Jump to content

Οι καλύτερες παραλίες


nikkosnet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ναι και Αύγουστο έχω πάει. Και δεν είχε κύμα ούτε ήταν κρύα.

Στα Μεσάγγαλα δεν ήταν θολή η θάλασσα.

Camping κάπου είχε αλλά δεν θυμάμαι πως το λένε το μέρος. Ίσως και στο Στόμιο. Και κάποια στιγμή είχε και συνάντηση μοτοσυκλετιστών. Το λέω μήπως βοηθήσει κάποιος σε ποιο μέρος είναι.

Όσο για τη παραλία στη Βελλίκα, όταν θα φτάσεις ή θάλασσα είναι από δεξιά και θα πας όλο ευθεία μέχρι να ανέβεις μια μεγάλη ανηφόρα. Ε θα δεις μια παραλία και λίγο μετά την ανηφόρα έχει σκαλάκια που κατεβαίνεις κάτω. Από αριστερά έχει μια καφετέρια. Θα έχει βέβαια και πολλά αυτοκίνητα.

Η παραλία αυτή είναι μικρούλα βέβαια.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 248
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κυμα πιανει, και αρκετα μεγαλο μαλιστα (1,5 μετρο χαλαρα). Οχι συνεχως ασφαλως. Το συνηθες ειναι 5-6 μερες το μηνα. Αν αυτες πεσουν στην περιοδο που εσυ θα πας, τι να πω, τζοκερ ειναι.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση:

 

ειναι μια παραλια στη Σαρωνιδα μου ειπαν μετα το resort kai μετα το μαυρο λιθαρι μου την ειπαν "deten" ή "teden"κάπως έτσι ξερει κανεις περισσότερες

λεπτομέρειες?

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Η Ζαχαρω ειναι σχεδον διπλα μου και εχει πολλες φορες κυμα. Ομως πιο κατω δοκιμασε τις παραλιες στη Κυπαρισσία, Καλό Νερό, ΒΟιδοκιλιά κοντά στη Πύλο και θα βρεις την υγεια σου...

 

 

Καλο νερο πηγαινω χρονια ,αλλα αμα εχει αερα εχει κατι κυματαρες !!!!!

κυπαρισσια δεν θα το προτεινα δεν ειναι τοσο καθαρα;)

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

και στην Καβαλα ειναι ωραια στους αμμολοφους για οσους ξερουν!

γενικα και στην χαλκιδικη αν πας καπου και εχει κυμα πεταγεσε με το αμαξι πας απο την αλλη πλευρα.

στην κατερινη ειναι λιγο καπως τα τελευταια χρονια...αλλα ενταξει ψιλοπαλευεται.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Κυμα πιανει, και αρκετα μεγαλο μαλιστα (1,5 μετρο χαλαρα). Οχι συνεχως ασφαλως. Το συνηθες ειναι 5-6 μερες το μηνα. Αν αυτες πεσουν στην περιοδο που εσυ θα πας, τι να πω, τζοκερ ειναι.

 

Αν είναι 5-6 μέρες no problem at all καλέ. Στην Ζαχάρω από τις 20 μέρες, τις 17 είχε κυματάρες Hawai 5,0 μέτρα :p

 

Στα παράλια της Λάρισας πάντως, υποθέτω πως σε τόσα χιλιόμετρα παραλίας, θα βρούμε και καμμιά ερημική μεριά.

Λέμε να κάνουμε ελεύθερο camping. Ελίζω να μην καταλήξουμε στην φυλακή :cry:

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση:

 

ειναι μια παραλια στη Σαρωνιδα μου ειπαν μετα το resort kai μετα το μαυρο λιθαρι μου την ειπαν "deten" ή "teden"κάπως έτσι ξερει κανεις περισσότερες

λεπτομέρειες?

 

Eden λέγεται και είναι παραλία από ένα ξενοδοχείο.

Καλή είναι σαν θάλασσα. Έχει και ένα μπαράκι.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ιοαννα τthanks!!

 

ειναι καλα ?εχεις παει??

εχει κόσμο?ξαπλωστρες και τετοια?

 

Ναι ναι καλά είναι.

Έχει και κόσμο και ξαπλώστρες.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1h fora akouw to kuma san problhma gia diakopes...

Ε καλά δεν είπαμε οτι θα κλαίμε κιόλας αν έχει κύμα :D

 

Εγώ είμαι "καμμένη" από πέρισυ, αφού τις μισές μέρες διακοπών το μπάνιο μου ήταν να στέκομαι στα ρηχά για να με βρέχουν οι άκρες των τσουνάμις.

Στην αρχή το βρήκα κι εγώ ενδιαφέρον να παλεύω με τα κύματα, αλλά από ένα σημείο και μετά ανησύχησα για την ζωή μου :wacko:

Φέτος είπα να πάω κάπου που εγγυημένα δεν πιάνει το κύμα :happy:

 

Αν δεν θελεις καθολου κυμα, δοκιμασε (στην ευρυτερη περιοχη) τον Παγασητικο, κατα προτιμηση καπως μακρια απο Βολο ή και Γλυφα που ειναι στα ορια Μαλιακου - Παγασητικου. Βεβαια απο ζωη καμια σχεση με Χαλκιδικη, αλλα εχει ηρεμια και ησυχα νερα.

 

pro, ξέρεις περισσότερες λεπτομέρειες για την περιοχή αυτή, δηλαδή για ήσυχες παραλίες κλπ; Με ενδιαφέρει να πάω και κανένα 3μερο τον Ιούνιο

Link to comment
Share on other sites

Ioakasti, γιατί δεν πας Πήλιο?

Να πας να μείνεις στη Τσαγκαράδα, να σου πω και ένα ωραίο δωμάτιο και από εκεί κάπου στα 5χλμ είναι ο Μυλοπόταμος. Επίσης, πολύ όμορφη παραλία :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αγιοι Σαραντα;

Αγ.Σαράντα δεν είναι στα σίγουρα, γιατί έχω άλλες φωτογραφίες από εκεί.

Αν και δεν θυμάμαι το όνομα της παραλίας, πρέπει να είναι λίγο πριν την παραλία του Οβριού.

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

... i xalkidiki einai terastia, sto deytero podi mporei na brei APEIRES krifes , kai genika paralies me elaxisto kosmo...

 

...an den vris paralia OLI diki sou stin xalkidiki.....DEN THA VRIS POU8ENA!...

 

Ξανασκέφτομαι την περίπτωση της Χαλκιδικής, αλλά μου φαίνεται περίεργο που λέτε οτι στην Σιθωνία μπορεί κανείς να βρεί και ερημικές. Ακόμη και τον Αύγουστο; Αφού πάει πολύς κόσμος. Αν θέλετε δώστε καμμιά οδηγία πώς πάνε σ'αυτές τις παραλίες :rolleyes:

Και κάτι άλλο: Οι ταβέρνες είναι ακριβές στην Σιθωνία;

Link to comment
Share on other sites

Στη Σιθωνία θα βρεις πολλές άδειες παραλίες γιατι έχει 6 χωριά όλα κι όλα σε αντιθεση με την πυκνοκατοικιμένη Κασσάνδρα (με 14 χωριά).

 

Το φαγητό δεν είναι ακριβό.Έχε υποψην οτι στα νησιά σας γδέρνουν.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Προτείνετε ήρεμες παραλίες, δηλαδή παραλίες που συνήθως είναι ερημικές ή με ελάχιστο κόσμο ακόμη και τον Αύγουστο και δώστε οδηγίες πώς πάνε ή κοντά σε ποιο χωριό είναι.

 

Π.χ. στην Μυτιλήνη έχει καμμιά τέτοια παραλία;

Link to comment
Share on other sites

Aν τις γράψουμε εδώ δεν θα είναι ήρεμες πια.:D

 

Είχα σκοπό να γράψω το ίδιο ακριβώς, αλλά αφού με κάλυψες, δε θα το κάνω. :lol:

Τις πιο ήρεμες πάντως παραλίες τις συνάντησα στη Σκόπελο (ειδικά στο Λιμνονάρι).

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Σε οποιαδήποτε παραλία της Νοτιοανατολικής Κρήτης, μετά την Ιεράπετρα (πλην ελαχίστων). Στη χειρότερη να έχει άλλες 2 παρέες.

Στα Σύβοτα Θεσπρωτίας, έχει καμιά 70αριά κολπίσκους με πρόσβαση μόνο με τα πόδια (5-10 λεπτά απ΄το δρόμο) ή μόνο με σκάφος. Οι περισσότεροι κάνουν μπάνιο σε ακτίνα 2χλμ από το χωριό. Κρύο - πολύ κρύο νερό :cold:

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Και στην Μυτιλήνη νομίζω είναι κρύα η θάλασσα εκτός από τον Γαβαθά και τους δύο κλειστούς κόλπους Καλλονή και Γέρα.

 

Αν πει και κανείς και για Αττική και Λέσβο δεν με χαλάσει :happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...