Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα έχει αν πέσει το νερο στην καφετέρια και δεν πάθει τίποτα. Θα μπορείς μα το ξεπλύνεις οπότε θες.. Ειναι προστασία όπως και να χει. Καμία σονυ δεν ειπε να το βάλεις στη θάλασσα, το απαγορεύει αυτό. Ας μην ξανα λέμε τα ίδια ;)

Απλά η αδιαβροχοποίηση δίνει και περισσότερη ασφάλεια για το xperia z ώστε να μην αγχώνεσαι ότι μπορεί να πάθει κάτι κάκο το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θελω να εγκαταστήσω κάποιο mod πρέπει να έχω περάσει και custom rom εκτός από το να έχω κάνει root?

 

Οχι. Διαβασε λιγο τον οδηγο πριν ποσταρεις.. Θελει root και recovery :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Ειχα βαλει στο ματι εδω και καιρο το Ζ γιατι συνδυαζει τις δυνατοτητες ενος φλαγκσιπ κινητου με μια πιο προσιτη τιμη. Το κακο ειναι οτι χτες που πηγα και το ειδα απο κοντα, απογοητευτηκα λιγο γιατι η οθονη ηταν η μερα με τη νυχτα σε σχεση με αυτες των Σ4/Ονε που ηταν διπλα. Πλεον η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομαι για την αγορα του. Η αναβαθμιση σε 4.2.2 ειδα να λετε οτι βελτιωνει τα χρωματα, το θεμα ειναι σε ποιο βαθμο; Δεν ξερω και αν με καποιες ρυθμισεις τα χρωματα μπορουν να γινουν λιγο πιο ζωντανα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Την οθόνη την είδες στο μενού ή και σε βίντεο και φωτογραφίες που είχε εγκατεστημένες;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Την οθόνη την είδες στο μενού ή και σε βίντεο και φωτογραφίες που είχε εγκατεστημένες;

Τα ειδα και τα δυο. Στις εικονες και τα βιντεο λογω της bravia engine ειναι μια χαρα, αλλα στο κινητο την περισσοτερη ωρα την περνας στα μενου, τις εφαρμογες και στο σερφαρισμα και εκει τα χρωματα δεν ειναι και τοσο καλα...

Link to comment
Share on other sites

Τα ειδα και τα δυο. Στις εικονες και τα βιντεο λογω της bravia engine ειναι μια χαρα, αλλα στο κινητο την περισσοτερη ωρα την περνας στα μενου, τις εφαρμογες και στο σερφαρισμα και εκει τα χρωματα δεν ειναι και τοσο καλα...

 

Είναι λίγο ακραίο να λέμε οτι δεν είναι ωραία τα χρώματα.. Καταρχήν είναι ανάλογα με τα γούστα του καθενώς. Η οθόνη είναι οθονάρα, σε 2 μέρες θα χεις συνηθίσει και θα σου φαίνεται απίστευτη. Παντως μπορείς να παίξεις και με τα χρώματα και με την 4.2.2 νομίζω είχαμε καποια βελτίωση!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι και το γεγονός ότι παίζει ρόλο γκρίζο φόντο που έχει θέσει η Sony στο μενού. Εγώ το ξεφορτώθηκα από την πρώτη μέρα. Άλλαξα και launcher. Γιατί αν στον φίλο άρεσαν τα χρώματα στις φωτό και στα βίντεο τότε αυτό θα φταίει και είναι κάτι που είχαν αναφέρει και άλλα παιδιά παλιότερα.

 

Στον browser δεν θα έπρεπε να σε ανησυχεί καθώς τις περισσότερες φορές παίζεις σε άσπρο φόντο, όπου το άσπρο του Ζ είναι άπιαστο.

 

Όπως τα λέει ο Δημήτρης είναι, είναι πως έχει συνηθίσει κανείς, επίσης ο ToucWiz είναι φτιαγμένος για να φαίνεται εντυπωσιακός στο μάτι, +τα πολύ έντονα χρώματα των Amoled.. Αλλά δεν παύουν να μου φαίνονται ψεύτικα. Όπως δεν παύουν σε πολλούς να φαίνονται "άχρωμα" τα χρώματα του Ζ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο θέμα άνοιξε.

 

Πλέον συζητάτε εκεί για την συνάντηση. Πήρα την πρωτοβουλία και έβαλα μια δημοσκόπηση για πιθανές ημερομηνίες και τόπο συνάντησης. Αν δεν σας αρέσουν, και αφού με βρίσετε με το δίκιο σας, μου λέτε να τα αλλάξω.

 

Αν τα παιδιά από Θεσ/κη θέλουν να ανοίξουμε ένα παρόμοιο topic για να συζητήσουν ξεχωριστά τη συνάντησή τους ας μου το πουν.

 

Τέλος να πω ότι έσβησα μερικά post ώστε να κρατήσουμε το topic καθαρό. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τα προηγούμενα, στον πόνο μου εγώ! Παρήγγειλα τελικά το προστατευτικό τζαμί της spigen, γνήσιο μέσω eBay, μιας κ τα μεταφορικά ήταν πολύ λιγότερα(συγκριτικά με το επίσημο site). Συνολικά τιμή κ μεταφορά έφτασαν τα 28€... Δε μπορώ να πω ότι χάρηκα, αλλά μετά από πολύ σκέψη αποφάσισα να επενδύσω στην συγκεκριμένη συσκευή κ έτσι παρήγγειλακ μια θήκη(όχι spigen,άλλη no name κ βλέπουμε)

αναμονή λοιπόν κάμποσες μέρες κ εντυπώσεις όταν παραληφθεί!

 

Για το παιδί που προβληματίζεται να το αγοράσει ή όχι γιατί τα χρώματα δεν είναι αυτό που περίμενε..--> φίλε μην το πάρεις πραγματικά, κάνε λίγο υπομονή μάζεψε μερικά χρήματα ακόμη κ πάρε το s4.Κ εσύ θα απογοητευτείς τελικά κ πιθανότατα θα δυσφημισεις ένα καθ όλα αξιόλογο κινητό γιατί τα χρώματα δεν βγάζουν μάτι.

 

Είναι κρίμα κ για σένα κ για όσους εδώ μέσα προσπαθήσουν να σου αποδείξουν ότι δεν είναι ελέφαντες.

 

Φιλικα κ με καλή πρόθεση τα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Για το παιδί που προβληματίζεται να το αγοράσει ή όχι γιατί τα χρώματα δεν είναι αυτό που περίμενε..--> φίλε μην το πάρεις πραγματικά, κάνε λίγο υπομονή μάζεψε μερικά χρήματα ακόμη κ πάρε το s4.Κ εσύ θα απογοητευτείς τελικά κ πιθανότατα θα δυσφημισεις ένα καθ όλα αξιόλογο κινητό γιατί τα χρώματα δεν βγάζουν μάτι.

 

Είναι κρίμα κ για σένα κ για όσους εδώ μέσα προσπαθήσουν να σου αποδείξουν ότι δεν είναι ελέφαντες.

 

Φιλικα κ με καλή πρόθεση τα παραπάνω

 

 

Αν τα πιστεύεις αυτα , γιατι δεν πουλας το Ζ και να δωσεις ενα 80αρι ακομη να παρεις το s4 ??

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν καταλαβαίνεις το ύφος μου, όχι δεν θέλω να το πουλήσω, αντίθετα θέλω να το κρατήσω.Ο φίλος που αναρωτιέται όμως καλό θα είναι να ιεραρχίσει τις προτεραιότητες του κ αν δεν τις καλύπτει το Ζ να μην το πάρει.

 

Νομίζω ότι είναι σαφές ότι εφόσον τα χρώματα της οθόνης δεν τον ικανοποιούν, δεν υπάρχουν γιατροσόφια, τον κορεσμό του Samsung δεν θα τον πιάσει, αν αυτό είναι το ζητούμενο τελικά από το Ζ

Link to comment
Share on other sites

Εσυ λες να μην το παρει, θα απογοητευτεί, να μην κάνουν κάποιοι τους ελέφαντες κτλ...

 

Ελάχιστοι έχουν απογοητευτεί απο αυτή την οθόναρα. Κάνεις δεν κάνει κανέναν ελέφαντα. Το σωστό θα ήταν να του πεις να παει να τα τσεκάρει δίπλα δίπλα και αν δεν του άρεσε η οθόνη να μην το πάρει. Κάτι που έκανες εσυ;!

 

Τεσπα γνώμη μου και πολλών η οθόνη είναι απίστευτη. Για μενα και καλύτερη απο amoled

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς λέμε, με διαφορετικά λόγια.

 

Περισσότερα όταν παραλάβω το τεμάχιο της spigen.

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως η οθονη ειναι φανταστικη με χρωματα εντελως φυσικα και 5αρα ολα καλα,αλλα υπαρχει και το αλλα,,μονο οταν την βλεπεις ακριβως απο πανω αν θελεις να δειτε παρεα με φιλους κατι τοτε ειναι αρκετα δυσκολο,το επιχειρησα,ελα ποιο κοντα εσυ και ελα ποιο κοντα εσυ κολλησαμε τα κεφαλια μας,αλλαξαμε θεσεις,κουραστηκαμε, ανεπιτρεπτο για το τεχνολογικο ετος που διανυουμε και τελικα αφου ειδα το βιντεο εγω μετα το εδωσα να το δει η παρεα.μπορειτε βεβαια και ολοι μαζι αλλα σε εκεινο το σημειο μην αναφερεις οθοναρα και τετοια,χεχεχε. Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι με νέο link για honami (z1) κάμερα

 

μέσα απο το xda (το δίνει το ίδιο μέλος που ειχε δώσει και το προηγούμενο και εξηγεί οτι η σονυ του ζητησε να αφαιρέσει την εφαρμογη γιατι ειναι ακόμα beta)

 

το λινκ ειναι αυτο

http://www.usofttech.com/t59976.html

 

η συζήτηση εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2354634

 

προσοχη χρειαζεται deodexed rom ... φλασαρεται με δικη σας ευθυνη

 

υγ εχει κανεις χρησιμοποιήσει external battery case?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .εδω κ καιρο σκεφτομαι να το κανω αναβαθμιση απο την 4.1.2 (101.Α.1.434) αν κ δουλευει μια χαρα .μου ηρθε στο κινητο ειδοποιηση για την 244 .θελω να ρωτησω αν μπορω να παω κατευθειαν στην 4.2.2 10.3.A.0.423 κ μετα να ασχοληθω με το ρουτ.η πρεπει να περασω πρωτα την 244 κ να περιμενω να ερθει ειδοποιηση για την τελευταια ? αν γινεται με ποιο τροπο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ηχείο μου φαίνεται πάλι λίγο χαμηλό συγκριτικά με την προηγούμενη φορά. Μήπως να κάνω κάνα hard reset?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .εδω κ καιρο σκεφτομαι να το κανω αναβαθμιση απο την 4.1.2 (101.Α.1.434) αν κ δουλευει μια χαρα .μου ηρθε στο κινητο ειδοποιηση για την 244 .θελω να ρωτησω αν μπορω να παω κατευθειαν στην 4.2.2 10.3.A.0.423 κ μετα να ασχοληθω με το ρουτ.η πρεπει να περασω πρωτα την 244 κ να περιμενω να ερθει ειδοποιηση για την τελευταια ? αν γινεται με ποιο τροπο?

ευχαριστω

 

η 244 είναι η τελευταία

Link to comment
Share on other sites

dimitris και ποσο κοστιζουν κανα 500αρι?

 

lol

 

πως να γινεις nerd με ενα κινητό lol

 

απο εξωτερικές μπαταρίες έχεις καμια γνώμη ρε συμφορουμίτη?

 

εχω το λευκό το z

 

είμαι μεταξύ λευκής και μαύρης δεν ξερω ποια θα δειχνει καλύτερα

 

οι επιλογές ειναι αυτές

http://www.amazon.co.uk/KingMansion-4200mAh-External-Battery-Xperia/dp/B00EOKQ5E2/ref=sr_1_2/275-9606144-3931804?ie=UTF8&qid=1378286642&sr=8-2&keywords=Xperia+Z+external+Battery μαυρη

 

http://www.amazon.co.uk/KingMansion-4200mAh-External-Battery-Xperia/dp/B00EOKREH4/ref=sr_1_4/279-4682938-5534233?ie=UTF8&qid=1378286689&sr=8-4&keywords=External+Battery+Case+for+Sony+L36H%2FXperia+Z

 

λευκή

 

και έχει και άλλες οπως αυτή http://www.amazon.co.uk/TECHGEAR%C2%AE-2800mAh-External-Battery-Xperia/dp/B00DM5E8H6/ref=sr_1_6/280-7967298-1319106?ie=UTF8&qid=1378293718&sr=8-6&keywords=External+Battery+Case+for+Sony+Xperia+Z αλλα με μικρότερη χωριτικότητα

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

dimitris και ποσο κοστιζουν κανα 500αρι?

 

lol

 

πως να γινεις nerd με ενα κινητό lol

 

απο εξωτερικές μπαταρίες έχεις καμια γνώμη ρε συμφορουμίτη?

 

εχω το λευκό το z

 

είμαι μεταξύ λευκής και μαύρης δεν ξερω ποια θα δειχνει καλύτερα

 

οι επιλογές ειναι αυτές

http://www.amazon.co.uk/KingMansion-4200mAh-External-Battery-Xperia/dp/B00EOKQ5E2/ref=sr_1_2/275-9606144-3931804?ie=UTF8&qid=1378286642&sr=8-2&keywords=Xperia+Z+external+Battery μαυρη

 

http://www.amazon.co.uk/KingMansion-4200mAh-External-Battery-Xperia/dp/B00EOKREH4/ref=sr_1_4/279-4682938-5534233?ie=UTF8&qid=1378286689&sr=8-4&keywords=External+Battery+Case+for+Sony+L36H%2FXperia+Z

 

λευκή

 

και έχει και άλλες οπως αυτή http://www.amazon.co.uk/TECHGEAR%C2%AE-2800mAh-External-Battery-Xperia/dp/B00DM5E8H6/ref=sr_1_6/280-7967298-1319106?ie=UTF8&qid=1378293718&sr=8-6&keywords=External+Battery+Case+for+Sony+Xperia+Z αλλα με μικρότερη χωριτικότητα

 

 

Όχι και 500αρι, αλλα το 150-200αρι σίγουρα θα τι αγγίζουν..

 

Με εξωτερική μπαταρία δεν έχω ασχοληθεί. Απο αυτες τις 2, αφού έχεις το άσπρο, η άσπρη ταιριάζει απόλυτα.. Αλλα αν βαρέθηκες το πολύ άσπρο παρε τη μαύρη για αλλαγή :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη,κάπου πήρε το μάτι μου για 400$ .

@mylogic_x :Παρήγγειλα την μπαταρία-θήκη 4200mah, σε μαύρο από Αγγλία (25€) και την περιμένω από βδομάδα.Αν θές υπάρχει κ της mugen 3000mah, 70€ η οποία αν και ακριβή είναι κορυφαίας ποιότητας.

@typhoonx:Από το ebay το αγόρασα κ εγώ το εν λόγω τζαμάκι της spigen.Όταν το τοποθετήσεις κ το δουλέψεις θα σ'αφήσει άφωνο η ποιότητα του.Προσωπικά δεν έχω μετανιώσει για τα χρήματα που έδωσα.Θα με θυμηθείς...

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει πάρει κανείς skin για τη Ζέτα; Πώς φοριέται;;

Σκέφτομαι για κάτι τέτοιο.

https://www.youtube.com/watch?v=3o7ff-AT-tI

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...