Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξέρω για αυτό παραξενευομαι και εγώ .. Η μπαταρία μου δεν τα πάει καλά μπροστά στα άλλα. Τώρα είναι 48% με 3 ώρες εκτός μπριζας και 2 ώρες οθόνη. Nonstop wifi και για κανένα 20λεπτο + το γύρισα σε 3g Mobile data.

Θα το τεντωσω σήμερα να δούμε τι παίζει. Φωτεινότητα 35% ξέχασα να το αναφέρω

.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Μόλις παρέλαβα το.... κόσμημα!!! Το έχω στην φόρτιση. Έχω και το S. Πως θα στείλω τα δεδομένα όπως τις επαφές μου στο νέο μου κινητό; Μέσω της google e-mail android διεύθυνσης; Η μπορώ και μεταξύ των κινητών να μεταβιβάσω διάφορα; Ευχαριστώ. Όταν βγάλω την micro sim απο το S θα λειτουργεί το κινητό μου με την google διεύθυνση; Επίσης, ταυτόχρονα με την ίδια διεύθυνση θα μπορούν να δουλέψουν τα κινητά; (για την μετάβαση στοιχείων και όχι για συνέχεια)

Οσο για τις δικές μου εντυπώσεις (είμαι και φωτογράφος επαγγελματικά) θα σας τις γράψω το απογευματάκι η και το βράδυ εαν δεν προλάβω.

 

Καλησπερα φιλε μου!!!!! Ειμαι κατοχος του S! Ασχολουμαι και εγω με φωτογραφια και γενικα με multimedia και μηπως μπορεις να μας πεις διαφορες με το S σε επεξεργασια φωτογραφιας???? Τι παραπανω σε δινει??? και γενικα οτι αλλαγη εχεις δει με σχεση με το S?????

Link to comment
Share on other sites

Μπορουν ,αν ειχες τις επαφες σου δεμενες με το gmail σου τοτε απλα μεσα απο το τηλ κανεις συγχρονισμο και τελος

 

Μα..... τις έχω. Αφού είπα πως έχω το S. Πως αλλιώς θα είχα τις επαφές μου στο S; :)

Κατάφερα να περάσω τις επαφές αλλα θα ήθελα και τους διαλόγους των sms. Μπορώ να τους έχω στο νέο κινητό; Εαν όχι, τουλάχιστον σε pc μπορώ να τους αποθηκεύσω διότι θα πουλήσω το S εν συνεχεία;:)

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Απλά κλαίω. Το Walkman το άνοιξα πριν 5 λεπτά.

 

Και φωτεινότητα 35%.

 

Σε πια πλήρη φόρτιση Είσαι???

Για να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα καλό είναι να το δεις μετά από 3/4 φορτίσεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μα..... τις έχω. Αφού είπα πως έχω το S. Πως αλλιώς θα είχα τις επαφές μου στο S; :)

Κατάφερα να περάσω τις επαφές αλλα θα ήθελα και τους διαλόγους των sms. Μπορώ να τους έχω στο νέο κινητό; Εαν όχι, τουλάχιστον σε pc μπορώ να τους αποθηκεύσω διότι θα πουλήσω το S εν συνεχεία;:)

 

Κανε το με το pcc, Αντιγραφο ασφαλειας κι επαναφορας

επέλεξε να σώσεις μόνο τα σμς, και τα επαναφέρεις στο Ζ απο κει που τα εσωσες ,ετσι το εκανα κι εγω προχτες

 

@basillraf

εγω ειμαι απο τις 7 το πρωι με 10 περιπου ολιγολεπτες κλησεις & 5-6 sms ,wifi ,sync& gps συνεχως ανοιχτα ,tapatalk ,stamina on ..

..και τωρα ειμαι στο 38% ..καποιες εφαρμογες σου τρωνε την μπαταρια ..ιδιως αυτες που ανεφερες προσωπικα δεν τις εχω ξανακουσει χωρις να σημαινει κατι αυτο ..

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Μα..... τις έχω. Αφού είπα πως έχω το S. Πως αλλιώς θα είχα τις επαφές μου στο S; :)

Κατάφερα να περάσω τις επαφές αλλα θα ήθελα και τους διαλόγους των sms. Μπορώ να τους έχω στο νέο κινητό; Εαν όχι, τουλάχιστον σε pc μπορώ να τους αποθηκεύσω διότι θα πουλήσω το S εν συνεχεία;:)

 

Sms backup and restore..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και ένα antutu Όχι και άσχημα...

 

Stef το δικό σου πώς πάει από μπαταρία???

Επίσης νοιώθεις ότι ζεσταίνεται???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Stef το δικό σου πώς πάει από μπαταρία???

Επίσης νοιώθεις ότι ζεσταίνεται???

 

Με βγάζει μέρα άνετα η μπαταρία με 3g όλη μέρα ανοιχτό καμία 10ρια κλείσεις συγχρονισμό email κάθε 15 λεπτά και αρκετό ίντερνετ και όχι δεν έχω παρατηρήσει να ζεσταίνεται υπερβολικά χωρίς όμως να έχω κάποια εφαρμογή για να μετράω απλός δεν το έχω αισθανθεί ποτέ ζεστό

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Και ένα antutu Όχι και άσχημα...

 

Το δικο μου γιατι βγαζει 17500 - 18000 ? αρχίζω να πιστευω οτι για αλλη μια φορα ειμαι γκαντεμης και μου εκατσε χαλασμενο ..

.
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου γιατι βγαζει 17500 - 18000 ? αρχίζω να πιστευω οτι για αλλη μια φορα ειμαι γκαντεμης και μου εκατσε χαλασμενο ..

Εσυ το γκαντεμιαζεις ..χαλαρωσε ..κλειστο για κανα 2ωρο ,φορτιζε το συγχρονως ,σκουπισε τις δακτυλιες ,περιεργασου το ,διαβασε το μανιουαλ ..και κοιμησου :lol::p

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εσυ το γκαντεμιαζεις ..χαλαρωσε ..κλειστο για κανα 2ωρο ,φορτιζε το συγχρονως ,σκουπισε τις δακτυλιες ,περιεργασου το ,διαβασε το μανιουαλ ..και κοιμησου :lol::p

 

το μάνουαλ γιατι να το διαβάσω ? :P

 

γενικα εχω μια ταση να μου παν ΌΛΑ στραβα :(

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

το μάνουαλ γιατι να το διαβάσω ? :P

 

Εγω λεω να το πουλησεις :p Ηρεμησε Βασιλη ολα θα γινουν ;-)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

το μάνουαλ γιατι να το διαβάσω ? :P

..για να σε παρει ο υπνος και να φορτισει το Ζ :lol:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου γιατι βγαζει 17500 - 18000 ? αρχίζω να πιστευω οτι για αλλη μια φορα ειμαι γκαντεμης και μου εκατσε χαλασμενο ..

 

Τα benchmarks δεν λένε σχεδόν ποτέ την αλήθεια μην δίνεις σημασία άσε την μπαταρία σου να κάνει 4-5 φορτίσεις και βλέπουμε

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Βασιλη ,μια χαρα ειναι το Ζ σου ,απλα χαλαρωσε και ξεκουρασου και φορτισε το κλειστο κατα προτιμηση Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να το πουλησεις :p Ηρεμησε Βασιλη ολα θα γινουν ;-)

 

Στο δίνω 100€ ψηλέ μόνο για πάρτη σου .

 

θα το πατησω ενα καψιμο αυτες τις μερες και βλεπουμε απο παρασκευη. Αλλιως με βλεπω αγγαλια με την turbo x φορητη μπαταριουλα

.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ με τον φίλο πιο πάνω που πιστεύει πως κάποια εφαρμογή σου τρώει την μπαταρία. Θα ανησυχούσα αν τα ποσοστά της οθόνης ήταν υψηλά. Αλλά απ ότι είδα μόνο 35% έχει χρησιμοποιησει η οθόνη σου. Η γνώμη μου είναι να ξανά κοιτάξεις τις εφαρμογές και να μην πανικοβαλεσε
Link to comment
Share on other sites

να μην πανικοβαλεται αλλα να μας πει απο που το πηρε και αν ειναι ακομα μεσα στο DOA για αλλαγη just in case.

 

Ενα που αλλαξαν σε συναδελφο απλα εκανε restart μονο του καθε βραδυ καμμια 25αρια φορες.

εχουν συνειδηση!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

απο expansys πριν απο 11 μερες..

 

ακριβως οτι ειχα στο s3 εβαλα και εδω με μονη διαφορα αντι για apex εβαλα nova

.
Link to comment
Share on other sites

απο expansys πριν απο 11 μερες..

 

ακριβως οτι ειχα στο s3 εβαλα και εδω με μονη διαφορα αντι για apex εβαλα nova

 

Το expansys παρεχει μεσα σε 15 ημερες ειτε αντικατασταση συσκευης,ειτε επιστροφη χρηματων.

Εφοσον το προβλημα το παρατηρεις απο την 2-3 ημερα πηγαινε το πισω.

Και εφοσον ειναι μεσα στις 15 ημερες δεν πληρωνεις και μεταφορικα,μετα πληρωνεις εσυ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

απο expansys πριν απο 11 μερες..

 

ακριβως οτι ειχα στο s3 εβαλα και εδω με μονη διαφορα αντι για apex εβαλα nova

 

Βασίλη κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά βάλε μόνο τους λογαριασμούς σου και τις γνωστές εφαρμογές που σίγουρα δεν αυξάνουν την κατανάλωση.

Ξεκινα το από 100% και κάνε την συνηθισμένη σου χρήση μέχρι να πάει στο 10%.

Αυτό θα σου δείξει αν υπάρχει πρόβλημα. Μην το στείλεις πίσω πριν κάνεις αυτό γιατί αν δεν έχει τίποτα θα επιβαρυνθείς τα έξοδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

και εγω ολη μερα 3g ανοιχτό καμια δεκαριά κλείσεις αρκετά email,talk κλπ μου βγαζει την ημέρα άνετα και απο θερμοκρασίες τιποτα το ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...