Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνολικα αδιαφορο το συγκεκριμενο κινητο.

Παμε παρακατω.

.

 

Εεε νταξει τωρα ,υπερβαλεις νομιζω ,δηλ τι θα σε ενθουσιαζε στα 3' που το ψηλαφισες ?

Το να μην σου αρεσει το δεχομαι..αδιαφορο ομως ? δεν νομιζω

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εεε νταξει τωρα ,υπερβαλεις νομιζω ,δηλ τι θα σε ενθουσιαζε στα 3' που το ψηλαφισες ?

 

Μην δινεις σημασια επειδη εμενα μου ειναι αδιαφορο,εχει τα θετικα του που μπορει σε πολλους αλλους να τους ενθουσιασει οπως και να εχει.:)

Τα εχω αναφερει τα των νεων ναυαρχιδων της Sony,αρα δεν εχει νοημα να αναφερω κατι παραπανω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

για να μην τρελαθουμε τωρα!!!!!

ολοι μα ολοι αγορασαμε το s3 δωσαμε ενα σκασμο ευρω και πηραμε ενα κινητο με lag με θεμετακια στην καμερα και διαφορα αλλα μικρο προβληματα.

μια χαρα ειναι και ειναι κριμα να προσπαθουμε να θαψουμε την δουλεια τους!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ σήμερα...

Πραγματικά έργο τέχνης με γραμμές που προσωπικά εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ..

Επίσης η οθόνη εμένα με εντυπωσίασε και χρώματα αλλά και στην γωνία θέασης,και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι του βάζουν κακό βαθμό σε αυτό...

Τώρα το ηχείο είναι όντως από τα χειρότερα που έχω ακούσει...

Και σε απόδοση αλλά και σε ένταση...

Η κάμερα χωρίς να έχω την δυνατότητα για πολλές και διαφορετικές λήψεις δείχνει αντάξια των 13mp...

Επίσης τρομερά γρήγορο και τρομερά σμουθ...

Η απόκριση που νιώθεις όταν παίζεις με την οθόνη του είναι εντυπωσιακή...

Ανώτερο σίγουρα από το n4 και αν όχι καλύτερο τότε ίδιο με το νοτελι..

Σε γενικές γραμμές γραμμές είναι το επόμενο κινητό μου που θα συνυπάρξει με το νοτελι μου...

Επίσης το γεγονός ότι είδη στο xda το έσπασαν έγινε ακόμα πιο προσιτό...

Δυστυχώς πια το n4 θα μπει αγγελία από απόψε κιόλας...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το δω και εγω απο κοντα.. αλλα ειναι περιεργο που σε ολους τους χρηστες αρεσει η οθονη ενω στα ριβιου οχι
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το δω και εγω απο κοντα.. αλλα ειναι περιεργο που σε ολους τους χρηστες αρεσει η οθονη ενω στα ριβιου οχι

 

Δεν έχει τη λάμψη που θα ήθελα στο full, αλλά σίγουρα δεν είναι αυτό που την κατηγορούν. Είναι μια κανονική οθόνη, με πολύ καλή λεπτομέρεια και σωστά χρώματα. Για δοκιμή έβγαλα μια φωτογραφία την κάρτα που είχε τα στοιχεία της συσκευής και είχε τα ίδια χρώματα στην οθόνη (θετικό και για την οθόνη και για την κάμερα).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το δω και εγω απο κοντα.. αλλα ειναι περιεργο που σε ολους τους χρηστες αρεσει η οθονη ενω στα ριβιου οχι

 

Πήγαινε δες το από κοντά...

Ότι και να διαβάζεις αλλά και ότι και αν ακούς από εμάς αν δεν το δεις από κοντά δεν θα σε πείσει...

Εγώ προσωπικά που έχουν περάσει αρκετές συσκευές από τα χέρια μου τελευταία με έχει εντυπωσιάσει σε μεγάλο βαθμό και πλέον θα το αποκτήσω...

Δεν μπόρεσα μόνο να δω το λευκό έτσι για να συγκρίνω λίγο το χρώμα...

Το μόνο μεμπτό σημείο του που λέω και πιο πάνω είναι το ηχείο του...

Για μένα λίγο το κακό αφού είμαι συνέχεια με bt end Hans free,αλλά όπως και να το κάνουμε περίμενα κάτι καλύτερο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τη λάμψη που θα ήθελα στο full, αλλά σίγουρα δεν είναι αυτό που την κατηγορούν. Είναι μια κανονική οθόνη, με πολύ καλή λεπτομέρεια και σωστά χρώματα. Για δοκιμή έβγαλα μια φωτογραφία την κάρτα που είχε τα στοιχεία της συσκευής και είχε τα ίδια χρώματα στην οθόνη (θετικό και για την οθόνη και για την κάμερα).

 

 

 

 

 

 

 

Πήγαινε δες το από κοντά...

Ότι και να διαβάζεις αλλά και ότι και αν ακούς από εμάς αν δεν το δεις από κοντά δεν θα σε πείσει...

Εγώ προσωπικά που έχουν περάσει αρκετές συσκευές από τα χέρια μου τελευταία με έχει εντυπωσιάσει σε μεγάλο βαθμό και πλέον θα το αποκτήσω...

Δεν μπόρεσα μόνο να δω το λευκό έτσι για να συγκρίνω λίγο το χρώμα...

Το μόνο μεμπτό σημείο του που λέω και πιο πάνω είναι το ηχείο του...

Για μένα λίγο το κακό αφού είμαι συνέχεια με bt end Hans free,αλλά όπως και να το κάνουμε περίμενα κάτι καλύτερο...

 

Ναι παιδακια φυσικα και το ματι το δικο μου το εμπιστευομαι περισσοτερο απολα τα ριβιου και ολους τους χρηστες...αλλα απο την αλλη τους χρηστες τους εμπιστευομαι πολυ περισσοτερο απο τα ριβιους..;)

 

Και οκ ας μην πιστεψω σε συνομοσιες οπως ειπαν μερικα παιδια.. εξηγηστε μου εσεις γιατι τετοια διαφορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης η οθόνη εμένα με εντυπωσίασε και χρώματα αλλά και στην γωνία θέασης,και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι του βάζουν κακό βαθμό σε αυτό...

Χμμμ... Αρχίζω να πιστεύω ότι τελικά το κάθε κομμάτι έχει και διαφορετική οθόνη... Κακή δεν την λές αλλά δεν σε εντυπωσιάζει χρωματικά ούτε και με τις γωνίες θέασης που έχει...τουλάχιστον στο δικό μου.

Φυσικά δεν αναφέρομαι στην ανάλυση η οποία είναι εξωπραγματική....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τη σειρά μου το επισκέφτηκα :D

Και μου άρεσε πολύ. Το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση ήταν το βάρος του. Πολύ ελαφρύ για το μέγεθός του.

Και το δεύτερο ήταν η φωτεινότητα της οθόνης. Την περίμενα πιο φωτεινή. Γενικά το τηλέφωνο μου άφησε θετικές εντυπώσεις.

Υ. Γ είμαι κάτοχος του xperia P

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μου έκανε εντύπωση πάντως να μιλάμε για διαφορετικές παρτίδες στιΣ οθόνες πάντως όπως σημαντικό ρόλο παίζει επίσης από τη συσκευή προέρχεται ο καθένας μας πχ αν εσείς συνηθίσει τις amoled του Xperia θα σου φαίνονται ξεθωριασμενες κλπ κατά τα άλλα όσο Πιο πολύ το δουλεύω τόσο πιο πολύ μίου αρέσει. Δοκίμασε κανείς τοSwype μαμά πληκτρολόγιο εμένα μου αρέσει πάντως
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα.... σοκ και δέος μόλις άνοιξα το μικροσκοπικό κουτάκι και έβγαλα το τέρας, εν συντομία εκτός από τις γωνίες θέασης το κινητό τα σπάει!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα...παιδια ενα πραμα θα σας πω...αν δεν το ζησετε και δεν το κρατησετε στο χερι σας δεν θα καταλαβετε για τι ακριβως κινητο μιλαμε...μονο η προσωπικη επαφη θα σας οδηγησει να το αγαπησετε...αφηστε τις παρουσιασεις απο σαιτ ..καλυτερος κριτης μονο ο ευατος μας..εγω που απο n4 πηγα σαυτο δεν το μετανιωσα...τουλαχιστον μετα απο μια 5 μερες συμβιωσης...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

σωστα τα λετε ετσι ειναι!!!!

εμενα μεχρι και ο υπαληλος του μαγαζιου που το πηρα μου ειπε οτι δεν εχει κατι το διαφορετικο.

αλλα εγω το πηρα και δεν το μετανιωσα το κινητο κανει τα παντα και ειναι σφαιρα δεν μασαει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απίστευτο το πόση γκαντεμιά μπορεί να με κυνηγάει! Είχα το άγχος μέχρι να το πάρω ότι δεν θα πέσω σε καμένο pixel! Το έχω 6 ώρες και η οθόνη είναι οκ και ξαφνικά μου εμφανίζεται μια μικρή γραμμή από 5-6 καμένα (μαύρα) pixels! Δεν υπάρχει!! Έλεος! Τώρα θα πρέπει να πάω για DOA ακόμη δεν πρόλαβα να το χαρώ, θα κάνουν και 10 μέρες να μου φέρουν άλλο! :mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απίστευτο το πόση γκαντεμιά μπορεί να με κυνηγάει! Είχα το άγχος μέχρι να το πάρω ότι δεν θα πέσω σε καμένο pixel! Το έχω 6 ώρες και η οθόνη είναι οκ και ξαφνικά μου εμφανίζεται μια μικρή γραμμή από 5-6 καμένα (μαύρα) pixels! Δεν υπάρχει!! Έλεος! Τώρα θα πρέπει να πάω για DOA ακόμη δεν πρόλαβα να το χαρώ, θα κάνουν και 10 μέρες να μου φέρουν άλλο! :mad:

 

δεν πειραζει θα στο αλλαξουν και θα χαρεις το νεο καλυτερα :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν τους τα εσκασε η sony και γι αυτο παει η λασπη συννεφο.

 

αλλαγη doa ειναι αμεση δεν υπαρχουν 10 ημερες που λες φιλε μου.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

http://www.spigen.com/sony-xperia-z-screen-protector-glas-t-tempered-glass.html

 

 

Αυτα που λεει οντως ισχυουν ? αξιζει τα λεφτα του ?

 

Ενα τερας σαν το xperia Z αξιζει τα καλυτερα

.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απίστευτο το πόση γκαντεμιά μπορεί να με κυνηγάει! Είχα το άγχος μέχρι να το πάρω ότι δεν θα πέσω σε καμένο pixel! Το έχω 6 ώρες και η οθόνη είναι οκ και ξαφνικά μου εμφανίζεται μια μικρή γραμμή από 5-6 καμένα (μαύρα) pixels! Δεν υπάρχει!! Έλεος! Τώρα θα πρέπει να πάω για DOA ακόμη δεν πρόλαβα να το χαρώ, θα κάνουν και 10 μέρες να μου φέρουν άλλο! :mad:

 

Μόλις το πήρα.... σοκ και δέος μόλις άνοιξα το μικροσκοπικό κουτάκι και έβγαλα το τέρας, εν συντομία εκτός από τις γωνίες θέασης το κινητό τα σπάει!!!

 

πλακα μας κανεις ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα διάφορα blogs υπάρχουν συμφέροντα.

Οπότε είναι αυστηροί σε κάποιες συσκευές και επιεικείς σε άλλες.

Η αλήθεια για το Ζ μετά από όλα όσα έχουμε δει και έχουν γράψει διάφοροι συμφιρουμιτες είναι η εξής:

 

1. Υπάρχει θέμα με τις γωνίες θέασης αλλά όχι τόσο σοβαρό όσο το παρουσιάζουν κάποιοι. Φαίνεται όταν το δείτε δίπλα σε κάποιες άλλες συσκευές.

Τα χρώματα ξεθωριάζουν όσο αλλάζει η γωνία.

 

2. Το ηχείο βρίσκεται σε λάθος θέση και είναι σχετικά αδύναμο.

 

Από εκεί και πέρα διαθέτει άριστη κατασκευή προσεγμένη δουλειά και μάλλον απροβλημάτιστη υλοποίηση.

 

Η αυτονομία του κινείται κάπου μεταξύ HOX και Siii, αλλά πιο κοντά στο δεύτερο. Σε ιδανικές συνθήκες πχ χρήση μόνο wifi, και χωρίς μετακινήσεις, πιάνει 5-5,5 ώρες οθόνης.

 

Η κάμερα δείχνει αρκετά καλή. Θα χρειαστούμε περισσότερα συγκριτικά για να πούμε με σιγουριά σε ποια θέση βρίσκεται.

 

Σε σύγκριση με το HTC One υστερεί σε επεξεργαστη. Στην πράξη δεν ξέρουμε πως μεταφράζεται αυτό. Μπορεί να μην σημαίνει τίποτα.

 

Υστερεί σε οθόνη και ποιότητα ήχου.

 

Η εμφάνιση είναι θέμα γούστου οπότε δεν λαμβάνεται υπ όψη, αφού και τα δύο έχουν άριστη ποιότητα κατασκευής.

Στην αντοχή σε δύσκολες συνθήκες υπάρχει συντριπτική υπεροχή του Ζ.

 

Με λίγα λόγια το τι θα προτιμήσει κάποιος είναι θέμα προτεραιοτήτων.

Με τα δικά μου γούστα θα ήμουν πιο κοντά στο Ζ.

 

Θα ξεκαθαρίσει το τοπίο σε κάνα μήνα που θα κυκλοφορούν ευρέως και τα δύο.

Η καλύτερη περίοδος να το αγοράσει κάποιος είναι αμέσως μετά το Πάσχα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...