Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράξενο αυτό που λες γιατί είμαι στη 244 και μου βγάζει την επιλογή για ρυθμίσεις speed dial, είναι η 3η επιλογή.

 

Άλλος τρόπος, από το dialer πάτησε παρατεταμένα ένα οποιοδήποτε νούμερο π.χ. το 5, θα σε πάει στις ρυθμίσεις του speed dial

 

Ισχύει οτι την βγάζει με την 244. Ταχεία κλήση, τρίτη επιλογή ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισχύει οτι την βγάζει με την 244. Ταχεία κλήση, τρίτη επιλογή ;)

 

Παιδιά ούτε σε μένα το έχει. είμαι 244.

Έχω βάλει το μαύρο (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο )

Ούτε το παρατεταμένο πάτημα πιάνει

 

Γίνεται να κάνει κανείς πάσα το White dialer και SMS; τα apk

.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να έχετε περάσει διαφορετικές 244 (π.χ. ελληνική με γενική) και για αυτό να υπάρχουν αυτές οι μικροδιαφορές στο μενού.
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ούτε σε μένα το έχει. είμαι 244.

Έχω βάλει το μαύρο (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο )

Ούτε το παρατεταμένο πάτημα πιάνει

 

Γίνεται να κάνει κανείς πάσα το White dialer και SMS; τα apk

 

επιβεβαιώνω και εγώ (ελληνική .244 με περασμένο το mod για μαύρο dialer http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2348289) πως δεν υπάρχει speed dial.

 

πάντως αν είναι αυτή η θυσία που πρέπει να κάνω για να έχω μαυρο dialer, τότε χαλάλι :p

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω και εγώ (ελληνική .244 με περασμένο το mod για μαύρο dialer http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2348289) πως δεν υπάρχει speed dial.

 

πάντως αν είναι αυτή η θυσία που πρέπει να κάνω για να έχω μαυρο dialer, τότε χαλάλι :p

 

Περίεργα πράγματα :P

 

. 244 ελληνική +Black dialer

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα :P

 

. 244 ελληνική +Black dialer

 

μααααααλιστα.

οπότε δε φταίει ο μαύρος dialer.

όπως και να έχει, δεν είναι και τόσο σημαντική (για εμένα πάντα) δυνατότητα. Εξ άλλου η έλλειψή της μου έγινε αντιληπτή διαβάζοντας τα προηγούμενα posts...

 

άσχετο με το speed dial, αλλά σημαντικό: το mod με τις "μαύρες" εκδόσεις ανανεώθηκε και τώρα περιλαμβάνει dialer, μηνύματα, ημερολόγιο και μικροεφαρμογές. ΣΠΕΥΣΑΤΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τις εφαρμογές :Diagnostics, socialife, sony select, xperia link και αντίγραφα ασφαλείας και επαν. , μπορούμε να τις διαγράψουμε άφοβα;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τις εφαρμογές :Diagnostics, socialife, sony select, xperia link και αντίγραφα ασφαλείας και επαν. , μπορούμε να τις διαγράψουμε άφοβα;

 

τις socialife και sony select τις έχω σβήσει εδώ και καιρό χωρίς κανένα θέμα.

τις υπόλοιπες δεν τις έχω σβήσει οπότε δεν έχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό πως το βλέπετε; Αξίζει;

 

Προσωπικά δεν θα το έπαιρνα.. Δεν νομίζω να βγάζει καλύτερες φωτογραφίες, θα ναι δύσχρηστο και κακης ποιότητας..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα το έπαιρνα.. Δεν νομίζω να βγάζει καλύτερες φωτογραφίες, θα ναι δύσχρηστο και κακης ποιότητας..

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. :)

Link to comment
Share on other sites

μου ρθε η καινουρια μεσω ΟΤΑ αλλα δεν γίνεται

 

ξέρετε σε ποιο φάκελο παει και κάθεται?

 

πρέπει να κάνω unroot το τηλέφωνο?

άλλιώς από που θα την κατεβάσω?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ούτε σε μένα το έχει. είμαι 244.

Έχω βάλει το μαύρο (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο )

Ούτε το παρατεταμένο πάτημα πιάνει

 

Γίνεται να κάνει κανείς πάσα το White dialer και SMS; τα apk

 

Με την τελευταία έκδοση του mod για τα ''σκούρα'', επανήλθε το speed dial, ενώ επίσης διορθώθηκαν και κάποια άλλα μικροπροβλήματα που ανέφερα στο developer

 

Μπορείτε να την κατεβάσετε κατευθείαν από εδώ http://www.mediafire.com/download/8z38u312qqmkm37/XZ_XZL_JB_Mod_Dark_Conversations_Phonebook_(Big_Pict)_SemcPhone_SmallAppsLauncher_SemcCalendar_244_5608016.zip

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ούτε σε μένα το έχει. είμαι 244.

Έχω βάλει το μαύρο (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο )

Ούτε το παρατεταμένο πάτημα πιάνει

Παιζει κανονικα με μαυρο dialer και με custom fw version 1270-7296 (Central Europe 3 Generic CE3 1270-7296 10.3.1.A.0.244 R2B 10.3.1.A.0.244 R2)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι την αγορά του z,αφου το sp που αρχικά ήθελα φαίνεται να έχει θέματα με το wifi.Το ερώτημά μου αφορά την οθόνη.Όταν το είχα περιεργαστεί σε μεγάλο πολυκατάστημα μόλις είχε βγεί,δεν μου άρεσαν καθόλου τα χρώματα της οθόνης όταν δεν λειτουργούσε το bravia engine,μενού κλπ.Έχει διορθωθεί τπτ αυτο το διάστημα που έχει περάσει με τις καινούριες παρτίδες και τα update???

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι την αγορά του z,αφου το sp που αρχικά ήθελα φαίνεται να έχει θέματα με το wifi.Το ερώτημά μου αφορά την οθόνη.Όταν το είχα περιεργαστεί σε μεγάλο πολυκατάστημα μόλις είχε βγεί,δεν μου άρεσαν καθόλου τα χρώματα της οθόνης όταν δεν λειτουργούσε το bravia engine,μενού κλπ.Έχει διορθωθεί τπτ αυτο το διάστημα που έχει περάσει με τις καινούριες παρτίδες και τα update???

 

Ουσιαστικη διαφορα θα δεις αποκλειστικα με τη κυκλοφορια των νεων Xperia μεσα στο φθινοπωρο με την χρηση της τεχνολογιας Triluminos απο την πλευρα της Sony.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα,αλλά οι τιμές θα είναι υψηλες αρχικά.Το Ζ είναι στα 420,αν περιμένω να πέσει τόσο η τιμή των νέων xperia,θα περάσει περίπου 1 χρόνος!Ουσιαστικά το μεγαλύτερο πρόβλημά μου είναι η οθόνη του...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα,αλλά οι τιμές θα είναι υψηλες αρχικά.Το Ζ είναι στα 420,αν περιμένω να πέσει τόσο η τιμή των νέων xperia,θα περάσει περίπου 1 χρόνος!Ουσιαστικά το μεγαλύτερο πρόβλημά μου είναι η οθόνη του...

 

Μια χαρά οθόνη έχει φίλε. Έχει βελτιωθεί πολύ και με την ισορροπία λευκού, μπορείς να '' παίξεις '' με τα χρώματα. Το Ζ ειναι απο τσ καλύτερα κινητά, δε γίνεται να μην σε ικανοποιήσει σαν κινητό.. ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Με ικανοποιεί στο φουλ,δεν ζητώ κατι περισσότερο.Απλά οπως ανέφερα και πιο πάνω,φαίνονταν το χρώματα καπως "ξεπλυμένα",δηλαδή όχι τόσο ζωντανά.Ευθυνόταν γι αυτο η κακη ρύθμιση ισσοροπίας λευκού όπως είπες ή άλλο πράγμα??

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι έχουν περάσει το ui του honami σε ένα Ζ. Λέτε να κάνουν και καμιά σοβαρή αναβάθμιση στο Ζ? Αναρωτιέμαι αν με μια καλή αναβάθμιση βελτιωθεί και η ποιότητα στις φωτογραφίες. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

@orfeas26speedy Ορισμένες αναβαθμίσεις, έφεραν καλύτερη απεικόνιση των χρωμάτων. Ίσως είχες δει μια παλιότερη έκδοση. Με την ισσοροπία λευκού, μπορείς να παίξεις με τα χρώματα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα χαλάστεις μ αυτή την οθόνη.. Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...