Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έβαλα mb για what's up αλλά μου λέει ότι πρέπει να κάνω μερικές ρυθμίσεις για να το ενεργοποιήσω! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έβαλα mb για what's up αλλά μου λέει ότι πρέπει να κάνω μερικές ρυθμίσεις για να το ενεργοποιήσω! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?!

 

πας ρυθμισεις, xperia ή περισσοτερα αν εχεις την 4.3 και ληψη ρυθμισεων ιντερνετ και ΜΜΣ. και κατεβαζει αυτοματα ρυθμισεις ιντερνετ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή μου εξαντλήθηκε!:p Βρήκα ένα tutorial στο youtube και πέρασα την 4.3 πριν λίγο! Πραγματικά το κινητό σε όλα έγινε καλύτερο! Η οθόνη τέλεια με ζωηρά χρώματα και αρκετά πιο φωτεινή! Πολύ καλή αναβάθμιση!:D

 

Καλησπέρα φίλε μου. Μπορείς να μου στείλεις το URL του YouTube σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω αυτή την ρόμ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2251512

Την έχει περάσει κάποιο παιδί? :)

 

Την έχω περάσει απο την πρώτη μέρα που βγήκε και δεν έχω αλλάξει απο τοτε, έχει κάνει πολύ καλή δουλειά ο δημιουργός.

Τωρα περιμενω να τελειοποιηθεί και ο custom kernel για 4.3 γιατι έχει κάποια θέματα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω περάσει απο την πρώτη μέρα που βγήκε και δεν έχω αλλάξει απο τοτε, έχει κάνει πολύ καλή δουλειά ο δημιουργός.

Τωρα περιμενω να τελειοποιηθεί και ο custom kernel για 4.3 γιατι έχει κάποια θέματα ακόμα.

 

Ευχαριστώ, Μπορείς να αλλάξεις τον χρωματισμό που έχει σε κόκκινο αυτός?. Σκέφτομαι να περάσω και αυτό το μοντάκι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2584137

Από ότι διάβασα υποστηρίζεται κανονικά από την 4.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, Μπορείς να αλλάξεις τον χρωματισμό που έχει σε κόκκινο αυτός?. Σκέφτομαι να περάσω και αυτό το μοντάκι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2584137

Από ότι διάβασα υποστηρίζεται κανονικά από την 4.3

 

Ναι αλλάζοντας θέμα αλλάζουν και τα χρώματα.

Το μοντακι αυτο είναι πολύ καλό αλλά δυστυχώς οταν το περασαε έχασα το ραδιόφωνο οπότε εσύ αποφάσιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από την δεύτερη φόρτιση. (δώδεκα ώρο με άδειασμα) πήρα με δέκα ωρεσ μπαταρία τρεις ώρες οθόνη.

Πως σας φαίνεται. Το δούλεψα αρκετά σε νετ και παιχνίδι.οι κλήσεις είναι τρία τισ εκατό. Mediaserver 10%.

Επίσης μια σελίδα πίσω έχω κάποιες ερωτήσεις παρακαλώ.

Τι κλείνω για καλύτερη μπαταρία ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλάζοντας θέμα αλλάζουν και τα χρώματα.

Το μοντακι αυτο είναι πολύ καλό αλλά δυστυχώς οταν το περασαε έχασα το ραδιόφωνο οπότε εσύ αποφάσιζεις.

 

Aυτό παρατήρησα και εγώ. Θα πειραματιστώ με την ρομ να δω αν ρολάρει καλά, αν αντέχει η μπαταρία και το πολύ την ξαναφλασάρω. Πάντως με το μοντάκι του ήχου, πάνω από το μισό δεν μπορείς να το ανεβάσεις. Όντως πολύ δυνατός ο ήχος.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό παρατήρησα και εγώ. Θα πειραματιστώ με την ρομ να δω αν ρολάρει καλά, αν αντέχει η μπαταρία και το πολύ την ξαναφλασάρω. Πάντως με το μοντάκι του ήχου, πάνω από το μισό δεν μπορείς να το ανεβάσεις. Όντως πολύ δυνατός ο ήχος.

 

πάντως με το mod αυτό ξεχνάς το bluetooth...

από την v20 και μετά δε δουλεύουν οι φωνητικές κλήσεις στο bluetooth (ούτε ακούς ούτε σε ακούνε), οπότε προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα. Χρονια εδω μεσα και πλεον κατοχος του πανεμορφου Ζ.

Ο λογος που κατεληξα ειναι τα σπεκς του, η οθονη και το ποσο ομορφο ειναι μετα.Μολις το δοκιμασα στο πλαισιο και ειδα και οθονη λεω οκ.

Πρωτες εντυπωσεις αριστες. Η γωνια θεασης υπαρκτο αλλα αδιαφορα για μενα.

Το μονο που προς το παρον μου λειπει σε σχεση με το iphone4 που ειχα ειναι οτι οταν ειχα handsfree στο αυτοκινητο και κραταγα πατημενο το πληκτρο απαντησης σε αυτο ενεργοποιουνταν ο φωνητικος ελεγχος και του ελεγα στα ελληνικα καλεσε ταδε απο τις επαφες μου (παλι ελληνικα οι επαφες).Αυτο δεν το εχω βρει.

Η φωνητικη κληση που εχει δεν καταλαβαινει καν τι λεω,το δε google now το γυρισα στα αγγλικα (το τηλεφωνο μου) αλλα και παλι και δεν πιανει εληνικες επαφες και δεν παιζει το θεμα με handsfree οπως στο iphone.

Αν καποιος μπορει ας βοηθησει παρακαλω.

Επισης αν θελετε να μου πειτε καποια must (apps or ενεργειες) που πρεπει να εχω-κανω.

Επισης gmail app δεν βλεπω να εχει counter.Α ν ξερει καποιος πως λυνεται.

Ευχαριστωωωωω πολυ.

ps καπου ειχα δει και εβαλα το greenify unroot version αλλα νομιζω οτι χωρις ρουτ για automatic δεν λεει.

ps2. γι αυτο ζαχαρωνα το μοτοχ με dedicated επεξεργαστη και always on mic αλλα δεν επαιξε.

 

κανεις παρακαλω;

Link to comment
Share on other sites

κανεις παρακαλω;

 

Φίλε skatzivas, ότι εφαρμογή να βάλεις για καθάρισμα μνήμης είναι δώρο άδωρον. Αν δεν κάνεις την συσκευή root, για να ξηλώσεις την σαβούρα της Sony και της Google προκοπή δεν θα δεις. Σε ποιο πάνω ποστ έχω ανεβάσει μια φώτο με πόση ram ελέυθερη μετά από root και περασμένες καμιά 10αριά εφαρμογές. Σχεδόν 1.23gb free :) Aν θέλεις μπορείς να κατεβάσεις το Android Assistant που έχω και εγώ, και το έχω ανά 10 λεπτά να καθαρίζει την ram. Αν έχεις άλλη απορία εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.ψηνομαι για ροοτ αλλα τυπικα παει η εγγυηση ε?

 

με εγγύηση έχεις πρόβλημα αν ξεκλειδώσεις τον bootloader (που είναι μεν αναστρέψιμη διαδικασία, αλλά για να τον ξεκλειδώσεις πρέπει να κάνεις μια διαδικασία, όπου γίνεται αντιλειπτό στη sony πως για το συγκεκριμένο imei ζητήθηκε ξεκλείδωμα του bootloader).

 

με root δεν έχεις πρόβλημα, αφού μπορείς ανα πάσα ώρα και στιγμή να ξαναπεράσεις επίσημη rom που θα είναι κλειδωμένη, και δε θα φαίνεται πουθενά πως είχες γίνει root.

 

τώρα βέβαια, υπάρχει και η περίπτωση να είσαι root και να χαλάσει λόγω hardware το κινητό, οπότε να μη μπορείς να περάσεις την κλειδωμένη επίσημη rom...

αλλά με hardware πρόβλημα δε νομίζω να σου πουν πως φταίει που έχεις κάνει root.

Link to comment
Share on other sites

με εγγύηση έχεις πρόβλημα αν ξεκλειδώσεις τον bootloader (που είναι μεν αναστρέψιμη διαδικασία, αλλά για να τον ξεκλειδώσεις πρέπει να κάνεις μια διαδικασία, όπου γίνεται αντιλειπτό στη sony πως για το συγκεκριμένο imei ζητήθηκε ξεκλείδωμα του bootloader).

 

με root δεν έχεις πρόβλημα, αφού μπορείς ανα πάσα ώρα και στιγμή να ξαναπεράσεις επίσημη rom που θα είναι κλειδωμένη, και δε θα φαίνεται πουθενά πως είχες γίνει root.

 

τώρα βέβαια, υπάρχει και η περίπτωση να είσαι root και να χαλάσει λόγω hardware το κινητό, οπότε να μη μπορείς να περάσεις την κλειδωμένη επίσημη rom...

αλλά με hardware πρόβλημα δε νομίζω να σου πουν πως φταίει που έχεις κάνει root.

 

υπαρχει ρουτ για την 4.3 την μαμισια που εχω; αν ναι εχεις την καλοσύνη να μου το υποδειξεις;

επισης επειδη ηδη με τρωει αν και το εχω μονο τεσσερις μερες, ποια ρομ συνιστατε;Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ρουτ για την 4.3 την μαμισια που εχω; αν ναι εχεις την καλοσύνη να μου το υποδειξεις;

επισης επειδη ηδη με τρωει αν και το εχω μονο τεσσερις μερες, ποια ρομ συνιστατε;Ευχαριστω.

 

Δες εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5112967#post5112967

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Και φυσικά μην προτιμήσεις την βοήθεια του Κωσταντίνου. Παίζει να το ρουτάρετε μαζί σε κανά 2ωρο :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις στο θέμα με το root του Xperia SP. O zxr έχει μια λίστα με τις άχρηστες εφαρμογές που μπορείς να παγώσεις
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε το sound mode for 4.3 υπάρχει ? το έχεις περάσει ?

Δώσε λινκ

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε το sound mode for 4.3 υπάρχει ? το έχεις περάσει ?

Δώσε λινκ

 

Το δοκιμασε ο Βασιλης (σε custom rom βεβαια) και εχει μερικα bugs. Δεν δουλευει το ραδιοφωνο και το bt απο,τι ειπανε μερικες σε λιδες πιο πισω.. οποτε θα περιμενω..αλλα ρε συ, μιλαμε για ΑΛΛΟ ηχειο με αυτο το μοντακι. Μου κακοφαινεται το μαμισιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασε ο Βασιλης (σε custom rom βεβαια) και εχει μερικα bugs. Δεν δουλευει το ραδιοφωνο και το bt απο,τι ειπανε μερικες σε λιδες πιο πισω.. οποτε θα περιμενω..αλλα ρε συ, μιλαμε για ΑΛΛΟ ηχειο με αυτο το μοντακι. Μου κακοφαινεται το μαμισιο.

 

Οκ ,μονο εαν κι εφόσον δουλευει τέλεια ,ειδοποίησε :)

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!! απ'οταν ειχε βγει το συγκεκριμενο κινητο εγινε ο ερωτας μου αλλα δεν εχω καταφερει ακομα να το αποκτησω!! ειμαι εδω και 1,5 μηνα κατοχος του xperia L αριστο σε ολα του αλλα μειωνεκτει σε καποιρα πραγματα... θελω την αποψη σας για το αν ειναι να παψ στο Z η z1(που θα πρεπει να περιμενω ακομα πιο πολυ στην παρουσα φαση) και να με ενημερωσετε για τπτ bug κτλ που βγαζει το κινητο ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...