Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο για μουσική είναι. Δεν έχουν μικρόφωνο.

 

Λόγω μη διαθεσιμότητας των jaybird, πήρα αυτά σήμερα.

 

Δεν τρελάθηκα με την ποιότητα του ήχου στην μουσική,αλλά είναι σε αποδεκτά επίπεδα για εμένα.

 

Στις κλήσεις είναι οκ.

 

Στο αυτί μου, κάθονται αρκετά καλά.

 

Στο τρέξιμο μετά από πέντε χιλιόμετρα σε βουνό, μου βγήκε το ένα μια φορά.

 

Με μια εφαρμογή από το pay store, το

 

Headset battery meter της plantronics

 

Μπορώ και βλέπω στην οθόνη του κινητού μου και την μπαταρία του.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά το χειριστήριο του ps3 sixaxis το εχει συνδεσει κανεις σας ????

Παιδεύομαι αλλα δεν μπορω να το συχρονισω

Με το νοτελι......

 

απο τι καταλαβα βαζεις αυτο το προγραμμα στον υπολογιστη

https://www.dropbox.com/s/r41wqa7zdn7c8au/SixaxisPairToolSetup-0.2.3.exe

 

και μετα συγχρονιζεις το χειριστηριο του ps3 στον υπολογιστη βλεπεις το mac και μετα βαζεις το MAC η κατι αντιστοιχο στο προγραμμα στο κινητο και ετσι θα συγχρονίσει.

Edited by sakisdani

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω συγχρονίσει το χειριστήριο ps3 και ήταν πανεύκολο. Την πρώτη φορά πρέπει να το συνδέσεις με καλώδιο ενώ μετά απλά ανοιγέις το πρόγραμμα και το χειριστήριο και το παίρνει αμέσως. Δεν έχω ασχοληθεί βέβαια για να ο ρυθμίσω να παίζω παιχνίδια. Πιο πολυ για ποντίκι το έβαλα.

Ναι ΝikosDi κατάλαβα τι λες. Απλά ως έξτρα στο ανέφερα αυτό για την περιστροφή..! Για το άλλο θέμα που λες σου έγραψα πιο κάτω. Δηλαδή ότι και εμένα έγινε στην αρχή αυτό αλλα έχει ρύθμιση η τηλεόραση μου εκτός απο 4:3 16:9 και μια άλλη που σου προσαρμόζει αυτόματα την εικόνα στην τηλεόραση ίσα ίσα. Εσένα δεν έχει κάτι τέτοιο? Ίσως να σε αφήνει να το φτιάξεις σε κάποια άλλη ρύθμιση της τηλεόρασης. Νομίζω πάντως πως από την τηλεόραση μπορείς να το φτιάξεις αυτό.

Σου παραθέτω και ένα κομμάτι απο αυτό που λέει στις οδηγίες του Mhl:

4. After connecting the MHL Adapter, the upper and lower sides of the TV/Monitor’s screen may be cut off. In this case, you can adjust the TV/ Monitor in the Settings menu on your TV. Consult your TV owner’s manual.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έχω χρησιμοποιώ την original flip cover. Το κινητό το έχω σε γκρι χρώμα.

Σκέφτομαι τώρα την άνοιξη να μεταπηδήσω σε μία θήκη που μπορεί να βολέψει και ως προστοφόλι. Μέχρι τώρα έχω δει:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00A3PEVIO/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=17AHC4WYTZC13RW5A4VD&pf_rd_t=101&pf_rd_p=358549767&pf_rd_i=468294

και

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00AYC6080/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=17AHC4WYTZC13RW5A4VD&pf_rd_t=101&pf_rd_p=358549767&pf_rd_i=468294

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έχω χρησιμοποιώ την original flip cover. Το κινητό το έχω σε γκρι χρώμα.

Σκέφτομαι τώρα την άνοιξη να μεταπηδήσω σε μία θήκη που μπορεί να βολέψει και ως προστοφόλι. Μέχρι τώρα έχω δει:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00A3PEVIO/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=17AHC4WYTZC13RW5A4VD&pf_rd_t=101&pf_rd_p=358549767&pf_rd_i=468294

και

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00AYC6080/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=17AHC4WYTZC13RW5A4VD&pf_rd_t=101&pf_rd_p=358549767&pf_rd_i=468294

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Οι περισσοτερες Zenus (αν οχι ολες) σε αυτην τη φιλοσοφια εχουν το ιδιο κοψιμο. Οποτε ειναι καθαρα θεμα γουστου. :)

Αν ρωτας αν ειναι πρακτικες, επειδη εχω την Color Masstige Pointκατι, θα σου πω πως ειναι πραγματικα ο,τι καλυτερ εχω παρει ever σε θηκη τοσο απο εργονομια οσο απο ποιοτητα.

Η δευτερη μου αρεσει περισσοτερο παντως αν και ειναι υποκειμενικο..

 

Επειδη ειχα και την Valentinus της SGP παρεμπιπτοντως, θα σου ελεγα να την αποφυγεις γιατι οσο ωραια και σικατη κι αν δειχνει, μεγαλωνει τον ογκο της συσκευης περισσοτερο απο τις Zenus και δεν εχει και τρυπα για το ακουστικο σε περιπτωση που θελησεις να το χρησιμοποιησεις με κλειστο το καπακι.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έχω χρησιμοποιώ την original flip cover. Το κινητό το έχω σε γκρι χρώμα.

Σκέφτομαι τώρα την άνοιξη να μεταπηδήσω σε μία θήκη που μπορεί να βολέψει και ως προστοφόλι. Μέχρι τώρα έχω δει:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00A3PEVIO/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=17AHC4WYTZC13RW5A4VD&pf_rd_t=101&pf_rd_p=358549767&pf_rd_i=468294

και

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00AYC6080/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=17AHC4WYTZC13RW5A4VD&pf_rd_t=101&pf_rd_p=358549767&pf_rd_i=468294

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Έχω την πρώτη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Είναι πρακτική είναι πανέμορφη.κορυφαία ποιότητα και πολυτέλεια

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Έχω την πρώτη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Είναι πρακτική είναι πανέμορφη.κορυφαία ποιότητα και πολυτέλεια

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Κι εγώ προς την πρώτη προσανατολίζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Απο προσφατη πτωση του κινητου με θηκη, αυτο που δεν με καλυψε ειναι οτι οι γωνιες μενουν εκτεθημενες και αυτες ειναι που θα χτυπησουν κατα τη πτωση. Παρε οποια θελεις αλλα να προστατευονται οι γωνιες φιλε μου. Βαση απλης λογικης μιλαω και προσωπικης εμπειριας δυστυχως.

 

EDIT : Απο την πτωση, χτυπησε απο 2 μετρα υψος με την γωνια και το μονο που επαθε ειναι να φυγει ελαχιστα το βερνικι που εχει το νικελ γυρω γυρω. Τιποτα αλλο. Θηκη φοραω την kalaiden.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά,

μιας κ βλέπω αρκετούς zenus fans και η αλήθεια είναι χαλβαδιάζω μια τελευταία...ήθελα να ρωτήσω για εμπειρίες,εντυπώσεις από τη wallnutt.

Σκέφτομαι να τσιμπήσω απο amazon την cream.

Ευχαριστώ!

me > you
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν μερικές μέρες από το xtreme-mobile και είδα μια θήκη που μου γυάλισε και λέω να την πάρω (ήταν να την πάρω εκείνη την στιγμή αλλά δεν έκατσε λόγο τεχνικού προβλήματος).. την έχει πάρει κάνεις να μου πει την γνώμη του? Για 21€ μου φαίνεται αρκετά καλή..

 

http://www.anymode.co.uk/mobile%20phone/galaxy%20note%202/cradle%20case

Link to comment
Share on other sites

 

Θυμίζει την πολύ καλή leicke manna στο πατρον (πχ κουμπωμα). Ίσως είναι πιο καλή / μοντέρνα σε εμφάνιση από manna. Υπερτερεί και σε άνοιγμα μικροφώνου μπροστά. Ύστερει ότι δεν έχει θέση stand.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανενας το

 

http://www.tivizen.com/en/products.html ?

 

Φυσικα αλλα..σου συνιστω ανεπιφυλακτα να παρεις την wifi εκδοση και οχι αυτο που κουμπωνει στο usb..σου τρωει την μπαταρια χωρις να μπορεις να φορτισεις,πρεπει να χρησιμοποιεις το κινητο σε ανοικτο χωρο η σε παραθυρο ωστε να εχει ληψη,και το wifi κανει για android ios windows mac

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Καμια προταση για Bluetooth mouse & keyboard ?

 

Με πολύ κόπο από το ebay ξετρύπωσα αυτά:

 

Bluetooth Keyboard:

http://www.ebay.com/itm/49-Keys-Mini-Wireless-Bluetooth-Keyboard-Keypad-For-Laptop-Android-Tablet-PC-PDA-/390550280711?pt=PCA_Mice_Trackballs&hash=item5aee9c5a07

 

Bluetooth Mouse: (ακριβά μεταφορικά)

http://www.ebay.com/itm/Tablet-Mouse-for-Google-Android-version-3-1-Wireless-Bluetooth-Connection-/380581372063?pt=Mice&hash=item589c6ae09f

 

Bluetooth keyboard & mouse trackpad

http://www.ebay.com/itm/Dual-Connect-Wireless-Bluetooth-Keyboard-w-Mouse-Track-/330583879890?pt=Other_Tablet_eReader_Accessories&hash=item4cf855b0d2

 

Δεν βρήκα κάτι άλλο φθηνό.

Αν τα έχει αγοράσει κανένας αυτά ή άλλα bluetooth Keyboard & mouse, περιμένουμε feedback.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έχω χρησιμοποιώ την original flip cover. Το κινητό το έχω σε γκρι χρώμα.

Σκέφτομαι τώρα την άνοιξη να μεταπηδήσω σε μία θήκη που μπορεί να βολέψει και ως προστοφόλι. Μέχρι τώρα έχω δει:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00A3PEVIO/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=17AHC4WYTZC13RW5A4VD&pf_rd_t=101&pf_rd_p=358549767&pf_rd_i=468294

και

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00AYC6080/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=17AHC4WYTZC13RW5A4VD&pf_rd_t=101&pf_rd_p=358549767&pf_rd_i=468294

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Τις συνιστώ ανεπιφύλακτα! Το όνομα Zenus είναι συνώνυμο με την ποιότητα. Όσες θήκες Zenus έπιασα στα χέρια μου με εντυπωσίασαν. Από τις δύο που έχεις διαλέξει μου αρέσει περισσότερο η πρώτη (Neo Vintage), την οποία και είχα για κάποιο διάστημα. Την πούλησα γιατί δεν μου άρεσαν κάποια στοιχεία επάνω της (τα τετράγωνα καρφάκια και το καλλιγραφικό "Z"), αλλά αυτό είναι υποκειμενικό, εσένα μπορεί να σου αρέσει. Από ποιότητα κατασκευής είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις σήμερα σε δερμάτινη θήκη, από τις λίγες που χρησιμοποιούν πραγματικό (και όχι συνθετικό) δέρμα και μάλιστα τύπου Nubuck, που είναι απ' τα καλύτερα δέρματα στον κόσμο.

 

Αυτή τη στιγμή έχω τη Leicke Manna, η οποία έχει ένα διαφορετικό, μινιμαλιστικό στυλ, που σε κάποιους αρέσει, σε άλλους όχι. Δεν σου κρύβω πως παρόλο που μου αρέσει η Manna, αρκετές φορές μου λείπει η Zenus Neo Vintage και έχω σχεδόν μετανιώσει που την πούλησα... Η Manna είναι καλή αλλά αρκετά απλή και ουδέτερη, που σύντομα σταματάει να σε τραβάει όταν τη βλέπεις. Επίσης το δέρμα της Manna είναι συνθετικό και έχει μια γυαλάδα που δεν μου αρέσει πολύ.

 

Τέλος, ρίξε οπωσδήποτε μια ματιά στη Zenus Masstige Color Point Diary Series, στο καφέ σοκολατί χρώμα. Την είδα πρόσφατα, δοκίμασα το λευκό Note II μου μέσα της και την ερωτεύτηκα ακαριαία! Ο συνδυασμός λευκού-ασημί του Note II με το σκούρο καφέ της Zenus δίνει ένα πραγματικά πανέμορφο αποτέλεσμα (στα μάτια μου). Δες την και πιστεύω πως θα σε εντυπωσιάσει. Με βλέπω να την αγοράζω λίαν συντόμως γιατί με κέρδισε με την πρώτη ματιά. Πιστεύω πως γενικά οι Zenus είναι ό,τι πιο όμορφο και προσεγμένο υπάρχει σήμερα σε δερμάτινες diary/wallet θήκες για smartphones.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Κι εγώ έχω κατασταλάξει για zenus. Ο μόνος μου προβληματισμός είναι το χρώμα. Το κινητό μου είναι το γκρι...που το θεωρώ για τις συγκεκριμένες θήκες πιο «δύσκολο» από ότι το άσπρο.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Κι εγώ έχω κατασταλάξει για zenus. Ο μόνος μου προβληματισμός είναι το χρώμα. Το κινητό μου είναι το γκρι...που το θεωρώ για τις συγκεκριμένες θήκες πιο «δύσκολο» από ότι το άσπρο.

Είμαι "άρρωστος" με τις θήκες και οι Zenus είναι εγγυημένες επιλογές. Είναι σωστό αυτό που λες για το χρώμα. Το γκρι είναι σκούρο και ίσως δεν κάνει καλή αντίθεση με μια σκούρα θήκη. Ίσως η Zenus Masstige Color Point Diary Series στο Jazz Gray χρώμα να ταιριάζει με το γκρι Note II. Πάντως και η Neo Vintage πιστεύω πως θα του ταιριάζει γιατί δεν είναι πολύ σκούρα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι "άρρωστος" με τις θήκες και οι Zenus είναι εγγυημένες επιλογές. Είναι σωστό αυτό που λες για το χρώμα. Το γκρι είναι σκούρο και ίσως δεν κάνει καλή αντίθεση με μια σκούρα θήκη. Ίσως η Zenus Masstige Color Point Diary Series στο Jazz Gray χρώμα να ταιριάζει με το γκρι Note II. Πάντως και η Neo Vintage πιστεύω πως θα του ταιριάζει γιατί δεν είναι πολύ σκούρα.

Η αλήθεια είναι πως τα σχέδια είναι πολύ υποκειμενικά. Εμένα η αγαπημένη μου είναι η Prestige Minimal Diary Series και μου άρεσε και η Prestige Heritage with Signane. Η Neo Vintage δεν ξέρω γιατί αλλά ποτέ δεν μου άρεσε. Είναι too much για τα γούστα μου και δεν είμαι και του καφέ.. Τη Mastige ας πούμε την προτιμώ! :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μπορώ πλέον να χρησιμοποιήσω καμία άλλη θήκη εκτός flip.

Συνήθισα το κράτημα με το αριστερό χέρι με την συσκευή να σχηματίζει ορθή γωνία με το καπάκι της θήκης και να το δουλεύω με το δεξί χέρι.

Αν πάλι χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω με το ένα χέρι, είναι πολύ πιο άνετα γιατί η original flip δεν προσθέτει φάρδος στην συσκευή.

Δοκιμάζω κάθε τόσο τις υπόλοιπες θήκες που έχω, αλλά σε 10 λεπτά επιστρέφω στην flip.

Το φάρδος της συσκευής είναι αυτό που με κουράζει. Όταν αυξάνεται με τις θήκες, χειροτερεύουν πολύ τα πράγματα. Οι flip επιτρέπουν τουλάχιστον καλύτερο κράτημα με τα 2 χέρια και φυσικά εμποδίζουν να σου γλιστρήσει.

Δεν θα ανεχτώ καμιά αύξηση στο φάρδος στο επόμενο Note. Αν μεγαλώσει κι άλλο σε φάρδος, θα επιστρέψω στην λύση smartphone-μικρού tablet.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μπορώ πλέον να χρησιμοποιήσω καμία άλλη θήκη εκτός flip.

Συνήθισα το κράτημα με το αριστερό χέρι με την συσκευή να σχηματίζει ορθή γωνία με το καπάκι της θήκης και να το δουλεύω με το δεξί χέρι.

Αν πάλι χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω με το ένα χέρι, είναι πολύ πιο άνετα γιατί η original flip δεν προσθέτει φάρδος στην συσκευή.

Δοκιμάζω κάθε τόσο τις υπόλοιπες θήκες που έχω, αλλά σε 10 λεπτά επιστρέφω στην flip.

Το φάρδος της συσκευής είναι αυτό που με κουράζει. Όταν αυξάνεται με τις θήκες, χειροτερεύουν πολύ τα πράγματα. Οι flip επιτρέπουν τουλάχιστον καλύτερο κράτημα με τα 2 χέρια και φυσικά εμποδίζουν να σου γλιστρήσει.

Δεν θα ανεχτώ καμιά αύξηση στο φάρδος στο επόμενο Note. Αν μεγαλώσει κι άλλο σε φάρδος, θα επιστρέψω στην λύση smartphone-μικρού tablet.

 

Ετσι ειναι Κωστα. Οι αυθεντικες flip type ειναι στην πραγματικοτητα οι καλυτερες και πιο στιλατες θηκες για το note - εχω ηδη 3 τετοιες για το λευκο note 2 μου (εδωσα το γκρι γιατι ηθελα το lte και προτιμησα το λευκο για αλλαγη) και την αυθεντικη polycarbonate που παροπλισα.

Το πλατος δεν θα αυξηθει και το καταλαβε κι η Samsung, για αυτο και το μειωσε απο το note 1 ---> note 2.

Το μονο μειον που με απετρεπε απο την εκτεταμενη χρηση των original filp type, ειναι οτι βρισκονται εκτεθειμενα τα χρωμιωμενα πλαστικα, αλλα και παλι αποφασισα οτι απλα με λιγη προσοχη δεν θα παθουν τιποτα καθως ειναι καλης ποιοτητας.

ΥΓ Εχετε καμια καλη γραφιδα να προτεινετε?

Χρησιμοποιω την original stylus για το note 2, ativ pro μου σε καθημερινη βαση και μονο οταν δεν την εχω μαζι μου θα χρησιμοποιησω την included.

Εχετε καμια αλλη καλη προταση?

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ οι δικές μου... Πιο πολύ φοράω την λευκή και αν την βαριέμαι βάζω έτσι για αλλαγή την άλλη...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ οι δικές μου... Πιο πολύ φοράω την λευκή και αν την βαριέμαι βάζω έτσι για αλλαγή την άλλη...

 

Νικο αυτες εχω κι εγω, συν τη σιελ.

 

@tpal

Με λιγη προσοχη δεν θα παθει τιποτα.

Πειστηκα απολυτα οταν ειδα του φιλου Νικου (extreme-mobile) που το εχει ετσι μηνες τωρα και δεν ειχε τιποτα.

Σε ενα πεσιμο σιγουρα μπορει να δημιουργηθει προβλημα, αλλα δε μπορω να εχω μονιμως "φασκιωμενο" ενα κινητο, με την προοπτικη να μην "σκαφτει" αν πεσει κατω.

Το καλο ειναι οτι οι θηκες εχουν καλη συναρμογη και το αποτελεσμα ειναι πολυ ευχαριστο αισθητικα και πρακτικα...

Link to comment
Share on other sites

Τρομερές οι flip αλλά ρε παιδια το bezel είναι εκτεθειμένο. Δεν έχει πρόβλημα;

 

Από τις 20 Οκτωβρίου που το έχω, το μεγαλύτερο διάστημα ήταν με την flip ενώ το υπόλοιπο με μια μια back cover που όμως άφηνε εκτεθειμένο το πάνω και κάτω μέρος του bezel.

Δεν υπάρχει το παραμικρό σημάδι συν ότι σου επιτρέπει την χρήση χωρίς screen protector.

Όπως έχω ξαναγράψει, μου έπεσε μια φορά καθώς έβγαζα το σακάκι μου από ύψος ενός μέτρου σε μωσαϊκό.

Η πρόσοψη της θήκης κατά μαγικό τρόπο κρατιέται κλειστή στην πτώση. Έσκασε με την πάνω δεξιά γωνία του bezel και πήρε 2 τούμπες ακόμα.

Το καπάκι ξεκουμπωσε αλλά όχι εντελώς. Μόνο οι δύο πλευρές της γωνίας που έσκασε.

Το μόνο που έπαθε ήταν σαν να θολωσε η λάμψη του βερνικιου στο σημείο πρόσκρουσης. Για να το δεις έπρεπε να το βάλεις υπό κάποια συγκεκριμένη γωνία και να ξέρεις τι ψάχνεις. Διαφορετικά δεν ξεχώριζε απο τις δαχτυλιες που κάνουμε όταν το ακουμπάμε.

Το ετριψα στο σημείο αυτό με μια μαλακή αλοιφή γυαλισματος αυτοκινήτων και εξαφανίστηκε.

 

Πείτε μου τώρα ποια συσκευή απ όσες κορυφαίες κυκλοφορούν θα έβγαινε αλώβητη από μια τέτοια πτώση.

 

Έχουν υπάρξει κάποιες ελάχιστες αναφορές για σπάσιμο του bezel η αραχνιασμα. Στο Siii όμως όχι στο Note2.

Πρώτον το bezel του Note2 είναι πολύ πιο χοντρό.

Δεύτερον πολλές κόσμος όταν πάθει μια ζημιά στο καινούργιο κινητό του ψεύδεται στο κατάστημα ελπίζοντας σε αλλαγή και στο τέλος το πιστεύει και ο ίδιος αφού συνεχίζει να τα γράφει στα φορά.

Για να σπάσει το bezel όπως στις φωτογραφίες που ανέβαζαν, δηλαδή σαν να το έκοψες με πριόνι, μια εκδοχή υπάρχει. Να κάτσεις πάνω του και η πίεση να ξεπεράσει τις ανοχές του πλαστικού.

 

Το αραχνιασμα είναι και που μπορεί να συμβεί κυρίως από κακή εφαρμογή της τελευταίας επίστρωσης του βερνικιου. Αν δεν γίνει σωστά, το βερνίκι χάνει την ελαστικότητα του και στην παραμικρή πίεση δεν ακολουθεί την ελαστικότητα του πλαστικού. Πρόκειται λοιπόν για ελαττωματική συσκευή και δεν υπάρχει περίπτωση να μην επισκευαστεί μέσο της εγγύησης εφόσον δεν υπάρχει σημάδι από πτώση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Te salat "πιο αναλυτικός πεθαίνεις"

Θα το τολμήσω και θα πάρω μια.

Εγώ φοβάμαι περισσότερο τα φερμουάρ στους τσέπες και όλα αυτά.

 

Σίγουρα με πέσιμο κλαις, αλλά όταν έχεις τέτοιο τηλεφωνο στα χέρια σου προσέχεις παραπάνω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...