Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα τι κανετε ?? δειτε το και πειτε μου την αποψη σας !

 

http://www.xperiablog.net/2013/11/04/new-firmware-certified-for-t-mobile-xperia-z-10-3-1-e-0-191/

Μετα την miui δεν ξανα βαζω stock... αλλη φάση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα την miui δεν ξανα βαζω stock... αλλη φάση...

 

Εγώ το έλεγα οτι είναι κόλλημα !! Και τώρα θα σκασω που δεν μπορώ να βάλω ! Να ξέρεις η 3.11.1 έρχεται με 4.2.2 !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έλεγα οτι είναι κόλλημα !! Και τώρα θα σκασω που δεν μπορώ να βάλω ! Να ξέρεις η 3.11.1 έρχεται με 4.2.2 !!!

Nαι το παρακολουθω... σημερα δωσανε ακομα ενα update αλλα δεν εχει ανεβει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Nαι το παρακολουθω... σημερα δωσανε ακομα ενα update αλλα δεν εχει ανεβει ακομα...

 

Τώρα που εβαλες εσυ δεν έχω εγώ ! Και ήθελα να σε ρωτησω και μερικά πραγματα !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που εβαλες εσυ δεν έχω εγώ ! Και ήθελα να σε ρωτησω και μερικά πραγματα !

εγραψες στο xda και δεν σου απαντησαν γιατι δεν μπαινεις σε recovery ?

Link to comment
Share on other sites

εγραψες στο xda και δεν σου απαντησαν γιατι δεν μπαινεις σε recovery ?

 

Όχι γιατί όλως παραδόξως δεν έχω λογαριασμό ! Μπορείς να κανεις εσυ μια ερώτηση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί όλως παραδόξως δεν έχω λογαριασμό ! Μπορείς να κανεις εσυ μια ερώτηση ?

OK δωσε με ενα pm more info σχετικα με εκδοση που φορας τωρα απο που και πως την περασες κλπ ;)

 

εν ολιγεις γραψε σαν να ρωταγες εσυ και θα το δωσω εγω μεσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητάκι μου έχει το εξής πρόβλημα. Όταν το απενεργοποιώ, "παγώνει" η οθόνη. Συγκεκριμένα, πατάω το πλήκτρο απενεργοποίησης, κάνει τη δόνηση και μετά -αντί να σβήσει- κολλάει η οθόνη. Από εκεί και πέρα συμβαίνουν δύο πράγματα. Ή κλείνει μετά από 10-20 δευτερόλεπτα περίπου ή δεν ξεκολλάει με τίποτα και αναγκάζομαι να του κάνω reset (με το πλήκτρο ενεργοποίησης και το πλήκτρο έντασης του ήχου). Έκανα όλες τις απαραίτητες ενέργειες, δηλαδή ξαναπέρασα το λογισμικό και με Sony companion και με SEUS, καθώς και επαναφορά του τηλεφώνου στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Όταν τα έκανα αυτά, σα να έσβηνε ελαφρώς πιο γρήγορα όταν το απενεργοποίησα, οπότε -λέω- αυτό ήταν, θα είχα βάλει κάποια εφαρμογή που δημιουργούσε το πρόβλημα. Δυστυχώς όμως, μετά που του πέρασα τις επαφές και τα μηνύματα και πριν εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή, πάλι τα ίδια. Πριν αναγκαστώ να το πάω στο σέρβις (μιας και είμαι μέσα στο 7ήμερο της DOA), το έχει παρατηρήσει κάποιος στο δικό του και -αν ναι- έχει βρει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητάκι μου έχει το εξής πρόβλημα. Όταν το απενεργοποιώ, "παγώνει" η οθόνη. Συγκεκριμένα, πατάω το πλήκτρο απενεργοποίησης, κάνει τη δόνηση και μετά -αντί να σβήσει- κολλάει η οθόνη. Από εκεί και πέρα συμβαίνουν δύο πράγματα. Ή κλείνει μετά από 10-20 δευτερόλεπτα περίπου ή δεν ξεκολλάει με τίποτα και αναγκάζομαι να του κάνω reset (με το πλήκτρο ενεργοποίησης και το πλήκτρο έντασης του ήχου). Έκανα όλες τις απαραίτητες ενέργειες, δηλαδή ξαναπέρασα το λογισμικό και με Sony companion και με SEUS, καθώς και επαναφορά του τηλεφώνου στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Όταν τα έκανα αυτά, σα να έσβηνε ελαφρώς πιο γρήγορα όταν το απενεργοποίησα, οπότε -λέω- αυτό ήταν, θα είχα βάλει κάποια εφαρμογή που δημιουργούσε το πρόβλημα. Δυστυχώς όμως, μετά που του πέρασα τις επαφές και τα μηνύματα και πριν εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή, πάλι τα ίδια. Πριν αναγκαστώ να το πάω στο σέρβις (μιας και είμαι μέσα στο 7ήμερο της DOA), το έχει παρατηρήσει κάποιος στο δικό του και -αν ναι- έχει βρει λύση;

 

περιεργο αυτο που σου κανει.. το εκανες clean install και χωρις να βαλεις τιποτα μεσα στο κανει?

εχεις μηπως καμια SD με αρχεια?? αν ναι δοκιμασε χωρις αυτην, μου ειχε τυχει στο Τ ενα κουλο, με κατι φωτο που στην απενεργοποιηση το επανεκινουσαν..δεν θα πω λεπτομεριες γιατι δεν χρειαζεται αλλα ολα παιζουν. απλα βγαλε την SD..

αν δεν εχεις SD και στο κανει ουσιαστικα οπως ειναι το κινητο χωρις τιποτα μεσα, πηγαινε το στο μαγαζι που το πηρες και ζητα αλλο! ο,τι και να σου πουν, πες το εψαξα, εκανα τα παντα, θελω αλλο πριν ληξει το DOA και αυτο καντε το ο,τι θελετε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετα την miui δεν ξανα βαζω stock... αλλη φάση...

 

miui χρησιμοποιούσα στο HTC που είχα, από τις καλύτερες ρομ.

link για miui;

υποθέτω θέλει και unlocked bootloader

Link to comment
Share on other sites

περιεργο αυτο που σου κανει.. το εκανες clean install και χωρις να βαλεις τιποτα μεσα στο κανει?

εχεις μηπως καμια SD με αρχεια?? αν ναι δοκιμασε χωρις αυτην, μου ειχε τυχει στο Τ ενα κουλο, με κατι φωτο που στην απενεργοποιηση το επανεκινουσαν..δεν θα πω λεπτομεριες γιατι δεν χρειαζεται αλλα ολα παιζουν. απλα βγαλε την SD..

αν δεν εχεις SD και στο κανει ουσιαστικα οπως ειναι το κινητο χωρις τιποτα μεσα, πηγαινε το στο μαγαζι που το πηρες και ζητα αλλο! ο,τι και να σου πουν, πες το εψαξα, εκανα τα παντα, θελω αλλο πριν ληξει το DOA και αυτο καντε το ο,τι θελετε

 

Το clean install τι ακριβώς είναι; :lol: (Συγγνώμη, αλλά τώρα αρχίζω να μαθαίνω την σχετική ορολογία). Ξέρω τι σημαίνει, αλλά τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσων και μετά πάλι αναβάθμιση με το Sony Companion; Πάντως, δοκίμασα αυτό που μου έγραψες με την SD και πάλι το ίδιο μου κάνει. Δεν χρειάζεται πάντα reset για να ξεκολλήσει, μερικές φορές ξεκολλάει και από μόνο του, αλλά χρειάζεται το λιγότερο 10-15 δευτερόλεπτα. Πήρα τηλέφωνο και στο κατάστημα από όπου το αγόρασα, τους είπα ότι δοκίμασα τα πάντα και μου απάντησαν να το πάω από εκεί, να το δουν και αν δε γίνεται κάτι, τότε να το στείλουν στην αντιπροσωπεία, γιατί πρέπει να γίνει πρώτα έλεγχος. Χαιρετίσματα δηλαδή. Δυστυχώς σήμερα αδυνατώ να το πάω, αύριο έχει απεργία και στο κέντρο θα γίνεται το "έλα να δεις" (μιας και το κατάστημα είναι στην Πανεπιστημίου), Πέμπτη θα δουλεύω όλη τη μέρα, οπότε Παρασκευή πρωί πρωί θα τους το πάω και ελπίζω να μου το αλλάξουν. Παρασκευή απόγευμα λήγει το DOA.

Edited by brujitaki
Link to comment
Share on other sites

Το clean install τι ακριβώς είναι; :lol: (Συγγνώμη, αλλά τώρα αρχίζω να μαθαίνω την σχετική ορολογία). Να κάνω, δηλαδή, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσων και μετά να κάνω πάλι αναβάθμιση με το Sony Companion; Πάντως, δοκίμασα αυτό που μου έγραψες με την SD και πάλι το ίδιο μου κάνει. Δεν χρειάζεται πάντα reset για να ξεκολλήσει, μερικές φορές ξεκολλάει και από μόνο του, αλλά χρειάζεται το λιγότερο 10-15 δευτερόλεπτα. Πήρα τηλέφωνο και στο κατάστημα από όπου το αγόρασα, τους είπα ότι δοκίμασα τα πάντα και μου απάντησαν να το πάω από εκεί, να το δουν και αν δε γίνεται κάτι, τότε να το στείλουν στην αντιπροσωπεία, γιατί πρέπει να γίνει πρώτα έλεγχος. Χαιρετίσματα δηλαδή. Δυστυχώς σήμερα αδυνατώ να το πάω, αύριο έχει απεργία και στο κέντρο θα γίνεται το "έλα να δεις" (μιας και το κατάστημα είναι στην Πανεπιστημίου), Πέμπτη θα δουλεύω όλη τη μέρα, οπότε Παρασκευή πρωί πρωί θα τους το πάω και ελπίζω να μου το αλλάξουν. Παρασκευή απόγευμα λήγει το DOA.

 

αααχ, γιαυτο τα αποφευγω αυτα τα καταστηματα του κεντρου..

λοιπον, το clean install ειναι αυτο που ειπες, και εχεις κανει απο ο,τι καταλαβα. επαναφορα, εγκατασταση με SUS (αν δεν το εχεις δοκιμασει αυτο καντο) και ξανα επαναφορα..

απο εκει και περα επειδη ειδικα στο shut down εμενα μου κλεινει ακαριαια και μουχει κανει και εντυπωση, θα σου ελεγα να το πας και ας ξεμεινεις απο κινητο μερικες μερες!

ουσιαστικα το DOA το επιβαρυνεται η αντιπροσωπεια, οποτε αυτοι δεν το ρισκαρουν μην τυχουν τους μεινει στα χερια το κινητο. ομως απο το να μην προσπαθησεις,καλυτερα κατεβα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αααχ, γιαυτο τα αποφευγω αυτα τα καταστηματα του κεντρου..

λοιπον, το clean install ειναι αυτο που ειπες, και εχεις κανει απο ο,τι καταλαβα. επαναφορα, εγκατασταση με SUS (αν δεν το εχεις δοκιμασει αυτο καντο) και ξανα επαναφορα..

απο εκει και περα επειδη ειδικα στο shut down εμενα μου κλεινει ακαριαια και μουχει κανει και εντυπωση, θα σου ελεγα να το πας και ας ξεμεινεις απο κινητο μερικες μερες!

ουσιαστικα το DOA το επιβαρυνεται η αντιπροσωπεια, οποτε αυτοι δεν το ρισκαρουν μην τυχουν τους μεινει στα χερια το κινητο. ομως απο το να μην προσπαθησεις,καλυτερα κατεβα..

 

Εκτός αν το πάω κατευθείαν ARVATO, αν και μου πέφτει λίγο μακριά. Στην Κηφισού δεν είναι τα γραφεία τους; Ελπίζω να με εξυπηρετήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν το πάω κατευθείαν ARVATO, αν και μου πέφτει λίγο μακριά. Στην Κηφισού δεν είναι τα γραφεία τους; Ελπίζω να με εξυπηρετήσουν!

 

ναι ειναι σχεδον μεσα στα κτελ..στην εισοδο αριστερα απο την μερια του κηφισου. αλλα δεν ξερω εαν εκει θα στο περασουν DOA, παρε τους τηλ και ρωτα.. 210 5197-500, γιατι το DOA οπως λεει και η λεξη σημαινει dead on arrival, οποτε επιδεχεται πολλες ερμηνειες..και αν σου πουν οτι φτιαχνεται,τοτε δεν γινεται αντικατασταση.

εγω αν πηγαινα εκει θα τους ελεγα να μου επιβεβαιωσουν πως αν διαπιστωθει προβλημα ξανα (αν δλδ στο φτιαξουν με καμια αναβαθμιση που κανουν συνηθως) να εγγυηθουν οτι θα κανουν αντικατασταση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Minotavrs όλα Οκ!! Έκανα μερικές προσπάθειες από flashtool και όλα οκ τώρα απολαμβάνω την miui! Ξέρεις όμως τι πρόβλημα έχω? δεν μου ανοίγει η εφαρμογή Walkman αλλά και όταν ανοιγε δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω το mod του ήχου που λέει ότι μπορεί να καταστρέψουμε τα αφτιά μας! Αν γνωρίζεις κάτι πες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

miui χρησιμοποιούσα στο HTC που είχα, από τις καλύτερες ρομ.

link για miui;

υποθέτω θέλει και unlocked bootloader

Miui http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2467408

Ναι αν δεν κανεις unlock ΔΕΝ.....

 

Minotavrs όλα Οκ!! Έκανα μερικές προσπάθειες από flashtool και όλα οκ τώρα απολαμβάνω την miui! Ξέρεις όμως τι πρόβλημα έχω? δεν μου ανοίγει η εφαρμογή Walkman αλλά και όταν ανοιγε δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω το mod του ήχου που λέει ότι μπορεί να καταστρέψουμε τα αφτιά μας! Αν γνωρίζεις κάτι πες.

 

Μια χαρα μου ανοιγει ... αλλα δεν μπορουσα να μπω στις ρυθμισεις του ηχου για να τον πουσάρω... καθως εκανε restart η εφαρμογη... για να το λυσεις θα πρεπει να βαλεις το soundmod v18 για link δες στον οδηγο της υπογραφης μου.... ΠΡΟΣΕΧΕ μην βαλεις πανω απο την v18 γιατι δεν θα σου δουλεψει καθως η τελευταια για την 4.1.1 (αυτη φοραει το miui) ειναι αυτη, ολες οι επομενες ειναι για 4.2.2 android

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Οκ άμα είναι θα δοκιμάσω την 4.4 kitkat που βγήκε σμρ και θα ξαναπεράσω την τελευταία μόλις βγει γιατί εμένα μου εμφανίζει πολλά προβλήματα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι σχεδον μεσα στα κτελ..στην εισοδο αριστερα απο την μερια του κηφισου. αλλα δεν ξερω εαν εκει θα στο περασουν DOA, παρε τους τηλ και ρωτα.. 210 5197-500, γιατι το DOA οπως λεει και η λεξη σημαινει dead on arrival, οποτε επιδεχεται πολλες ερμηνειες..και αν σου πουν οτι φτιαχνεται,τοτε δεν γινεται αντικατασταση.

εγω αν πηγαινα εκει θα τους ελεγα να μου επιβεβαιωσουν πως αν διαπιστωθει προβλημα ξανα (αν δλδ στο φτιαξουν με καμια αναβαθμιση που κανουν συνηθως) να εγγυηθουν οτι θα κανουν αντικατασταση..

 

Σ' ευχαριστώ, Νίκο, για το ενδιαφέρον. Αν και το dead on arrival δεν ισχύει στην περίπτωση του δικού μου Ζ, ευελπιστώ να με εξυπηρετήσουν. Ξέρω από το παρελθόν με άλλα κινητά που έτυχε να πάω, ότι στο σέρβις η Σόνυ δεν είναι και ό,τι καλύτερο. Ακόμα και με ολοκαίνουργια συσκευή που τους είχα πάει πριν 2 χρόνια περίπου, η οποία ήταν όντως dead on arrival, δε τη δέχτηκαν στην εγγύηση, γιατί -λέει- προοριζόταν για Γερμανία, κάτι που δεν ισχύει, αφού -υποτίθεται- ότι καλυπτόμαστε από πανευρωπαϊκή εγγύηση. Έτσι για την ιστορία, ξαναδοκίμασα να κάνω στο Ζ για πολλοστή φορά καθαρή εγκατάσταση, αλλά το ίδια πάλι. Μετά την καθαρή εγκατάσταση, απενεργοποιείται λίγο πιο γρήγορα (δηλαδή κολλάει η οθόνη μετά τη δόνηση, αλλά ξεκολλάει μετά από 5 περίπου δευτερόλεπτα και όχι 20), αλλά με το που του βάζω επαφές και μηνύματα, κάνει αυτά που περιέγραψα σε προηγούμενο ποστ. Θα ενημερώσω για ό,τι προκύψει. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ, Νίκο, για το ενδιαφέρον. Αν και το dead on arrival δεν ισχύει στην περίπτωση του δικού μου Ζ, ευελπιστώ να με εξυπηρετήσουν. Ξέρω από το παρελθόν με άλλα κινητά που έτυχε να πάω, ότι στο σέρβις η Σόνυ δεν είναι και ό,τι καλύτερο. Ακόμα και με ολοκαίνουργια συσκευή που τους είχα πάει πριν 2 χρόνια περίπου, η οποία ήταν όντως dead on arrival, δε τη δέχτηκαν στην εγγύηση, γιατί -λέει- προοριζόταν για Γερμανία, κάτι που δεν ισχύει, αφού -υποτίθεται- ότι καλυπτόμαστε από πανευρωπαϊκή εγγύηση. Έτσι για την ιστορία, ξαναδοκίμασα να κάνω στο Ζ για πολλοστή φορά καθαρή εγκατάσταση, αλλά το ίδια πάλι. Μετά την καθαρή εγκατάσταση, απενεργοποιείται λίγο πιο γρήγορα (δηλαδή κολλάει η οθόνη μετά τη δόνηση, αλλά ξεκολλάει μετά από 5 περίπου δευτερόλεπτα και όχι 20), αλλά με το που του βάζω επαφές και μηνύματα, κάνει αυτά που περιέγραψα σε προηγούμενο ποστ. Θα ενημερώσω για ό,τι προκύψει. Ευχαριστώ και πάλι.

 

νασαι καλα. κοιτα, καταρχην τοτε επρεπε να το δεχθουν αλλα τελος παντων.

τωρα για το Ζ, δεν ειναι αναγκη να πεις οτι το παθαινει μολις περνας επαφες, γιατι ικανους τους εχω να σου πουν οτι φταινε οι επαφες σου (ποσες επαφες και μηνυματα περασες και απο πως?).

Εσυ απλα θα πεις οτι παρατηρησες οτι αργουσε, εκανες clean install με SUS κτλ, και το κανει παλι. οχιμε την πρωτη, αλλα μολις λιγο το χρησιμοποιησεις το κανει..και θα πεις οτι φιλοι σου που το εχουν ειδες οτι δεν κανει τοση ωρα να κλεισει και σε ανηχυει μηπως εχει προβλημα το cpu κτλ και ειναι αργο σαν κινητο γενικα. και με μελλοντικο φορτωμα μηπως γινει πολυ αργο σε ολα. ετσι θα θεωρω οτι πρεπει να το πας.. και εννοειται οτι θα το πας με επαφες σου κτλ να δειξεις τι σου κανει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες σονυδακηδες! έψησα την γυναίκα να πάρει το κινητάκι, με ευκαιρία της καταστροφής του w770 από τον πιτσιρίκο! οπότε επειδή η γυναίκα δεν πολυασχολείται με την ασφάλεια του κινητού, θέλω να βρω μια καλή wallet θηκη για να προστατεύει και την οθόνη μέσα στην τσάντα της, και να είναι και ασφαλής σε ρίψεις από τον μικρό. Φαντάζομαι ότι δεν θα το κάνει μπάλα, αλλά επειδή βλέπω να το κρατάει για 5-6 χρόνια, θα χρειαστεί κάτι σχετικά καλό. Δεν ψήνω κάτι ακριβό τύπου otter, αλλά ούτε και φθηνιάρικο.20-30€ είναι καλά. ή λέτε να είναι καλύτερα να πάρω κάποια case με screen protection?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρες σονυδακηδες! έψησα την γυναίκα να πάρει το κινητάκι, με ευκαιρία της καταστροφής του w770 από τον πιτσιρίκο! οπότε επειδή η γυναίκα δεν πολυασχολείται με την ασφάλεια του κινητού, θέλω να βρω μια καλή wallet θηκη για να προστατεύει και την οθόνη μέσα στην τσάντα της, και να είναι και ασφαλής σε ρίψεις από τον μικρό. Φαντάζομαι ότι δεν θα το κάνει μπάλα, αλλά επειδή βλέπω να το κρατάει για 5-6 χρόνια, θα χρειαστεί κάτι σχετικά καλό. Δεν ψήνω κάτι ακριβό τύπου otter, αλλά ούτε και φθηνιάρικο.20-30€ είναι καλά. ή λέτε να είναι καλύτερα να πάρω κάποια case με screen protection?

 

Για δες αυτην που αναφερθηκε εδω θα την εχω συντομα...

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

οκ το κόλλησα :lol::lol:

 

αφού έκανα root, μετά unlock bootloadερ και μετά ένα wipe από ΤWRP recovery, κόλλησε στο recovery, έκανα restart και τώρα μένει στο logo Sony με κόκκινο led

 

και το SUS δεν το δέχεται τώρα ...

 

ok, relock με flashtool και τώρα ανέλαβε το SUS :lol::lol:

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας.

επιτελους μετα απο βλαβη πηρα τον υπολογιστη κ μπορω να προχωρησω σε αναβαθμιση

ειμαι στην .434 το τηλεφωνο ειναι root και ειναι απο vodafone

τι μου πρωτεινετε να κανω?

μου βγαζει εδω κ καιρο για την .244 υπενθιμιση ομως δεν ειχα τον υπολογιστη

να βαλω την .244 τωρα κ μετα στο καπακι την .67 η να παω για unbranded rom

και αν ναι ποια κ απο που

ευχαριστω

για ροοτ μετα θα κοιταξω στον γνωστο οδηγο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...