Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλος για μένα το z...LG g4, άλλο επίπεδο.... Καλά ήταν για 1,5 χρόνο...

 

πως και δεν πηγες στο xperia z3 η Ζ5 ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως και δεν πηγες στο xperia z3 η Ζ5 ?

Η βασικη αιτια ειναι η καμερα...του lg δεν παιζεται...ακομα και του z5 δεν ειναι τοοοσοοο καλη.επισης μαλλον απο βδομαδα θα παρω και android 6...και επισης αρχικη τιμη 400...

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Η βασικη αιτια ειναι η καμερα...του lg δεν παιζεται...ακομα και του z5 δεν ειναι τοοοσοοο καλη.επισης μαλλον απο βδομαδα θα παρω και android 6...και επισης αρχικη τιμη 400...

 

το Ζ ειναι κινητο 3ετιας, δεν ειναι δικαιο να συγκρινουμε και να κρινουμε την σονυ με αυτο, οταν δεν εχεις δοκιμασει το Ζ5..λογικο ειναι οποιαδηποτε μεταβαση απο ναυαρχιδα του 2012 σε μια του 2015 να σε ενθουσιασει...

Για μενα αν ειχες Ζ3 και πηγαινες σε G4, θα εβλεπες οτι δε θα ενθουσιαζοσουν και τοσο....

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το z3 το έχω πάρει στη γυναίκα μου. Καλό είναι... Το z5 το έχει κολλητός και μου το έφερε προχτές και το πάλεψα αρκετά...;επίσης πολύ καλό.... Την κάμερα και την οθόνη του g4 δεν την έχει κανένα...
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Το z3 το έχω πάρει στη γυναίκα μου. Καλό είναι... Το z5 το έχει κολλητός και μου το έφερε προχτές και το πάλεψα αρκετά...;επίσης πολύ καλό.... Την κάμερα και την οθόνη του g4 δεν την έχει κανένα...

 

καλα ναι, μπορει να εχεις δικιο για καμερα, αν και ειναι νωρις να κρινουμε, αλλα μιλαω για συνολικη εμπειρια. Πχ εμενα οι οθονες των σονυ μου αρεσουν, ειναι ακριβεις.. των LG δεν τις εχω δει στα τελευταια, του G2 δε μαρεσε. G3 δε θυμαμαι, αλλα οσο βλεπω της κοπελας μου το G2 mini και το απαισιο μενου του, δε θα πηγαινα.Τελος παντων, με γεια σου και σε περιμενουμε στο Ζ6.. :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Του g4 η οθόνη είναι φοβερή... Όπως επίσης και η τιμή που το βρίσκεις. Τρομερό μηχάνημα για 400!!
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Του g4 η οθόνη είναι φοβερή... Όπως επίσης και η τιμή που το βρίσκεις. Τρομερό μηχάνημα για 400!!

 

οντως η τιμη ναι..απο εκει και περα εχει και μειονεκτηματα. Τεσπα ας μην βγουμε αλλο εκτος..Το Ζ για την εποχη του ηταν κορυφη θεωρω και ας μην εκτιμηθηκε τοσο.. Η σονυ μαλλον το εθαψε με μετριες οθονες κτλ, που θα του εδιναν αυτο το boost για να ξεκολλησει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω, το τελευταίο Sony είναι πολύ νέο ακόμη και για αυτό και η φθηνότερη τιμή στο skroutz είναι ακόμη ψηλά. Το G4 βγαίνει κάποιους μήνες και για αυτό στα σκρουτζομάγαζα έχει φτάσει εκεί. Η αρχική του τιμή από ότι βλέπω είναι πάνω από 700.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω, το τελευταίο Sony είναι πολύ νέο ακόμη και για αυτό και η φθηνότερη τιμή στο skroutz είναι ακόμη ψηλά. Το G4 βγαίνει κάποιους μήνες και για αυτό στα σκρουτζομάγαζα έχει φτάσει εκεί. Η αρχική του τιμή από ότι βλέπω είναι πάνω από 700.

 

ναι απλα θα κοιτας και την εξελιξη της τιμης, ποσο γρηγορα πεφτει απο την 1η μερα κυκλοφοριας.. ΚΑι το σονυ την 1η μερα ειχε 650 πχ..αλλα στους 2 μηνες ειχε 450.

Το ιδιο και τα LG,πεφτουν γρηγορα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οντως η τιμη ναι..απο εκει και περα εχει και μειονεκτηματα. Τεσπα ας μην βγουμε αλλο εκτος..Το Ζ για την εποχη του ηταν κορυφη θεωρω και ας μην εκτιμηθηκε τοσο.. Η σονυ μαλλον το εθαψε με μετριες οθονες κτλ, που θα του εδιναν αυτο το boost για να ξεκολλησει..

Συμφωνώ απόλυτα...το οτι το αναβαθμίζουν ακομα σε λειτουργικο το οποιο το σηκώνει άνετα ειναι απο τα θετικα...την καμερα αν ειχαν προσεξει λιγο θα ηταν φοβερό

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο ανηψιός ΄΄βιάσε΄΄ ένα Ζ , δηλαδή το άνοιξε και έσπασε την υποδοχή που κουμπώνει η ταινία της μπαταρίας πάνω στην motherboard, υπάρχει άραγε πιθανότητα επισκευής - αντικατάστασης του συγκεκριμένου σημειου ή πάει για αλλαγή motheborard ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ο ανηψιός ΄΄βιάσε΄΄ ένα Ζ , δηλαδή το άνοιξε και έσπασε την υποδοχή που κουμπώνει η ταινία της μπαταρίας πάνω στην motherboard, υπάρχει άραγε πιθανότητα επισκευής - αντικατάστασης του συγκεκριμένου σημειου ή πάει για αλλαγή motheborard ?

 

υπαρχουν μαγαζια που κανουν τετοιες επισκευες, ή και στην αρβατο ενδεχομενως με χρεωση..αλλα αν σου πουν για μητρικη καλυτερα να δεις ebay ή να πας για αλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το sony xperia z1 compact,έχω κάνει αναβάθμιση σε 5.1,πως μπορώ να επιστρέψω σε 4.3 ή 4.4.2.Αν μπορείτε λίγο αναλυτικά γιατί είμαι αρχάριος σε αυτά.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το sony xperia z1 compact,έχω κάνει αναβάθμιση σε 5.1,πως μπορώ να επιστρέψω σε 4.3 ή 4.4.2.Αν μπορείτε λίγο αναλυτικά γιατί είμαι αρχάριος σε αυτά.Ευχαριστώ.

 

Καλημερα φιλε μου. ΚΑταρχην γραφεις σε λαθος θεμα, υπαρχει το αντιστοιχο του Ζ1 compact.

2oν

Δεν ειναι τοσο απλο αλλα αν το καταλαβεις πως γινεται ειναι 5 λεπτα υποθεση.

Πριν γυρισεις, να σε ρωτησω τον λογο που θες να επιστρεψεις? δεν λειτουργει σωστα η 5? Η μπαταρια ειναι χαλια?

Απο εκει και περα η διαδικασια ειναι απλη. ΚΑτεβαζεις το flashtool και βαζεις μεσα ενα patch το οποιο σου ενεργοιει ενα μενου μεσα απο το οποιο βλεπεις το xperifirm, το οποιο σου εχει ολες σχεδον τις ρομ και συσκευες.. Βρισκεις τη συσκευη σου, διαλεγεις ρομ (οποια χωρα και εκδοση θες..τα σπαει) και την κατεβαζεις. Αφου την κατεβασεις, πατας να φλασαρεις και σε 5 λεπτα εισαι ετοιμος. Καποιες λεπτομερειες τωρα θα τις δουμε στην διαδικασια.

Επειδη το flashtool θελει εγκατασταση drivers συσκευης, αν εχεις 8αρια πρεπει να κανεις μια διαδικασια που περιγραφεται εδω:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2095087

το flashtool το βρισκεις εδω:

http://www.flashtool.net/downloads_windows.php

κατεβασε και το patch το οποιο οπως ειναι το ριχνεις μες το φακελο του flashtool, o οποιος δημιουργειται στο C:/flashtool.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Χτες πήγα κι εγώ 5.1.1. Πρώτες εντυπώσεις θετικές. Μια βοήθεια θα ήθελα. Όταν σκάει μια ειδοποίηση δονείται κιόλας. Μπορώ να απενεργοποιώ την δόνηση;δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για ειδοποίηση τύπου Facebook ή viber, η δόνηση βγαίνει από τις ρυθμίσεις της εκάστοτε εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Προηγουμένως σου δούλευε το ίδιο παιχνίδι χωρίς δόνηση κατά τις ειδοποιήσεις που εμφάνιζε;
Link to comment
Share on other sites

Ναι.το clash of clans είναι και όταν είχα κιτ κατ έσκασε ειδοποίηση χωρίς δόνηση. Εδώ έχει δόνηση και δεν ξέρω που βγαίνει

Άσχετο. Είδα ότι στο λολλιποπ έχει εξοικονόμηση ενέργειας native. Το ενεργοποίησα και έχω περιέργεια να δω μαζί με το σταμινα τι θα κάνουν!

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Αν στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού απενεργοποίησεις τον ήχο αλλάζει κάτι;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος είναι καθαρά αισθητικός,το είχα συνηθίσει έτσι,ο τρόπος απάντησης κλήσης,ο τρόπος κλειδώματος κτλπ.Η όλη διαδικασία γίνεται από το υπολογιστή δηλαδή?Επίσης το patch από που το κατεβάζω?windows 7 έχω οπότε η διαδικασία με το φλασ-τουλς δεν την κάνω σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος είναι καθαρά αισθητικός,το είχα συνηθίσει έτσι,ο τρόπος απάντησης κλήσης,ο τρόπος κλειδώματος κτλπ.Η όλη διαδικασία γίνεται από το υπολογιστή δηλαδή?Επίσης το patch από που το κατεβάζω?windows 7 έχω οπότε η διαδικασία με το φλασ-τουλς δεν την κάνω σωστά?

 

Καλησπέρα, οδηγό για την αλλαγή μέσω flashtool μπορείς να βρεις εδώ.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη ίσως φανεί αστείο αλλά έχω ένα πρόβλημα. Πήγα στην 5.1.1. Και όταν πάω να βάλω μια φώτο wallpaper μου βγάζει ένα τετράγωνο πλαίσιο και την κόβει εκεί μέσα μόνο. Δεν μπορώ να την βάλω όλη φουλ. Χαζομάρα αλλά είμαι νέος μπαμπάς οπότε κατάλαβατε.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη ίσως φανεί αστείο αλλά έχω ένα πρόβλημα. Πήγα στην 5.1.1. Και όταν πάω να βάλω μια φώτο wallpaper μου βγάζει ένα τετράγωνο πλαίσιο και την κόβει εκεί μέσα μόνο. Δεν μπορώ να την βάλω όλη φουλ. Χαζομάρα αλλά είμαι νέος μπαμπάς οπότε κατάλαβατε.

 

ειναι λογικο καθως ειναι μεγαλη η φωτο και δεν χωραει. Αν θες να την χωρεσει ολοκληρη ή θα πρεπει να τραβας με μικρη αναλυση ή να την μικρυνεις με καποιο προγραμμα, την αναλυση και να την κανεις αποθηκευση.. αν θες δοκιμασε να τραβηξεις 2 φωτο μια με μικρη αναλυση μια με μεγαλη να δεις αν ισχυει αυτο που λεω και εφοσον δουλεψει, θα μπεις για επεξεργασια της αρχικης σου και απλα αποθηκευση σε μικρη αναλυση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...