Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα..Από σήμερα και εγώ κάτοχος ενός ativ s.. έχω όμως κάποια θεματάκια και απορίες;υπάρχει η δυνατότητα αναζήτησης από τον explorer σε google? παλιά σε ένα κατάστημα που το έβλεπα την είχα βρεί αυτή την επιλογή.. και σε αυτό το site λέει ότι υπάρχει..http://www.tech-recipes.com/rx/36696/windows-phone-8-change-the-default-search-engine-in-internet-explorer/ στο τηλ μου όμως τίποτα... επίσης όταν πέρασα τον λογαριασμό mail της δουλειάς με διακομιστή τύπου mail.όνομα εταιρίας.gr δεν μου δίνει την δυνατότητα να έχω συνεχή λήψη των mail μου παρα μόνο το ελάχιστο κάθε 15 λεπτά..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από εμένα..Από σήμερα και εγώ κάτοχος ενός ativ s.. έχω όμως κάποια θεματάκια και απορίες;υπάρχει η δυνατότητα αναζήτησης από τον explorer σε google? παλιά σε ένα κατάστημα που το έβλεπα την είχα βρεί αυτή την επιλογή.. και σε αυτό το site λέει ότι υπάρχει..http://www.tech-recipes.com/rx/36696/windows-phone-8-change-the-default-search-engine-in-internet-explorer/ στο τηλ μου όμως τίποτα... επίσης όταν πέρασα τον λογαριασμό mail της δουλειάς με διακομιστή τύπου mail.όνομα εταιρίας.gr δεν μου δίνει την δυνατότητα να έχω συνεχή λήψη των mail μου παρα μόνο το ελάχιστο κάθε 15 λεπτά..

 

Please Note: This option may not be available for all makes and models of Windows Phone 8

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Aπό σήμερα ανήκω κι εγώ στο club των ευτυχισμένων ιδιοκτητών ενός Ativ S :D

Πήρα την τελική απόφαση να το ρισκάρω και να δώσω στη ms μια ευκαιρεία, και ή που θα το λατρέψω ή θα το μισήσω παντελώς.

 

Αφού έπαθα ένα μικρό πολιτισμικό σοκ με την 4,8'' οθονάρα του κινητού (σε σχέση με την 3,3" του xperia ray), θα το περιεργαστώ με την ησυχία μου τις επόμενες ημέρες και θα μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις και τις απορείες μου για τη συσκευή και το λειτουργικό.

 

Πάντως η πρώτη μου εντύπωση είναι ότι μπορείς να εξοικειωθείς σχετικά εύκολα με το λειτουργικό των windows.

Edited by angelhawke
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

 

Είμαι και γω κάτοχος απο εχθές του ativ s και εχω παθει ένα μικρό πολιτισμικό σοκ μετά απο δύο χρονια android :-P ...δεν μπορω να πω ομως παει σφαιρα το ατιμο, πιστευω θα αποδειχθει εργαλειο... σχετικα με την ιστορια μετα μηνυματα, εχετε παρατηρησει μετα τους 200 χαρακτηρες που το γυρναει σε MMS?...μπορει να γινει κατι για αυτο?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα κι εγώ για ένα φίλο. Πολύ ωραία συσκευή.

Μια απορία: Συνδέσαμε ένα λογαριασμό google για να περάσει τις επαφές και τις περασε κανονικά χωρίς όμως τις φωτογραφίες.

Φτιάχνεται κάπως αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου περασε τις φωτογραφιες διχως να κανω καποια ιδιαιτερη ρύθμιση, βεβαια ολες ειναι χαμηλης αναλυσης. Μαλιστα ακομα και αν τις αλλαξεις με καποια μεσα απο την συσκευη, τοτε αυτη μονη της ενω στην αρχη την δειχνει κανονικα μετα, ριχνει την αναλυση. Μονο τις φωτο προφιλ απο το Facebook δειχνει σωστα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

 

... σχετικα με την ιστορια μετα μηνυματα, εχετε παρατηρησει μετα τους 200 χαρακτηρες που το γυρναει σε MMS?...μπορει να γινει κατι για αυτο?

 

Ευχαριστω!

 

Καλορίζικη η συσκευή. Αυτό που γράφεις ότι μετά τους 200 χαρακτήρες το γυρνάει σε ΜΜS, νομίζω ότι δεν έχει να κάνει με το λειτουργικό. Έχω δει το ίδιο πράγμα να κάνει και το Galaxy S3. Ίσως να είναι κάτι που κάνει η Samsung.

 

Για όσους αναζητούν δωρεάν εφαρμογή για SMS 160+ χαρακτήρες, βρήκα στο WPS μια που λέγεται SmsPlus.

Την δοκίμασα και δουλεύει. υποστηρίζει και Ελληνικά (νομίζω ότι παίρνει τις γλώσσες που υπάρχουν ήδη εγκαταστημένες στο κινητό) και ίσως λύσει το πρόβλημα του epamiz με τα MMS, μιας και υποστηρίζει μέχρι 480 χαρακτήρες SMS.

 

Update δεν έχει έρθει ούτε σε εμένα.

Edited by angelhawke
Link to comment
Share on other sites

με εκείνη την αναβάθμιση τι γίνεται τελικά; έχει αρχίσει να έρχεται; γιατί εγώ τίποτα ακόμη...
Link to comment
Share on other sites

με εκείνη την αναβάθμιση τι γίνεται τελικά; έχει αρχίσει να έρχεται; γιατί εγώ τίποτα ακόμη...

 

Εγω την περιμενα πως και πως για το ραδιο αλλα αφου δεν το ξεκλειδωνει για εμενα ποτε μην ερθει, ετσι και αλλιως δεν προκειται να δουμε διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Εγω την περιμενα πως και πως για το ραδιο αλλα αφου δεν το ξεκλειδωνει για εμενα ποτε μην ερθει, ετσι και αλλιως δεν προκειται να δουμε διαφορα

 

Δηλ. η αναβάθμιση αυτή εκτός από wi-fi tethering τί άλλο έχει;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σιγουρα δεν θα παρουμε ραδιο με την grd 2? Με το data sense ξερουμε τι θα γινει?

 

Μπορω να πιστοποιησω οτι υπαρχει ενα προβλημα με τα ακουστικα, ακουγεται ενας θορυβοςσαν παρασιτο, τουλαχιστον στην δικη μου συσκευη, οταν ακουω μουσικη. Δεν ειναι εντονο αλλα ειναι ενοχλητικο.

 

Το smsplus το ειδα φιλε angelhawke, σε ευχαριστω ..δεν νομιζω παντως οτι μπορει να αντικαταστισει το native app με τα μηνυματα. Εγω βολευομαι με αναγκαστικα greeklish. Μετα απο τηλεφωνο στο service της Samsung επι του θεματος, μου ειπαν οτι ειναι θεμα των wp8 και οτι δεν μπορει να γινει κατι. Τους ρωτησα αν θα επιλυθει μελλοντικα το θεμα και μου ειπαν πως δεν τους εχει γινει καποια ενημερωση :(

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σιγουρα δεν θα παρουμε ραδιο με την grd 2? Με το data sense ξερουμε τι θα γινει?

 

Μπορω να πιστοποιησω οτι υπαρχει ενα προβλημα με τα ακουστικα, ακουγεται ενας θορυβοςσαν παρασιτο, τουλαχιστον στην δικη μου συσκευη, οταν ακουω μουσικη. Δεν ειναι εντονο αλλα ειναι ενοχλητικο.

 

Το smsplus το ειδα φιλε angelhawke, σε ευχαριστω ..δεν νομιζω παντως οτι μπορει να αντικαταστισει το native app με τα μηνυματα. Εγω βολευομαι με αναγκαστικα greeklish. Μετα απο τηλεφωνο στο service της Samsung επι του θεματος, μου ειπαν οτι ειναι θεμα των wp8 και οτι δεν μπορει να γινει κατι. Τους ρωτησα αν θα επιλυθει μελλοντικα το θεμα και μου ειπαν πως δεν τους εχει γινει καποια ενημερωση :(

 

Κι εγώ ακούω διάφορα από τα ακουστικά του Ativ, αλλά ακούω κι αντίλαλο από τα ακουστικά του 820!!!!

Σχετικά με τα sms, με το ativ δε μπορώ να στείλω μεγάλο μήνυμα, με το Nokia γράφω έκθεση, άρα ΔΕΝ είναι θέμα των Wp8, πες τους. Και να ενεργοποιήσουν το ράδιο και να βάλουν τσάμπα χάρτες, κι ας το πουλάνε 400 ευρώ, η συσκευή τα αξίζει (ιδιαίτερα σε σχέση με το 820, είναι κόσμημα, αν και το 820 σε κόκκινο που το πήρα, είναι αρκετά σπορτίβ!!!)

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα το εν λόγω κινητό. Μέχρι στιγμής ευχαριστημένος από το hardware και περιμένω να δω τί θα βρω σε εφαρμογές κτλ...

Κάτι άλλο όμως, το kies δεν υποστηρίζετεαι; Πώς μπορώ να μεταφέρω επαφές από το προηγούμενό μου κινητό (bada) σε αυτό; Το αρχείο των επαφών είναι .spb

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα το εν λόγω κινητό. Μέχρι στιγμής ευχαριστημένος από το hardware και περιμένω να δω τί θα βρω σε εφαρμογές κτλ...

Κάτι άλλο όμως, το kies δεν υποστηρίζετεαι; Πώς μπορώ να μεταφέρω επαφές από το προηγούμενό μου κινητό (bada) σε αυτό; Το αρχείο των επαφών είναι .spb

 

To kies όχι πρός το παρόν.

Ρυθμίσεις -> Εισαγωγή Επαφών -> Αναζήτηση συσκευής και μεταφέρεις τις επαφές σου εύκολα και γρήγορα μέσω bluetooth.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Στήνω το Ativ S ενός φίλου και για να του κατεβάσω εφαρμιογές χρησιμοποίησα το δικό μου hotmail για Microsoft account. Προσπαθώ τώρα που τελείωσα με το σετάρισμα του κινητού να το σβήσω και δεν βρίσκω την επιλογή delete. Τι γινέται παιδιά?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Στήνω το Ativ S ενός φίλου και για να του κατεβάσω εφαρμιογές χρησιμοποίησα το δικό μου hotmail για Microsoft account. Προσπαθώ τώρα που τελείωσα με το σετάρισμα του κινητού να το σβήσω και δεν βρίσκω την επιλογή delete. Τι γινέται παιδιά?

 

Επιλογή delete δεν βλέπω να υπάρχει αλλά αν πας Ρυθμίσεις Λογαριασμού, στη στήλη που γράφει Προσωπικά Στοιχεία, αν πατήσεις Ενημέρωση στο Προτιμώμενο email επικοινωνίας μπορείς να αλλάξεις το email σου.

Link to comment
Share on other sites

Επιλογή delete δεν βλέπω να υπάρχει αλλά αν πας Ρυθμίσεις Λογαριασμού, στη στήλη που γράφει Προσωπικά Στοιχεία, αν πατήσεις Ενημέρωση στο Προτιμώμενο email επικοινωνίας μπορείς να αλλάξεις το email σου.

 

δεν βρίσκω τις επιλογές που μου λες :(

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

δεν βρίσκω τις επιλογές που μου λες :(

 

Οι Επιλογές αυτές δεν είναι στο κινητό. Είναι στη σελίδα του Windows Phone Store.

http://www.windowsphone.com/el-GR

 

Πάνω αριστερά (κάτω από το κουτάκι της αναζήτησης εφαρμογών) πρέπει να έχει ένα μενού που ανοίγει κάθετα με τα στοιχεία του κινητού σου και του λογαριασμού που έχεις ανοίξει. Εκεί είναι οι επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Οι Επιλογές αυτές δεν είναι στο κινητό. Είναι στη σελίδα του Windows Phone Store.

http://www.windowsphone.com/el-GR

 

Πάνω αριστερά (κάτω από το κουτάκι της αναζήτησης εφαρμογών) πρέπει να έχει ένα μενού που ανοίγει κάθετα με τα στοιχεία του κινητού σου και του λογαριασμού που έχεις ανοίξει. Εκεί είναι οι επιλογές.

 

thanks :) ! ελπίζω να αλλάξει απο εκεί και να μην χρειαστεί factory defaults (δεν μπορώ να σχολιάσω το μέγεθος της βλακείας της MS πάνω σε αυτό το κομμάτι!)

 

Την συσκευή την βρίσκω πανέμορφη, elegant και πολύ επαγγελματική.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές ερωτήσεις για το κινητό:

- θα πάρει wp 8 amber;

- θα έχει fm radio;

- προγράμματα πλοήγησης GPS για Ελλάδα υπάρχει τίποτα free (λέγανε για της Nokia) και αν όχι ποιο προτείνεται σε όρους value for money;

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

To kies όχι πρός το παρόν.

Ρυθμίσεις -> Εισαγωγή Επαφών -> Αναζήτηση συσκευής και μεταφέρεις τις επαφές σου εύκολα και γρήγορα μέσω bluetooth.

 

Ευχαριστώ, όμως δεν έχω το προηγούμενο κινητό (εκλάπη), απλά ένα backup αρχείο στο laptop...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν φορτίζει κλειστό? το έκλεισα και το σύνδεσα να φορτίσει και άνοιξε μόνο του.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι να πάρω το ativ s

Nα ρωτήσω για την ποιότητα κατασκευής ?

Ειστε ικανοποιημένοι ?

Το πίσω μέρος είναι αλουμινιο η πλαστικό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...