Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς προβλήματα μέχρι να ανοιχτούν καμιά δεκαριά φορές. Μετά είναι για πέταμα Κώστα. Εγώ δεν παίζω άλλο αυτό το παιχνίδι της samsung.

Αυτή τη χρονιά παίζουν 2 εξαιρετικές υλοποιήσεις στην αγορά. Ζ και one.

Κάποια από τα 2 θα με καλύψουν. Αν πάλι όχι, εδώ είμαστε να το συζητήσουμε...

 

Βαγγελη είμαστε off topic.

Το έχουμε κι εμείς και ξέρουμε. Δέν έχει αναφερθεί ποτέ κάτι τέτοιο από άτομα που χρησιμοποιούν 2 μπαταρίες και αλλάζουν κάθε μέρα.

Το σίγουρο είναι oτι σύντομα θα το ξανά αγοράσεις .

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτό θα συμφωνήσω 100%

Το note τουλάχιστον όσα είχα ήταν πολύ καλά δεμένα.

Μόνο που έπρεπε να κλείνεις καλά το καπάκι και να μη το βγάζεις πόσες φορές τη μέρα γιατί τότε ίσως έχει θέμα.

Όσο για το Ζ εμένα δε με κάλυψε όπως δε με κάλυψε και το xperia T και εκτός απ το χάλια ή τέλος πάντων μέτριο ηχείο του μου τη σπάνε πολύ και τα on screen buttons που έκαναν την οθόνη του Τ να δείχνει 4.3 και του Ζ 4.7

Και στο Τ λόγο μεγέθους το συγχωρώ αυτό, στο Ζ Όχι γιατί είναι τεράστιο για τηλέφωνο και παρ όλα αυτά η οθόνη του είναι μινιον μπροστά στο note στο ίντερνετ π.χ. που εκεί περνάω τις περισσότερες ώρες μου με αυτά τα τηλέφωνα εγώ και πιστεύω και οι περισσότεροι που θέλουν τέτοιες οθόνες.

Εγώ πάντως το κύκλο μου τον έκανα, αγορασα κ δοκίμασα σχεδόν όλα τα κινητά με μεγάλη χασούρα και δε τη ξαναπατάω!

 

Συνομφουρίτες, χωρίς να θέλω να επαναλαμβάνομαι. Εντάξει ξέρω ότι κάποιοι είστε κολλημένοι (όπως κι εγώ με τα Sony) με τα Samsung, όμως ρε παιδιά δεν πάω στο αντίστοιχο νήμα του note για να το πικάρω και να πω ένα σωρό αρνητικά. Έλεος πια, εδώ μιλάμε για το Sony Xperia Z. Βαρέθηκα να βλέπω μόνο να το συγκρίνεται και να λέτε πόσο κατώτερο είναι από τα Samsung, ακόμα δεν έχετε καταλάβει πόσο ποιοτική συσκευή είναι, και θα δανειστώ μια φράση φίλου, όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Και τέλος στο θέμα μας, ελπίζω να μπαίνω και να διαβάζω ΜΌΝΟ για το Z, και όχι για αλλά τηλ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη είμαστε off topic.

Το έχουμε κι εμείς και ξέρουμε. Δέν έχει αναφερθεί ποτέ κάτι τέτοιο από άτομα που χρησιμοποιούν 2 μπαταρίες και αλλάζουν κάθε μέρα.

Το σίγουρο είναι oτι σύντομα θα το ξανά αγοράσεις .

 

Για να δούμε Κώστα. Έχω διαβάσει παιδιά να λένε ότι είναι άψογα και όταν τα πιάνω διαλύονται από παντού.

On topic τώρα αυτό που έχει σημασία είναι να δούμε πως πάει το Ζ. Για να δούμε...

Είναι πανέμορφο το άτιμο...

Link to comment
Share on other sites

Aντιγραφο ασφαλειας μεσω pc companion αλλα δεν ξερω αν θα παιξει αν ειναι σε safemode ,κι απο κει επιλεγεις τι θες να σωσεις ,αφου τελειωσεις με το S βαζεις το Ζ στο πισι και κανεις επαναφορα αρχειων δηλ αυτα που εσωσες πριν

 

 

Μπράβο και εύγε!!!! Τελικά κατάφερα να περάσω όλα τα παλιά sms στο νέο τηλέφωνο. Απλά κάτι καινούργια που είχα αρχίσει να έχω στο Ζ σβήστηκαν. Όμως έχω τα πάμπολλα απο το S πλέον και στο Ζ!!!! Σε ευχαριστώ. Τώρα μπορώ να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις στο S ώστε να διαπιστώσω εαν τελικά έχει καταστραφεί κάποια πλακέτα του απο την βροχή η εαν επανέλθει!!!!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ
σας παραθέτω βίντεο για εύκολο root.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εδώ
σας παραθέτω βίντεο για εύκολο root.

 

Το δοκίμασες???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε Κώστα. Έχω διαβάσει παιδιά να λένε ότι είναι άψογα και όταν τα πιάνω διαλύονται από παντού.

On topic τώρα αυτό που έχει σημασία είναι να δούμε πως πάει το Ζ. Για να δούμε...

Είναι πανέμορφο το άτιμο...

 

Βαγγέλη πιο χρώμα πήρες αυτή την φορά???

Εγώ περιμένω το μαύρο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το handtec κοστολογει το λευκο 20 στερλινες περισσοτερο ,η τους πουλαει περισσοτερο ειτε θεμα παραγωγης κτλ ..παντως σε αρκετα δημοψηφισματα στο νετ το μαυρο συγκεντρωνε την πλειοψηφια των προτιμησεων ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Να έλεγες κολλημένο κάνα άλλο άτομο να σε καταλάβαινα, αλλά να πεις εμένα που μέχρι προχθές είχα ΜΑΖΙ note2, xperia T, nexis4 k nokia 808 και επαναλαμβάνω ΜΑΖΙ τότε τι να σου πω.

Και να λες και τις φράσεις σου για αλεπού και κρεμαστάρια χα χα :)

Όσο για τη σύγκριση, αναφέρθηκαν παραπάνω απο μενα 2 παιδιά για τα πλαστικά και είπα τη γνώμη μου.

Και τέλος τέλος αν δεν έχεις και κάποιο σημείο αναφοράς να συγκρίνεις πως θα καταλάβεις που είναι καλύτερο ή χειρότερο το Ζ και το κάθε Ζ??

 

Δεν θυμάμαι όλα τα ποστ που έχω διαβάσει φίλε μου, αλλά έχω βαρεθεί να βλέπω συγκρίσεις συνέχεια, το αν εσύ είχες όλη την τεχνολογία του 13 μαζεμένη δεν το ξέρω. Εγώ δεν έχω την δυνατότητα να συγκρίνω για να αγοράσω, απλά βλέπω χαρακτηριστικά κοιτάω την ομορφιά σε κάποιο τηλ. Και μιας και κολλημένος με τη Sony μάλλον εκεί θα κατέληγα. Συγγνώμη για την έκφραση..... Τα κάνει κρεμαστάρια.

 

 

 

 

 

Το δοκίμασες???

 

Ναι, μια χαρά root γίνεται χωρίς κανένα πρόβλημα.Φροντίστε όσοι θέλετε να κάνετε root να έχετε ενεργοποιημένη την λειτουργεία NFC, αναφέρθηκε στους XDA πως αν προσπαθήσεις να κάνεις root με ενεργοποιημένη την λειτουργία NFC τότε μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας η λειτουργεία NFC λειτουργεί κανονικά, ενώ αν προσπαθήσετε να το κάνετε με μη ενεργοποιημένη τη λειτουργεία NFC τότε μετά το root δε θα λειτουργούν.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προλαβει να αποσφραγισω το νεο Ζ. Αυριο που θα το κανω θα ποσταρω σχετικα...

 

αν θελεις 2 tips...

1.δωσε του πανω απο 7 μερες για να καλιμπραρει την μπαταρια...

2.βγαλε φωτογραφιες σε manual... θα παθεις κοκομπλοκο,αλλα πρεπει να εχεις σταθερο χερι.

 

δεν θελω να το κανω vs αλλα στα ελεγα...η σονυ εχει

1.bootloader unlocked

2.custom roms + AOSP απο την γνωστη ομαδα CM

3.ip57

4.απιστευτο σχεδιο.

 

αν προσεξεις και την μπαταρια θα σου βγαζει 4 ωρες οθονη ανετα.

 

 

για το ΝΟΤΕ συμφβνω με τον Κωστα.

Σορρυ το ΟΤ

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες εχει γινει λιγο κουραστικο ..το τοπικ αφορα το Ζ κι οχι καποιο vs

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

μαγκες εχει γινει λιγο κουραστικο ..το τοπικ αφορα το Ζ κι οχι καποιο vs

 

ενταξει το διορθωσα :)

 

εχει αγορασει κανεις το glass.T της SGP?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις το glass.T της SGP?

 

Mην ..προς το παρον εχει θεμα με το Ζ ,για να δουλευει το Ζ οπως πριν μαλλον πρεπει να βγει η προ-εγκατεστημενη μεμβρανη

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις 2 tips...

1.δωσε του πανω απο 7 μερες για να καλιμπραρει την μπαταρια...

2.βγαλε φωτογραφιες σε manual... θα παθεις κοκομπλοκο,αλλα πρεπει να εχεις σταθερο χερι.

 

δεν θελω να το κανω vs αλλα στα ελεγα...η σονυ εχει

1.bootloader unlocked

2.custom roms + AOSP απο την γνωστη ομαδα CM

3.ip57

4.απιστευτο σχεδιο.

 

αν προσεξεις και την μπαταρια θα σου βγαζει 4 ωρες οθονη ανετα.

 

 

για το ΝΟΤΕ συμφβνω με τον Κωστα.

Σορρυ το ΟΤ

 

Ναι Δημητρη, ετσι ειναι τα πραγματα.

Ετοιμαζομαι για ρουτ και επαναφορα titanium backup μεταξυ σαρακοστιανων μεζεδων...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά καλή πίσω θήκη παίζει που να μην του δίνει όγκο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την έκφραση..... Τα κάνει κρεμαστάρια.

 

Κανένα πρόβλημα :)

 

Ετοιμαζομαι για ρουτ και επαναφορα titanium backup μεταξυ σαρακοστιανων μεζεδων...:lol:

 

Τα καλά τις αδιάβροχης κατασκευής,του πετάς και 1 rom ενώ τρως και πίνεις xa xa :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι Δημητρη, ετσι ειναι τα πραγματα.

Ετοιμαζομαι για ρουτ και επαναφορα titanium backup μεταξυ σαρακοστιανων μεζεδων...:lol:

 

οχιιιιι ρε καθικι....μεσα στον ταραμα πετα το μαζι με τον χαλβα και βγαλε φωτο!!!! :D

 

του βαζεις την RomAur ή την Revolution?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

οχιιιιι ρε καθικι....μεσα στον ταραμα πετα το μαζι με τον χαλβα και βγαλε φωτο!!!! :D

 

του βαζεις την RomAur ή την Revolution?

 

Ποια προτεινεις? Δεν εχω ασχοληθει με σονυ σοβαρα στο παρελθον και πρεπει να διαβασω.

Εχει φλασαρει κανεις εδω μεσα ?

Μανο μην το χασουμε μεσα στους μεζεδες.

Νικο,μονο μαυρο φιλε αυτο το τηλεφωνο. Pure simplicity

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε Κώστα. Έχω διαβάσει παιδιά να λένε ότι είναι άψογα και όταν τα πιάνω διαλύονται από παντού.

On topic τώρα αυτό που έχει σημασία είναι να δούμε πως πάει το Ζ. Για να δούμε...

Είναι πανέμορφο το άτιμο...

 

Πάντως δηλώνω με επίγνωση ότι αν κάνεις Πάσχα μ αυτό, θα το αγοράσω κι εγώ γιατί θα αξίζει.

Εννοείται πάντα σαν δεύτερη συσκευή γιατί χωρίς το Note 2 δεν μπορώ να δουλέψω πλέον.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δηλώνω με επίγνωση ότι αν κάνεις Πάσχα μ αυτό, θα το αγοράσω κι εγώ γιατί θα αξίζει.

Εννοείται πάντα σαν δεύτερη συσκευή γιατί χωρίς το Note 2 δεν μπορώ να δουλέψω πλέον.

 

Χαχα λες Κωστα?εγω το θεωρω πολυτελεια να εχω 2 κορυφαιες συσκευες. Περα απο θεμα χρηματων θελω να εστιαζω σε μια συσκευη καθε φορα .

Παιδια ο πιο βολικος τροπος για ρουταρισμα ειναι αυτος που περιγραφεται παραπανω?ποιος εχει ασχοληθει σοβαρα να κατευθυνει κι εμας τους νεους στο brand?

Link to comment
Share on other sites

Χαχα λες Κωστα?εγω το θεωρω πολυτελεια να εχω 2 κορυφαιες συσκευες. Περα απο θεμα χρηματων θελω να εστιαζω σε μια συσκευη καθε φορα .

Παιδια ο πιο βολικος τροπος για ρουταρισμα ειναι αυτος που περιγραφεται παραπανω?ποιος εχει ασχοληθει σοβαρα να κατευθυνει κι εμας τους νεους στο brand?

 

Αυτος ειναι ο τροπος v21>επιλογη 3 ,τα ρεστα μεταξυ σας με πμ ,απο vs εγινε chat

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Black-Aluminum-Alloy-Metal-Frame-Bumper-Cover-Case-For-Sony-Xperia-Z-L36h-Z-/251245716012?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a7f69622c

 

θα παραγγειλω αυτη παιδια να δουμε τι λεει. Μου εχει λειψει το concept γυαλι μπρος - πισω (με screen protector) με ενα bumper...

ΥΓ Η ελληνικη αντιπροσωπεια την εκανε την ομορφια της παλι και στη συσκευασια των ελληνικων Ζ ΔΕΝ περιεχεται το σετακι των screen protectors :mad::mad::mad:

Αντε περιμενε τωρα 2 εβδομαδες minimum απο ebay...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι το topic αφορά το Xperia Z. Δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για συγκρίσεις με άλλα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα στο techblog.gr ότι μέχρι τέλη Μαρτίου θα διατεθεί η 4.2.2.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...