Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι βγήκε αλλά εγώ δεν βλέπω τίποτα ακόμα μέχρι τέλος του μήνα θα την έχουμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε επιτέλους 5.1.1!!! Πάντως το Ζ-τάκι μου θα το κρατήσω μέχρι το επόμενο καλοκαίρι και αν όλα πάνε καλά θα πάω σε Ζ5 premium! Κρίμα μόνο να μη βγαίνει σε πράσινο όπως το κλασικό. Και να σκεφτείτε ότι σκεφτόμουν να πάω σε samsung s6 edge 64 ή 128.

Το Ζ πάντως μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις, αν είχε και καλύτερη οθόνη ούτε σε 2 χρόνια δεν θα άλλαζα κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Άντε επιτέλους 5.1.1!!! Πάντως το Ζ-τάκι μου θα το κρατήσω μέχρι το επόμενο καλοκαίρι και αν όλα πάνε καλά θα πάω σε Ζ5 premium! Κρίμα μόνο να μη βγαίνει σε πράσινο όπως το κλασικό. Και να σκεφτείτε ότι σκεφτόμουν να πάω σε samsung s6 edge 64 ή 128.

Το Ζ πάντως μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις, αν είχε και καλύτερη οθόνη ούτε σε 2 χρόνια δεν θα άλλαζα κινητό!

 

για μενα εχε το νου σου για τα Ζ6, αν εχουν τον 820 θα παιζει μεγαλη διαφορα στην μπαταρια και αποδοση συμφωνα με αυτα που διαβαζουμε..ο 810 ειναι μεγαλη καταπιονα! :lol: :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

για μενα εχε το νου σου για τα Ζ6, αν εχουν τον 820 θα παιζει μεγαλη διαφορα στην μπαταρια και αποδοση συμφωνα με αυτα που διαβαζουμε..ο 810 ειναι μεγαλη καταπιονα! :lol: :p

 

Ένα κινητό που να τα χει όοοολα θα βγάλουν καμιά φορά;;;;;:wacko:

Το όλα σχετικό είναι βέβαια έτσι που προχωράει η τεχνολογία!:p

Link to comment
Share on other sites

για οποιον βιαζεται υπαρχει το αρχειο υπομονη και μολις βγει ελλαδα θα το ανεβασω στο google drive http://www.xperiablog.net/2015/09/07/android-5-1-1-now-rolling-to-older-xperia-z-series-10-7-a-0-222/ καλες δοκιμες
Link to comment
Share on other sites

Ένα κινητό που να τα χει όοοολα θα βγάλουν καμιά φορά;;;;;:wacko:

Το όλα σχετικό είναι βέβαια έτσι που προχωράει η τεχνολογία!:p

Αν αυτά που διαβάζω για το νέο Ζ Ultra ισχύουν μάλλον αυτό θα τα έχει όλα αλλά σε απαγορευτικό, για πολλούς, μέγεθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα κινητό που να τα χει όοοολα θα βγάλουν καμιά φορά;;;;;:wacko:

Το όλα σχετικό είναι βέβαια έτσι που προχωράει η τεχνολογία!:p

 

ιδου το ολα απο τον Κωνσταντινο, αλλα για μερικους..

Αν αυτά που διαβάζω για το νέο Ζ Ultra ισχύουν μάλλον αυτό θα τα έχει όλα αλλά σε απαγορευτικό, για πολλούς, μέγεθος.

 

Ολα στις 6,44 ιντσες μονο ολα δεν ειναι!

 

Δυστυχως ολα δεν τα δινει κανεις ενω ξερουν ποια ειναι η συνταγη.. Πραγματικα δεν ξερω αν εχουν καμια συμφωνια να λειπει παντα κατι, αλλα το Ζ3 αν ειχε την καμερα του Ζ5 μονο, θα ηταν ενα κινητο που δε θα το αλλαζαμε ποτε, ειναι τοοοοοσο απλο!

Επιμενω παντως, οσοι εχετε Ζ και θελετε ανανεωση, μονο Ζ3 τωρα και Ζ6 αν βγει με τις προδιαγραφες που περιμενουμε!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση Android: Android 5.1 (Lollipop)

 

Πιο πρόσφατο διαθέσιμο λογισμικό: 10.7.A.0.222

 

Έναρξη κυκλοφορίας: 2015-09-07

 

Για να βρείτε την τρέχουσα έκδοση λογισμικού της συσκευής σας:

Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο -> Αριθμός δομής / έκδοσης

 

Σημείωση: Η διαθεσιμότητα των ενημερώσεων λογισμικού εξαρτάται από τη χώρα ή/και το λειτουργό του δικτύου σας.

 

Περιλαμβάνεται σε αυτό το λογισμικό

 

Βελτιώσεις στον έλεγχο της έντασης και της αθόρυβης λειτουργίας, αλλά και καλύτερο έλεγχο των ειδοποιήσεών σας

Νέα ενοποίηση με το LinkedIn - αυξήστε την παραγωγικότητα με το διαισθητικό συγχρονισμό του Ημερολογίου

Γενικές βελτιώσεις σταθερότητας και απόδοσης αλά εγώ δεν έχω δει κάτι ακόμα με το ελληνικό Z ίσως το βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αν είναι και αυτό απροβλημάτιστο και δεν το δίνει για να "σκοτώσει" τη συσκευή και να "αναγκάσει" το.χρήστη να πάει σε κάτι πιο καινούριο, πολλά respect στην εταιρία.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πώς να τη σκοτώσει; Ανά πάσα στιγμή βάζεις όποια έκδοση θες. Εγώ τώρα έχω βάλει να δοκιμάσω την 4.2.2 πού δεν την είχα προλάβει.
Link to comment
Share on other sites

Πώς να τη σκοτώσει; Ανά πάσα στιγμή βάζεις όποια έκδοση θες. Εγώ τώρα έχω βάλει να δοκιμάσω την 4.2.2 πού δεν την είχα προλάβει.

Εσύ που μπαίνεις και ασχολείσαι. Ξέρεις πόσοι δεν ξέρουν πως να ανεβοκατεβάζουν εκδόσεις; ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστό, αλλά (λέμε τώρα) στην περίπτωση που κάποιος αναβαθμίσει την συσκευή του και την "αχρηστέψει" όλο και κάποιον θα έχει που ασχολείται να του τη δώσει να τη φτιάξει. Εκτός αν τον διακατέχει η άποψη ότι αν χάλασε κάτι το πετάμε και παίρνουμε άλλο αντί να ψάξουμε μήπως φτιάχνεται, πράγμα χαζό κατά τη γνώμη μου.

 

Απλά έχω πάθει πλάκα, γιατί τόσο εύκολο φλασάρισμα δεν έχω ξαναδεί σε συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οκ έγινε η αναβάθμιση; Οι διαφορές; Ελάχιστες! Το κουμπί της σίγασης δεν μπήκε και πάλι με περίπου τον τρόπο βάζουμε σίγαση. Ομολογώ ότι πλέον ΔΕΝ παίρνει φωτιά!! Το wifi πολύ καλύτερα από πριν. Αυτά! Γιατί η Sony δεν υιοθετεί το μοντέλο της samsung όσον αφορά την εξατομίκευση που εκεί πραγματικά έχουν περισσότερες δυνατότητες με αλλαγές πχ στη γραμματοσειρά των μενού. Νέες λειτουργίες ή κάτι άλλο διαφορετικό δεν έχει δυστυχώς! Σίγουρα το ότι πλέον δεν ψήνεις μπριζόλες είναι μεγάλο +, αλλά... ας δούμε και κάτι επιπλέον βρε παιδιά...:)
Link to comment
Share on other sites

Xloud? Ένταση ήχου κλήσης... Τίποτα τέτοιο έφτιαξε ?

Ελαφρώς. Αλλά έχω θέμα με κάποιες επαφές που έχω διαφορετικό ήχο κλήσης, χτυπάει με τον γενικό ήχο κλήσης. Ξαναέβαλα σ' αυτά τα νούμερα διαφορετικό ήχο και πάλι τίποτα. Επίσης ακόμα κι όταν είμαι στην αρχική οθόνη και χτυπάει το κινητό βγαίνει μόνο επάνω σαν ειδοποίηση ένα κουτάκι με τον αριθμό κινητού που καλεί και από κάτω επιλογή απάντηση και απόρριψη. Και όχι όπως έβγαινε full screen και απάντηση με σύρσιμο. Το winget του ρολογιού βγαίνει μισό. Άλλο θέμα δεν έχω. Ούτε κολλάει, ούτε ζεσταίνετε.

Καμιά ιδέα σχετικά με τις κλήσεις;

Edited by irkaso
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, χωρίς xloud πάλι αδύναμος ο ήχος. Εμένα δεν εμφανιζε τις αναπάντητες, τώρα εύχομαι να έφτιαξε
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, χωρίς xloud πάλι αδύναμος ο ήχος. Εμένα δεν εμφανιζε τις αναπάντητες, τώρα εύχομαι να έφτιαξε

Κι εμένα δεν τις εμφάνιζε αλλά τώρα οκ. Αυτό που παρατηρώ όμως είναι ότι εκτός από το ότι έπαιρνε φωτιά το κινητό και τώρα πλέον όχι, και ότι πλέον βλέπουμε τις αναπάντητες δεν έχω δει κάτι άλλο. Δεν υπάρχουν ρυθμίσεις ας πούμε για το πως θέλουμε να εμφανίζονται οι κλήσεις. Εμένα προσωπικά με βολεύει με το μικρό κουτάκι και όχι με το full screen. Να δούμε στην πορεία...

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 μέρες δοκίμασα stock 4.4.4 με root και greenify. Νομίζω το καλύτερο αποτέλεσμα που έχω πετύχει μέχρι στιγμής. Εννοείται πως δεν πάω συχνά τη μπαταρία μέχρι το 1%, αλλά είχα κάνει Calibrate και ήθελα να την φάει όλη. Το μόνο που πείραξα επιπλέον, ήταν μιας και είμαι root πλέον, να βάλω το setcpu και να χαμηλώσω τη μέγιστη ταχύτητα του επεξεργαστή από 1,512 σε 1,458. Αλλά και αυτό το έκανα μετά από 10-12 ώρες χρήσης, οπότε ότι επίδραση (αν) έχει δεν νομίζω να έχει συνεισφέρει πολύ στη συγκεκριμένη μέτρηση. Πάντως έχει αρχίσει και μου αρέσει πάρα πολύ το Ζετάκι...
Link to comment
Share on other sites

skatzivas σε εχω προλαβει ηδη κοιτα μια σελιδα πισω και θα δεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως τα ελληνικα Ζ δεν εχει βγει ακομα δεν μου βγαζει κατι υπομονη μεχρι τοελος τις εβδομαδας θα την εχουμε παρει αντε και με το Androind 6.0 μετα

Link to comment
Share on other sites

skatzivas σε εχω προλαβει ηδη κοιτα μια σελιδα πισω και θα δεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως τα ελληνικα Ζ δεν εχει βγει ακομα δεν μου βγαζει κατι υπομονη μεχρι τοελος τις εβδομαδας θα την εχουμε παρει αντε και με το Androind 6.0 μετα

λαθος...αν το συνδεσεις με το

sony pc companion λεει οτι υπαρχει αναβαθμιση σε 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

το συνδεσα δεν βγαζει τιποτα ακομα λεω να το περασω μπας και δεν την ειδε ελληνικο ειναι το κινητο μου
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...