Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχοντας βαλει την DN3 version 5.5 και AGNI Kernel πως μπορω να βαλω την επισημη μαμισια ROM (Π.χ. με ODIN ?) επισης που μπορω να βρω μια επισημη 4,3 ή 4,4 ??

 

/ Θελω να το πουλησω και λεω μηπως δεν το θελουν με custom rom.

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω το Note 2 GT-N7100 όταν πάω να το ανοίξω μου λέει (Firmware upgrade encountered an ssue.Please select recovery mode in Kies & try again ) μπένω στο kies μου λεει να βάλω το όνομα του κινητού το βάζω μου λέει να βάλω το S/N Το βάζω και μου λέει οτί είναι λάθος ενό είναι σωστό . προσπάθησα να κάνω κάτι με το odin αλά δεν το αναγνωρίζει το pc αν δεν βγάλω την μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω .. οταν πατάω vol - home και power μου βγάζει . ODIN MODE , PRODUCT NAME : GT-N7100,CURRENT BINARY : CUSTOM , SYSTEM STATUS :CUSTOM,KNOX WARRANTY VOID :1 , RP SWREV : A2

HELP .....:cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

έχω το Note 2 GT-N7100 όταν πάω να το ανοίξω μου λέει (Firmware upgrade encountered an ssue.Please select recovery mode in Kies & try again ) μπένω στο kies μου λεει να βάλω το όνομα του κινητού το βάζω μου λέει να βάλω το S/N Το βάζω και μου λέει οτί είναι λάθος ενό είναι σωστό . προσπάθησα να κάνω κάτι με το odin αλά δεν το αναγνωρίζει το pc αν δεν βγάλω την μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω .. οταν πατάω vol - home και power μου βγάζει . ODIN MODE , PRODUCT NAME : GT-N7100,CURRENT BINARY : CUSTOM , SYSTEM STATUS :CUSTOM,KNOX WARRANTY VOID :1 , RP SWREV : A2

HELP .....:cry::cry::cry::cry::cry:

εάν μπορείς να μπεις download mode ξανάκανε εγκατάσταση μια rom με odin I

Link to comment
Share on other sites

εάν μπορείς να μπεις download mode ξανάκανε εγκατάσταση μια rom με odin I

 

Για να βλέπει το status και τα υπόλοιπα είναι σε download mode.

Άρα φίλε μου εκεί όπως είσαι το συνδεεις σε πισί ανοίγεις το Οντιν με δικαιώματα διαχειριστή και φλασαρεις μια μαμά ρόμ που θα κατεβάσεις από σαμμομπαιλ αν δεν έχεις κατεβάσει ήδη.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

εχοντας βαλει την DN3 version 5.5 και AGNI Kernel πως μπορω να βαλω την επισημη μαμισια ROM (Π.χ. με ODIN ?) επισης που μπορω να βρω μια επισημη 4,3 ή 4,4 ??

 

 

 

 

 

/ Θελω να το πουλησω και λεω μηπως δεν το θελουν με custom rom.

 

 

 

Any answer?

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις μια επίσημη Ρομ από το Sammobile.

Τρέχεις το Odin ως διαχειριστής και φορτώνεις το tar αρχείο που κατέβασες και φλασάρεις.

Υπάρχουν άπειρα βίντεο στο YouTube.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω του Dr Ketan και δεν έχω κανένα θέμα με την ποιότητα της φωτογραφίας που βγάζει.

 

Νομιζω πως η ρομ του Dr Ketan βγαζει λίγο χαμηλοτερης ποιοτητας φωτογραφιες.αυτο παρατηρησα σήμερα.εγω δεν εχω απαιτηση τοσο για την κάμερα ειναι η αλήθεια αλλα ας το συγκρίνει και κανεις αλλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την ρομ του Dr Ketan δε μου ενεργοποιει την ultra εξοικονομιση ενεργειας

Εdit: ακυρο δουλευει απλα το κουμπι στο μενου πανω δε το δεχεται.Απο μεσα απο τις ρυθμισεις το ενεργοποιησα κανονικα

Edited by zizu21
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η ρομ του Dr Ketan βγαζει λίγο χαμηλοτερης ποιοτητας φωτογραφιες.αυτο παρατηρησα σήμερα.εγω δεν εχω απαιτηση τοσο για την κάμερα ειναι η αλήθεια αλλα ας το συγκρίνει και κανεις αλλος

 

νομίζω και εγώ πως είναι λίγο χειρότερη, χωρίς να με πειράζει μπροστά στα άλλα καλά που μου έχει δώσει

 

Παιδια με την ρομ του Dr Ketan δε μου ενεργοποιει την ultra εξοικονομιση ενεργειας

Εdit: ακυρο δουλευει απλα το κουμπι στο μενου πανω δε το δεχεται.Απο μεσα απο τις ρυθμισεις το ενεργοποιησα κανονικα

 

εμένα δεν μου βγάζει την επιλογή τηλέφωνο. έχει κολλήσει και στη θέση της έχει την αριθμομηχανή. έτσι και αλλιώς ετοιμάζομαι να περάσω την v14 οπότε θα το φτιάξω έτσι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω ακόμα την V10 του γιατρού και από την στιγμή που δεν έχω κανένα πρόβλημα δεν αναβαθμίζω ακόμα. Εξάλλου δεν νομίζω πως έχουν φοβερές διαφορές ή βελτιώσεις.

 

Σήμερα το play store μου έβγαλε να αναβαθμίσω αυτό που φαίνεται στην φωτογραφία... Το ενημερώνω ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω ακόμα την V10 του γιατρού και από την στιγμή που δεν έχω κανένα πρόβλημα δεν αναβαθμίζω ακόμα. Εξάλλου δεν νομίζω πως έχουν φοβερές διαφορές ή βελτιώσεις.

 

Σήμερα το play store μου έβγαλε να αναβαθμίσω αυτό που φαίνεται στην φωτογραφία... Το ενημερώνω ή όχι;

 

δεν ξέρω να σου πω για την ενημέρωση δυστυχώς

 

εγώ ξαναπέρασα τη V12 του γιατρού αλλά ακόμα έχω πρόβλημα με ultra εξοικονομιση ενεργειας. Δεν μου βγάζει το τηλέφωνο στις εφαρμογες ωστε να το διαλέξω. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό; Μήπως έπρεπε να πατήσω κάτι κατα την εγκατάστασης της Rom?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω να σου πω για την ενημέρωση δυστυχώς

 

εγώ ξαναπέρασα τη V12 του γιατρού αλλά ακόμα έχω πρόβλημα με ultra εξοικονομιση ενεργειας. Δεν μου βγάζει το τηλέφωνο στις εφαρμογες ωστε να το διαλέξω. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό; Μήπως έπρεπε να πατήσω κάτι κατα την εγκατάστασης της Rom?

 

Mε το USPM manager ενεργοποιησε το τηλεφωνο κανε reboot και ετοιμος

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Mε το USPM manager ενεργοποιησε το τηλεφωνο κανε reboot και ετοιμος

 

ευχαριστώ για την απάντηση.

αυτή εδώ εννοείς;

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.xperiacle.upsm.manager&hl=el

 

δεν έχει το note2 στις συμβατές συσκευές αλλά φαντάζομαι το έχεις δοκιμάσει και δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση.

αυτή εδώ εννοείς;

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.xperiacle.upsm.manager&hl=el

 

δεν έχει το note2 στις συμβατές συσκευές αλλά φαντάζομαι το έχεις δοκιμάσει και δούλεψε

 

Δεν το έχει , γιατί εργοστασιακά δεν έχουμε UPSM :lol:

Εγώ εννοούσα αυτήν βεβαία, που είναι και δωρεάν και την έχω δοκιμάσει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=52662294#post52662294

 

*Στην ανεβάζω και εδώ για να μην μπλέκεις με λογαριασμούς στο xda...αν τυχόν δεν έχεις

https://www.sendspace.com/file/caz6tc

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει , γιατί εργοστασιακά δεν έχουμε UPSM :lol:

Εγώ εννοούσα αυτήν βεβαία, που είναι και δωρεάν και την έχω δοκιμάσει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=52662294#post52662294

 

*Στην ανεβάζω και εδώ για να μην μπλέκεις με λογαριασμούς στο xda...αν τυχόν δεν έχεις

https://www.sendspace.com/file/caz6tc

 

Ευχαριστώ διπλά!

(πράγματι δεν έχω λογαριασμό στο xda:bow:)

Link to comment
Share on other sites

Χτες δοκίμασα την DN4 αφού βγήκαν 4 updates. Έκανα full wipe από την dr. Ketan που είχε το κινητό και όλα πήγαν μια χαρά. Εντυπώσεις από μπαταρία και τυχόν άλλα προβλήματα σε λίγες μέρες. Από το πρωί ο,τι δούλεψα δεν παρουσίασε κάποιο πρόβλημα.

Πρέπει να είναι η μόνη rom που δεν ενεργοποίησα αμέσως τον nova launcher.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε περισσότερα.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

 

εμένα δεν μου βγάζει την επιλογή τηλέφωνο. έχει κολλήσει και στη θέση της έχει την αριθμομηχανή. έτσι και αλλιώς ετοιμάζομαι να περάσω την v14 οπότε θα το φτιάξω έτσι

 

Εγω την v14 εχω περασμενη.Το μονο παραπονο ειναι οτι τρωει μπαταρια λιγο πιο γρηγορα απο την μανα που ειχα αλλα οκ μπροστα στα καλα που μου εδωσε το φορτιζω και 4 ωρες νωριτερα!

Τις επιλογες εξυπνη κυλιση εξυπνη παυση κλπ πως τις λειτουργεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο παράπονο από την DN4 και μάλιστα όταν δέχομαι κλήση δεν αργεί ν' ανάψε η οθόνη που το είχα πάντα με την DN3. Δεν μπορώ να πω ότι είναι κάτι ιδιαίτερο. Σαν όλες τις rom με note3 features. Ίσως ένα κλικ πιο γρήγορη. Μου έβγαλε περίπου 36 ώρες μπαταρία με 5 ώρες οθόνη (στο αυτόματο). Λίγες κλήσεις αλλά wifi συνέχεια ανοιχτό (και τη νύχτα) με 3 λογαριασμούς email και αρκετή χρήση για σερφάρισμα, fb κτλ. Από αύριο Δευτέρα θα δω για την μπαταρία που θα έχω σε χρήση 3g και gps, όσο δουλεύω και αρκετές κλήσεις. Θα πρότεινα σε όποιον ενδιαφέρεται να την δοκιμάσει.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι από note4, εννοούσα τόσο βαριά όσο και οι ρομ με note3 λειτουργίες. Σαν μέτρο σύγκρισης γιατί n3 έχουμε δοιμάσει οι περισσότεροι.

Fm δεν σκέφτηκα γιατί έχει χαλάσει το handsfree μου από καιρό και το ξέχασα. Bluetooth παίζει καλά σ' εμένα.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει δοκιμάσει κανείς MIUI; Ξέρετε αν χρειάζεται και kernel ή μπορώ να την περάσω έτσι; Αυτή τη στιγμή έχω την aicp.
Link to comment
Share on other sites

Τέσταρε την καμία εβδομάδα και περιμένουμε με αγωνία για να κάνουμε την μετάβαση από την απροβλημάτιστη dn3 σε dn4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να έχουμε υπόψιν ότι όταν φλασάρουμε Ρομ κάποιες φορές θέλει λίγο παραπάνω χρόνο για να μπουτάρει την πρώτη φορά.

Όταν έβαλα 13.1 του Κέταν πρέπει να κόλλησε στο λόγκο πάνω από 5 λεπτά....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους.

 

Το Σαββατοκύριακο έκατσα και πέρασα την DN4 με τα 5 updates. Σήμερα αντιλήφτηκα ότι ενώ με το bluetooth κάνω κανονικά τα τηλεφωνήματά μου αν το αποσυνδέσω δεν με ακούει ο άλλος που του μιλάω, ενώ εγώ ακούω κανονικά.

Δοκίμασα το voice recording και δουλεύει άρα δεν είναι το μικρόφωνο της συσκευής.

Από ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα αντίστοιχη αναφορά.

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας? :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...