Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δελεαστική μπορώ να πω, για στείλε το Λινκ αν δω ότι αργεί η αναβάθμιση ενδεχομένως να την περάσω κι εγώ Μπάμπη.

 

Θα σου στειλω τα παντα ολα ο μονος λογος που ακομα το σκεφτομαι ειναι οτι θα κολλησω το μικροβιο και θα μπω (για ακομη μια φορά) στο τριπακι να αλλαζω rom καθε ημέρα... :lol::lol:

 

Update:

Εχουμε και λεμε

CyanogenMod info

http://www.cyanogenmod.org/

 

Freexperia Team Info

https://sites.google.com/site/projectfreexperia/home/supported-devices

 

Για το πως θα την περασεις (ειναι ο ιδιος τροπος και στο Ζ)

 

Download file (code name for Z is Yuga)

http://uploaded.net/file/dh22h3rj/from/r0ii0a

FXP221-cm-10.1-20130526-UNOFFICIAL-yuga.zip

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα σου στειλω τα παντα ολα ο μονος λογος που ακομα το σκεφτομαι ειναι οτι θα κολλησω το μικροβιο και θα μπω (για ακομη μια φορά) στο τριπακι να αλλαζω rom καθε ημέρα... :lol::lol:

 

Στείλτε τα, μαζί και οδηγίες πως την περνάμε.Μου άρεσε αρκετά έτσι όπως την είδα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στείλτε τα, μαζί και οδηγίες πως την περνάμε.Μου άρεσε αρκετά έτσι όπως την είδα.

Τα εβαλα πιο πανω σε update post.. δες τι δεν εχεις και τα ξανα λεμε...

 

 

ΜΗΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΑΓΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΑ:

0. Titanium backup (τα παντα ολα) στην SD (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙΣ ΣΕ ΧΡΟΝΟ DT META AΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΕΑΣ ROM)

1. nandroid backup στην SD

2. Backup την εσωτερικη σου μνημη στο PC

3. Βackup την SD σου sto PC

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

εχω ενα θεματακι με το κινητο μου

το αφηνω να φορτισει 12-14 ωρες και δεν γεμιιζει.φτανει μεχρι το 99% γιατι?

το κινητο το εχω 2 μηνες.καινουριο το εχω παρει..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

εχω ενα θεματακι με το κινητο μου

το αφηνω να φορτισει 12-14 ωρες και δεν γεμιιζει.φτανει μεχρι το 99% γιατι?

το κινητο το εχω 2 μηνες.καινουριο το εχω παρει..

 

Έχω πει ότι κατά καιρούς το κάνει και σε εμένα, όχι τόσο συχνά όμως όσο το έκανε στο Neo V που έχω.Αν το κλείσεις και το ανοίξεις ξανά θα δεις πως θα φτάσει στο 100%.

Σε κάθε περίπτωση αν σε πειράζει αυτό (που δεν είναι πρόβλημα) μπορείς να κάνεις ένα calibration την μπαταρία σου με ένα εργαλείο από το play store. Δεν το συνιστώ όμως, γιατί το κινητό σου είναι ακόμα καινούριο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ψηθηκα και εγώ για cm.. Φοβάμαι όμως την μπαταρία και την κάμερα..
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ψηθηκα και εγώ για cm.. Φοβάμαι όμως την μπαταρία και την κάμερα..

 

Καλή χρυσή φαίνεται, αλλά σκέφτομαι ότι θα έχω υποστήριξη από την sony για αρκετό καιρό. Δεν ξέρω αν, και κατά πόσο αξίζει να την περάσω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρυσή φαίνεται, αλλά σκέφτομαι ότι θα έχω υποστήριξη από την sony για αρκετό καιρό. Δεν ξέρω αν, και κατά πόσο αξίζει να την περάσω.

 

Εγω τωρα σκεφτομαι αν θα είναι σταθερή για να την περασώ .. Γιατι για να το κανω , θελει να περασω 434 και επειτα , root , cwm και μετα φλασαρισμα .. Θα αξιζει ολο αυτον τον κοπο αραγε ;; :confused:

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα σκεφτομαι αν θα είναι σταθερή για να την περασώ .. Γιατι για να το κανω , θελει να περασω 434 και επειτα , root , cwm και μετα φλασαρισμα .. Θα αξιζει ολο αυτον τον κοπο αραγε ;; :confused:

 

Καλά ναι, εσύ έχεις ένα θέμα Δημήτρη.Εγώ ευτυχώς είμαι ακόμα στην 434 οπότε δεν έχω τέτοιο θέμα.Πάντως φαίνεται να είναι σταθερή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα σκεφτομαι αν θα είναι σταθερή για να την περασώ .. Γιατι για να το κανω , θελει να περασω 434 και επειτα , root , cwm και μετα φλασαρισμα .. Θα αξιζει ολο αυτον τον κοπο αραγε ;; :confused:

Αν ειναι ετσι οχι δεν αξιζει..

 

ΒΤW

Το αναλύσαμε διεξοδικά με τον Κωστα στο G+ :p θα περιμένουμε ακόμα λίγο μήπως και παρουμε την 4.2.2 επισημα αν οχι τοτε περναμε την official 10.1 η οποια και αναμενεται αρχες Ιουλίου..

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι οχι δεν αξιζει..

 

ΒΤW

Το αναλύσαμε διεξοδικά με τον Κωστα στο G+ :p θα περιμένουμε ακόμα λίγο μήπως και παρουμε την 4.2.2 επισημα αν οχι τοτε περναμε την official 10.1 η οποια και αναμενεται αρχες Ιουλίου..

 

Ωραια , αυτο θα κάνω και εγώ .. Αν δεν ειχα την εξεταστική , θα την δοκίμαζα , αλλα τώρα εχω αρκετό διαβασμα και για να την περάσω θελει δουλεια .... Περιμενουμε λοιπον .. ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ωραια , αυτο θα κάνω και εγώ .. Αν δεν ειχα την εξεταστική , θα την δοκίμαζα , αλλα τώρα εχω αρκετό διαβασμα και για να την περάσω θελει δουλεια .... Περιμενουμε λοιπον .. ;)

Παρολα αυτα μην νομιζεις οτι σημερα δεν θα περασω οπως και να εχει μια ROM ...

Αυτη την στιγμη βαζω custom ROM στο HTC Desire (RSK ORIOLA V2.0 XDA xperia Design) απο greek developer βεβαίως βεβαίως

Link to comment
Share on other sites

Παρολα αυτα μην νομιζεις οτι σημερα δεν θα περασω οπως και να εχει μια ROM ...

Αυτη την στιγμη βαζω custom ROM στο HTC Desire (RSK ORIOLA V2.0 XDA xperia Design) απο greek developer βεβαίως βεβαίως

 

Αθάνατο κινητό :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δελεαστικη στα full η cyanogen... ειχα στο SGS2 και απλα τα εσπαγε και συνεχιζω ακαθεκτος να την δουλευω στο SGS(1)!!!

Περα απο τις καποιες customιες δεν εχει να δωσει κατι στο SXZ μας... οποτε θα παραμεινω με official πειραγμενη!

 

Να ενημερωσω οσοι συνεχιζουν να φλασαρουν το soundmod απο τον Zero, οι εκδοσεις 16, 16.5 και 17, εχουν προβλημα με τις κλησεις μεσω bluetooth.

Αν χρησιμοποιειτε bluetooth ακουστικο για calls μεινετε στην v15.

Εχω ενημερωσει τον Zero και το ψαχνει το θεμα για fixακι.

Link to comment
Share on other sites

Αθάνατο κινητό :p

 

καλησπερα σε ολους εχω ενα προβλημα με το McAFee πηγα να την βγαλω και δεν ξερω τι εγινε και μου κλειδωσε το κινητο μονο με παιρνουν τηλ τιποτα αλλο μου ζηταει κοδικο αλλα δεν του ηχα βαλη τι να κανω βοηθεια οποιος ξερει

Minotavrs και duc okey το βρηκα ολα καλα

Edited by jimmarine
Link to comment
Share on other sites

Φιλε gre μαλλον μπερδεύτηκες. Η ερωτηση σου ειναι να σου πουμε εντυπωσεις απο s2 σε Ζ ; Αν ναι , δεν χρειαζεται να πουμε κατι .. Παρηγγειλε το σημερα κιολας ;)

 

Όντως μπερδεύτηκα. Απλά ήθελα να μου πει κάποιος κάτοχος xperia z τι του λείπει από το S2; π.χ. οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Όντως μπερδεύτηκα. Απλά ήθελα να μου πει κάποιος κάτοχος xperia z τι του λείπει από το S2; π.χ. οθόνη

 

 

Οθόνη;; :p Είχα το s2 πριν καιρό.. Το μόνο που μου λείπει είναι κάτι ωραίες θηκες που είχα πάρει.

 

Πάρε με τα χιιιιλια το Ζ, είναι κινηταρα φιλε ;)

 

EDIT : Και κάτι ακόμη.. Εδώ συγκρίνουμε το Ζ με το s4 , ούτε λόγος σύγκρισης με το s2 q;)

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έχω πει ότι κατά καιρούς το κάνει και σε εμένα, όχι τόσο συχνά όμως όσο το έκανε στο Neo V που έχω.Αν το κλείσεις και το ανοίξεις ξανά θα δεις πως θα φτάσει στο 100%.

Σε κάθε περίπτωση αν σε πειράζει αυτό (που δεν είναι πρόβλημα) μπορείς να κάνεις ένα calibration την μπαταρία σου με ένα εργαλείο από το play store. Δεν το συνιστώ όμως, γιατί το κινητό σου είναι ακόμα καινούριο.

 

καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση σου

μου το εχει κανει 2 συνεχομενες φορες

θα δικιμασω να το κλεισω και οταν θα ξαναφορτισω μακαρι να μην το κανει γιατι με ενοχλει

Link to comment
Share on other sites

Αθάνατο κινητό :p

Λιγο offtopic αλλα οχι και τοσο... περασα την rom που σας ελεγα στο desire... εκτος οτι εχουν σηκωσει τα παντα ολα απο το Ζετακι μας ξερετε τι γραφει ως ΜΟντελο η συσκευη της ΗΤC στις ρυθμισεις?.... C6603 :) :):p

Link to comment
Share on other sites

Λιγο offtopic αλλα οχι και τοσο... περασα την rom που σας ελεγα στο desire... εκτος οτι εχουν σηκωσει τα παντα ολα απο το Ζετακι μας ξερετε τι γραφει ως ΜΟντελο η συσκευη της ΗΤC στις ρυθμισεις?.... C6603 :) :):p

 

Χαχα, βλέπω σε λίγο καιρό και στο S4 να βάζουν την Ρομ από το Ζ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, βλέπω σε λίγο καιρό και στο S4 να βάζουν την Ρομ από το Ζ.

 

Χαχαχα , μπορεί :P Εγω στο s3 είχα XperianZe rom ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα , μπορεί :P Εγω στο s3 είχα XperianZe rom ;)

Περιττό να σας πω ότι ο γιος μου ακόμα πανηγυρίζει με την ROM στο desire :):p αυτη του S3 δεν την ξερω ευκολάκι να την βαλω στο S3 :)

Link to comment
Share on other sites

Περιττό να σας πω ότι ο γιος μου ακόμα πανηγυρίζει με την ROM στο desire :):p αυτη του S3 δεν την ξερω ευκολάκι να την βαλω στο S3 :)

 

Ο γιός ; ;) Μάλλον στον πληθυντικό θα έπρεπε να μιλάω . :p

 

Πολύ Off-topic βγήκαμε , να ρωτήσω κάτι , εχει τολμησει κανεις να το βρέξει; Εγω το λυπάμαι ακόμα :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Τι λυπασαι Δημητρη ,απλα σιγουρεψου οτι οι ταπες ειναι καλα κλειστες ,εγω ανα 2-3 μερες του κανω το μπανακι του

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ο γιός ; ;) Μάλλον στον πληθυντικό θα έπρεπε να μιλάω . :p

 

Πολύ Off-topic βγήκαμε , να ρωτήσω κάτι , εχει τολμησει κανεις να το βρέξει; Εγω το λυπάμαι ακόμα :P

 

Παίξε με την τύχη σου και σε βλέπω να αλλάζεις σύντομα avatar.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...