Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι , αυτή δεν έχει πολύ ώρα που ανέβηκε από τον γιατρό.ΕΔΩ

 

Λένε ότι πρέπει να μηδενίσουμε τον μετρητή με triangle reset πριν την βάλουμε , απ ότι κατάλαβα γιατί μάλλον μετά δεν...

 

Από ότι φαίνεται δεν υπάρχει λόγος να φλασαρει κάποιος την ρομ όταν υπάρχουν τόσες καλές ρομ με το air command και χωρίς τον κίνδυνο του KNOX.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από ότι φαίνεται δεν υπάρχει λόγος να φλασαρει κάποιος την ρομ όταν υπάρχουν τόσες καλές ρομ με το air command και χωρίς τον κίνδυνο του KNOX.

 

Ακριβώς Αντώνη. Το σκέφτομαι πολυ σοβαρά να κάτσω σε μια beta παρά να βαλω official και να τρεχω μετα για root. Αν εννοείς αυτό

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς Αντώνη. Το σκέφτομαι πολυ σοβαρά να κάτσω σε μια beta παρά να βαλω official και να τρεχω μετα για root. Αν εννοείς αυτό

 

+1000 παιδιά.. Μέχρι τώρα δεν έχω βρεί ψεγάδι στην beta 4 του sotmax. Γιατί να μπλέξουμε με Knox κτλ όταν έχουμε κάτι απροβλημάτιστο;;

 

Λίγο off topic αλλά τι κινητάρα το note (!).. Το χω ερωτευτεί ένα 2ημερο που το έχω . Καμία σχέση με xperia Z που είχα.. Θα το κρατήσω μέχρι το Note 4 :lol: :D

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Και φαντάζομαι πως θα γίνουν πολύ καλύτερες οι rom με 4.3 μέρα με την μέρα και βλέπουμε σημαντικές αλλαγές.. μετά την έλευση της official θα είναι ακόμα ποιο ξεκάθαρα τα πράγματα .. Θα σκάσουν μύτη και kernel. Όπως και να το κάνουμε άλλη όρεξη έχει ένας developer δουλεύοντας σε μια leak και άλλη σε μια official. Λίγο υπομονή θέλει και πιστεύω πως θα δούμε πολύ αξιόλογες δουλειές για το note μας :)
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες για όποιον θέλει πληκτρολόγιο από την νέα rom mg2 που δουλεύει το swipe εδώ .

Το βάζουμε system/ app και ορίζουμε permissions rw-r-r και μετά reboot.

Δεν βάζω ακόμα την νέα ρομ, δεν έχω όρεξη για πολλά και έπειτα θα περιμένω να μάθω αν αξίζει ο κόπος

Edited by pittakos
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς Αντώνη. Το σκέφτομαι πολυ σοβαρά να κάτσω σε μια beta παρά να βαλω official και να τρεχω μετα για root. Αν εννοείς αυτό

 

Αυτό ακριβώς εννοώ, από τη στιγμή μάλιστα που που έχει τα καλούδια του Νοτε 3 ενσωματωμένα και γυρνάς σε στοκ κατάσταση όποτε θες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που διαμαρτύρονται κάποιοι για μεγάλο drain στην μπαταρία με softmax; τι λέτε όσοι την έχετε;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που διαμαρτύρονται κάποιοι για μεγάλο drain στην μπαταρία με softmax; τι λέτε όσοι την έχετε;

 

Θα σου πω εγω. Ναι βλεοω drain σε αναμονή. Είναι ελάχιστο αλλα βγαζω μια ωρα λιγότερο οθόνη. Δεν με νοιάζει ομως. Μεχρι τώρα βγάζω ανετα 5 ώρες οθόνη. Καθε βράδυ μπαίνει στην μπριζα για να λιώνει ολη τη μέρα. Έτσι πρέπει οταν έχεις τέτοιο τηλέφωνο. Δεν μπορώ να κάθομαι να μετταω τις μέρες που θα βγάλει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που διαμαρτύρονται κάποιοι για μεγάλο drain στην μπαταρία με softmax; τι λέτε όσοι την έχετε;

 

δεν εχω καταλαβει ποτε draining :lol:...το ξεζουμιζω κ καθε βραδυ μπριζωνει μεχρι το πρωι...:D

Link to comment
Share on other sites

Λεω να δοκιμασω την phoenix v13 μπορει να μου πει κανεις εντυπωσεις?Επισης αν την φλασαρο να περασο καποιον συγκεκριμενο κερνελ

η να αφησω αυτον που εχει η ρομ?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει ποτε draining :lol:...το ξεζουμιζω κ καθε βραδυ μπριζωνει μεχρι το πρωι...:D

 

Πες μου αν μπορείς χρόνους με την τελευταία. Ή ποσταρε αν θες στο νήμα για την μπαταρία. Σε ευχαριστώ. Απλα να συγκρίνω λιγο θέλω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Guest tomas94
Παιδιά καλησπέρα. Αγόρασα αυτή τη συσκευή προ 5μηνου και ψήνομαι για ροοταρισματάκι. Το είχα ξανακάνει στο HTC Desire HD μου αλλά δεν με είχε τρελάνει και πολύ. Στο Note II λέτε θα αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αγόρασα αυτή τη συσκευή προ 5μηνου και ψήνομαι για ροοταρισματάκι. Το είχα ξανακάνει στο HTC Desire HD μου αλλά δεν με είχε τρελάνει και πολύ. Στο Note II λέτε θα αξίζει;

 

Τι παει να πει να σε τρελανει?Root κανεις αν θες να σβησεις καποιες αχρηστες εφαρμογες της samsung που "βαραινουν" το κινητο,

να περασεις καποιες χρησιμες εφαμοργες που θελουν root οπως π.χ titanium

Και αν θες να περασεις καποια custom rom που σου αρεσει.

Με ενα απλο root δεν αλλαζει τιποτα στο κινητο.

Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Γνώμη δικιά μου αν και νέος στο κομμάτι ρουτ. Το note δεν χρειάζεται ρουτ.

Απλα χρειάζεσαι καποιες εφαρμογές που θέλουν να είσαι ρουτ.

Το κομμάτι customs είναι μανίκι. Ξεκίνησα με ο σκεπτικό κανω ρουτ για να βαλω 2 εφαρμογές και προχθές ελιωσα το τηλέφωνο σε 5 ώρες με τα φλασαρισνατα που εκανα. Αν θες να παίξεις και να ασχοληθείς με mods αξίζει. Κανουν πολυ καλη δουλειά και το τηλέφωνο απο εκει που εζει απόδοση άριστη παει ακομα πιο ψηλά. Έφτασα να βαλω ρομ σε συνδυασμό με κερνελ και να λέω πως δεν ειναι το ίδιο τηλέφωνο με πριν.

Προσωπικά οποίος ξέρει ας είναι ρουτ. Σου ανοίγει πόρτες, ειτε καλο ειναι αυτό ειτε κακο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάμε δυναμικά. Βγήκε η beta 5 sotmax. Respect. Downloading mode

 

Απλά φλασάρατε ή θα το ξανα στήσετε απο την αρχή ;;

 

 

EDIT: Tελικά ισχύει αυτό : No need of full wipe if you re coming from B4. Just wipe dalvik n cache .. Οπότε όσοι ειναι με v4 απλα φλασαρουν , χωρις wipe :) Αυριο θα την περάσω και εγώ.

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα πριν λιγο phoenix με perseus kernel.Νομιζω πως ειναι πολυ καλη ισως η καλυτερη μεχρι στιγμης απο οσες εβαλα(δεν εχω φλασαρι καθολου 4.3).

Απο μπαταρια θα παω καλα με αυτη τη ρομ?

Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα... βάζω και γω softmax, μου άρεσε που στην αρχή σε ρωτάει τι θες να βάλεις!

:happy:

 

την πέρασα και φαίνεται εξαιρετική!!!

μια ερώτησις... πως γίνεται να κάνω EFS backup;

Κάνω αυτό που λέει usb debug..αλλά ανοίγω το Back up EFS στον υπολογιστή και δεν προχωράει...

Edited by rebel1
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτησις... πως γίνεται να κάνω EFS backup;

Κάνω αυτό που λέει usb debug..αλλά ανοίγω το Back up EFS στον υπολογιστή και δεν προχωράει...

 

Ο πιο ευκολος τροπος χωρις μπερδεματα με υπολογιστη ειναι ο 2ος.Αλλα και οι 2 ειναι οκ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=355347

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα φιλε.

Ξερει καποιος να μου πει σχετικα με τη Phoenix στο θεμα φορτιση.

Ενω ειναι 100% δεν αναβει πρασινο led.

 

*Ενταξει το εφτιαξα,wipe case,dalvik cashe και battery stats και τωρα αναβει πρασινο κανονικα στο 100%.

Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

πηρα efs backup.Λοιπον μου δημιουργησε ενα αρχειο στην sd efs.img με 20MB. Αυτο μπορω να το μεταφερω στηνεξωτερικη και μετα νατο ξαναβλω στηνsd για να κανω restore? Απλα για μεγαλυτερη ασαλεια λεω
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...