Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να χρειάζεται καθαρή εγκατάσταση,εγώ τουλάχιστον δεν έκανα.

Τώρα καθαρή εγκατάσταση δεν ξέρω τι σημαίνει. Υποθέτω ότι σημαίνει hard reset μετά την αναβάθμιση.

Δλδ στήσιμο από την.Αρχή του τηλεφώνου

Επίσης μη λαμβάνεις ΠΟΛΥ υπόψη τις μπάρες του σήματος. Το θέμα είναι.να μην έχεις αποσυνδεσεις και όχι πόσες μπάρες βλέπεις

 

 

καλησπερα ξερη κανενας για super stamina.zip πρεπη το κινητο να ειναι root

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα ξερη κανενας για super stamina.zip πρεπη το κινητο να ειναι root

 

Ναι πρέπει να είναι root φίλε μου δυστυχώς.

 

PAULOS_STI

πες ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις, έχεις αποσυνδέσεις συχνές, ή απλά δεν βλέπεις το εικονίδιο του Wi-Fi γεμάτο; Όπως σου είπε και ο Minotavrs αν έχεις αποσυνδέσεις τότε θα βρίσκαμε λύση αν ήσουν root, αν απλά έχεις το δεύτερο σαν πρόβλημα τότε ίσως να μην είναι καν πρόβλημα. Πάντως δοκίμασε και αυτό που σου είπαν να αλλάξεις channel στο router σου.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να είναι root φίλε μου δυστυχώς.

 

 

πες ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις, έχεις αποσυνδέσεις συχνές, ή απλά δεν βλέπεις το εικονίδιο του Wi-Fi γεμάτο; Όπως σου είπε και ο Minotavrs αν έχεις αποσυνδέσεις τότε θα βρίσκαμε λύση αν ήσουν root, αν απλά έχεις το δεύτερο σαν πρόβλημα τότε ίσως να μην είναι καν πρόβλημα. Πάντως δοκίμασε και αυτό που σου είπαν να αλλάξεις channel στο router σου.

 

Δεν εχω κανει root , ισως στην πορεια που το μαθω καλα και εχω απαιτησεις απο το z το επιχειρησω .

Εχω αποσυνδεσεις συχνες ,και σε 4-5 wifi που επιανα καμπανα σημα τωρα μια που μπαινει και μια που βγαινει !

 

Σας ευχαριστω παντως για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει root , ισως στην πορεια που το μαθω καλα και εχω απαιτησεις απο το z το επιχειρησω .

Εχω αποσυνδεσεις συχνες ,και σε 4-5 wifi που επιανα καμπανα σημα τωρα μια που μπαινει και μια που βγαινει !

 

Σας ευχαριστω παντως για τις απαντησεις

 

Αν δεν το έχεις στήσει ακόμα, κάνε το εξής.....ή μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από το τηλ ή μέσω PCC πήγαινε support zone και κάνε εγκατάσταση την Rom ξανά από την αρχή.

 

Σε καταλαβαίνω, αν δεν έχεις Wi-Fi έχεις χάσει το 70% των δυνατοτήτων του τηλ σου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα με το κινητό τελικά πέτυχε αυτό που μου είπε ο (duc) και τον ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες και την βοήθεια που μου έδωσε!!!! Αύριο θα ξαναστησω το κινητό από την αρχή και θα μιλήσουμε για την καινούργια εκδοσή 253!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ Duc.... Καληνύχτα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα με το κινητό τελικά πέτυχε αυτό που μου είπε ο (duc) και τον ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες και την βοήθεια που μου έδωσε!!!! Αύριο θα ξαναστησω το κινητό από την αρχή και θα μιλήσουμε για την καινούργια εκδοσή 253!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ Duc.... Καληνύχτα!!!!!!

 

Πραγματικά χαίρομαι πολύ που δούλεψε το κινητό σου φίλε μου, δεν είναι δυνατόν να μη βοηθήσουμε με κάθε τρόπο και ότι γνώσεις έχουμε ένα συμφορουμοίτη.

 

Καληνύχτα φίλε μου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις στήσει ακόμα, κάνε το εξής.....ή μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από το τηλ ή μέσω PCC πήγαινε support zone και κάνε εγκατάσταση την Rom ξανά από την αρχή.

 

Σε καταλαβαίνω, αν δεν έχεις Wi-Fi έχεις χάσει το 70% των δυνατοτήτων του τηλ σου.

 

 

Σε ευχαριστω duc αυτο θα κανω για αρχη ,γιατι χωρις wifi δεν λεει το Ζ !

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω duc αυτο θα κανω για αρχη ,γιατι χωρις wifi δεν λεει το Ζ !

 

Χωρίς Wi-Fi, γενικά δεν λέει τπτ από συσκευές.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις;; Πριν λίγες μέρες το παρήγγειλα!!

οχι δεν το εχω :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013777

 

Αύριο παραλαμβάνω. Ελπίζω να είναι λεπτή και καλής ποιότητας..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εσεις που το εχετε καιρο τωρα κανει κολληματα? απο μπαταρια με νορμαλ χρηση τι κανει? διοτι η τιμη του ειναι ελκυστικη και με ενδιαφερει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εσεις που το εχετε καιρο τωρα κανει κολληματα? απο μπαταρια με νορμαλ χρηση τι κανει? διοτι η τιμη του ειναι ελκυστικη και με ενδιαφερει.

 

Κολλήματα; Δν υπάρχει αυτή η λέξη στο λεξιλόγιο του Ζ.

 

Μπαταρία με νορμάλ χρήση, μέχρι και δύο ημέρες απροβλημάτιστα, με πολύ σκληρή χρήση μια μέρα άνετα.

 

Είναι η συσκευή που πρέπει να έχει κάποιος λόγω δυνατοτήτων και τιμής.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εσεις που το εχετε καιρο τωρα κανει κολληματα? απο μπαταρια με νορμαλ χρηση τι κανει? διοτι η τιμη του ειναι ελκυστικη και με ενδιαφερει.

 

Koλληματα δεν εχει ειναι γρηγορο και smoothly, η μπαταρια κραταει οπως ειπε και ο Κωστας μιαμιση με δυο ημερες στην καλύτερη και με ενεργοποιημένα ολα τα προφίλ διαχείρισης ενεργειας.

 

Στην αρχη ομως μεχρι να το μαθεις που θα το ξελιγωσεις βια να κραταει 4ωρο :)

 

Aν ειχε και τις πατεντες κινησης του S3 (direct call,palm swipe κλπ) θα εσπερνε πραγματικά... αλλά ολα δεν μπορουμε να τα εχουμε... το οτι ειναι αδιαβροχο τα λεει όλα..... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες παρουσιάστηκε πρόβλημα....

Όχι σοβαρό, Απλά κάτι εμποδίζει το STAMINA MODE να δουλέψει σωστά και μου δείχνει αυτονομία το πολύ 20 ώρες.

Φυσικά και η μπαταρία πέφτει αντιστοιχα γρήγορα.

Παλιότερα με το stamina με full μπαταρία έδειχνε πάνω από 2 μέρες σε idle.

 

Έβγαλα καποια προγραάμματα που είχα βάλει τελευταία αλλά τίποτα.

Βλέπω να δουλεύει SEUS......

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες παρουσιάστηκε πρόβλημα....

Όχι σοβαρό, Απλά κάτι εμποδίζει το STAMINA MODE να δουλέψει σωστά και μου δείχνει αυτονομία το πολύ 20 ώρες.

Φυσικά και η μπαταρία πέφτει αντιστοιχα γρήγορα.

Παλιότερα με το stamina με full μπαταρία έδειχνε πάνω από 2 μέρες σε idle.

 

Έβγαλα καποια προγραάμματα που είχα βάλει τελευταία αλλά τίποτα.

Βλέπω να δουλεύει SEUS......

 

Σε αυτη την περιπτωση κανε ενα reset και θα στρωσει.... αντιγράφω απο το support forum της sony

 

On Xperias with built in / embedded battery

Note the battery %. Force shutdown your phone by following this key combination

Press and hold the "Power Button" and "Volume Up" for 10 seconds until your Xperia vibrates 3 times. Now switch it on and observe the battery %. See if there's any significant drop in % ( 5+ % or more ). Also there should be produced a gap in the battery graph like this Battery Screenshot . Then most probably the problem has been corrected.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Ενα από τα ελάχιστα μειονεκτήματα του Ζ είναι η σκόνη και οι δαχτυλιές που γεμίζει πανεύκολα η οθόνη του.Εχετε να προτείνετε καμιά καλή και δοκιμασμένη μεμβράνη να τοποθετήσουμε πάνω από την εργοστασιακή του ώστε να μειωθούν όσο γίνεται αυτά τα φαινόμενα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Ενα από τα ελάχιστα μειονεκτήματα του Ζ είναι η σκόνη και οι δαχτυλιές που γεμίζει πανεύκολα η οθόνη του.Εχετε να προτείνετε καμιά καλή και δοκιμασμένη μεμβράνη να τοποθετήσουμε πάνω από την εργοστασιακή του ώστε να μειωθούν όσο γίνεται αυτά τα φαινόμενα?

 

Ebay ή Ελλάδα;; :rolleyes:

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Ενα από τα ελάχιστα μειονεκτήματα του Ζ είναι η σκόνη και οι δαχτυλιές που γεμίζει πανεύκολα η οθόνη του.Εχετε να προτείνετε καμιά καλή και δοκιμασμένη μεμβράνη να τοποθετήσουμε πάνω από την εργοστασιακή του ώστε να μειωθούν όσο γίνεται αυτά τα φαινόμενα?

Oταν εχεις ενα αδιαβροχο κινητο δεν ασχολεισαι με τετοια ποταπά πράγματα :p... το βαζεις κατω από την βρυση και το ξεπλενεις (φροντίζοντας να κρατας κλειστο με το δακτυλό σου το ηχείο κατω δεξιά)... τουλαχιστον ετσι κανω εγω... και ουτε σκονη ουτε δαχτυλιες... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί νωρίτερα αλλά τι λέτε για ,2800mAh External Battery Charger Backup power Case Cover for sony Xperia Z L36h:

http://www.ebay.co.uk/itm/261216397141?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...