Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κανω οδηγο (ετσι και αλλιως τα links απο το xda ειναι 2 σελιδες πισω) για τον απλο λογο οτι ανακοινωθηκαν πιο νεες εκδοσεις και οπως ολα δειχνουν ειναι θεμα χρονου να παμε επιτελους στην πολυπόθητη 4.2.2 ...

 

Οπότε εγώ συνεχίζω να μένω στη .434 μέχρι νεωτέρας, για τον πολύ απλό λόγο ότι βαριέμαι να στήνω και να ξανά στήνω εκδόσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπότε εγώ συνεχίζω να μένω στη .434 μέχρι νεωτέρας, για τον πολύ απλό λόγο ότι βαριέμαι να στήνω και να ξανά στήνω εκδόσεις.

Σωστός... ο Κώστας... ετσι και αλλιως και εγω μεσα σε 3 λεπτα γυρναω οποια στιγμη θελω είτε στην .434 ειτε στην .253 μεσω nandroid backup

 

ΒΤW εδω τα βηματα για το root και την εγκατασταση της .307

 

1. flash any .434 ROM using flashtool.

2. root it

3. Install Dual XZ recovery

4.Then flash (from CWM or TWRP) pre rooted .307 ROM provided on first post link.

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στη .253 : Όταν συνδέω το mw1 που έχω δεν μπορώ να τικαρω ή ξετικάρω την επιλογή για την αναπαραγωγή πολυμέσων στις ρυθμίσεις του Bluetooth.Αντιμετώπισε κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Πώς μπορώ να το λύσω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στη .253 : Όταν συνδέω το mw1 που έχω δεν μπορώ να τικαρω ή ξετικάρω την επιλογή για την αναπαραγωγή πολυμέσων στις ρυθμίσεις του Bluetooth.Αντιμετώπισε κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Πώς μπορώ να το λύσω;

μηπως εχεις περασει την μοντα του ηχου ?

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις περασει την μοντα του ηχου ?

 

Ναι την είχα περάσει αλλά αυτό πριν κάνω 2-3 επαναφορες και φλασαρω ςλλη ρομ... :confused:

Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση που κανεις δεν αναφερει το αμαζον υκ οταν ψωνιζει αξεσουαρ του Ζ.παιδια εχει τα παντα,πουθενα δεν εχω δει τοση ποικιλια.εχω ψωνισει απειρα πραγματα .επισης βλεπω θηκες που προτεινουν εδω χρηστες κατα καιρους με απαισια αισθητικη οι οποιες κανουν το κινητο να μοιαζει κινεζικο κακης ποιοτητας,σιγουρα αν το σασι ηταν σαν την θηκη δεν θα το αγοραζαμε.
Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση που κανεις δεν αναφερει το αμαζον υκ οταν ψωνιζει αξεσουαρ του Ζ.παιδια εχει τα παντα,πουθενα δεν εχω δει τοση ποικιλια.εχω ψωνισει απειρα πραγματα .επισης βλεπω θηκες που προτεινουν εδω χρηστες κατα καιρους με απαισια αισθητικη οι οποιες κανουν το κινητο να μοιαζει κινεζικο κακης ποιοτητας,σιγουρα αν το σασι ηταν σαν την θηκη δεν θα το αγοραζαμε.

 

Πρότεινε μας κάτι λοιπόν;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

προτεινω φρειμ απο αλουμινιο οπου πιανουν τον περιγυρο σε ολα τα χρωματα αλλα και μερικα λαστιχενια και επισης γνησια αξεσουαρ σονυ οπως η θηκη που εχει βγαλει για το Ζ.
Link to comment
Share on other sites

προτεινω φρειμ απο αλουμινιο οπου πιανουν τον περιγυρο σε ολα τα χρωματα αλλα και μερικα λαστιχενια και επισης γνησια αξεσουαρ σονυ οπως η θηκη που εχει βγαλει για το Ζ.

links please.... ;)

Link to comment
Share on other sites

To screen protector που προτεινε φιλος σε μενα στην προηγουμενη σελιδα φαινετε αριστο και για μια ζωη , λιγο ακριβο βεβαια.

Για θηκη απο οτι ειδα μου αρεσε η puro και http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00BUR8JR8/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A26JU9GFBVWLS3

Μαλον θα καταληξω σε αυτη τη θηκη και της ιδιας εταιριας το screen protector

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00BT0UIPW/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A26JU9GFBVWLS3

Ευχαριστω τον Magnum για τα link

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να ανακάλυψα θήκη για το ντοκ. Θα την παραλάβω αυτές τις μέρες και θα σας πω..

Για screen protector έχω ένα matte αλλά λέω να το γυρίσω σε αυτό που λέτε και εσείς. Αν και πονάει λίγο η καρδιά μου γιατί αν το κολλήσω λάθος θα κλαίμε.

 

 

Root call blocker pro.

Πραγματικά το καλύτερο από ότι υπάρχει. Είναι επί πληρωμή (γκουχου γκουχου ) αλλά έχει τις άπειρες επιλογές όπως πχ. Να χτυπά στον άλλον και να μην βαράει σε σένα, να τον περνάει σαν να έχεις κλειστό κινητό, αυτόματη απόρριψη, στιγμιαία απάντηση και κλείσιμο και άλλα πολλά.

 

 

Οποιος πάει να πάρει dock από ίντερνετ η ebay διαβάστε το παρακάτω πρώτα διότι κυκλοφορούν πολλές απάτες.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2299027

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να ανακάλυψα θήκη για το ντοκ. Θα την παραλάβω αυτές τις μέρες και θα σας πω..

Για screen protector έχω ένα matte αλλά λέω να το γυρίσω σε αυτό που λέτε και εσείς. Αν και πονάει λίγο η καρδιά μου γιατί αν το κολλήσω λάθος θα κλαίμε.

 

 

Root call blocker pro.

Πραγματικά το καλύτερο από ότι υπάρχει. Είναι επί πληρωμή (γκουχου γκουχου ) αλλά έχει τις άπειρες επιλογές όπως πχ. Να χτυπά στον άλλον και να μην βαράει σε σένα, να τον περνάει σαν να έχεις κλειστό κινητό, αυτόματη απόρριψη, στιγμιαία απάντηση και κλείσιμο και άλλα πολλά.

 

 

Οποιος πάει να πάρει dock από ίντερνετ η ebay διαβάστε το παρακάτω πρώτα διότι κυκλοφορούν πολλές απάτες.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2299027

 

Πράγματι Βασίλη το πρόγραμμα που πρότεινες είναι απλά καταπληκτικό.

 

Μπάμπη, ανέβασε το .apk της κάμερας από την έκδοση .307.

 

Κι άλλη αλλαγή Ρομ, άντε σιγά σιγά πάμε για την 4.2.2.

http://www.xperiablog.net/2013/06/09/two-new-firmware-versions-certified-for-the-xperia-z-could-android-4-2-2-be-on-the-horizon/

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπάμπη, ανέβασε το .apk της κάμερας από την έκδοση .307.

 

Πάρτο από εδώ αν το θέλεις κι αν χρειάζεσαι και τίποτα άλλο call.:)

https://www.dropbox.com/s/uz4zdgwg9mn2icf/SemcCameraUI.apk

 

Φωκίωνας.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι Βασίλη το πρόγραμμα που πρότεινες είναι απλά καταπληκτικό.

 

Μπάμπη, ανέβασε το .apk της κάμερας από την έκδοση .307.

 

Κι άλλη αλλαγή Ρομ, άντε σιγά σιγά πάμε για την 4.2.2.

http://www.xperiablog.net/2013/06/09/two-new-firmware-versions-certified-for-the-xperia-z-could-android-

4-2-2-be-on-the-horizon/

 

Σου εχω ανεβασει μαζι με το SemcCameraUI και το SemcCamera3D.apk ;)

 

Ειδες ενημερωση απο εχθες στα ελεγα ...;)

Link to comment
Share on other sites

Μπάμπη, ανέβασε το .apk της κάμερας από την έκδοση .307.

 

Πάρτο από εδώ αν το θέλεις κι αν χρειάζεσαι και τίποτα άλλο call.:)

https://www.dropbox.com/s/uz4zdgwg9mn2icf/SemcCameraUI.apk

 

Φωκίωνας.

 

Σου εχω ανεβασει μαζι με το SemcCameraUI και το SemcCamera3D.apk ;)

 

Ειδες ενημερωση απο εχθες στα ελεγα ...;)

 

Ευχαριστώ και τους δύο για την άμεση εξυπηρέτηση.

Μπάμπη δεν δουλεύει το SemcCamera3D.apk στην δική μου έκδοση.

Πάντως η διαφορά στο άνοιγμα της κάμερας είναι εντυπωσιακή, ανοίγει σφαίρα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους δύο για την άμεση εξυπηρέτηση.

Μπάμπη δεν δουλεύει το SemcCamera3D.apk στην δική μου έκδοση.

Πάντως η διαφορά στο άνοιγμα της κάμερας είναι εντυπωσιακή, ανοίγει σφαίρα.

 

Κώστα για την camera της 307 αναφέρεσαι; αξίζει να την περάσουμε;

 

Το πρόγραμμα τυχαία το ανακάλυψα σε κάτι φόρουμ και το δοκίμασα. Απλά αιώνες μπροστά από όλα τα άλλα της κατηγορίας του. Όμως απαιτεί ρουτ

.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ξερω σας εχω πριξει το εχω εδω και κανενα 2ωρο ως τωρα μου εχει αρεσει ελπιζω να συνηθησω και το μεγεθος σε σχεση με το Ι4 που ειχα

Μια ερωτηση εχω σεταρει ολα τα email account μoυ * και δεν καταλαβαινω την ερωτηση που κανει <<θελετε το τηλ να συχρονιζετε με αυτον τον λογαριασμο email?>> Τι μπωρει να εννοει σε contacts , schedules και τα σχετικα?

Ως τωρα το μονο μειον το wifi ειναι αδυναμο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ξερω σας εχω πριξει το εχω εδω και κανενα 2ωρο ως τωρα μου εχει αρεσει ελπιζω να συνηθησω και το μεγεθος σε σχεση με το Ι4 που ειχα

Μια ερωτηση εχω σεταρει ολα τα email account μoυ * και δεν καταλαβαινω την ερωτηση που κανει <<θελετε το τηλ να συχρονιζετε με αυτον τον λογαριασμο email?>> Τι μπωρει να εννοει σε contacts , schedules και τα σχετικα?

Ως τωρα το μονο μειον το wifi ειναι αδυναμο

 

Τι έκδοση έχει; αν είσαι στην 434 πάτα ένα ρουτ και θα σου δώσουμε το αρχείο να το αλλάξεις μπαμ μπαμ

.
Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση έχει; αν είσαι στην 434 πάτα ένα ρουτ και θα σου δώσουμε το αρχείο να το αλλάξεις μπαμ μπαμ

 

Τωρα αναβαθμιζετε σε 253 και απο οτι βλεπω περνει πολη ωρα η αναβαθμιση

Πυξιδα δεν βρηκα μεσα αλλα οκ μαλον θα γινει download.

Αρχειο εννοης για το wifi?

 

ΥΓ:Τοση ωρα χρειαζετε η αναβαθνιση ???

Edited by petros_tdm
Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση έχει; αν είσαι στην 434 πάτα ένα ρουτ και θα σου δώσουμε το αρχείο να το αλλάξεις μπαμ μπαμ

 

Βασίλη η κάμερα είναι σούπερ όντως, αν δεν την πέρασες ακόμα χάνεις, νομίζω δεν αξίζει να αναβαθμίσουμε σε άλλη έκδοση παρά μόνο στην 4.2.2.Το τηλ τα έχει όλα τέλεια σε υπέρ θετικό βαθμό.θα σε φτιάξω σε λίγο με το πρόγραμμα επειδή είσαι πολύ ξηγημένος

 

Δεν γίνεται ρουτ η .253 Βασίλη.Άρα θα έχει πρόβλημα ακόμα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...