Jump to content

Υπάρχει πρόβλημα/κίνδυνος αν το Case μείνει ανοιχτό?


alfa 156
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πολλή σκονή μπορεί να προκαλέσει πρόβληματα ψύξης σε ανεμιστηράκια, ψύκτρες και εκεί που κουμπώνουν οι μνήμες.

Δε νομίζω πάντως να συντρέχει ιδιαίτερος λόγος ανησύχίας, ιδιαίτερα αν το καθαρίζεις που και που.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (19 Ιούν. 2004 , 16:27)

 

Δε νομίζω πάντως να συντρέχει ιδιαίτερος λόγος ανησύχίας, ιδιαίτερα αν το καθαρίζεις που και που.

 

 

πώς?

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά πήρα ένα από το Πλαίσιο και δεν έκανε τίποτα.

Προσωπικά με ότι το βρω το καθαρίζω. Μπατονέτες στα δύσκολα σημεία, μαλακό πινέλο για τις μεγάλες επιφάνειες και τις ψύκτρες κάτω από τη βρύση :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το καθαρίζω με την ηλεκτρική σκούπα! όχι ρούφηγμα (χεχε), φύσημα. Και είναι μια χαρά. Πάντως αν πιάνεις υψηλές θερμοκρασίες (κάλά πως γίνεται να έχεις χαμηλό θόρυβο με ανοιχτό το case?) δοκίμασε κάποιο water cooling.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

An den thes na eheis skoni kai na to eheis kleisto vale filtra stous anemistires pou eisagoun aera.

Etsi elisa to provlima kathariotitas tou pciou mou.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος murex (19 Ιούν. 2004 , 16:48)

 

Εγώ το καθαρίζω με την ηλεκτρική σκούπα! όχι ρούφηγμα (χεχε), φύσημα. Και είναι μια χαρά. Πάντως αν πιάνεις υψηλές θερμοκρασίες (κάλά πως γίνεται να έχεις χαμηλό θόρυβο με ανοιχτό το case?) δοκίμασε κάποιο water cooling.

 

 

μα η σκούπα ρουφάει δεν φυσάει???

Link to comment
Share on other sites

Filaraki mou kalo an thes na me akouseis ase ta giatrosofia giati se blepo apo kanena lathos gia kainourio PC!! Symbouli mou: Pare anemistirakia me mpolikes strofes bale osa pairnei perissotera to koyti os exis: ena na fysaei pros ta mesa(oxi opos kai dipote pano apo ton epeksergasti, kata protimisi stous sklirous), kai ta ypoloipa pros ta ekso kai tha exis kalo air flow me apotelesma kales thermokrasies. Episis agorase psiktra gia to skliro sou (kathenas ksexorista) kai mia psiktra gia tin karta grfikon sou kai.... kai g@mo ta apotelesmata!
Link to comment
Share on other sites

Εγω προχθες το ανοιξα και η σκονη που ειχε μεσα δεν περιγραφεται...Τελικα αναγκαστηκα να χρησιμοποιησω ηλεκτρικη σκουπα.Οποτε μαλλον χλωμο να το εχω ανοιχτο.

Παντως επειδη βλεπω οτι τωρα με τις ζεστες εχει αρχισει και σηκωνει θερμοκρασιες και τα ανεμιστηρακια αρχιζουν να μου παιρνουν τ'αυτια,σκεφτομαι να αγορασω ενα πιο ευρυχωρο κουτι,και να προσθεσω καμια ψυκτρα στο σκληρο.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

ψαξε για κουτια της thermal take την σειρα χ που εχει και 4 fans μεσα αυτο εχω και κανει τρομερη δουλεια αν και οταν βαζω την τουρμπινα(4 fans... στο full ειναι λες και απογειωνεται το concord απο την ταρατσα σου) κατα τα αλλα ειναι καλα και ποιοτικα
Link to comment
Share on other sites

pedia opos katharizi i ilektriki skoupa den iparxi tipote allo!!!ke nme to roufigma na ditte doulia... otan roufai katharizis apsoga fan cpu opos ke ola ta ala fan!paratirisa episis oti ama riksis aera mesa sto dissy me tin skoupa bgeni poli skoni!!!! ke ego to exo panta anixto to case!!! mia skoupa tha mas sosi! pedia min to parakanete sta fan giati meta den tha akoute tipota alo ektos apo dafta!!! ektos ean ta downvoltarete!!! tote ok!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 (19 Ιούν. 2004 , 18:28)

 

πώς?

 

 

Όταν θέλω να τον καθαρίσω χρησιμοποιώ ένα μικρό πινέλο. Το συγκεκριμένο έχει μαλακή τρίχα όπως είπε ο gkr41 και είναι για... μακιγιάζ(σαφής η προελευσή του :p ). Καθαρίζει τέλεια, κυρίως την σκόνη που ΔΕΝ φεύγει με φύσημα, καθώς και την σκόνη σε δύσκολα σημεία.

 

Μικρά πινελάκια άυτού του είδους μπορείς να βρεις εκτός από καταστήματα καλλυντικών :p , σε καταστήματα μοντελισμού (Η ιπποκράτους στο κέντρο είναι γεμάτη). Τα τελευταία έχουν όλα τα σχήματα και σχέδια. (καθόλου πλάκα-ειρωνεία). ΜΗΝ χρησιμοποιήσεις πινέλα βαψίματος, έχουν σκληρή τρίχα και θα πήξεις στον στατικό ηλεκτρισμό.

 

Εγώ χαλαρά κάθε καλοκαίρι ανοιχτό τον αφήνω. Τον λυπάται η ψυχή μου :p Δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Τον καθαρίζω όμως τακτικά. :)

Link to comment
Share on other sites

E ναι. Εμένα στους 52 δουλεύει σε idle χωρίς προβλήματα.

Αισθητικό είναι κυρίως το θέμα και για να μην στήσει ιστό καμιά αράχνη εκεί μέσα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (19 Ιούν. 2004 , 23:53)

 

E ναι. Εμένα στους 52 δουλεύει σε idle χωρίς προβλήματα.

Αισθητικό είναι κυρίως το θέμα και για να μην στήσει ιστό καμιά αράχνη εκεί μέσα :p

 

 

Λίγο δύσκολο να σου την πέσει ο Spiderman :p Oι αράχνες πάνε όπου υπάρχει ερημιά και ησυχία... :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή που σου γράφω το έχω ανοιχτό, κανένα πρόβλημα εκτός από τη σκόνη όπως είπαν και οι προηγούμενοι. Δεν έχω πρόβλημα με θερμοκρασίες απλά επειδή το "σκαλίζω" συχνά δε μπορώ βαλε-βγάλε τα καπάκια! :D

Nexus 5: Pure Nexus 7.1.2 | Nova Launcher

 

Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Αθηνών - http://www.awmn.net

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (19 Ιούν. 2004 , 23:59)

 

Λίγο δύσκολο να σου την πέσει ο Spiderman :p Oι αράχνες πάνε όπου υπάρχει ερημιά και ησυχία... :D

 

Στο παλιό μου είχα βρει έναν ιστό γι΄αυτό το λέω! :eek:

Και να φανταστείς οτι το είχα κλειστό συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Από μέσα Μαίου το έχω ανοιχτό. Μαζί με το σήκωμα των χαλιών, ανοίγω και το κουτί. Θα το κλείσω μέσα Σεπτέμβρη, ανάλογα και τον καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...