Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την V13 του Σωτήρη, δεν έχω καλό 3G Πλέον. Μάλλον φταίει το μόντεμ;

Το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα με κάνεις να βγάλω την κάρτα να δώ εάν το κάνει?

και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στην 4.3 και όχι στην 4.1???

 

Γιατί προφανώς έχουν πάρει το index service note3 που έχει αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Ακουμπησε παρατεταμενα κατω δεξια διπλα απο το κεντικο κουμπι το δακτυλο σου και θα φυγει.

 

EDIT:παιδες εκανα τεστ το ρομ που εφτιαξε ο S_wind και επαθα.Η αγαπημενη μου DN3 πεταει οπως οι παλιες 4.1.2. :DΜου χτυπησε 22030 στο Antutu.Χαλαλι το ξενυχτι για το φλασαρισμα ολη νυχτα.θα την ανεβασει αυριο εδω http://www.bytheway.gr/showthread.php?p=202046#post202046

 

εχει Air Command ?

Link to comment
Share on other sites

εχει Air Command ?

 

Ναι ολα κομπλε. Την εχω απο χθες το βραδυ και βλεπω οτι ολα λειτουργουν μια χαρα.Το ολο θεμα ειναι οτι η Dn3 του xda ενω ειναι πολυ καλη σερνοτανε τρομερα.Αυτη πεταει.Σε κανα-δυο ωρες θα ανεβει στο mega.εδω http://www.mega.co

 

Επισης εχει εξαφανιστει το google-service το οποιο στην μαμισια DN3 ετρεχε συνεχεια στις πρωτες θεσεις

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

αντε ξανα στησιμο ....

 

To επισης καλο ειναι οτι το φορματ κανει 15 δευτερα με το που δεις το logo της σαμμυ. Φλασαρεις οσες φορες θες:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα κομπλε. Την εχω απο χθες το βραδυ και βλεπω οτι ολα λειτουργουν μια χαρα.Το ολο θεμα ειναι οτι η Dn3 του xda ενω ειναι πολυ καλη σερνοτανε τρομερα.Αυτη πεταει.Σε κανα-δυο ωρες θα ανεβει στο mega.εδω http://www.mega.co

 

Επισης εχει εξαφανιστει το google-service το οποιο στην μαμισια DN3 ετρεχε συνεχεια στις πρωτες θεσεις

 

οδηγειες για εγκατασταση θα εχει? η αν δεν εχει λεει καπου γενικες οδηγειες εγκαταστασεις? ρωταω γιατι ειναι η πρωτη ρομ που θα προσπαθησω να περασω

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι η εσωτερικη sdcard μου μετονομαστηκε σε sdcard0?Και πως μπορω να το κανω οπως ηταν?

Και σε εμένα έτσι είναι (sdcard0 η εσωτερική και extSdCard η εξωτερική).

Link to comment
Share on other sites

οδηγειες για εγκατασταση θα εχει? η αν δεν εχει λεει καπου γενικες οδηγειες εγκαταστασεις? ρωταω γιατι ειναι η πρωτη ρομ που θα προσπαθησω να περασω

 

Τι εννοεις? Εισαι σε οφισιαλ 4.1.2 η custom ? Δωσε πληροφοριες να μην σου πω Άλλαντάλλων.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Εισαι σε οφισιαλ 4.1.2 η custom ? Δωσε πληροφοριες να μην σου πω Άλλαντάλλων.

 

με στοκ ειμαι 4.1.2 και ειμαι ροοτ

Link to comment
Share on other sites

απο sotmax ....κανονικα εγκατασταση ,δεν θελει κατι ιδιαίτερο ?

 

οχι αλλα θα κανεις ολα τα wipe και θα φορμαρεις την μνημη συσκευης και data. Στο PhilZ recovery θα τα βρεις.

 

 

 

με στοκ ειμαι 4.1.2 και ειμαι ροοτ

 

και συ τα ιδια αλλα θελεις και το πατς μεσο οντιν V.309. Tο πατσ εδω http://d-h.st/kzP

Link to comment
Share on other sites

και συ τα ιδια αλλα θελεις και το πατς μεσο οντιν V.309. Tο πατσ εδω http://d-h.st/kzP

αυτο το Patch ποτε το περναω? αφου κανω εγκατασταση την ρομ η μετα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ανεβηκε τελικα παιδια??

 

edit: ακυρο τελικα μολις ανεβηκε

 

δεν ανοιγει ομως :(

μου βγαζει αυτο και μετα ασπρη οθονη

chrome://mega/content/secure.html#!KY0mSCQL!G0cGGQtBGuHCUerwYlCDgAQZoiVO1h43rUEdGkNxZAQ

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ανεβηκε τελικα παιδια??

 

 

Ναι ανεβηκε!!!

 

https://mega.co.nz/#!KY0mSCQL!G0cGGQtBGuHCUerwYlCDgAQZoiVO1h43rUEdGkNxZAQ

 

καλησπερα

ανεβηκε τελικα παιδια??

 

edit: ακυρο τελικα μολις ανεβηκε

 

δεν ανοιγει ομως :(

μου βγαζει αυτο και μετα ασπρη οθονη

chrome://mega/content/secure.html#!KY0mSCQL!G0cGGQtBGuHCUerwYlCDgAQZoiVO1h43rUEdGkNxZAQ

 

Δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο. Εμενα με firefox το κατεβαζει και με πολυ γρηγορη ταχυτητα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο. Εμενα με firefox το κατεβαζει και με πολυ γρηγορη ταχυτητα.

 

και εγω firefox εχω και εχω κατεβασει πολλες φορες απο το mega.

αλλα τωρα τιποτα :(

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

και εγω firefox εχω και εχω κατεβασει πολλες φορες απο το mega.

αλλα τωρα τιποτα :(

 

Από το λίνκ του Ακη έρχεται με 1,3Mb/s :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από το λίνκ του Ακη έρχεται με 1,3Mb/s :)

 

με firefox κατεβαζεις??

θελει καποια ρυθμισει??

εμενα μου βγαζει ( για πρωτη φορα ασπρη οθονη)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

με firefox κατεβαζεις??

θελει καποια ρυθμισει??

εμενα μου βγαζει ( για πρωτη φορα ασπρη οθονη)

 

 

Με Chrome την κατέβασα, δεν είδα κάτι περίεργο.....

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με Chrome την κατέβασα, δεν είδα κάτι περίεργο.....

 

ok αναγκαστηκα και περασα και εγω τον chrome..

δεν κατεβαζε ουτε με firefox ουτε με Internet Explorer

τωρα με τον chrome κατεβαζει με 1.3 :)

ευχαριστω πολυ

 

edit: akiss μπορεις σε παρακαλω να πεις αναλυτικα την διαδικασια να την περασουμε??

φοραω την thunder lite v7

ευχαριστω

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδες ο καθενας το βαζει οπως θελει . Εγω ομως θα σας πω τι κανω για δικη μου ασφαλεια και σωστο φορματ. Ενω εχω συνδεδεμενο το νοτε στο pc περναω το ρομ που θα φλασαρω στην καρτα μνημης.στην συνεχεια στο pc κανω φορματ το "phone"βγαζω to note απ' το καλωδιο και μπαινω recovery. Κανω οποιο wipe βρω ολα δηλαδη που εχει το recovery και στην συνεχεια φλασαρω απο την καρτα μνημης. Αυτα τα ολιγα δεν πιστευω να σας κουρασα:lol: Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

παιδες ο καθενας το βαζει οπως θελει . Εγω ομως θα σας πω τι κανω για δικη μου ασφαλεια και σωστο φορματ. Ενω εχω συνδεδεμενο το νοτε στο pc περναω το ρομ που θα φλασαρω στην καρτα μνημης.στην συνεχεια στο pc κανω φορματ το "phone"βγαζω to note απ' το καλωδιο και μπαινω recovery. Κανω οποιο wipe βρω ολα δηλαδη που εχει το recovery και στην συνεχεια φλασαρω απο την καρτα μνημης. Αυτα τα ολιγα δεν πιστευω να σας κουρασα:lol:

 

Καλά κάνεις. Τελικά θέλει wipe τα πάντα.Επίσης με το πατς τι παίζει?

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...