Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι προσφέρει η 4.4 εξάλλου ??

Σε αυτήν την αναβάθμιση υπάρχουν πολλές βελτιώσεις για το smartphone σας Xperia™. Ορισμένες από αυτές είναι οι εξής:

 

Android 4.4.2 KitKat με πολλές νέες λειτουργίες και βελτιώσεις

Πολλές βελτιώσεις στην κάμερα, συμπεριλαμβανομένων των δημιουργικών εφέ για τα βίντεο

Εξατομικεύστε τα μηνύματά σας με έγχρωμα emoji

Τραβήξτε εύκολα στιγμιότυπα οθόνης με το ενσωματωμένο μενού στιγμιότυπων οθόνης

Οι τελευταίες ενημερώσεις πολλών εφαρμογών, όπως το Email, το Ημερολόγιο κ.ά…

 

και ειμαι σιγουρος οτι δεν μπορεις να ζησεις χωρις τα emoji των sms..

Εγω ξερω οτι η 4.3 εφερε βελτιωσεις και αλλαγες που αξιζαν, τωρα αν καποιος θεωρει οτι κερδιζει κατι με την 4.4 εκτος απο το ψυχολογικο οτι εχει την τελευταια εκδοση, ας την κρατησει..εγω δε θα την αφηνα λεπτο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μονο που αξιζει στην 4.4 ειναι η διαφανης μπαρα κατω και πανω, κατα τα αλλα ειναι για τα μπαζα, εντελως γραμμενη στο ποδαρι η κιτκατ για το κινητο αυτο. Γινεται να εχουμε διαφανης μπαρα πανω κατω και να μεινουμε στην 4.3?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που αξιζει στην 4.4 ειναι η διαφανης μπαρα κατω και πανω, κατα τα αλλα ειναι για τα μπαζα, εντελως γραμμενη στο ποδαρι η κιτκατ για το κινητο αυτο. Γινεται να εχουμε διαφανης μπαρα πανω κατω και να μεινουμε στην 4.3?

 

Γίνετε να έχεις τελείως διαφανή μπάρα με GEM Xperia Xposed

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταχαρεί το immersive mode σε kitkat. Είναι κάτι που δεν θα ήθελα να χάσω. Περιμένω bug fix ενημέρωση και βλέπουμε.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...

Ποια custom rom είναι πιο σταθερή και γρήγορη...

Διότι σκέφτομαι να κάνω unlocked bootloader να το ξεκλειδώσω.. Διότι έχει τρελό lag στο stamina και στο wifi...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...

Ποια custom rom είναι πιο σταθερή και γρήγορη...

Διότι σκέφτομαι να κάνω unlocked bootloader να το ξεκλειδώσω.. Διότι έχει τρελό lag στο stamina και στο wifi...

 

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/rom-rooted-deodexed-zipaligned-stock-0-t2759467

Και δεν χρειάζεται μα ξεκλειδώσεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

 

εχεις καποια βοηθεια στο πως εγκαθιστω workinh recovery? 4.4.2 ειμαι κι εγω.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποια βοηθεια στο πως εγκαθιστω workinh recovery? 4.4.2 ειμαι κι εγω.ευχαριστω

 

Πρωτα απολα πρεπει να εισαι root.

Κατβαζεις απο εδω ξεζιπαρεις, τρεχεις το install.bat και ακολουθεις της οδηγιες, ειναι πολυ απλο.

Και εδω ειναι το original thread.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και official theme για το world cup, για όποιον μπορεί να το θέλει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.themes.fifaworldcup2014 .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω και το Ζ1 που ειναι ποιο αναβαθμιζμενο απο το Ζ που εχουμε αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

Σαν specs φοβερό, όμως για μένα οι διαστάσεις του Ζ είναι οριακές, το Ζ1 είναι too much για τα γούστα μου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω και το Ζ1 που ειναι ποιο αναβαθμιζμενο απο το Ζ που εχουμε αξιζει?

 

σαν specs αξιζει μιας και η διαφορα αν και μοιαζει μικρη, δεν ειναι..η αμεσοτητα και η αποκριση ειναι απλα ακαριαια και νομιζω οτι μετα το Ζ1 δε θα θες κατι αλλο..εγω δεν αναζητησα ποτε κατι παραπανω οσο το ειχα...

Μονο το μεγεθος που οπως λεει και ο φιλος πανω ειναι οριακο..Το Ζ μου ηταν οκ, αλλα το Ζ2 με δυσκολεψε..πιστευω οτι το Ζ2 θα ειναι πιο ευχρηστο γιατι εχουν κοψει απο το πλατος, το οποιο κανει τη χρηση πιο δυσκολη..αλλα αν δεν δοκιμασεις δε θα μαθεις. παντως αξιζει τωρα που εχει πεσει πολυ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω και το Ζ1 που ειναι ποιο αναβαθμιζμενο απο το Ζ που εχουμε αξιζει?

 

To Z πλέον έχει πέσει και πάρα πολύ η τιμή του και αξίζει με τα χίλια . Αν θες να πάρεις κάτι πιο αναβαθμισμένο εγώ θα πήγαινα στο Ζ2 . Βέβαια όλα αυτά εξαρτώνται από τα λεφτά που διαθέτεις

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από greenify titanium τι άλλο προτείνετε τώρα που είμαι ρουτ? Ευχαριστώ

 

Adfree ρε φιλεεεε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας κανένα καλό πρόγραμμα για τα notification σε lockscreen έχω acdesplay αλά δυστυχώς δεν μπορεί να μηνει στην lockscreen είμαι μόνο όταν έρχεται μήνυμα για λίγη ώρα
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου το τηλεφωνο επεσε και φυσικα εσπασε η οθονη. Ειδα στο ιντερνετ οδηγους επισκευης κλπ , ξερει καπιος το κοστος εδω στην Ελλαδα για μια πληρη επισκευη και που?

Θα μπορουσα να το κανω και μονος αλλα δεν υπαρχει χρονος , ασ μου κοστισει κατι παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σ το ξεκάρφωτο δεν δουλεύει το ακουστικό στην συσκευή...σας έχει τύχη;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου το τηλεφωνο επεσε και φυσικα εσπασε η οθονη. Ειδα στο ιντερνετ οδηγους επισκευης κλπ , ξερει καπιος το κοστος εδω στην Ελλαδα για μια πληρη επισκευη και που?

Θα μπορουσα να το κανω και μονος αλλα δεν υπαρχει χρονος , ασ μου κοστισει κατι παραπανω

 

Και πριν μερικές ημέρες έσπασε και του konstantinoslp, είναι ασύμφορη η επισκευή υπερβαίνει ακόμα και το κόστος αγοράς, αν το πάρεις φυσικά από skroutz αλλάζουν τα πράγματα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω να αναφέρω το εξής πρόβλημα με την κιτκατ. Έχω αγοράσει μια θήκη σαν πορτοφόλι και μπροστά έχει 2 κενά ένα για να βλέπω ποιος με καλεί και ενα για να απαντάω. Το θέμα είναι ότι με την κιτκατ το κουμπί απόρριψης και αποδοχής κλήσης έχει μεταφερθεί μια γραμμη κάτω με αποτέλεσμα να πρέπει να ανοίγω την θήκη κάθε φορά για να απαντήσω την κλήση. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή υπάρχει κάποιος τρόπος να το ανεβάσω πιο πάνω? Είναι κρίμα γιατί την ακριβωπληρωσα την θήκη.

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου το τηλεφωνο επεσε και φυσικα εσπασε η οθονη. Ειδα στο ιντερνετ οδηγους επισκευης κλπ , ξερει καπιος το κοστος εδω στην Ελλαδα για μια πληρη επισκευη και που?

Θα μπορουσα να το κανω και μονος αλλα δεν υπαρχει χρονος , ασ μου κοστισει κατι παραπανω

 

Φιλε μου υπαρχουν καταστηματα που το φτιαχνουν στα 190 ευρω.

Λυπαμαι πραγματικα για την ατυχια σου..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...