιλογή που το επενεργοποιεί όταν κλείνει ο οθόνη (δεν ξέρω πως ενεργοποιήθηκε).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εδω και δυο ημέρες το betterbatterystats μου δειχνει πως τρεχει κατι που εχει να κανει με συγχρονισμό. Εψαξα στο google αλλα δεν κατάλαβα.

Οποιος μπορεί να μου πει πως να το σταματήσω γιατι μου σπαει τα νεύρα και τρώει και μπαταρία. Ευχαριστώ πολυ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Standby το note 1

 

98% είναι η μπαταρία απλα μετακινησα το γράφημα κάτι ώρες μπροστά (επειδή φαίνεται σαν να έχει 80%)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update το Opera και μου ξέσκισε τη μπαταρία.

Αν το κάνετε έχετέ το υπ'όψιν σας.

Ξαναβάλε το κλασσικό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.browser.classic&hl=el

Link to comment
Share on other sites

το λειτουργικο συστημα android και το συστημα android einai 13% νομιζω πρεπει να ειναι κατω απο 10%

ειναι λογικο με 5-6 λεπτα οθονη να πεφτει 1%?

Link to comment
Share on other sites

το λειτουργικο συστημα android και το συστημα android einai 13% νομιζω πρεπει να ειναι κατω απο 10%

ειναι λογικο με 5-6 λεπτα οθονη να πεφτει 1%?

 

Και εμενα 1% πέφτει με 6 λεπτά οθόνης. :rolleyes:

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Η εμπειρία σας από την μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...