Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγο την πέρασα ,άριστες εντυπώσεις ως τώρα

 

1. Νίκο είναι περίπου όπως η άλλη που είχαμε περάσει έτσι;

2. Μια ακόμη ερώτηση, δουλεύει η αντιγραφή - επικόλληση στην κάρτα μνήμης;

3. Και κάτι τελευταίο, για να μην χάσω τα δεδομένα ξε τσεκάρω το wipe Στο flashtool.

4. Θέλει το τελευταίο flashtool;

 

Ευχαριστώ για τις ευχές Νίκο μου!!!!

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι Κώστα ακριβώς ίδια διαδικασία ,με τον ES file explorer που δοκίμασα δουλεύει η αντιγραφή - επικόλληση κανονικά στην ext. sd

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κώστα ακριβώς ίδια διαδικασία ,με τον ES file explorer που δοκίμασα δουλεύει η αντιγραφή - επικόλληση κανονικά στην ext. sd

 

Νίκο, έχει δύο αρχεία για κατέβασμα

Flashable zip TORRENT or MIRROR MD5 462E76EF5012C316768DEEE883888C38

Flashable zip with SDcard fix included TORRENT or MIRROR MD5 18A240EFCEAD98B2F6107A102610EC64

Να περάσω το δεύτερο που λέει ότι (Flashable zip with SDcard fix included) φτιάχνει και την κάρτα μνήμης;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Eγω το πρώτο πέρασα γιατί δεν πολύ ασχολούμαι ,στην δοκιμή που έκανα δούλεψε μεν αλλά καλύτερα βάλε το 2ο για να είσαι σίγουρος αν θα το κάνεις συχνά κτλ.. Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Eγω το πρώτο πέρασα γιατί δεν πολύ ασχολούμαι οπότε βάλε το 2ο για να είσαι σιγουρος

 

Τότε μάλλον θέλει μόνο root για να μπορεί να γράφει, ίσως τελικά δεν χρειάζεται το SD fix tool.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται το νεο μου κινητο;

 

[ATTACH]45381[/ATTACH][ATTACH]45382[/ATTACH][ATTACH]45384[/ATTACH][ATTACH]45385[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που τριγυρνά στο μυαλό μου πολύ καιρό ...σε όλες τις προηγούμενες συσκευές μου HTC δεν είχα βάλει ποτέ προστασία οθόνης και πότε δεν.είχα θέμα γρατζουνιας. Στο Ζ μετά από ένα χρόνο έχει Κανά δυο γρατζουνιές...αν αφαιρέσω τη ΜΑΜΑ ζελατινα αλλά δεν βάλω άλλη θα έχω θέμα στο σκέτο γυαλί ή είναι και στο Ζ gorilla glass και θα Είμαι οκ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω δει διαφορα πρως το χειροτερο με την κιτκατ στην μπαταρια..

το φορτιζα ολο το βραδυ..σηκώθηκα στι 1 και το εχω αγγίξει 3 φορες και η μπαταρια ειναι στο 73%

Εχω και την Stamina ενεργοποιημενη και το μονο που εκανα ειναι να τραβηξω 2 φωτος και να μιλήσω στο τηλ για λιγο!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, έχει δύο αρχεία για κατέβασμα

Flashable zip TORRENT or MIRROR MD5 462E76EF5012C316768DEEE883888C38

Flashable zip with SDcard fix included TORRENT or MIRROR MD5 18A240EFCEAD98B2F6107A102610EC64

Να περάσω το δεύτερο που λέει ότι (Flashable zip with SDcard fix included) φτιάχνει και την κάρτα μνήμης;

 

Την πέρασα και εγώ τελικά. Πέρασα αυτή με το sdcard fix και είναι σαν την 4.3 σε δικαιώματα στην sd. Δεν πέρασα ακόμα όλες μου τις εφαρμογές αλλά σε ότι δοκιμή έκανα όλα είναι οκ.

 

Εντυπώσεις αργότερα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ την 4.4 (clean install) χθες το μεσημέρι. Οι εντυπώσεις μου μέχρι τώρα μέτριες. Με ενοχλεί λίγο το εικονίδιο με το ποσοστό της μπαταρίας σε σχέση με το προηγούμενο. Ίσως λόγω ηλικίας, αλλά χωρίς γυαλιά δε μπορώ να δω το επίπεδο της μπαταρίας. Έχω και εγώ την εντύπωση ότι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα σε σχέση με την 4.3 . Θα περιμένω όμως μήπως είναι αρχή ακόμη μέχρι να κάτσει η αναβάθμιση. Να ρωτήσω κάτι σχετικά με tempered glass. Παράγγειλα αυτή από eBay, αλλά έχει το κενό επάνω στο led flash. Λογικά, απ’ ότι είδα και σε βίντεο στο YouTube, το έχει εκεί λόγω του αισθητήρα για το κλείσιμο της οθόνης όταν μιλάς. Όμως εκείνο που με προβληματίζει είναι ότι στο βίντεο το κενό ήταν δίπλα από το led flash και όχι επάνω όπως σε μένα. Ακόμη αυτή που μου ήρθε γράφει το κουτί για Sony L36H. Είναι η κωδική ονομασία του Ζ, ή είναι για άλλο μοντέλο; Κατά τα άλλα πηγαίνει ακριβώς, αλλά δεν ξέρω μήπως έχω θέμα με τον αισθητήρα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα κι εγώ με τον τρόπο που υπέδειξε ο nick2crete,έβαλα κι εγω αυτή με το SD fix και μεχρι τώρα όλα μια χαρά.

φυσικά δεν έκανα clean install, μιάς και έχω πάνω απο 500 εφαρμογές περασμένες.......δεν υπήρχε περίπτωση να το κάνω.

Ελπίζω ότι θα δουλέψει καλά όπως και η προηγούμενη που έβαλα κατ'αυτόν τον τρόπο.

Εντυπώσεις έν καιρώ............

 

Την πέρασα και εγώ τελικά. Πέρασα αυτή με το sdcard fix και είναι σαν την 4.3 σε δικαιώματα στην sd. Δεν πέρασα ακόμα όλες μου τις εφαρμογές αλλά σε ότι δοκιμή έκανα όλα είναι οκ..........

 

Έτσι ακριβώς φίλε μου και σε εμένα.........

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω δει διαφορα πρως το χειροτερο με την κιτκατ στην μπαταρια..

το φορτιζα ολο το βραδυ..σηκώθηκα στι 1 και το εχω αγγίξει 3 φορες και η μπαταρια ειναι στο 73%

Εχω και την Stamina ενεργοποιημενη και το μονο που εκανα ειναι να τραβηξω 2 φωτος και να μιλήσω στο τηλ για λιγο!

 

Εγώ πάλι ακριβώς το αντίθετο..παραθέτωΚαι φωτο

[ATTACH]45390[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ακριβώς το αντίθετο..παραθέτωΚαι φωτο

[ATTACH]45390[/ATTACH]

 

το 3G το εχεις ανοιχτο??

Μηπως φταιει αυτο ? γιατι στην αναλυση εχω δει ψηλα την υπηρεσια κυψελης? καπως ετσι λεγεται, στο Ζ1. Απο την αλλη εμενα εμ 2 ωρες οθονη και μιση ωρα κλησεων και λιγο ιντερνετ (χαζεμα ) αλλα ολα ανοιχτα ολη μερα (wifi,3G) εφτανε το βραδυ ναναι 40%, που με τετοια χρηση πριν ηταν 60-70 (μιλαω για το Ζ1 αλλα το παρατηρησα και στο Ζ1c το ιδιο, οποτε φανταζομαι και εδω παιζει)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ακριβώς το αντίθετο..παραθέτωΚαι φωτο

[ATTACH]45390[/ATTACH]

 

51% Χωρις να κανω τιποτα απο τοτε που εκανα το σχολιο..

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι βαλατε την pre-rooted εκδοση πως το κανατε?εννοω πεσατε σε 4.2.2 μετα root,install recovery και κανατε την διαδικασια για να περασετε την 4.4.2?

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

το 3G το εχεις ανοιχτο??

Μηπως φταιει αυτο ? γιατι στην αναλυση εχω δει ψηλα την υπηρεσια κυψελης? καπως ετσι λεγεται, στο Ζ1. Απο την αλλη εμενα εμ 2 ωρες οθονη και μιση ωρα κλησεων και λιγο ιντερνετ (χαζεμα ) αλλα ολα ανοιχτα ολη μερα (wifi,3G) εφτανε το βραδυ ναναι 40%, που με τετοια χρηση πριν ηταν 60-70 (μιλαω για το Ζ1 αλλα το παρατηρησα και στο Ζ1c το ιδιο, οποτε φανταζομαι και εδω παιζει)

 

Ναι 3g ski wifi μόνιμα ανοικτά

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι βαλατε την pre-rooted εκδοση πως το κανατε?εννοω πεσατε σε 4.2.2 μετα root,install recovery και κανατε την διαδικασια για να περασετε την 4.4.2?

 

Από εκεί που είσαι (4.3 φαντάζομαι & rooted+recovery ) θα ακολουθήσεις τα βήματα από το λινκ που πόσταρα 1-2 σελίδες πριν ...10' λεπτάκια θα κάνεις

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Αν η αυτονομία πλησιάζει έστω και λίγο του tablet Z, μιλάμε θα είναι μεγάλη υπόθεση - επιτυχία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειμαι ιδη 4.4.2 stock..

 

Τότε πρέπει να κάνεις αυτό που είπες πιο πριν, downgrade, root,cwm recovery ......μετά να πας σε 4.3.... Και από εκεί σε 4.4.2.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Kι από την 4.1/4.2 με root & recovery γίνεται

 

Ναι εννοείται.... Απλά νομίζω ότι ξέρουν κι οι άλλοι....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι βαλατε την pre-rooted εκδοση πως το κανατε?εννοω πεσατε σε 4.2.2 μετα root,install recovery και κανατε την διαδικασια για να περασετε την 4.4.2?

 

Αν δεν έχεις root βάζεις μια 4.2.2 , έβαλα αυτή http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/stock-rom-xperia-z-c6603-jb-4-2-2-10-3-t2340222 με flashtool .

 

Root από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327472 κατεβάζεις το new: DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v17_perf-event-exploit.zip

 

Recovery εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2261606 στην σελίδα με τα dloads κατεβάζεις αυτό XZ-lockeddualrecovery2.7.123-BETA.installer.zip (10.44MB)

 

Οπότε downgrade, root , recovery (όπως ειπώθηκε ήδη).

 

Μετά ακολουθείς τις οδηγίες του zippy http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/stock-rom-kitkat-ncb-pre-rooted-recovery-t2759143

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...