Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες πως το βλεπετε αυτο?

http://www.ebay.co.uk/itm/261173853115?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

πρεπει ομως να παρεις 2 τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ πρωτοπορησε το z?δε νομίζω,προσωπικά δεν με ελκύει ΟΣΟ το htc.

Anyway.μαλλον 5 Μαρτίου θα το εχει το παρακάτω κατάστημα.http://www.armaoseshop.gr/e-shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=25679&category_id=89

 

αφου και τα δυο θα τα παρουμε...τι αγχωνεσαι; :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παιδες πως το βλεπετε αυτο?

http://www.ebay.co.uk/itm/261173853115?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

πρεπει ομως να παρεις 2 τηλεφωνα.

Που το λεει οτι πρεπει να παρει κανεις 2? επισης ενω λεει οτι εχει και τα 3 χρωματα δεν βλεπω να μπορεις να επιλεξεις και γιατι για την εγγυηση την χρεωνει παραπανω ?που να ξερεις κι εσυ απλα αναρωτιεμαι ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, με τον καιρό που είχε σήμερα, άνετα έκανε επίσημη παρουσίαση η Σόνυ, τονίζοντας τον αδιάβροχο χαρακτήρα του κινητού!
Link to comment
Share on other sites

Που το λεει οτι πρεπει να παρει κανεις 2? επισης ενω λεει οτι εχει και τα 3 χρωματα δεν βλεπω να μπορεις να επιλεξεις και γιατι για την εγγυηση την χρεωνει παραπανω ?που να ξερεις κι εσυ απλα αναρωτιεμαι ..

 

λεει mimimum order 2 και οτι θα ακυρωσει καθε παραγελια με ενα μονο τηλεφωνο. αλλα εχει πουλησει 5 ,μονο αριθμο.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Sony-XPERIA-Z-16-GB-White-Black-Purple-Unlocked-NEW-/261160114887?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item3cce5b1ac7

 

βαθμολογια εχει καλη αλλα λιγο που ειδα εχει πουλησει αντικειμενα με οχι μεγαλο κοστος. του εστειλα μειλ να τον ρωτησω

 

Goodevening i want to ask you if you sent the phone to Greece, if you give waranty , if the phone is for European union and if i have to buy 2 phones or one.thanks

 

 

 

και μου απαντησε

 

Hi,

 

Quick info about my items:

- 100% factory unlocked, 100% genuine Sony XPERIA Z in original sealed boxes. I have all 3 colors: White, Black and Purple.

- I have EU, UK and US version of the phone with 16GB. Only difference between them is the plug. You can use them in any country with any sim card.

- The phones are bought directly from factory and also this is the reason why the prices are low. They all have 1 year international warranty.

- I can send them with DHL, FedEx, UPS, Royal Mail or your preferred shipping company. The items are sent from my warehouse in Glasgow.

- Free Customs. That is right... Free Customs. I gathered a lot of experience sending items internationally and Customs are not a problem anymore.

- As you can see in my description: Pickup is not available at this time as i do not hold stock on hand for security and reliability reasons.

- I will provide IMEI and custom photos ONLY after i have payment confirmation from eBay.

 

The price with shipping and handling taxes included for 2 x Sony XPERIA Z 16GB = 1000 USD

 

Thanks

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, άμα το τηλέφωνο έχει πέσει τόσο χαμηλά στην τιμή πριν ακόμα κυκλοφορήσει, πως να έχει κάποιο image μετά? Φανταστείτε να κυκλοφορήσει κι'όλας.
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει πριν από καιρό στο sony center περίπτερο στο mall και μου είπε ο τύπος απο την sony οτί κυκλοφορούν και μαιμού τηλέφωνα.Είναι δυνατόν???
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει πριν από καιρό στο sony center περίπτερο στο mall και μου είπε ο τύπος απο την sony οτί κυκλοφορούν και μαιμού τηλέφωνα.Είναι δυνατόν???

 

Τι εννοεις...;; Οτι κυκολοφρουν μαιμου Ζ πριν ακομα κυκλοφορησει επισημα το original;

Link to comment
Share on other sites

Εδω κυκλοφορησε επισημο goophone ιδιο με το htc one πριν καν παρουσιαστει το one.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως το τηλεφωνο εχει 2 μεγαλα fail κατα την γνωμη μου,το ενα ειναι η θεση του jack των ακουστικων που μου φαινεται οτι δεν θα βολευει καθολου(ασε που μου την σπαει που εχει καλυμα ανοιξε κλεισε θα μαστε,θα μου πεις αδιαβροχο αλλααα)και το δευτερο που ΣΙΓΟΥΡΑ δεν βολευει ειναι η θεση του (ενος?) ηχειου,που οπως εχουμε δει σε ολα τα hands on δεν γλυτωνεις και το καλυπτεις με το δαχτυλο..και βλεπω το htc one με τα διπλα στερεοφωνικα ηχεια και εχω ξενερωσει ασχημα..Ενω με τρελαινει η ποιοτητα κατασκευης της συσκευης και το ειχα για σιγουρη αγορα τωρα ταλαντευομαι πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις...;; Οτι κυκολοφρουν μαιμου Ζ πριν ακομα κυκλοφορησει επισημα το original;

Ναι, ρώτησα τον πωλητή αν μπορώ να το πάρω από το εξωτερικό ή από σκρουτζομάγαζο και αν το καλύπτει η εγγύηση, και μου είπε ότι πρέπει να προσέξω από που θα το πάρω γιατί κυκλοφορούν μαϊμούδες που δεν τις καταλαβαινεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ρώτησα τον πωλητή αν μπορώ να το πάρω από το εξωτερικό ή από σκρουτζομάγαζο και αν το καλύπτει η εγγύηση, και μου είπε ότι πρέπει να προσέξω από που θα το πάρω γιατί κυκλοφορούν μαϊμούδες που δεν τις καταλαβαινεις

 

Για αγορα απο σκρουτζ δεν εχω ακουσει ποτε κατι τετοιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως το τηλεφωνο εχει 2 μεγαλα fail κατα την γνωμη μου,το ενα ειναι η θεση του jack των ακουστικων που μου φαινεται οτι δεν θα βολευει καθολου(ασε που μου την σπαει που εχει καλυμα ανοιξε κλεισε θα μαστε,θα μου πεις αδιαβροχο αλλααα)και το δευτερο που ΣΙΓΟΥΡΑ δεν βολευει ειναι η θεση του (ενος?) ηχειου,που οπως εχουμε δει σε ολα τα hands on δεν γλυτωνεις και το καλυπτεις με το δαχτυλο..και βλεπω το htc one με τα διπλα στερεοφωνικα ηχεια και εχω ξενερωσει ασχημα..Ενω με τρελαινει η ποιοτητα κατασκευης της συσκευης και το ειχα για σιγουρη αγορα τωρα ταλαντευομαι πολυ..

 

δεν θελω να το κανω vs.....αλλα εδω εχουμε 2 κινητα με διαφορετικες ιδιοτητες.

 

HTC Οne.

~πανεμορφο,ποιοτικο με ομορφα υλικα

~πιο δυνατο CPU και πιο γρηγορο στα χαρτια

~επισης μαλλον καλυτερη καμερα σε λιγο φως

~καλυτερα ηχεια μαλλον απο οποιοδηποτε κινητο ιδανικο για οποιον ακουει εκπομπες η ραδιο

~μαλλον η καλυτερη οθονη μεχρι σημερα

 

 

Xperia Z

~ακομα πιο ομορφο κινητο + ανθεκτικο.Το μοναδικο στην μεγαλη κατηγορια με τετεια πιστοποιηση.Ιδανικο για οποιον δεν θελει θηκη και εχει εντονη ζωη,κανει σπορτ,εχει παιδια κλπ

~οχι κορυφαια αλλα φοβερα χαρακτηριστικα ομως bootloader ξεκλειδωτο

~ UI πιο απλο και λιτο,προσωπικα μου αρεσει πιο πολυ απο ολα οσα εχω δει σημερα

~γρηγορες σχετικα αναβαθμισεις μια και βλεπω η Σονυ να αλλαζει γραμμη

~μεγαλυτερος αποθηκευτικος χωρος.

 

δηλαδη και τα δυο ειναι κορυφαια κινητα αλλα το καθενα για τους δικους του λογους.

Προσωπικα με ελκυει το Ζ περισσοτερο γιατι πιστευω θα το χαρω πιο πολυ σαν συσκευη σε σχεση με μια αλουμινενια που μια φορα να βαλω στο τραπεζι λαθος πηρε σημαδι(αν ειναι ζωρις θηκη)

Αυτο μαζι με το οτι ακουω πολυ μουσικη και θελω αποθηκευτικο χωρο + το οτι 3 φορες τις εβδομαδα παω για τρεξιμο σε κατι λοφους,το κανει ιδανικη επιλογη μακροπροθεσμα.

 

Ομως καταλαβαινω απολυτα οτι το One για καποιον που θελει τελεια εικονα,δυναμη,πολυτελεια και γιατι οχι,να δοκιμασει μια νεα UI μαζι με πολυ καλες φωτο,ειναι καλυτερη επιλογη.

 

:)

 

δεν σημαινει δηλαδη οτι αν καποιος παρει το ενα και οχι το αλλο εκανε πατατα...αλοιμονο ειναι ΤΟΠ και το φωναζουν

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ρώτησα τον πωλητή αν μπορώ να το πάρω από το εξωτερικό ή από σκρουτζομάγαζο και αν το καλύπτει η εγγύηση, και μου είπε ότι πρέπει να προσέξω από που θα το πάρω γιατί κυκλοφορούν μαϊμούδες που δεν τις καταλαβαινεις

 

Μαιμουδες σε amazon και ebay δεν παιζουν αν εισαι λιγο προσεχτικος λιγακι στο ebay που εκει ισως παιζει, αλλα και παλι πολυ μικρη πιθανοτητα;)

Λιγο προσεχτικος και παρατηρητικος να εισαι κοιταζοντας το ιστορικο του καθε πωλητη ειναι αρκετο να βγαλεις τα συμπερασματα σου.

Ωρες-ωρες πετανε καποιες κοτσανες διαφοροι ''πωλητες''.:shifty:

Και βεβαια υπαρχουν εξισου τα παρα πολυ αξιοπιστα expansys/clove/handtec;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Xperia Z

~ακομα πιο ομορφο κινητο + ανθεκτικο.Το μοναδικο στην μεγαλη κατηγορια με τετεια πιστοποιηση.Ιδανικο για οποιον δεν θελει θηκη και εχει εντονη ζωη,κανει σπορτ,εχει παιδια κλπ

~οχι κορυφαια αλλα φοβερα χαρακτηριστικα ομως bootloader ξεκλειδωτο

~ UI πιο απλο και λιτο,προσωπικα μου αρεσει πιο πολυ απο ολα οσα εχω δει σημερα

~γρηγορες σχετικα αναβαθμισεις μια και βλεπω η Σονυ να αλλαζει γραμμη

~μεγαλυτερος αποθηκευτικος χωρος.

θεωρω ότι και η οθόνη του είναι ανώτερη σε ποίοτητα.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί ο κόσμος (όχι όλοι βέβαια) προτιμούν το Ζ από το ΖΛ.

Κανονικά το ZL θα έπρεπε να λέγεται Ζ και το νυν Ζ κάπως αλλιώς π.χ. ZW(aterproof).

 

Το ΖΛ είναι στενότερο και έχει και το κουμπί της κάμερας, αντίστοιχα με το Τ π.χ.

 

Ελπίζω όταν με το καλό κυκλοφορήσουν να διαχωριστεί το θέμα στο myphone.

 

Νομίζω ότι λόγω και ονοματολογίας το ΖΛ (ψιλο)χαντακωνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί ο κόσμος (όχι όλοι βέβαια) προτιμούν το Ζ από το ΖΛ.

Κανονικά το ZL θα έπρεπε να λέγεται Ζ και το νυν Ζ κάπως αλλιώς π.χ. ZW(aterproof).

 

Το ΖΛ είναι στενότερο και έχει και το κουμπί της κάμερας, αντίστοιχα με το Τ π.χ.

 

Ελπίζω όταν με το καλό κυκλοφορήσουν να διαχωριστεί το θέμα στο myphone.

 

Νομίζω ότι λόγω και ονοματολογίας το ΖΛ (ψιλο)χαντακωνεται.

 

Δεν θα κυκλοφορησει Ελλαδα για αυτο ειναι σε δευτερη μοιρα.

Και επειδη εχει και αλλα χαρακτηριστικα που ταιριαζουν και σε αλλα γουστα εξισου δεν το κανει υποδεεστερο ομως.

Εχει τα δικα του προτερηματα εξισου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

θεωρω ότι και η οθόνη του είναι ανώτερη σε ποίοτητα.

 

αυτο ουτε για αστειο να το λες, σε ολα τα reviews μιλαμε για ξεπλυμενα και αλοιωμενα χρωματα με μικρη αποκλιση στις γωνιες θεασης. Γενικα η οθονη ειναι το αδυνατο σημειο του. Eμενα ειναι deal break αυτο, τοσα λεφτα σε κινητο δεν αποδεχομαι να εχει συμπεριφορα κινητου οθονης των 50 ευρω οταν με μικρη κινηση αλοιωνουν τα χρωματα. Εχει κιολας προβλημα στο contrast με το χαμηλοτερο απο ολα αντιστοιχα τα high end κινητα http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z-review-887p3.php

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

αυτο ουτε για αστειο να το λες, σε ολα τα reviews μιλαμε για ξεπλυμενα και αλοιωμενα χρωματα με μικρη αποκλιση στις γωνιες θεασης. Γενικα η οθονη ειναι το αδυνατο σημειο του. Eμενα ειναι deal break αυτο, τοσα λεφτα σε κινητο δεν αποδεχομαι να εχει συμπεριφορα κινητου οθονης των 50 ευρω οταν με μικρη κινηση αλοιωνουν τα χρωματα. Εχει κιολας προβλημα στο contrast με το χαμηλοτερο απο ολα αντιστοιχα τα high end κινητα http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z-review-887p3.php

Καλα πιαστο πρωτα στα χερια σου και τα ξαναλεμε ... το καθε review ως ενα σημειο ,γι αυτον μπορει ειναι ξεπλυμενα τα χρωματα γιατι εχει στραβωθει απο τις amoled ,η θα το κουναω πανω κατω σαν τις μαγικες 3διαστατες εικονες που μου δειχνει η κορη μου καμια φορα ,πανω δειχνει γατουλα κατω δειχνει αρκουδα ..:p

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλα πιαστο πρωτα στα χερια σου και τα ξαναλεμε ... το καθε review ως ενα σημειο ,γι αυτον μπορει ειναι ξεπλυμενα τα χρωματα γιατι εχει στραβωθει απο τις amoled ,η θα το κουναω πανω κατω σαν τις μαγικες 3διαστατες εικονες που μου δειχνει η κορη μου καμια φορα ,πανω δειχνει γατουλα κατω δειχνει αρκουδα ..:p

 

Και φυσικα προυποθετει και το αναλογο γυαλι με τον μπλε και κοκκινο φακο αριστερα-δεξια? Χαχαχαχα γεια σου ρε Νικολα! Με εκανες και γελασα!Μου θυμισες τα νιατα μου με τους τρισδιαστατους δεινοσαυρους!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί ο κόσμος (όχι όλοι βέβαια) προτιμούν το Ζ από το ΖΛ.

.

ναι δυστυχώς δεν θα κυκλοφορήσει Ελλάδα αλλά και το xperia z είναι ισάξιο και σίγουρα προσφέρει πολλά σαν συσκευή. όσον αφορά το το περίγραμμα γύρω από την οθόνη είναι λίγο υποκειμενικό. εμένα δεν με χαλάει καθόλου έτσι όπως είναι το xperia z

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο το zl γιατί είναι μικρότερο και έχει και κουμπί για την camera. Το ότι δεν θα έρθει επίσημα στην Ελλάδα όμως είναι ανασταλτικός παράγοντας. Πιστεύω ότι και άλλοι εδώ θα είναι της ίδιας άποψης.
Link to comment
Share on other sites

570 Euro προπαραγγελία απο Amazon με δωρεάν μεταφορικά

Η τιμή είναι πιστεύω πολύ καλή, επίσης τρέχει promo ώς 8 Μαρτίου με επιστροφή 50 λίρες.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/feature.html/?ie=UTF8&camp=1634&creative=6738&docId=1000703063&linkCode=ur2&tag=asin07-21

irouvas.com
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...