Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την lock screen δες λιγο πιο πανω εχω απαντήσει.

 

Δηλαδη δεν ισχυει αυτο ετσι?

''. For some reason, the notification area isn't accessible from the lockscreen.''

Απο την τσελιδα του review του gsmarena-στη μεση λιγο πιο κατω

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z-review-887p4.php

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν ισχυει αυτο ετσι?

''. For some reason, the notification area isn't accessible from the lockscreen.''

Απο την τσελιδα του review του gsmarena-στη μεση λιγο πιο κατω

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z-review-887p4.php

 

Δεν ισχυει κατι τετοιο...Οπως ειπα και νωριτερα η notification bar δεν λειτουργει μονο οταν το τηλεφωνο ειναι κλειδωμένο με κωδικο ή μοτιβο. Δεν καταλαβαινω γιατι εγραψαν κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει κατι τετοιο...Οπως ειπα και νωριτερα η notification bar δεν λειτουργει μονο οταν το τηλεφωνο ειναι κλειδωμένο με κωδικο ή μοτιβο. Δεν καταλαβαινω γιατι εγραψαν κατι τετοιο.

 

Αρα οι τυποι ειναι ασχετοι με το αντικειμενο.:ninja:

Ενα review δεν μπορουν να κανουν της προκοπης.

Ελεος:wacko:

Αρα ολα μια χαρα διοτι το ειχα διαβασει αρκετες ημερες τωρα και ειχα ξενερωσει ασχημα,και τωρα το χαμογελο επεστρεψε στα προσωπο μου :):p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αρα οι τυποι ειναι ασχετοι με το αντικειμενο.:ninja:

Ενα review δεν μπορουν να κανουν της προκοπης.

Ελεος:wacko:

Αρα ολα μια χαρα διοτι το ειχα διαβασει αρκετες ημερες τωρα και ειχα ξενερωσει ασχημα,και τωρα το χαμογελο επεστρεψε στα προσωπο μου :):p

 

Ρε συ, ενα παληκαρι στο αλλο θεμα με το xperia z στην Ιταλια, λεει οτι δεν κατεβαινεο..πραγματικα δεν ξερω τι ισχυει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από κάτι και μόνο που μπορεί να ήταν και μεμενομένο πρόβλημα της συσκευής που δοκίμαζαν αμέσως να τους κρεμάσεις την ταμπέλα...

Και οι ίδιοι μάλλον περίμεναν να δουλεύει αφού έγραψαν "For some reason" όπως είπατε παραπάνω, αλλά δεν δούλευε στο μοντέλο που είχαν. Θα προτιμούσες δηλαδή ενώ παρατηρούσαν κάτι να έγραφαν ότι όλα είναι καλά?

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, ενα παληκαρι στο αλλο θεμα με το xperia z στην Ιταλια, λεει οτι δεν κατεβαινεο..πραγματικα δεν ξερω τι ισχυει...

 

Μόνο με βιντεακι θα πειστειτε νομιζω.

 

edit:https://www.dropbox.com/s/o7hta951pulbo6b/2013-03-02%2017.35.18.mp4?m

Edited by jordanchios
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με βιντεακι θα πειστειτε νομιζω.

 

edit:https://www.dropbox.com/s/o7hta951pulbo6b/2013-03-02%2017.35.18.mp4?m

 

Οοοοοοκ! Τωρα νομιζω πειστηκα...:rolleyes:

 

Ευχαριστουμε πολυ!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με βιντεακι θα πειστειτε νομιζω.

 

edit:https://www.dropbox.com/s/o7hta951pulbo6b/2013-03-02%2017.35.18.mp4?m

 

καλησπερα φιλε μου απο ενταση πως τα παει? το ηχειο του ειναι δυνατο οταν σε καλουν(ηχος κλησης).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου απο ενταση πως τα παει? το ηχειο του ειναι δυνατο οταν σε καλουν(ηχος κλησης).

Ειναι καλό, αλλά θα έλεγα οχι κατι το ιδιαιτερο σιγουρα σαν ένταση. Ένα κανονικό ηχείο (δεν νομίζω πως βοηθάω). Συνηθως είμαι με δονηση ή με πολυ χαμηλή ενταση λόγω δουλειάς

Link to comment
Share on other sites

Είχε και κλήρωση στο the Mall?

Το πήρε κανένας από δω?

(Μάλλον 1 κλήρωναν και κάπου είχα διαβάσει ...8 αλλά μάλλον ήταν λάθος)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλό, αλλά θα έλεγα οχι κατι το ιδιαιτερο σιγουρα σαν ένταση. Ένα κανονικό ηχείο (δεν νομίζω πως βοηθάω). Συνηθως είμαι με δονηση ή με πολυ χαμηλή ενταση λόγω δουλειάς

 

πηγα σημερα στα mediamarkt στο μαρουσι που εκαναν κατι σαν παρουσιαση του z πηγα στις ρυθμησεις ηχου να ακουσω την ενταση και μολις το εβαλα στο πιο δυνατο δεν ακουγοταν σχεδον τιποτα,ρωτησα το παιδι εκει γιατι δεν μπορω να ακουσω και μου ειπε οτι εχει ενα συστημα λεει που οταν το ριχνεις μεσα στο νερο(ειχε διπλα ενα μπολ με νερο που το ειχε βαλει μεσα )για 15 λεπτα αυτοματα ο ηχος μειωνεται παρα πολυ λιγο εως καθολου.ισχυει αυτο το εχετε ακουσει απο καπου?

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στα mediamarkt στο μαρουσι που εκαναν κατι σαν παρουσιαση του z πηγα στις ρυθμησεις ηχου να ακουσω την ενταση και μολις το εβαλα στο πιο δυνατο δεν ακουγοταν σχεδον τιποτα,ρωτησα το παιδι εκει γιατι δεν μπορω να ακουσω και μου ειπε οτι εχει ενα συστημα λεει που οταν το ριχνεις μεσα στο νερο(ειχε διπλα ενα μπολ με νερο που το ειχε βαλει μεσα )για 15 λεπτα αυτοματα ο ηχος μειωνεται παρα πολυ λιγο εως καθολου.ισχυει αυτο το εχετε ακουσει απο καπου?

Αυτό μπορεί να ισχυει όσο είναι μέσα στο νερό για να μην επηρεαστεί η στεγανοτητα ίσως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στα mediamarkt στο μαρουσι που εκαναν κατι σαν παρουσιαση του z πηγα στις ρυθμησεις ηχου να ακουσω την ενταση και μολις το εβαλα στο πιο δυνατο δεν ακουγοταν σχεδον τιποτα,ρωτησα το παιδι εκει γιατι δεν μπορω να ακουσω και μου ειπε οτι εχει ενα συστημα λεει που οταν το ριχνεις μεσα στο νερο(ειχε διπλα ενα μπολ με νερο που το ειχε βαλει μεσα )για 15 λεπτα αυτοματα ο ηχος μειωνεται παρα πολυ λιγο εως καθολου.ισχυει αυτο το εχετε ακουσει απο καπου?

 

http://lesterchan.net/blog/2013/02/27/sony-xperia-z-review/

Link to comment
Share on other sites

μηπως ο φιλος με το κινητο να ανοιξει το επισημο topik?

 

περιμενω να δω αν με την αναβαθμιση στις ρυθμισεις θα περασουν το display calibration.

 

απο εκει και περα θα το αγοραζα το κινητο αλλα οχι στα 649Ε που στοιχιζει τωρα...

Για την καμερα ,στο αυτοματο ειναι μετρια...αν καποιος ομως παιζει με τις ρυθμισεις βελτιωνει ΑΙΣΘΗΤΑ το αποτελεσμα..το ζητημα ειναι ποιος ειναι αυτος... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

Και μια ερώτηση προς τον αγαπητό mod, γιατί γράφει ο τίτλος του θέματος

tabletphone? Είναι δυο τηλέφωνα με καθαρή οθόνη ~4,7 ιντζες. Το βλέπω και τρομάζω :p

Ίσως γιατί το μέγεθος του είναι για φοβέρα:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οσον αφορα την καμερα εχω μπερδευτει..Αλλοι λενε τα καλυτερα γι αυτην του Z και τα χειροτερα γι αυτην του one, στο review που εβαλε ο φιλος παραπανω ο τυπος λεει " But in terms of screen, camera and sound quality, HTC One wins hands down."

Με τα χερια κατεβασμενα??τοση διαφορα δηλαδη?θα μας τρελανουν αυτοι οι reviewers..

Link to comment
Share on other sites

Είχε και κλήρωση στο the Mall?

Το πήρε κανένας από δω?

(Μάλλον 1 κλήρωναν και κάπου είχα διαβάσει ...8 αλλά μάλλον ήταν λάθος)

 

8 κληρώναν, ένα από κάθε κατάστημα με δικαίωμα συμμετοχής και στα 8 καταστήματα απλά αν κέρδιζες 1 η συμμετοχή σου ακυρωνόταν στα υπόλοιπα για ευνόητους λόγους. Δυστυχώς η κλήρωση έγινε λίγο πριν τις 4 και την χάσαμε. Φτάσαμε την ώρα που έφευγαν οι κάλπες. (ειχα πάει με κάτι φίλους και... ξεχαστήκαμε) Ρωτήσαμε όμως και μας είπαν πως όλα τα ονόματα θα αναρτηθούν στην σελίδα της Sony στο fb και οι νικητές θα ειδοποιηθούν τηλεφωνικώς από Δευτέρα. Είδαμε έναν που είχε κερδίσει και δεν είχαν δοθεί όλα τα Xperia Z οπότε σίγουρα δεν τα παρέλαβαν όλοι και... περιμένουμε.

 

Πάντως το κινητό ήταν μαγευτικό. Υπήρχε και δοχείο με νερό που το έβαζες κανονικά οπότε μπορούσες να διαπιστώσεις και μόνος σου οτι είναι αδιάβροχο. Περισσότερο το έκαναν για το wow factor που εντυπωσιάζει όσους νομίζουν οτι κινητό είναι μόνο το iphone. Έχει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι με ωραίο μέγεθος για 5 ίντσες. Και οι 3 που πήγαμε συμφωνήσαμε σε αυτό. Τα χρώματα αποδίδονται πολύ καλά. Ναι, το μαύρο δεν είναι το μάυρο των amoled αλλά χέστηκε η φοράδα στο αλώνι. Έχοντας Xperia Sole ξέρω πόσο καλά αποδίδονται τα χρώματα στις Lcd οθόνες. Ταχύτατο, πανέμορφο... μακάρι να έχω κερδίσει ένα. :p

Edited by Androides
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω χτες. Ειναι ομορφο (οχι κατι φοβερο). Το HTC One το θεωρω πιο ομοργο προσωπικα.

Φαινεται οτι πραγματι η ποιοτητα κατασκευης και τα υλικα του ειναι πολυ καλα. Γενικοτερα σου θυμιζει ενα μεγαλο iPhone λογω του γυαλιου μπρος πισω.

Η οθονη εχει προβλημα στις γωνιες θεασης. Τα χρωματα της ομως ειναι πολυ καλα, ειδικα οτανβλεπεις φωτο ή βιντεο οπου λειτουργει το Bravia Engine 2 και η αποδοση ειναι εξαιρετικη.

 

Γενικοτερα θα ελεγα οτι δεν εντυπωσιαστηκα οσο θα περιμενα. Και σκεφτομενος πιο λογικα μαλλον με ψιλοαπογοητεψε δεδομενου οτι δεν ειδαμε καποια πρωτοπορια στο Ζ που θα περιμεναμε, περα απο το αδιαβροχο της υποθεσης. Για εμενα νομιζω οτι η πιο καλη πρωτοπορια που εχει ειναι το Stamina Mode που μπορεις να ορισεις ποιες εφαρμογες θα εχουν προσβαση στο δικτυο και ποιες οχι. Δεν ξερω αν αυτο γινοτανε απο πριν με καποια 3rd party εφαρμογη αλλα ειναι πολυ εξυπνο.

 

Θα περιμενω να δω και τα HTC One και S4 για να αποφασισω αν θα προχωρησω σε καποια αγορα. Παντως οαιζονται σημερα λιγο με ενα iPhone 5 συνειδητοποιησα ποσο μπροστα σαν συνολο ειναι η οθονη του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και πιστεύω ότι το n4 που έχω στην κατοχή μου δεν μπορεί να το αντικαταστήσει το z...

Σίγουρα δεν το έχω δει από κοντά Αλλά από αυτά που βλέπω και ακούω κλείνω προς τα εκεί...

Και μάλλον ούτε από,περιέργεια θα το αποκτήσω...

Οπότε περιμένουμε να δούμε από κοντά το one αλλά και το s4...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν παιζουν πολλα φραγκα για να το αγορασει κοσμος...

εγω διαβαζω οτι οσοι το εχουν αγορασει αναρωτιουνται αν αυτοι που κανουν τα τεστ ειναι πλεον τοσο αξιοπιστοι ή συμβαινει κατι αλλο...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν παιζουν πολλα φραγκα για να το αγορασει κοσμος...

εγω διαβαζω οτι οσοι το εχουν αγορασει αναρωτιουνται αν αυτοι που κανουν τα τεστ ειναι πλεον τοσο αξιοπιστοι ή συμβαινει κατι αλλο...

 

Σε ενα πραγμα συμφωνουν ολοι...ποιοτητα κατασκευης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα πραγμα συμφωνουν ολοι...ποιοτητα κατασκευης.

 

ποιοτητα και design ειναι απλα top.

Δεν υπαρχει καμμια συγκριση.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...