Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ από τι πρώτη μέρα που το πήρα να βάλω το igo primo (για μένα το καλύτερο πρόγραμμα gps με διαφορά) και δεν έχει δουλέψει ακόμα σωστά με καμιά έκδοση.

 

Ποια έκδοση σου δούλεψε εγώ έχω την 9.6.7.281004 και την v9.6.7.242597 και σέρνονται και οι δυο. Στο sys.txt τι έβαλες? Τι ανάλυση data.zip έβαλες 800*600?

H έκδοση που δοκιμασα ειναι η iGO Primo 9.6.7.281004_thin_1.0_JB_sound_fix_IMEI_sys_not_ch anged.apk (not scan IMEI)

 

Στο Sys.txt θα βαλεις τις παρακατω τιμες σβήνοντας τα παλια entries για το [rawdisplay] και [folders]

 

[rawdisplay]

driver=engine

;screen_xy="auto"

;screen_xy="1280_800:1920x1080/1080x1920:fullscreen"

screen_xy="1280_800:1920x1005/1080x1845:fullscreen"

;screen_xy="1280_800:1920x1005/1080x1845"

 

[folders]

linked_root_list="/sdcard2/iGO /sdcard/iGO /sdcard/sd/iGO /sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/iGO /storage/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/exsdcard/iGO /mnt/sdcard/extStorages/SdCard/iGO /ext_card/iGO /mnt/ext_card/iGO /mnt/extSdCard"

has_secondary_root=0

;secondary_app="android_linked_root"

;user_backup_path="android_linked_root"

 

Για περισσοτερες λεπτομερειες εχεις... pm:cool::cool:

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα,

 

είμαι ανάμεσα σε Z και ZL, με κλίση προς Z επειδή είναι αδιάβροχο και ανθεκτικό στη σκόνη.

Το έχει πάρεις κάποιος από amazon.de να μου πει αν αντιμετώπισε τίποτα περίεργο;

θεωρώ ότι δε θα υπάρξει θέμα με τα δίκτυα, έχω Q και Wind, αλλά μία επιβεβαίωση θα ήταν καλό.

 

Ευχαριστώ ... :)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δε θα έχεις φίλε μου, προχώρησε Την αγορά σου και δεν θα χάσεις.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω το κινητό από wind θα είναι branded?
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

είμαι ανάμεσα σε Z και ZL, με κλίση προς Z επειδή είναι αδιάβροχο και ανθεκτικό στη σκόνη.

Το έχει πάρεις κάποιος από amazon.de να μου πει αν αντιμετώπισε τίποτα περίεργο;

θεωρώ ότι δε θα υπάρξει θέμα με τα δίκτυα, έχω Q και Wind, αλλά μία επιβεβαίωση θα ήταν καλό.

 

Ευχαριστώ ... :)

 

σε ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!επιτελους μια σωστη απαντηση!

Εννοειτε πως θα παω απο Δευτερα κιολας να το δω απο κοντα!Βασιλη δηλαδη εισαι καλυμενος με γενικα με το Z?Σε ρωταω γιατι και εσυ ειχες s3!Ενας λογος που δεν παω απο το s3 στο s4 ειναι οτι ειναι το ιδιο εμφανισιακα κινητο,και δεν θεωρω σοβαρη αλλαγη για να παω σε ενα αλλο κινητο η καλυτερη οθονη,τα 13megapixels,και αλλα μερικα κολπακια που θα κανει το s4!Το xperia z τουλαχιστον δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το s4 σε χαρακτητιστικα εχει πολυ καλυτερη και ομορφοτερη κατασκευη και φυσικα το μεγαλο του ατου οτι ειναι αδιαβροχο,γι'αυτο στρεφομαι προς τα εκει!

Link to comment
Share on other sites

Παρε οτι χωρητικότητα θελεις C10 ,εχουν αναφερθει θεματα με sαndisc προτιμησε samsung η αλλη

 

Εγώ έχω βάλει sαndisc 32gb από public!!!! Τι προβλήματα έχουν βγει? πως ξεχωρίζω τι class είναι???? όταν βάλεις την κάρτα στο κινητό πρέπει να κάνεις διαμόρφωση μεσώ του κινητού η δεν χρειάζεται??? γιατί δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, δεν μου δίνει την επιλογή.....

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι ρουτ για να μπορείς να μεταφέρεις τις εφαρμογές στη κάρτα μνήμης.

Υ.Γ : Ρε παιδιά δεν μου εμφανίζει την υπογραφή από το tapatalk! Γιατί ? :/

Edited by chaosdoctor
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει sαndisc 32gb από public!!!! Τι προβλήματα έχουν βγει? πως ξεχωρίζω τι class είναι???? όταν βάλεις την κάρτα στο κινητό πρέπει να. άνεις διαμόρφωση μεσώ του κινητού η δεν χρειάζεται??? γιατί δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, δεν μου δίνει την επιλογή.....

 

Όταν αγοράσεις την κάρτα σου δείχνει με μικρά γράμματα κάπου πάνω στη συσκευασία ένα c10 ή class10, όσον αφορά τις εφαρμογές δεν υπάρχει λόγος να τις μεταφέρεις στην SD μια και όλη η χωρητικότητα του τηλ (δλδ τα 10 gb) μπορούν να αξιοποιηθούν από χιλιάδες εφαρμογές. Αυτό το έμαθα κι εγώ από τον x8diesel τον συμφορουμοίτη, αυτό ακριβώς τον είχα ρωτήσει κι εγώ την πρώτη φορά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω αυριο να επιστρεφω (ελεω εγγηυσης 10 ημερων απο την αγορα του) τα ακουστικά του Ζ//..

 

Eχει κανεις παρομοιο προβλημα με τα ακουστικά του ή η ποιοτητα τους ειναι τοσο χαλια....

 

Συγκεκριμενα... ο ηχος στο αριστερο ακουστικό με το ζορι ακουγεται τοσο σε κατασταση walkman όσο και σε radio stations.... Βαζω τα ακουστικα του iPhone 4 και η ποιοτητα εκτοξευεται στο 1000%....

 

Εγώ έχω βάλει sαndisc 32gb από public!!!! Τι προβλήματα έχουν βγει? πως ξεχωρίζω τι class είναι???? όταν βάλεις την κάρτα στο κινητό πρέπει να κάνεις διαμόρφωση μεσώ του κινητού η δεν χρειάζεται??? γιατί δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, δεν μου δίνει την επιλογή.....

 

http://i46.tinypic.com/33nysee_th.jpg

class 10 ενδειξη...

 

Τα προβληματα οπως γραφει και ο πιο πανω φίλος που δινει και σχετικο link, ειναι oτι μπορει να χανει την καρτα που και που... Προς το παρων την αφησα ως εχει..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στο walkman έχω θέμα όταν βάζω ακουστικά μεγάλα headset κάνει που και που κάτι διακοπές. Αλλά λίγες πάλι καλά. Τα μαμά της σονυ ακουστικά μου φάνηκαν καλύτερα και από handsfree ibeat. (προσωπική γνώμη. Τα ακουστικά από iphone 4 δεν με ξετρελεναν ιδιαίτερα προτιμούσα akg πάντα αν και στο ipod δεν κάνανε καλή επαφή και έχανε ώρες ώρες )

 

Τελευταίες 2 μέρες παρατήρησα κάτι ενώ παλιά όταν πήγαινα στο μέσα δωμάτιο είχα μια χαρά σήμα wifi(1 ντουβάρι διάφορα +κλειστή πόρτα ) , τώρα με κάνει νερά και χάνει τελείως το σήμα.. Δεν πείραξα τίποτα στο μόντεμ

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Στο walkman έχω θέμα όταν βάζω ακουστικά μεγάλα headset κάνει που και που κάτι διακοπές. Αλλά λίγες πάλι καλά. Τα μαμά της σονυ ακουστικά μου φάνηκαν καλύτερα και από handsfree ibeat. (προσωπική γνώμη. Τα ακουστικά από iphone 4 δεν με ξετρελεναν ιδιαίτερα προτιμούσα akg πάντα αν και στο ipod δεν κάνανε καλή επαφή και έχανε ώρες ώρες )

 

Τελευταίες 2 μέρες παρατήρησα κάτι ενώ παλιά όταν πήγαινα στο μέσα δωμάτιο είχα μια χαρά σήμα wifi(1 ντουβάρι διάφορα +κλειστή πόρτα ) , τώρα με κάνει νερά και χάνει τελείως το σήμα.. Δεν πείραξα τίποτα στο μόντεμ

 

Μιλαω για τα μαμησια ακουστκα εχθες επαιζαν μια χαρα και σημερα χωρις λογο το αριστερο ισα που ακουγεται.... παει πισω αβλεπεί αυριο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει χτες να επαιζε καλα και σημερα οχι ,αλλαξε την πηγη της μουσικης σου ,δοκιμασε κι εκτος τηλεφωνου να δεις αν οντως ειναι θεμα ακουστικων η οχι

 

Διαβασα αλλο ενα σχολιο σαν το δικο σου

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=39916609&postcount=33

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

H έκδοση που δοκιμασα ειναι η iGO Primo 9.6.7.281004_thin_1.0_JB_sound_fix_IMEI_sys_not_ch anged.apk (not scan IMEI)

 

Στο Sys.txt θα βαλεις τις παρακατω τιμες σβήνοντας τα παλια entries για το [rawdisplay] και [folders]

 

[rawdisplay]

driver=engine

;screen_xy="auto"

;screen_xy="1280_800:1920x1080/1080x1920:fullscreen"

screen_xy="1280_800:1920x1005/1080x1845:fullscreen"

;screen_xy="1280_800:1920x1005/1080x1845"

 

[folders]

linked_root_list="/sdcard2/iGO /sdcard/iGO /sdcard/sd/iGO /sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/iGO /storage/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/exsdcard/iGO /mnt/sdcard/extStorages/SdCard/iGO /ext_card/iGO /mnt/ext_card/iGO /mnt/extSdCard"

has_secondary_root=0

;secondary_app="android_linked_root"

;user_backup_path="android_linked_root"

 

Για περισσοτερες λεπτομερειες εχεις... pm:cool::cool:

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου. Με αυτήν κατάφερα να δουλέψει σχετικά σωστά (θέλει και κάποια ρύθμιση στο θέμα γιατί δείχνει στα μενού αχνά κάτι από πίσω) το IGO PRIMO στο XPERIA Z.

Θα ήθελα να προσθέσω για όσου ενδιαφέρονται για το IGO ότι η ''καθαρή'' ανάλυση οθόνης αφού αφορέσουμε τα softkey είναι 1080x1776 οπότε και η γραμμή στο sys.txt είναι:

 

screen_xy="1280_800:1776x1080/1080x1766:fullscreen"

 

Εισαι πολυ σωστος φιλε ετσι ειναι τα πραγματα τωρα ειμαι και εγω κατοχος αυτου του υπεροχου κινητου,πουλησα το Note2 και το αγορασα το τλφ ειναι ερωτας μεγαλος παιδια,λοιπον εκανα unlock το bootloader περασα TWRP recovery, custom rom αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2175903 και στο τελος φλασαρα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190558 για τον ηχο,το αποτελεσμα αλλο κινητο πεταει πραγματικα και ο ηχος ειναι οπως τα παλια καλα sony,οποιος το εχει ρουταρει ας κανει τον κοπο να περασει το sound mode και θα με θυμηθει

 

Αυτό το SOUNDMOD είναι πραγματικά πολύ καλό όντος ο ήχος μετά από αυτό είναι πολύ καλύτερος.

Ανεπιφύλακτα όποιος θεωρεί ότι ο ήχος του SONY Z είναι χαμηλός πρέπει να το εγκαταστήσει.

Πραγματικά αλλο κινητο!!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190558

 

Με αυτό λύνεται το μόνο πρόβλημα που έχω βρει σε αυτό το κατά αλλά τέλειο κινητό.

 

Θα ήθελα να αναφέρω έχοντας αλλάξει αρκετά κινητά ( SAMSUNG OMNIA I & II, HTC HD2, SAMSUNG SII, HTC ONE X, HTC ONE S) ότι έχει μακρά τον καλύτερο πομποδέκτη κινητού που έχω δει έως σήμερα. Στο σπίτι και στην δουλειά μου είναι το πρώτο κινητό που πιάνει τέλειο σήμα σε αυτά τα δυο δύσκολα μέρη για όλες τις εταιρείες κινητής.

 

Τέλος το συγκρίνα και με ένα SAMSUNG SIII φίλου το οποίο δεν έπιασε σήμα σε κανένα από τα δυο σημεία. Για να μην παρεξηγηθώ όταν λέω πιάνει εννοώ να μπορείς να μιλάς άψογα και όχι να δειχνει ότι εχει σημα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου. Με αυτήν κατάφερα να δουλέψει σχετικά σωστά (θέλει και κάποια ρύθμιση στο θέμα γιατί δείχνει στα μενού αχνά κάτι από πίσω) το IGO PRIMO στο XPERIA Z.

Θα ήθελα να προσθέσω για όσου ενδιαφέρονται για το IGO ότι η ''καθαρή'' ανάλυση οθόνης αφού αφορέσουμε τα softkey είναι 1080x1776 οπότε και η γραμμή στο sys.txt είναι:

 

screen_xy="1280_800:1776x1080/1080x1766:fullscreen"

στο αχνο μενου τι πειραξες για στειλε ενα πμ

Link to comment
Share on other sites

στο αχνο μενου τι πειραξες για στειλε ενα πμ

 

Αυτό ψάχνω!. Δεν έχω βρει κάτι ακόμα, ψάχνω στο navimania.gr για ελληνικό θέμα.

Π.χ. http://www.navimania.gr/showthread.php?t=31001&page=108

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα 2η φορά ότι γίνεται το εξής.

 

Ενώ κλείδωσα και άφησα το κινητό από τα χέρια μου, μετά από κανένα 30κεπτο που πήγα να πάρω τηλ πήγα να το ανοίξω αλλά δεν.. Πάτησα 3-4 φορές το κουμπάκι αλλά τίποτα. Τελικά πάτησα unlock button + volume για επανεκκίνηση..

Το παθαίνει κανένας άλλος; στο μεταξύ το άφησα με 80% μπαταρία και όταν άνοιξε είχε 70% (wifi, 3g κτλ ήταν κλειστά)

.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το SOUNDMOD είναι πραγματικά πολύ καλό όντος ο ήχος μετά από αυτό είναι πολύ καλύτερος.

Ανεπιφύλακτα όποιος θεωρεί ότι ο ήχος του SONY Z είναι χαμηλός πρέπει να το εγκαταστήσει.

Πραγματικά αλλο κινητο!!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190558

 

Με αυτό λύνεται το μόνο πρόβλημα που έχω βρει σε αυτό το κατά αλλά τέλειο κινητό.

 

+1

Πραγματικά τέλειο mod!!

Ο ήχος αλλάζει προς το καλύτερο και από ένταση..... κανένα παράπονο πια.

Έχω την V.9 και το απόγευμα θα περάσω την ολοκαίνουρια V.10

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

+1

Πραγματικά τέλειο mod!!

Ο ήχος αλλάζει προς το καλύτερο και από ένταση..... κανένα παράπονο πια.

Έχω την V.9 και το απόγευμα θα περάσω την ολοκαίνουρια V.10

Επειδή είμαι λίγο ανάπηρος σε αυτά, πως περνάμε custom recovery πρώτα για να βάλουμε μετά και αυτό;

.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου έκαναν δώρο το κινητό σε άσπρο χρώμα έχω απόδειξη αγοράς 3/4. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλαχτεί η πρόσοψη του σε μαύρο?
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ψάχνω!. Δεν έχω βρει κάτι ακόμα, ψάχνω στο navimania.gr για ελληνικό θέμα.

Π.χ. http://www.navimania.gr/showthread.php?t=31001&page=108

Ελληνικη εκδοση σαν αυτη ψαχνεις ποστ #1055 ?http://www.navimania.gr/showthread.php?t=31001&page=106

Η ελληνικη εκδοση 7.5 ειναι η τελαυταια

Το τελευταιο skin doupas ειναι το v 3.8.Α ποστ #1066 http://www.navimania.gr/showthread.php?t=31001&page=107

Στο skin πρεπει να κανεις της αλλαγες που μου εχει απαντησει στην ερωτηση στο ποστ #1074

Δες από το ποστ #1074 και κάτω http://www.navimania.gr/showthread.php?p=338057#post338057

Το σκιν του doupa και η ελληνική έκδοση παίζουν αν ακολουθήσεις τις οδηγίες αλλά δεν είναι ευθυγραμμισμένα σωστά τα εικονίδια στο σκιν του Ανδρέα για τον λόγο ότι δεν έχει ανάλυση οθόνης σαν του z για να την μονταρει

Για το igo στο myphone εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φλασάρω τον ήχο και δεν κάνει τπτ ενω μπαίνω σε recovery mode και πατάω τα κουμπιά δεν κάνει τπτ απλά μπαίνει σε ασφαλή λειτουργεία ξέρει κανείς τπτ?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φλασάρω τον ήχο και δεν κάνει τπτ ενω μπαίνω σε recovery mode και πατάω τα κουμπιά δεν κάνει τπτ απλά μπαίνει σε ασφαλή λειτουργεία ξέρει κανείς τπτ?

 

Γίνε λίγο πιο σαφής, το φλάσαρες και τώρα δεν μπαίνει; Πρώτα έπρεπε να πάρεις ένα backup.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

οχι μπαινει κανονικα απλα δεν μπορω να μπω σε recovery mode

 

Με μπέρδεψες, πιο πριν είπες πως μπαίνεις στο cwm, τώρα λες πως δεν μπορείς να μπεις. Φλάσαρες το αρχείο του ήχου, τελείωσες και τώρα δεν μπορείς να μπεις ξανά στο cwm αυτό εννοείς;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...