Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν στελνω μεσω throw και smartlink ενα mp3 ή μια photo στην Samsung Smart TV μου (UE46B7000WW 46'' LED)τα παιζει κανονικα χωρις πρόβλημα.

 

Οταν όμως στελνω ενα οποιοδήποτε τύπου αρχείο video (το οποιο αποδεδειγμενα παιζει στην TV μεσω USB Disk) παίρνω ένα message ότι αυτού του τύπου το αρχείο δεν υποστηρίζεται...

 

Tο δοκίμασα και σε διαφορετικό Samsung μοντελο TV (Samsung-B650-LCD) και κανει τα ίδια !

 

Eχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα .... μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πει αν παιζει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια το τηλέφωνο ειναι τέλειο εβαλα και το mod με τον ηχο και τωρα την ένταση την εχω στο μισό,τωρα με την οθονη δεν υπαρχουν λόγια τρομερη και με ηλιο κανενα θεμα νομίζω οτι εχω τελικα αυτο που θελω και στην παραλια κανενα θεμα το δοκίμασα σημερα καναμε μαζι το πρωτο μας μπανιο χαχαχα!!!

 

Το ξέρεις πως δεν σε καλύπτει η εγγύηση αν πάθει το οτιδήποτε στη θάλασσα-παραλία ε? Στο λέει και στο manual της συσκευής...

 

:p

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρεις πως δεν σε καλύπτει η εγγύηση αν πάθει το οτιδήποτε στη θάλασσα-παραλία ε? Στο λέει και στο manual της συσκευής...

 

:p

 

Σωστα... Μόνο στο γλυκό νερό!!! :p:p:p:p

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Service Η Sony που έχει προσ περιστέρι μεριά γνωρίζει κανείς?

 

Επίσημο service νομίζω έχει μόνο στον κηφισό τα άλλα είναι μόνο για αναβαθμίσεις κλπ

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα amoled οθόνη που κάνει τα χρώματα ακόμη πιο χρώματα σίγουρα δεν έχει, αυτό που έχει και σίγουρα είναι το μεγάλο του συν είναι η φυσικότητα των χρωμάτων του, αν κάποιοι θεωρούν το φυσικό ως ξεθωριασμένο τότε μάλλον δεν έχουν πιάσει στα χέρια τους το Z. Ελπίζω να σε κάλυψε η απάντηση μου.

Όντως έχεις δίκιο απλώς είχα ακούσει αυτά τα παράπονα τουλάχιστον τώρα το ξέρω.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αλλα δεν εχει προβλημα παιδια κανενα

Νικο ποια αλλη θήκη εχεις απο ebay γιατι λεω να παραγγείλω SPIGEN SGP Skin Guard Carbon Pattern Set (Screen and Back) for Sony Xperia Z.

τωρα εχω λευκο z να παρω μαυρο η γκρι SPIGEN SGP τι λες εσυ εχεις μαυρο z αμα θυμάμαι καλα ε

και μια ερώτηση οταν εκανα ρουτ ειχα ανοιχτο το nfc (ετσι λενε οι οδηγιες στο ρουτ) μετα το εκλεισα και τωρα δεν ανάβει εχει καποιο κόλπο η εκανα μαμακια που το εκλεισα

Edited by eliasmad
Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αλλα δεν εχει προβλημα παιδια κανενα

Νικο ποια αλλη θήκη εχεις απο ebay γιατι λεω να παραγγείλω SPIGEN SGP Skin Guard Carbon Pattern Set (Screen and Back) for Sony Xperia Z.

τωρα εχω λευκο z να παρω μαυρο η γκρι SPIGEN SGP τι λες εσυ εχεις μαυρο z αμα θυμάμαι καλα ε

και μια ερώτηση οταν εκανα ρουτ ειχα ανοιχτο το nfc μετα το εκλεισα και τωρα δεν ανάβει εχει καποιο κόλπο η εκανα μαμακια που το εκλεισα

 

Εχει και με ασπρο καλυμα...

http://www.spigen.com/cell-phone/other/sony-ericsson/sony-xperia-z-skin-guard.html

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

το ειδα αλλα δεν ξερω ποιο να παρω γατι εμενα μου αρεσουν και τρια οπότε ειμαι σε διχασμό!!>¨@

σχετικα με το nfc?

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αλλα δεν εχει προβλημα παιδια κανενα

Νικο ποια αλλη θήκη εχεις απο ebay γιατι λεω να παραγγείλω SPIGEN SGP Skin Guard Carbon Pattern Set (Screen and Back) for Sony Xperia Z.

τωρα εχω λευκο z να παρω μαυρο η γκρι SPIGEN SGP τι λες εσυ εχεις μαυρο z αμα θυμάμαι καλα ε

και μια ερώτηση οταν εκανα ρουτ ειχα ανοιχτο το nfc (ετσι λενε οι οδηγιες στο ρουτ) μετα το εκλεισα και τωρα δεν ανάβει εχει καποιο κόλπο η εκανα μαμακια που το εκλεισα

 

Αυτά που έχουν αγοραστεί από Ελλάδα έχουν ένα θέμα με το NFC,στην έκδοση . 434 Δεν φαίνεται το εικονίδιο όταν το ανοίγεις, αλλά δουλεύει κανονικά, δεν είναι θέμα root, αυτό ήταν πρόβλημα στην v19 από τους xda που διορθώθηκε στις επόμενες version.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έχουν αγοραστεί από Ελλάδα έχουν ένα θέμα με το NFC,στην έκδοση . 434 Δεν φαίνεται το εικονίδιο όταν το ανοίγεις, αλλά δουλεύει κανονικά, δεν είναι θέμα root, αυτό ήταν πρόβλημα στην v19 από τους xda που διορθώθηκε στις επόμενες version.

 

 

ευχαριστώ φιλε δεν το ηξερα εχασα επεισόδια !!!

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αλλα δεν εχει προβλημα παιδια κανενα

Νικο ποια αλλη θήκη εχεις απο ebay γιατι λεω να παραγγείλω SPIGEN SGP Skin Guard Carbon Pattern Set (Screen and Back) for Sony Xperia Z.

τωρα εχω λευκο z να παρω μαυρο η γκρι SPIGEN SGP τι λες εσυ εχεις μαυρο z αμα θυμάμαι καλα ε

και μια ερώτηση οταν εκανα ρουτ ειχα ανοιχτο το nfc (ετσι λενε οι οδηγιες στο ρουτ) μετα το εκλεισα και τωρα δεν ανάβει εχει καποιο κόλπο η εκανα μαμακια που το εκλεισα

 

και εγώ έκανα root με ανοικτό το nfc και όταν το κλείνω δεν ανοίγει μετά.

Επανέρχεται μετά από restart.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ρε παιδια ποια θηκη ανοιγοκλεινει σαν βιβλιο δλδ(απο δεξια προς τα αρριστερα)και οχι απο πανω προς τα κατω..υπαρχει?και να εχει και μαγνητακι να κουμπωνει

επισης οι θηκες εχουν θεμα με την καμερα?δεν πιστευω καθε φορα να πρεπει να το βγαλω απο την θηκη για μια φωτο-βιντεο

παιζει καμια ανθεκτικη?

υπαρχουν ηχειακια?λειτουργουν σαν κεραια για ραδιο?(ηχειακια θελω οχι ακουστικα....)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.Η συσκευασια του κινητου ειναι σφραγισμένη με ναυλον ή με ταινια γνησιοτητας?γιατι ενα αγγλικο unboxingτο δειχνει με ναυλον ενω σε ενα ελληνικο unboxing λεει πώς δεν εχει τιποτα!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.Η συσκευασια του κινητου ειναι σφραγισμένη με ναυλον ή με ταινια γνησιοτητας?γιατι ενα αγγλικο unboxingτο δειχνει με ναυλον ενω σε ενα ελληνικο unboxing λεει πώς δεν εχει τιποτα!!

 

Τουλάχιστον σε εμένα που είναι Αγγλικό το τηλ ήταν μέσα σε νάϋλον, αλλά από έξω από το κουτί είχε δύο πλαστικές σφραγίδες θα το έλεγα που έγραφαν μην παραλάβετε τη συσκευή αν είναι σπασμένες.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον σε εμένα που είναι Αγγλικό το τηλ ήταν μέσα σε νάϋλον, αλλά από έξω από το κουτί είχε δύο πλαστικές σφραγίδες θα το έλεγα που έγραφαν μην παραλάβετε τη συσκευή αν είναι σπασμένες.

Το ασπρο xperia Z εχει ζελατινα ενώ το μαυρο όχι...

Link to comment
Share on other sites

Service Η Sony που έχει προσ περιστέρι μεριά γνωρίζει κανείς?

Sony Ericsson Service Points

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οταν στελνω μεσω throw και smartlink ενα mp3 ή μια photo στην Samsung Smart TV μου (UE46B7000WW 46'' LED)τα παιζει κανονικα χωρις πρόβλημα.

 

Οταν όμως στελνω ενα οποιοδήποτε τύπου αρχείο video (το οποιο αποδεδειγμενα παιζει στην TV μεσω USB Disk) παίρνω ένα message ότι αυτού του τύπου το αρχείο δεν υποστηρίζεται...

 

Tο δοκίμασα και σε διαφορετικό Samsung μοντελο TV (Samsung-B650-LCD) και κανει τα ίδια !

 

Eχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα .... μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πει αν παιζει?

 

Kανεις που το δοκιμασε και μπορει να μου πει αν του κανει το ιδιο ?

Link to comment
Share on other sites

Kανεις που το δοκιμασε και μπορει να μου πει αν του κανει το ιδιο ?

 

Καλημέρα,

εγώ σε Samsung 46D8000 δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα, έχοντας δοκιμάσει φωτό και μουσική, αλλά και βίντεο τόσο mkv, όσο και mp4.

 

Πέρα από την απάντηση επιφυλάσσομαι σύντομα για παράθεση εντυπώσεων! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ρε παιδια ποια θηκη ανοιγοκλεινει σαν βιβλιο δλδ(απο δεξια προς τα αρριστερα)και οχι απο πανω προς τα κατω..υπαρχει?και να εχει και μαγνητακι να κουμπωνει

επισης οι θηκες εχουν θεμα με την καμερα?δεν πιστευω καθε φορα να πρεπει να το βγαλω απο την θηκη για μια φωτο-βιντεο

παιζει καμια ανθεκτικη?

υπαρχουν ηχειακια?λειτουργουν σαν κεραια για ραδιο?(ηχειακια θελω οχι ακουστικα....)

 

μπορει να με βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Τρεις πρόχειρες φωτογραφίες από μια τρομερή θήκη, και αρκετά φθηνή θα έλεγα...

Nilkin...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

εγώ σε Samsung 46D8000 δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα, έχοντας δοκιμάσει φωτό και μουσική, αλλά και βίντεο τόσο mkv, όσο και mp4.

 

Πέρα από την απάντηση επιφυλάσσομαι σύντομα για παράθεση εντυπώσεων! :)

 

τι να πω το εχω δοκιμασει σε 2 διαφορετικες samsung και κανει τα ιδια... Αν καποιος αλλος μπορει ας το δοκιμασει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...