Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες αναγκαστικά φεύγω από την παρέα. Πήγα στο πολύ μεγάλο αδερφάκι της Ζέτας μας αλλά θα είμαι σίγουρα εδώ γύρω να τα λέμε..:)

Πολλές αναμνήσεις από το Ζετάκι μας και ας το είχα από το Σεπτέμβριο μόνο. Συμβαίνουν αυτά όμως..

 

Προς το παρόν πουλάω το αυθεντικό dock station για όποιον το θέλει στα 10 ευρώ. Θέλω να το δώσω σε κάποιο παιδί από εδώ μέσα σε χαμηλότερη τιμή από,τι θα το έβαζα αγγελία γιατί έχουμε φτιάξει πολύ καλό παρεάκι.:)

 

Επίσης για οποιονδήποτε πιάνουν τα χέρια του, μου έχει μείνει η Ζέτα με κουτιά θήκες και λοιπά. Αν το θέλει κανείς τα βρίσκουμε.

 

γεια σου κωνσταντινε να εισαι καλα,χαιρομαι που εκανες τοσο σωστη επιλογη,φανταζομαι οταν λες μεγαλο αδερφακι εννοεις ζ2 αλλα και ουλτρα να λες ,και αυτο μαρεσει. να το προσεχεις,χεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κωνσταντίνε, πως θα το καταφέρεις το τέρας :lol: ;;;; Καλοδούλευτο σου εύχομαι!

 

Ευχαριστω φιλε μου καλέ!!

Το βγαζω βολτα και γουσταρω.. Βασικα με βγαζει βολτα αυτο.. Χαχαχα.:lol::lol:

 

Κωνσταντίνε, το dock σου είναι μαύρου χρώματος;

Ψάχνω το λευκό ρε γμτ..

 

Μπιλακο λευκο ειναι! Ψησου να στο δωσω ρε συ να παμε και για καφε.. Και με kalua μεσα φυσικα!

 

γεια σου κωνσταντινε να εισαι καλα,χαιρομαι που εκανες τοσο σωστη επιλογη,φανταζομαι οταν λες μεγαλο αδερφακι εννοεις ζ2 αλλα και ουλτρα να λες ,και αυτο μαρεσει. να το προσεχεις,χεχεχεχε

 

Ευχαριστω αγορινα μου!! Το Ultra πηρα και μπορω να πω οτι εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος!! Κοσμημα πραγματικο..

Δεν την ξαναπαταω φλιπ κοβερ θηκη και ο,τι βρεξει ας κατεβασει!

Εσυ τι εκανες με το θεμα της μπαταριας τελικα? Ακομα με nfc πληρωνεις ε?:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου καλέ!!

Το βγαζω βολτα και γουσταρω.. Βασικα με βγαζει βολτα αυτο.. Χαχαχα.:lol::lol:

 

 

 

Μπιλακο λευκο ειναι! Ψησου να στο δωσω ρε συ να παμε και για καφε.. Και με kalua μεσα φυσικα!

 

 

 

Ευχαριστω αγορινα μου!! Το Ultra πηρα και μπορω να πω οτι εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος!! Κοσμημα πραγματικο..

Δεν την ξαναπαταω φλιπ κοβερ θηκη και ο,τι βρεξει ας κατεβασει!

Εσυ τι εκανες με το θεμα της μπαταριας τελικα? Ακομα με nfc πληρωνεις ε?:p

 

Κωνσταντινε, παμε στοιχημα οτι μεχρι αυγουστο θα εχεις παει σε Ζ1??

Πως θα πας παραλια με το βατραχοπεδιλο ρε συ? αυτο δεν κανει για τιποτα αλλο..

Ευχομαι να το ευχαριστηθεις και να μπαλωσεις με κανα εσοδο απο το Ζ το νεο εξοδο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινε, παμε στοιχημα οτι μεχρι αυγουστο θα εχεις παει σε Ζ1??

Πως θα πας παραλια με το βατραχοπεδιλο ρε συ? αυτο δεν κανει για τιποτα αλλο..

Ευχομαι να το ευχαριστηθεις και να μπαλωσεις με κανα εσοδο απο το Ζ το νεο εξοδο..

 

εγω βρισκω την επιλογη του Κωνσταντινου εξαιρετικη,το ποιο μεγαλο και βασικο το πιο λεπτο,οταν το χρησιμοποιεις για multimedia και ελαχιστα για κλησεις οπως εγω τοτε ειναι απολαυση,εδω πανε με λαπτοπ στην παραλια και δεν θα παει με το πανεμορφο και αδιαβροχο?ασε που παραλια παμε και το βραδυ οπως εγω παρα πολυ,,βουτια και μουσικουλα ταινιακι σπορακι και ουζακι το βραδακι,πωωωωω !!η εποχη της κλασσικης εννοιας του τηλεφωνου εχει περασει εδω και αρκετα χρονια και ευτυχως θα ελεγα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα που δεν μαρεσει η θαλασσα.. χαχαχ..

Παιδες ειναι υπερβολες λιγο αυτα που γραφονται για το μεγεθος. λογω μικρου βαρους και πολυ μικρου παχους μεταφερεται πολυ ευκολα. εννοειται με 2 χερια κανεις ο,τι κανεις αλλα αυτο δεν με νοιαζει πλεον. κανω αυτη την παραχωρηση. και η οθονη ειναι εξαιρετικη!στο τσαντακι μου χωραει πολυ χαλαρα οποτε δεν θα το βαζω σε τσεπες. και σε συνδυασμό με το liveview ρολογακι μου και το SBH52 μπλουτουθακι μου δεν βλεπω να το αλλαζω αμεσα!!

 

Νικο, ηθελα να παω σε κατι μεγαλυτερο, οχι παλι στις 5 ιντσες.. και σε Samsung δεν πηγαινα με την καμια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα που δεν μαρεσει η θαλασσα.. χαχαχ..

Παιδες ειναι υπερβολες λιγο αυτα που γραφονται για το μεγεθος. λογω μικρου βαρους και πολυ μικρου παχους μεταφερεται πολυ ευκολα. εννοειται με 2 χερια κανεις ο,τι κανεις αλλα αυτο δεν με νοιαζει πλεον. κανω αυτη την παραχωρηση. και η οθονη ειναι εξαιρετικη!στο τσαντακι μου χωραει πολυ χαλαρα οποτε δεν θα το βαζω σε τσεπες. και σε συνδυασμό με το liveview ρολογακι μου και το SBH52 μπλουτουθακι μου δεν βλεπω να το αλλαζω αμεσα!!

 

Νικο, ηθελα να παω σε κατι μεγαλυτερο, οχι παλι στις 5 ιντσες.. και σε Samsung δεν πηγαινα με την καμια.

 

εγω παντως το Ζ το εβρισκα ιδανικο σε μεγεθος..οτιδηποτε δε με αφηνει να γραψω ενω οδηγω το θεωρω αχρηστο :lol::lol:

Περα απο την πλακα, για μενα κριτηριο ειναι η ευχρηστια, και με τα 2 χερια δεν μου ειναι ευκολο..προτιμησα να παρω ταμπλετ για να καλυψω αυτη την αναγκη θεωρωντας οτι την εχω, και το χρησιμοποιησα 2 φορες (το asus..)

Οποτε παραμενω υποστηρικτης των 5" και κατω, με μεγιστο μεγεθος το Ζ στις 5"

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum ξέρει κανείς για να πετύχω καλύτερη αυτονομία τι πρέπει να αλλάξω version να το κάνω ροοτ η τίποτα άλλο για δώστε τα φώτα σας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum ξέρει κανείς για να πετύχω καλύτερη αυτονομία τι πρέπει να αλλάξω version να το κάνω ροοτ η τίποτα άλλο για δώστε τα φώτα σας

 

Αν είσαι σε 4.2.2 τότε πήγαινε και κλείσε την τοποθεσία από τις ρυθμίσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

@dras Τώρα , μετά από χρήση, ποιές εφαρμογές σου τρώνε την μπαταρία;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Με root θα μπορείς να βάλεις το greenify και να "απενεργοποιεί" και εφαρμογές συστήματος. Χωρίς root θα το κάνει μόνο σε εφαρμογές που πέρασες και όχι αυτόματα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=el. Ψαξτο λίγο.

 

Να φανταστώ πως έχεις κάνει reboot μετά που απενεργοποίησες την τοποθεσία;

 

Για άλλη rom δεν ξέρω να σου πω. Ακόμα το ψάχνω. Ίσως να δοκιμάσω την existenz όταν βγεί kitkat.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ Κωνσταντίνε καλορίζικη η δίμετρη κουκλάρα!:) :p

 

Χάχα να σαι καλά φιλαρακι μου! Μαζεύει τα βλέμματα πάνω της! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν χριαστικε να κανω reboot εκλισε απο μπαταρια :-)

και ποιες ειναι οι αχριστες εφαρμογες που πρεπεπι να κλεισουν ?

Edited by dras
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

@dras Με ποιές έχεις αυξημένη κατανάλωση; Με την 4.3 είχες πάλι πρόβλημα με την μπαταρία; Δώσε πληροφορίες για το πρόβλημά σου αν θέλεις απαντήσεις.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε τι έκανες από τι ; Για να κατάλάβω.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας αν μπωρει να αντικατασταθει η ζελατινα που εχει το z ?

και αν ναι ποσο ειναι το κοστος εχει παει κανενασ στο service ?

 

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=261421057302&alt=web

 

 

 

 

Δοκίμασα και εγώ να βάλω tempered glass αλλά, παρ'όλο που έλεγε στο eBay για Sony Xperia z, δεν πήγαινε. Συγκεκριμένα κάλυπτε τον αισθητήρα εγγύτητας και μου δημιουργούσε προβλήματα όταν έκανα κλίση. Σε σχετικό μάλιστα βίντεο στο YouTube, έδειχνε το άνοιγμα για τον αισθητήρα δίπλα από το led, ενώ αυτή που πήρα είχε το κενό επάνω στο led. Μπορείς να μου γράψεις τη διεύθυνση στο eBay που την πήρες;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αναγκαστικά φεύγω από την παρέα. Πήγα στο πολύ μεγάλο αδερφάκι της Ζέτας μας αλλά θα είμαι σίγουρα εδώ γύρω να τα λέμε..:)

Πολλές αναμνήσεις από το Ζετάκι μας και ας το είχα από το Σεπτέμβριο μόνο. Συμβαίνουν αυτά όμως..

 

Προς το παρόν πουλάω το αυθεντικό dock station για όποιον το θέλει στα 10 ευρώ. Θέλω να το δώσω σε κάποιο παιδί από εδώ μέσα σε χαμηλότερη τιμή από,τι θα το έβαζα αγγελία γιατί έχουμε φτιάξει πολύ καλό παρεάκι.:)

 

Επίσης για οποιονδήποτε πιάνουν τα χέρια του, μου έχει μείνει η Ζέτα με κουτιά θήκες και λοιπά. Αν το θέλει κανείς τα βρίσκουμε.

Καλησπέρα, καλορίζικο το Z ultra. Μου αρέσει και μένα, αν και έχω πει ότι το ''ταβάνι'' για smarphone είναι στις 5 ίντσες. Το μόνο που με ενοχλεί στο Z ultra, είναι η απουσία του φλας στη φωτογραφική μηχανή. Δεν ξέρω τι έκανες με το dock station, αλλά εάν δεν το πούλησες ενδιαφέρομαι να το αγοράσω. Αν και έχω και εγώ το λευκό Ζ, δε με πειράζει το χρώμα. Άλλωστε στο σπίτι θα το έχω. Εάν το έχεις ακόμη, στείλε μου pm για να το κανονίσουμε. Εννοείται ότι αναλαμβάνω και τα έξοδα της αποστολής. Είμαι από Πάτρα.

Link to comment
Share on other sites

Την 4,4 μπερδεύτηκα

 

Η τελευταία αναβάθμιση που πήρε το Ζ πρόσφατα είναι η 4.4.2. Υπάρχουν κάποια προβλήματα με τη γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας, αν αυτό εννοείς. Τώρα για άλλη αναβάθμιση δεν ξέρω κάτι. Βγαίνει, ή μάλλον έχει βγει η 4.4.3 για nexus συσκευές, μιας και αυτές παίρνουν πάντα πρώτες τις αναβαθμίσεις. Ίσως αργότερα να την πάρουμε και εμείς. Χθες το βράδυ φόρτισα το κινητό μου. Έβγαλα τον φορτιστή από την πρίζα 21:30. Όλο το βράδυ το τηλέφωνο ήταν σε αναμονή, με wifi μόνο ενεργό. Το πρωί, κατά τις 9:00 με ειδοποίησε για χαμηλή μπαταρία. Ήταν η μόνη φορά που μου έκανε κάτι τέτοιο. Μετά την 4.4.2 η μπαταρία μου πέφτει πιο γρήγορα, αλλά αυτό δε μου το είχε κάνει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλορίζικο το Z ultra. Μου αρέσει και μένα, αν και έχω πει ότι το ''ταβάνι'' για smarphone είναι στις 5 ίντσες. Το μόνο που με ενοχλεί στο Z ultra, είναι η απουσία του φλας στη φωτογραφική μηχανή. Δεν ξέρω τι έκανες με το dock station, αλλά εάν δεν το πούλησες ενδιαφέρομαι να το αγοράσω. Αν και έχω και εγώ το λευκό Ζ, δε με πειράζει το χρώμα. Άλλωστε στο σπίτι θα το έχω. Εάν το έχεις ακόμη, στείλε μου pm για να το κανονίσουμε. Εννοείται ότι αναλαμβάνω και τα έξοδα της αποστολής. Είμαι από Πάτρα.

 

Καλημερα καλε μου φιλε και σε ευχαριστω πολυ! Και εγω ετσι ελεγα για τις 5 ιντσες και ισως αργοτερα κουραστω να χρησιμοποιω και τα δυο χερια αλλα προς το παρον ειμαι αρχοντας. Και με καλυτερη μπαταρια απο το Ζ προς το παρον. ;) Η ελλειψη φλας ειναι ενα ζητημα αλλα τα εβαλα κατω και ειδα οτι δεν τραβαω ποτε φωτι με φλας. Πιο πολυ θα μου λειψει ο φακος..χεχεχ.

Το πουλησα μαζι με τις θηκουλες σε αλλον συμφορουμητη αγαπητε.. :)

 

Παντως ρε παιδια στο μετρο που κυκλοφορω συνεχεια, ειναι παρα πολλοι που χρησιμοποιουν την ταμπλετα τους. Δεν νοιωθω μοναδικος με μεγαλη συσκευη. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια στο μετρο που κυκλοφορω συνεχεια, ειναι παρα πολλοι που χρησιμοποιουν την ταμπλετα τους. Δεν νοιωθω μοναδικος με μεγαλη συσκευη. :p

 

οταν ειχα παει Κινα, Πεκινο, στο μετρο και στο δρομο κυκλοφορουσαν με το ταμπλετ στο χερι, πηγαιναν απο ενστικτο στον δρομο, δεν κοιτουσαν, και εβλεπαν καρτουν, επαιζαν παιχνιδια (που να υπηρχε και FB εκει, θα ειχαν καταστραφει) κτλ κτλ..αλλα αυτο φιλε δε σημαινει οτι ειναι φυσιολογικο..ποσο μαλλον αν θες κινητο-τηλεφωνο πρωτα και οχι ταμπλετ.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...