Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσοχη!! Δεν συνδεεται με 2 συσκευες ταυτοχρονα.

Φιλε μου Συνδέεται με δύο συσκευές, απλά θέλει ενεργοποίηση από το μενού.Μέσα απο το ακουστικό κανονίζεις ποια θες να είναι η κυρία.(κλήσεις, ευρετήριο,κτλ)κάνεις swap από το ένα ακουστικό στο άλλο, αν πχ σου έρθει ένα μήνυμα.Ε πίσης βγάζει αριθμό και όνομα καλουντος.(τουλάχιστον σε εμένα).Τώρα όσο για το αν φορτίζει και από τον φορτιστή, αν έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά οι φορτιστές παίζει και να κάνει.Αλλά άστο καλύτερα μην πάρουμε και καμμια φωτιά!!!! :-)

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου Συνδέεται με δύο συσκευές, απλά θέλει ενεργοποίηση από το μενού.Μέσα απο το ακουστικό κανονίζεις ποια θες να είναι η κυρία.(κλήσεις, ευρετήριο,κτλ)κάνεις swap από το ένα ακουστικό στο άλλο, αν πχ σου έρθει ένα μήνυμα.Ε πίσης βγάζει αριθμό και όνομα καλουντος.(τουλάχιστον σε εμένα).Τώρα όσο για το αν φορτίζει και από τον φορτιστή, αν έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά οι φορτιστές παίζει και να κάνει.Αλλά άστο καλύτερα μην πάρουμε και καμμια φωτιά!!!! :-)

Μισό λεπτό. Μπορώ να το συνδέσω ταυτόχρονα με το κινητό μου και με το tablet? (παράδειγμα δίνω). και να ακούω μουσική από το ένα και όταν σκάσει κλήση στο άλλο να απαντήσω?

 

EDIT

Όπως το λες είναι, έχεις δίκιο.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Συνδέεται με δύο συσκευές, απλά θέλει ενεργοποίηση από το μενού.Μέσα απο το ακουστικό κανονίζεις ποια θες να είναι η κυρία.(κλήσεις, ευρετήριο,κτλ)κάνεις swap από το ένα ακουστικό στο άλλο, αν πχ σου έρθει ένα μήνυμα.Ε πίσης βγάζει αριθμό και όνομα καλουντος.(τουλάχιστον σε εμένα).Τώρα όσο για το αν φορτίζει και από τον φορτιστή, αν έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά οι φορτιστές παίζει και να κάνει.Αλλά άστο καλύτερα μην πάρουμε και καμμια φωτιά!!!! :-)

 

εχεις κανει καποια ρυθμιση για να σου εμφανιζει και ονομα εκτος απο αριθμο? γιατι εμενα μου δειχνει μονο αριθμο και δεν εχω βρει καποια επιλογη που να ενεργοποιει κατι αλλο (ο τηλ/κος μου καταλογος στο κινητο ειναι στα ελληνικα, μηπως παζει ρολο?)

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει καποια ρυθμιση για να σου εμφανιζει και ονομα εκτος απο αριθμο? γιατι εμενα μου δειχνει μονο αριθμο και δεν εχω βρει καποια επιλογη που να ενεργοποιει κατι αλλο (ο τηλ/κος μου καταλογος στο κινητο ειναι στα ελληνικα, μηπως παζει ρολο?)

 

Και εμένα στα Ελληνικά είναι φίλε μου, δεν πιστεύω να φταίει αυτό.μου το βγάζει χωρίς να έχω αλλάξει κάτι.να υποθέσω ότι έχεις εγκαταστήσει το smart connect από το market?

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ψαχνω ενα με οθονη που να δειχνει ονομα καλουντος, να συνδεεται με δυο τηλεφωνα ταυτοχρονα και να φορτιζει με το φορτιση του NOTE 2. Υπαρχει ?

Πράγματι, δεδομένου ότι πλέον τα smartphone έχουν οθόνες 4"+ και είναι άβολη η χρήση ως ακουστικού στο αυτί, υπάρχει ανάγκη για Bluetooth με δικό του κουδούνισμα και δόνηση και με ενσωματωμένη οθόνη που θα είναι 100% android συμβατό και θα δείχνει τα notifications δηλ Όνομα και αριθμό καλούντος, συν ώρα για αναπάντητες, ομοίως για sms, τίτλο και αποστολέα email, ξυπνητήρι, κλπ. ...δηλ για ένα μικρό σε μέγεθος bt που θα χρησιμοποιεί το note που θα το έχεις στην τσάντα και θα λειτουργεί σαν μικροσκοπικό τηλέφωνο

 

Μήπως τα Ρολόγια που έχουν προ-ανακοινωθεί δεν είναι τηλέφωνα αλλά έχουν αυτή τη λειτουργία;;; Δηλ Έχω το note 2 στην τσεπη-τσαντα, το plantronics voyager hd Bluetooth στο αυτί και βλέπω τα notifications στο ρολόι, μαζί με onscreen mini keyboard για να πληκτρολογώ κλήσεις;;;

 

Ίσως συμπληρωματικά με φωνητικές κλήσεις και φωνητική ανάγνωση ειδοποιήσεων κλπ (τυπου plantronics vocalyst βελτιωμένο)

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες, με το ιδιο τροπο σκεφτομαστε, η πλακα ειναι οτι δεν βρισκω ομως κατι αναλογο με τις απαιτησεις μας, ενταξει το ρολοι μου ειναι καπως υπερβολικο, αλλα ενα bluetooth με τις απαιτησεις μας... ειναι παραξενο που δεν βρισκουμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Sony-MW1 το φορτίζω μόνο με το φορτιστή του NOTE 2, δεν έχω ιδέα που είναι ο φορτιστής της sony και το είχα συνδεμένο με NOTE 2 και iphone και ήταν μια χαρά. Άκουγα μουσική από το ένα και σταμάταγε λόγω κλήσης από το άλλο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Sony-MW1 το φορτίζω μόνο με το φορτιστή του NOTE 2, δεν έχω ιδέα που είναι ο φορτιστής της sony και το είχα συνδεμένο με NOTE 2 και iphone και ήταν μια χαρά. Άκουγα μουσική από το ένα και σταμάταγε λόγω κλήσης από το άλλο κινητό.

 

Φιλε giorgaras , ποσο σου κραταει η μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε giorgaras , ποσο σου κραταει η μπαταρια ?

 

Δεν μπορώ να υπολογίσω, προσωπικά πολλές φορές μου μένει από μπαταρία, αλλά το χρησιμοποιώ κυρίως για μουσική. Ένα 4ωρο μουσική το βγάζει πάντως. Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος και ειδικά αρχικά ενό δεν εκτιμούσα ότι έχει υποδοχή micro sd τελικά είναι πολύ καλό όταν τελειώνει η μπαταρία από κινητό. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να υπολογίσω, προσωπικά πολλές φορές μου μένει από μπαταρία, αλλά το χρησιμοποιώ κυρίως για μουσική. Ένα 4ωρο μουσική το βγάζει πάντως. Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος και ειδικά αρχικά ενό δεν εκτιμούσα ότι έχει υποδοχή micro sd τελικά είναι πολύ καλό όταν τελειώνει η μπαταρία από κινητό. :)

 

Δεν μπορεις περιπου να υπολογισεις, αν το εχεις μονο για κλησεις, ποσες μερες θα δουλευει? Περιπου. Μια εβδομαδα θα την βγαζει? Τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις περιπου να υπολογισεις, αν το εχεις μονο για κλησεις, ποσες μερες θα δουλευει? Περιπου. Μια εβδομαδα θα την βγαζει? Τι λες?

 

4-5 μέρες θα έλεγα. Υπόψιν ότι από θέμα αναμονής δεν το κλείνω ποτέ. Μπορεί να το ξεχάσω συνδεμένο με το κινητό το βράδυ.

 

edit: Ειρωνεία, μόλις έμεινε από μπαταρία...

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

Ε, πολυ καλα εινια τοτε , δεδομενου οτι εχει και μεγαλη οθονη που καταναλωνει σε σχεση με αλλα που δεν εχουν.
Link to comment
Share on other sites

Ε, πολυ καλα εινια τοτε , δεδομενου οτι εχει και μεγαλη οθονη που καταναλωνει σε σχεση με αλλα που δεν εχουν.

 

Ώπα για το Bluetooth δεν μιλάμε;;;

 

Ναι μάλλον αυτό εννοείς, ναι από αυτονομία έχει πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Ώπα για το Bluetooth δεν μιλάμε;;;

 

Ναι μάλλον αυτό εννοείς, ναι από αυτονομία έχει πολύ καλή.

 

Nαι για το sony mw1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες...

 

Πριν λίγη ώρα παρέλαβα το γνήσιο φορτιστή (ευελπιστώ δηλαδή να μην είναι τόσο τέλεια μαϊμού :lol:) τον οποίο είχα παραγγείλει από εδώ : http://viewitem.eim.ebay.gr/Genuine-Samsung-Galaxy-Note-2-II-N7100-EU-Charger-AdapterUSB-Cable-Original-/290805607407/item?transId=828339735019

 

Παραθέτω και φωτογραφίες παρακάτω...

 

Άριστη κατάσταση, άριστο πακέτο με τεράστια ποσότητα φυσαλιδωτού περιτυλίγματος...

 

Ημερομηνία παραγγελίας και αγοράς 14 Μαρτίου 2013

 

Θα σας πω εντυπώσεις και αύριο βάζοντάς το να φορτίσει για πρώτη φορά απόψε το βράδυ...

 

Κλικ πάνω τους για μεγέθυνση :

http://s17.postimg.org/ee7iybnqj/20130402_131618.jpg

 

http://s23.postimg.org/47rnsey3b/20130402_131705.jpg

 

http://s15.postimg.org/gh7quirs7/20130402_131646.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω πιο μεγαλο σε μηκος καλωδιο USB στο φορτιστη, παιζει να εχω καποιο προβλημα? Ειναι σχετικα κοντο για μενα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα καλωδιο τις belkin 1.5 μετρο κανενα πρόβλημα. ..

Μολις παρεδωσε το πνεύμα τις η καρτα μου sandisk 32gb η γνωστή γρηγορη ..class 10 για android ....

Μου εχει σπασει τα νευρα δευτερη ειναι που θα αλλαξω σε 10 μηνες ελεος δηλαδη με τις sandisk. ..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα καλωδιο τις belkin 1.5 μετρο κανενα πρόβλημα. ..

Μολις παρεδωσε το πνεύμα τις η καρτα μου sandisk 32gb η γνωστή γρηγορη ..class 10 για android ....

Μου εχει σπασει τα νευρα δευτερη ειναι που θα αλλαξω σε 10 μηνες ελεος δηλαδη με τις sandisk. ..

 

ok ευχαριστω για το καλωδιο, τωρα για την καρτα μνημης εχω την samsung 32g 10 class και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Ψαξε την στο skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω πιο μεγαλο σε μηκος καλωδιο USB στο φορτιστη, παιζει να εχω καποιο προβλημα? Ειναι σχετικα κοντο για μενα.

 

Δοκίμασε το και σιγουρέψου ότι το φορτίζει στον ίδιο χρόνο με το γνήσιο...

 

το λέω γιατί κάποια άλλα καλώδια που έχω δοκιμάσει (τα περισσότερα από Nokia) και που είναι λίγο πιο λεπτά κάνανε και 4 και 5 ώρες να το φορτίσουνε πλήρως...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Αποσύνδεση... Στα άλλα ακούω τα καλύτερα..

Από αποσυνδέσεις είναι μια χαρά (καμία) αλλά έχει κάποια άλλα θέματα. Τα αναφέρω στο νήμα των ΒΤ για όποιον ενδιαφέρεται και δεν κοιτάει και εκεί: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258&page=300 :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

....

Μολις παρεδωσε το πνεύμα τις η καρτα μου sandisk 32gb η γνωστή γρηγορη ..class 10 για android ....

Μου εχει σπασει τα νευρα δευτερη ειναι που θα αλλαξω σε 10 μηνες ελεος δηλαδη με τις sandisk. ..

 

Από που τις αγόρασες αν επιτρέπεται? Είχες κάποια προειδοποιητικά σημάδια πριν παραδώσουν τον πνεύμα?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Οχι τπτ στα καλα καθούμενα δεν την βλέπει την καρτα

Την βαζω σε αλλο κινητο τπτ νεκρη . Στο λαπτοπ τπτ νέκρα. .

Απο expansys την εχω πάρει δευτερη φορα μου την αλλαζουν .

Ευτυχώς ειχα backup στο Dropbox αλλιως πανε ολα ...

Δεν ξανα αγοράζω sandisk τέρμα. ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Οχι τπτ στα καλα καθούμενα δεν την βλέπει την καρτα

Την βαζω σε αλλο κινητο τπτ νεκρη . Στο λαπτοπ τπτ νέκρα. .

Απο expansys την εχω πάρει δευτερη φορα μου την αλλαζουν .

Ευτυχώς ειχα backup στο Dropbox αλλιως πανε ολα ...

Δεν ξανα αγοράζω sandisk τέρμα. ...

Και εγω sandisk εχω. Την περιμενω απο μερα σε μερα...

Αλλα δεν μπορω να καταλαβω ρε παιδια, οι καρτες φταινε ή η συσκευη.

Μονο οι κατοχοι νοτε2 αγοραζουν sandisk? οι αλλοι γιατι δεν εχουν προβλημα με αυτες τις καρτες?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...