Jump to content

Επιλογή usb memory stick


m_athan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια...Σκεφτομαι να αγοράσω ένα usb memory stick.Δεν ξέρω όμως από μάρκες ποια είναι καλή και αξιόπιστη.Μπορούν να με διαφωτίσουν όσοι έχουν και χρησιμοποιούν;
Cosmote for ever!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι και τα ίδια... Πάρε kingston και θα με θυμηθείς! Πιο γρήγορο data transfer κ.λ.π.,κ.λ.π.

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι όλα USB 2.0 τότε η μεταφορά των δεδομένων είναι η ίδια σε όλες τις μάρκες ...
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα ταπεινό Sony 64 MB USB 1.1. Αν και δεν είναι η αιχμή της τεχνολογίας, το χρησιμοποιώ 2 χρόνια τώρα και δουλεύει μια χαρά. Έχει πέσει κάτω και μερικές φορές, και άλλες ξεχνάω να το αφαιλέσω με το σωστό τρόπο και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Σκυλί...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros (18 Ιούν. 2004 , 23:34)

 

aderfe pira ena twinmos USB 2.0 sta 1GB me 8mb/sec read kai 5mb/sec write................ kirile.......... ola ta idia einai na kseris........

 

 

Όλα τα ίδια ίσως να είναι στην αρχή μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Den ine oloa ta idai kai ayto ine to mono sigouro! Mporei na min bgazoune problimata aki ta marka m ekapses alla sigoura se kamia periptvsi den ine Kingston, oute TwinMos!!!

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Σκέφτομαι και γω την αγορά ενός usb 2.0 stick με 512mb, γιατί πλέον μου είναι απαραίτητο.

Επιλογές κοντά στα χρήματα που θα διαθέσω (παρακάτω τιμές χωρίς φπα):

 

1. Transcend Jetflash με 46.9 Euro από πλαίσιο

2. Kingston Data traveler elite με 60.2 Euro από mgmanager.gr

3. Swissbit Twist με 60.8 Euro από mgmanager.gr

 

Δικαιολογείται η διαφορά των 14 Euro στην τιμή από πιθανή καλύτερη ποιότητα μακροπρόθεσμα των 2,3 έναντι της 1? Θα μου χρειαστεί το password protection + data encryption πραγματικά ποτέ?

 

Eπίσης, σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω απέξω τώρα που το δολλάριο κατρακυλάει σε σχέση με το Euro. Yπάρχει και η πιθανότητα να το πετύχω φτηνότερα σε κανένα duty free στα αεροδρόμια?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να πάρω ένα που να παίζει και mp3, καμιά ιδέα;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Transcend JetFlash 512Mb εδώ και 3 μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Ταχύτητες είναι ίδιες σε όλα εφοσον μιλαμε για usb 2.0 η διαφοροποίηση στην τιμή έγκειται στην ποιότητα κατασκευής και στη μάρκα που πληρώνεις
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...