Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ρομ που φοράς ήδη δεν έχει μέσα τις άχρηστες εφαρμογές... Εκτός αν έβαλες μαμά ρομ..

 

Οχι Σταύρο αυτη που βάλαμε μαζι έχω. Δεν αλλάζω. Ηδη χτυπάω 2 ημέρες χρηση και ειμαι πολυ κομπλέ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι Σταύρο αυτη που βάλαμε μαζι έχω. Δεν αλλάζω. Ηδη χτυπάω 2 ημέρες χρηση και ειμαι πολυ κομπλέ

 

Σου το είχα πει ότι θα μείνεις ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο που μορεις να κανεις ειναι να βαλεις το philz recovery μεσω οντον και να φλασαρεις μια custom. Θα πατησουν ολα κανονικοτατα. Μονο να ειναι Ν7100.

 

Aυτη την οθονη μου βγαζει οταν παω να το κανω σε download mode....

Το οντιν δεν το αναγνωριζει γιατι δεν ειναι σε download mode, υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

Σε ενα αλλο forum, διαβασα οτι παιζει να ειναι και απομιμηση ή developers version...

Φοραει τσιπακι MTK65xx απο οτι ειδα... τα δικα σας φορανε το ιδιο τσιπακι?

 

http://img22.imageshack.us/img22/4827/s0e3.jpg' alt='s0e3.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Edited by BillnoteII
Link to comment
Share on other sites

Από που το αγόρασες το τηλέφωνο ; γιατί απο αυτα που δείχνει το recovery μιλάμε για κλώνο του note . Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απο συνδεση +120 ευρω απο τον μεγαλυτερο παροχεα των ενωμενων αραβικων εμιρατων "etisalat".

Λιγακι δυσκολο μου φαινεται να κανουν τετοιες μαϊμουδιες εκει κατω... τι να πω...

Edited by BillnoteII
Link to comment
Share on other sites

Aυτη την οθονη μου βγαζει οταν παω να το κανω σε download mode....

Το οντιν δεν το αναγνωριζει γιατι δεν ειναι σε download mode, υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

Σε ενα αλλο forum, διαβασα οτι παιζει να ειναι και απομιμηση ή developers version...

Φοραει τσιπακι MTK65xx απο οτι ειδα... τα δικα σας φορανε το ιδιο τσιπακι?

 

http://img22.imageshack.us/img22/4827/s0e3.jpg' alt='s0e3.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Η συσκευή που απεικονίζεται στην παραπάνω φωτογραφία ΔΕΝ είναι το Note II...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Οι διαστασεις του ειναι ιδιες με του Note II και το βαρος του μαζι με την μπαταρια ειναι στα 185gr.

Τα δικα σας τι τσιπακι φορανε και ποσα Gr ειναι?

 

http://img32.imageshack.us/img32/4057/suwc.jpg' alt='suwc.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Link to comment
Share on other sites

Οι διαστασεις του ειναι ιδιες με του Note II και το βαρος του μαζι με την μπαταρια ειναι στα 185gr.

Τα δικα σας τι τσιπακι φορανε και ποσα Gr ειναι?

 

http://img32.imageshack.us/img32/4057/suwc.jpg' alt='suwc.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

 

 

απομιμηση απο τις καλες αποτι βλεπω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον, αλλα για να τους κανω ανω κατω εκει στην etisalat, θα πρεπει να εχω ατρανταχτες αποδειξεις οτι ειναι μαϊμου το τηλεφωνο.

Γι αυτο σας ζαλιζω με το τι τσιπακι φορανε τα δικα σας, ποσα γρ ειναι, και οτι αλλο θα πρεπει να ξερω (που δεν ξερω) για να τους το τριψω στην μουρη...

Sorry που σας ζαλιζω, αλλα ειμαι νεος στα androids και ακομα ψαχνομαι. Τι αλλο μπορω να δοκιμασω για να ειμαι 100% σιγουρος οτι προκειται για κλωνο του Note II? Υπαρχει καποιος τροπος να δω στο τηλ τα διαφορα specs που εχει?

 

Κατι αλλο που παρατηρησα... μετα απο το clear eMMC που εκανα, μου βγαζει την οθονη της mediatek.

Κανονικα , της Samsung δεν θα επρεπε να βγαζει?

Edited by BillnoteII
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον, αλλα για να τους κανω ανω κατω εκει στην etisalat, θα πρεπει να εχω ατρανταχτες αποδειξεις οτι ειναι μαϊμου το τηλεφωνο.

Γι αυτο σας ζαλιζω με το τι τσιπακι φορανε τα δικα σας, ποσα γρ ειναι, και οτι αλλο θα πρεπει να ξερω (που δεν ξερω) για να τους το τριψω στην μουρη...

Sorry που σας ζαλιζω, αλλα ειμαι νεος στα androids και ακομα ψαχνομαι. Τι αλλο μπορω να δοκιμασω για να ειμαι 100% σιγουρος οτι προκειται για κλωνο του Note II? Υπαρχει καποιος τροπος να δω στο τηλ τα διαφορα specs που εχει?

 

5,55'' Super AMOLED οθονη , 1280×720 resolution

Exynos Cpu 1.6GhZ , 2GB Ram αυτα ειναι καποια απο τα χαρακτηριστικα του Νοte II.

Edited by fraris
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με την Sotmax v10 και ο red pill kernel τρέχει by default στα 2.0Ghz! Ξέρει κανείς πως το αλλάζω στα 1.6? Και γενικά πως δίνω σε όλες τις παραμέτρους του kernel όσο πιο stock/safe τιμές γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με την Sotmax v10 και ο red pill kernel τρέχει by default στα 2.0Ghz! Ξέρει κανείς πως το αλλάζω στα 1.6? Και γενικά πως δίνω σε όλες τις παραμέτρους του kernel όσο πιο stock/safe τιμές γίνεται;

 

Καπου θα εχει CPU Settings φιλε μου...ρυθμισε το..

 

Εγω μολις περασα Hawkish Rom Extreme με RedPill...φενεται αρκετα smooth...θα τη δουλεψω ολη αυτη την εβδομαδα και θα πω εντυπωσεις..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον, αλλα για να τους κανω ανω κατω εκει στην etisalat, θα πρεπει να εχω ατρανταχτες αποδειξεις οτι ειναι μαϊμου το τηλεφωνο.

Γι αυτο σας ζαλιζω με το τι τσιπακι φορανε τα δικα σας, ποσα γρ ειναι, και οτι αλλο θα πρεπει να ξερω (που δεν ξερω) για να τους το τριψω στην μουρη...

Sorry που σας ζαλιζω, αλλα ειμαι νεος στα androids και ακομα ψαχνομαι. Τι αλλο μπορω να δοκιμασω για να ειμαι 100% σιγουρος οτι προκειται για κλωνο του Note II? Υπαρχει καποιος τροπος να δω στο τηλ τα διαφορα specs που εχει?

 

Κατι αλλο που παρατηρησα... μετα απο το clear eMMC που εκανα, μου βγαζει την οθονη της mediatek.

Κανονικα , της Samsung δεν θα επρεπε να βγαζει?

 

απλα πας ρυθμισεις πληροφοριες συσκευης και δειξε screenshot

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον, αλλα για να τους κανω ανω κατω εκει στην etisalat, θα πρεπει να εχω ατρανταχτες αποδειξεις οτι ειναι μαϊμου το τηλεφωνο.

Γι αυτο σας ζαλιζω με το τι τσιπακι φορανε τα δικα σας, ποσα γρ ειναι, και οτι αλλο θα πρεπει να ξερω (που δεν ξερω) για να τους το τριψω στην μουρη...

Sorry που σας ζαλιζω, αλλα ειμαι νεος στα androids και ακομα ψαχνομαι. Τι αλλο μπορω να δοκιμασω για να ειμαι 100% σιγουρος οτι προκειται για κλωνο του Note II? Υπαρχει καποιος τροπος να δω στο τηλ τα διαφορα specs που εχει?

 

Κατι αλλο που παρατηρησα... μετα απο το clear eMMC που εκανα, μου βγαζει την οθονη της mediatek.

Κανονικα , της Samsung δεν θα επρεπε να βγαζει?

Ρε συ, μην ασχολείσαι με το τι τσιπάκι φοράει... Κάνε μια εκτύπωση την επίσημη φωτογραφία του Note II απ' το site της Samsung και δειξ' τους τη δίπλα δίπλα με το δικό σου. Κάνει ΜΠΑΜ ότι είναι μαϊμού! Για τα πλήρη χαρακτηριστικά του αυθεντικού Note II δες εδώ:

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_ii_n7100-4854.php

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον, αλλα για να τους κανω ανω κατω εκει στην etisalat, θα πρεπει να εχω ατρανταχτες αποδειξεις οτι ειναι μαϊμου το τηλεφωνο.

Γι αυτο σας ζαλιζω με το τι τσιπακι φορανε τα δικα σας, ποσα γρ ειναι, και οτι αλλο θα πρεπει να ξερω (που δεν ξερω) για να τους το τριψω στην μουρη...

Sorry που σας ζαλιζω, αλλα ειμαι νεος στα androids και ακομα ψαχνομαι. Τι αλλο μπορω να δοκιμασω για να ειμαι 100% σιγουρος οτι προκειται για κλωνο του Note II? Υπαρχει καποιος τροπος να δω στο τηλ τα διαφορα specs που εχει?

 

Κατι αλλο που παρατηρησα... μετα απο το clear eMMC που εκανα, μου βγαζει την οθονη της mediatek.

Κανονικα , της Samsung δεν θα επρεπε να βγαζει?

 

Δειξε μου λιγο ενα screenshot εδω μεσα απο την συσκευη σου... πατας παρατεταμενα το home button, και μετα απο τις 3 επιλογες που εχεις κατω, πατας το αριστερο.....και στις πανω επιλογες πατας το ram.. ακριβως οπως ειναι το δικο μου screenshot...

Link to comment
Share on other sites

απλα πας ρυθμισεις πληροφοριες συσκευης και δειξε screenshot

 

Αυτο μου βγαζει.... δεν νομιζω να τους πεισει και ιδιατερα....

 

http://img844.imageshack.us/img844/3157/v2ll.jpg' alt='v2ll.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δειξε μου λιγο ενα screenshot εδω μεσα απο την συσκευη σου... πατας παρατεταμενα το home button, και μετα απο τις 3 επιλογες που εχεις κατω, πατας το αριστερο.....και στις πανω επιλογες πατας το ram.. ακριβως οπως ειναι το δικο μου screenshot...

 

Stefano_d23 ποια ρομ φορας ?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, μην ασχολείσαι με το τι τσιπάκι φοράει... Κάνε μια εκτύπωση την επίσημη φωτογραφία του Note II απ' το site της Samsung και δειξ' τους τη δίπλα δίπλα με το δικό σου. Κάνει ΜΠΑΜ ότι είναι μαϊμού! Για τα πλήρη χαρακτηριστικά του αυθεντικού Note II δες εδώ:

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_ii_n7100-4854.php

 

 

Ναι, το εχω δει αυτο, απλα ελεγα μηπως εκτος απο το τσιπακι υπαρχει και τιποτα αλλο. Η οθονη ειναι 5.5 αλλα πως μπορω να δω αν ειναι στην ιδια αναλυση με το αυθεντικο? H ετισαλατ ειναι ο μεγαλυτερος παροχεας κινητης στο Dubai και γενικα σε ολα τα εμιρατα... με απλες εικονες , χωρις να εχω τα specs της μαϊμους, δεν θα τους κανω και τιποτα....

Αυτα τα specs πως τα βλεπετε εσεις? Για παραδειγμα, το download mode εχει πατημα 3 πληκτρων. Τα specs για να τα δω, εχουν καποιο κολπο?

 

Δειξε μου λιγο ενα screenshot εδω μεσα απο την συσκευη σου... πατας παρατεταμενα το home button, και μετα απο τις 3 επιλογες που εχεις κατω, πατας το αριστερο.....και στις πανω επιλογες πατας το ram.. ακριβως οπως ειναι το δικο μου screenshot...

 

Το ψαχνω Στεφανε :)

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Το ψαχνω Στεφανε :)

 

Πατα παρατεταμενα το home button, μετα την επιλογη που σου δειχνω στο screenshot, και μετα εκει πανω που λεει ram

 

Μετα πατας μαζι το power button και το home button κ βγαζει screenshot...

Link to comment
Share on other sites

Στεφανε πατωντας παρατεταμενα το home, μου βγαζει μια εικονα που λεει οτι δεν υπαρχουν ανοιχτες εφαρμογες, αφου ανοιξω μερικες, ξανα πατωντας το home, μου δειχνει τις προσφατες εφαρμογες, αλλα δεν μου εχει εικονιδιο σαν το δικο σου στα αριστερα...για να ακριβολογω, δεν εχει κανενα εικονιδιο.

Μετα το clear eMMC που εκανα, το home+power δεν βγαζει screenshot...

 

Μακη, μετα το clear eMMC που εκανα, δεν εχω Play store στην συσκευη και δεν ξερω και πως να το ξανα εγκαταστησω....

Link to comment
Share on other sites

Στεφανε πατωντας παρατεταμενα το home, μου βγαζει μια εικονα που λεει οτι δεν υπαρχουν ανοιχτες εφαρμογες, αφου ανοιξω μερικες, ξανα πατωντας το home, μου δειχνει τις προσφατες εφαρμογες, αλλα δεν μου εχει εικονιδιο σαν το δικο σου στα αριστερα...για να ακριβολογω, δεν εχει κανενα εικονιδιο.

Μετα το clear eMMC που εκανα, το home+power δεν βγαζει screenshot...

 

Μακη, μετα το clear eMMC που εκανα, δεν εχω Play store στην συσκευη και δεν ξερω και πως να το ξανα εγκαταστησω....

 

Εμενα μου κανει εντυπωση παντως που στις πληροφοριες συσκευης γραφει GT-N 7100... απο την αλλη ομως, το πηρες τωρα κ εχει τοσο παλια εκδοση firmware πανω? Και η ζελατινα προστασιας τι δουλεια εχει να γραφει ANDROID NOTE II ? Τι μπερδεμα ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλες απομιμήσεις Έχω δει να γράφει GT-N7100

 

Ναι ε? Τα πειραζουν με το build prop editor λογικα, για να ξεγελανε τον κοσμο... δεν παιζει παντως να εχει τοσο παλιο firmware φορεμενο πανω ρε παιδια... δηλαδη αυτη η συσκευη παραδοθηκε στο καταστημα τους αμεσως μολις κυκλοφορησε το note2 και τωρα πουληθηκε? Αρα σιγουρα κατι βρωμαει εδω...

Link to comment
Share on other sites

Οι διαστασεις του ειναι ιδιες με του Note II και το βαρος του μαζι με την μπαταρια ειναι στα 185gr.

Τα δικα σας τι τσιπακι φορανε και ποσα Gr ειναι?

 

http://img32.imageshack.us/img32/4057/suwc.jpg' alt='suwc.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

 

 

 

Κάπως έτσι ήταν το δικό μου, χωρίς το banner της omega φυσικά.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...