Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρεις πρόχειρες φωτογραφίες από μια τρομερή θήκη, και αρκετά φθηνή θα έλεγα...

Nilkin...

 

απο που την αγορασες?εχουμε κανα λινκ?

αν και θα προτιμουσα αυτες που ειναι σαν βιβλιαρακι....

υπαρχει καμια προταση για ηχειο(α)?ξερουμε αν λειτουργουν και σαν καιρεα για το ραδιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο που την αγορασες?εχουμε κανα λινκ?

αν και θα προτιμουσα αυτες που ειναι σαν βιβλιαρακι....

υπαρχει καμια προταση για ηχειο(α)?ξερουμε αν λειτουργουν και σαν καιρεα για το ραδιο?

 

http://item.mobileweb.ebay.de/viewitem?itemId=130859970376

Η θήκη είναι πολύ καλή και φθηνή...

Η αίσθηση στο χέρι επίσης πολύ καλή

Έχω την ίδια και στο νοτελι

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

http://cdn.androidpolice.com/wp-content/uploads/2013/04/nexusae0_2013-04-15_05-42-33.png

 

Oh yeah!!!

 

Η νέα (nightlie) rom της Cyanogen Team ειναι γεγονός !! CyanogenMod 10.1 Nightlies για το Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

αν και θα προτιμουσα αυτες που ειναι σαν βιβλιαρακι....

 

Κατι τετοιο θες μαλλον ,την εχω ειναι πολυ καλη ..

http://www.handtec.co.uk/sony-xperia-z-book-style-flip-case-black-sma5127b.html

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο θες μαλλον ,την εχω ειναι πολυ καλη ..

http://www.handtec.co.uk/sony-xperia-z-book-style-flip-case-black-sma5127b.html

 

ναι..αυτο εψαχνα..μπορω να την παραγγειλω απο εκει και να μου την στειλουν?

μηπως εχουμε κανα νεο για ηχεια????

ευχαριστω πολλυ

Link to comment
Share on other sites

http://cdn.androidpolice.com/wp-content/uploads/2013/04/nexusae0_2013-04-15_05-42-33.png

 

Oh yeah!!!

 

Η νέα (nightlie) rom της Cyanogen Team ειναι γεγονός !! CyanogenMod 10.1 Nightlies για το Xperia Z

 

Παει καιρος μινοταυρε που βγηκε η cm αλλα εχει ακομα πολλα θεματα προς το παρων μακρια,αργοτερα σιγουρα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το dock το περιέχει μέσα η συσκευασία? Βλέπω video και σε αλλα κουτιά έχει μέσα το dock σε αλλα δεν το έχει.
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το dock το περιέχει μέσα η συσκευασία? Βλέπω video και σε αλλα κουτιά έχει μέσα το dock σε αλλα δεν το έχει.

 

Όχι δεν το έχει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το dock το περιέχει μέσα η συσκευασία? Βλέπω video και σε αλλα κουτιά έχει μέσα το dock σε αλλα δεν το έχει.

 

Όχι,δυστυχώς δεν το περιέχει!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!από σήμερα κάτοχος και γω ενος μαυρου μετα απο SGS3!Μία ερώτηση:πως μπορω να δω την sd κάρτα μου από το κινητό μου?όχι στον Η/Υ,στο κινητο..και κάτι ακόμα...δεν υπάρχει η δυνατότητα μέσα στο μενου εφαρμογών να δημιουργήσω φακέλους?ευχαριστώ!!!!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!από σήμερα κάτοχος και γω ενος μαυρου μετα απο SGS3!Μία ερώτηση:πως μπορω να δω την sd κάρτα μου από το κινητό μου?όχι στον Η/Υ,στο κινητο..και κάτι ακόμα...δεν υπάρχει η δυνατότητα μέσα στο μενου εφαρμογών να δημιουργήσω φακέλους?ευχαριστώ!!!!

 

Κατεβασε απο το μαρκετ εναν file manager,και θα κανεις ευκολα και γρηγορα την δουλειά σου

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!από σήμερα κάτοχος και γω ενος μαυρου μετα απο SGS3!Μία ερώτηση:πως μπορω να δω την sd κάρτα μου από το κινητό μου?όχι στον Η/Υ,στο κινητο..και κάτι ακόμα...δεν υπάρχει η δυνατότητα μέσα στο μενου εφαρμογών να δημιουργήσω φακέλους?ευχαριστώ!!!!

 

Όπως είπε και ο Νίκος παραπάνω, κατέβασε από το play τον ES File manager που είναι και free και θα κάνεις την δουλειά σου, καλορίζικο το Z.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο θα 'μαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Z, αλλά έχω μία, ίσως, χαζή ερώτηση: Χρειάζεται πρώτη ολοκληρωμένη φόρτιση της συσκευής; Κι αν ναι, για πόσες ώρες;
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο θα 'μαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Z, αλλά έχω μία, ίσως, χαζή ερώτηση: Χρειάζεται πρώτη ολοκληρωμένη φόρτιση της συσκευής; Κι αν ναι, για πόσες ώρες;

 

Θα σου πω εγω τι κανω με ολα μου τα κινητα...

Το αφηνω οταν το παρω να κλεισει μονο του απο μπαταρια και μετα κλειστο οπως ειναι το βαζω για φορτηση...

Μολις ολοκληρωθει η φορτηση,ισως το αφησω και λιγο παραπάνω κανα μισαωρο το βγαζω απο την πριζα το ανοιγω και το δουλευω...

Κανε το ιδιο 3-4 φορες και θα με θυμηθείς

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο θα 'μαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Z, αλλά έχω μία, ίσως, χαζή ερώτηση: Χρειάζεται πρώτη ολοκληρωμένη φόρτιση της συσκευής; Κι αν ναι, για πόσες ώρες;

 

Εγω παλι με το που το παιρνω το αφηνω να φορτισει για μιση ωρα οπως λεει η μαμα στις οδηγιες και μετα το βασανιζω στην χρηση ..:cool:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

ναι..αυτο εψαχνα..μπορω να την παραγγειλω απο εκει και να μου την στειλουν?

μηπως εχουμε κανα νεο για ηχεια????

ευχαριστω πολλυ

Ναι κανονικά, αλλα καπου την πηρε το ματι μου και στο e-click εδω στην αθηνα αν δεν κανω λάθως...

Για κοιτα το!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά, αλλα καπου την πηρε το ματι μου και στο e-click εδω στην αθηνα αν δεν κανω λάθως...

Για κοιτα το!!!

 

Για το Ζ δεν εχει τιποτα.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο θα 'μαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Z, αλλά έχω μία, ίσως, χαζή ερώτηση: Χρειάζεται πρώτη ολοκληρωμένη φόρτιση της συσκευής; Κι αν ναι, για πόσες ώρες;

Ξεπατωσε το μολις φτασει στο 3 - 5% κλειστο και φορτησε το για τουλαχιστον 6 ωρες.. επανελαβε το παραπανω για τουλαχιστον 4 φορες και θα εισαι jet !!

 

καλησπέρα!από σήμερα κάτοχος και γω ενος μαυρου μετα απο SGS3!Μία ερώτηση:πως μπορω να δω την sd κάρτα μου από το κινητό μου?όχι στον Η/Υ,στο κινητο..και κάτι ακόμα...δεν υπάρχει η δυνατότητα μέσα στο μενου εφαρμογών να δημιουργήσω φακέλους?ευχαριστώ!!!!

 

Καλορίζικο οπως ειπαν και τα παιδια ES File explorer !!

 

Από αύριο θα 'μαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Z, αλλά έχω μία, ίσως, χαζή ερώτηση: Χρειάζεται πρώτη ολοκληρωμένη φόρτιση της συσκευής; Κι αν ναι, για πόσες ώρες;

 

Με το καλό !!!

-------------------------------------------------------------------------------

 

Διαβάστε και οι 2 τα must have της επομενης ημέρας και όπου κολλήσετε ρωτατε ελεύθερα καλό είναι να μην ενεργοποιησετε το macafee security που ειναι για 1 μηνα μονο trial αλλα να κατεβασετε δωρεαν το Avast mobile security που εχει επάνω του και anti theft κάτι που επιβάλλεται να έχετε στν συσκευή σας....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ξεπατωσε το μολις φτασει στο 3 - 5% κλειστο και φορτησε το για τουλαχιστον 6 ωρες.. επανελαβε το παραπανω για τουλαχιστον 4 φορες και θα εισαι jet !!

 

Θα σου πω εγω τι κανω με ολα μου τα κινητα...

Το αφηνω οταν το παρω να κλεισει μονο του απο μπαταρια και μετα κλειστο οπως ειναι το βαζω για φορτηση...

Μολις ολοκληρωθει η φορτηση,ισως το αφησω και λιγο παραπάνω κανα μισαωρο το βγαζω απο την πριζα το ανοιγω και το δουλευω...

Κανε το ιδιο 3-4 φορες και θα με θυμηθείς

 

Εγω παλι με το που το παιρνω το αφηνω να φορτισει για μιση ωρα οπως λεει η μαμα στις οδηγιες και μετα το βασανιζω στην χρηση ..:cool:

 

Καλορίζικο οπως ειπαν και τα παιδια ES File explorer !!

 

 

 

Με το καλό !!!

-------------------------------------------------------------------------------

 

Διαβάστε και οι 2 τα must have της επομενης ημέρας και όπου κολλήσετε ρωτατε ελεύθερα καλό είναι να μην ενεργοποιησετε το macafee security που ειναι για 1 μηνα μονο trial αλλα να κατεβασετε δωρεαν το Avast mobile security που εχει επάνω του και anti theft κάτι που επιβάλλεται να έχετε στν συσκευή σας....

 

Σας ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι μυθοι πισω απο τις αρχικες φορτισεις της μπαταριας.. Εγω κανω ο,τι κανει και ο φιλος galanakop παντως. Πολλοι λενε οτι δεν υπαρχει προβλημα ο,τι.και να κανεις απλα να παιχτουν 3-4 πληρεις φορτισεις/αποφορτισεις.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν χρειαζονται αυτα τα 12ωρα που χρειαζονταν παλια

 

Τις καλημερες μου στο τοπικ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε παιδιά Ότι το z θέλει 3-4 πλήρης φορτίσεις για να έρθει στα ίσια του...

Πλέον σε 2 μέρες χρήσης μου βγάζει 4:30-5:00 οθόνη με WiFi χρήση κυρίως και μόνιμα ενεργοποιημένο Bluetooth και όλα τα άλλα fb viber wants up email tapatalk Google + έχουν την τιμητική τους στην καθημερινότητα μου...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε παιδιά Ότι το z θέλει 3-4 πλήρης φορτίσεις για να έρθει στα ίσια του...

 

Ωραια πασα να ρωτησω. Μετα απο τοσο καιρο που το χρησιμοποιειτε, ειναι στα επιπεδα των smartphones? Μια-μιαμιση μερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια πασα να ρωτησω. Μετα απο τοσο καιρο που το χρησιμοποιειτε, ειναι στα επιπεδα των smartphones? Μια-μιαμιση μερα?

Κώστα ναι... Το αναφέρω και στο πιο πάνω ποστ...

Και σχεδόν όλα τα παιδιά τα ίδια πάνω κάτω αποτελέσματα έχουν...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχοντας κλείσει 10 μερούλες με το μαυρούλι μου Ζ, μόνο καλές εντυπώσεις έχω μέχρι τώρα. Απλά να πώ και εγώ τις εντυπώσεις μου για την μπαταρία, η οποία στην πρώτη φόρτιση με φόβισε πάρα πολύ, αλλά μετά απο 4-5 πλέον πλήρεις φορτίσεις έχει έρθει σε αποδεκτά για μένα όρια 2 με 2.5 μέρες, με στάμινα μεν αλλά όλες τις εφαρμογές που με ενδιαφέρουν ανοιχτές κλπ.

 

Επίσης χτες μου ήρθαν και φόρεσα καινούριες ζελατίνες προστασίας αφού τόσες μέρες το πρόσεχα σαν τα μάτια μου μην φθαρούν οι άτιμες εργοστασιακές, οι οποίες δεν ξέρω αν είναι τόσο ευπαθείς όσο λένε τελικά, αλλά για τοο φόβο των ιουδαίων...

Οι ζελατίνες που επέλεξα είναι αυτές, από αμαζόνα αγγλίας :

http://ecx.images-amazon.com/images/I/7168SAXv2jL._AA1500_.jpg

 

Και εδώ φωτογραφίες από την τοποθέτηση τους που απλά να αναφέρω ότι η συσκευασία περιλαμβάνει 3 ζελατίνες για την πρόσοψη, 3 για πίσω με υποδοχή για το αυτοκόλλητο του NFC, και 3 μονοκόμματες χωρίς την τρύπα. Δείχνουν τίμιες και το Value for money είναι ιδιαίτερα υψηλό εκ πρώτη όψεως. Αρχικά η αίσθηση που μου δίνουν είναι σαφώς αναβαθμισμένη σε σχέση με της μαμάς, έχουν πολύ καλή ολίσθηση και σαφώς δεν κρατάνε τόσες δαχτυλιές. Επίσης να αναφέρω ότι τοποθετήθηκαν πάνω από τις εργοστασιακές.

 

https://www.dropbox.com/sh/jqfuh9b0w0oejpf/DlP-J9tbH4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος που ξέρει τι καλώδιο θέλει το κινητό για σύνδεση usb otg;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...