Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

guys ρουταρα και εγω σημερα(με τη βοηθεια του Σταυρου- motomoto) με τον απλο τροπο χωρις να μπορω να βαλω custom rom κλπ.

Τωρα καθισα λιγ να δω τι μπορω να κανω και γενικα δεν πολυκαταλαβαινω, οποιος μπορει ας πει καποιες καλες εφαρμογες που αξιζουν και χρειαζεται το ρουτ

Εχω titanium back up

Ευχαριστω παιδια

 

Δεν χρειαζεσαι custom rom, σημερα εβαλα μαμα rom, την rootαρα και απλα τα σπαει... και απο την στιγμη που υπαρχει και το simplistic framework για odexed roms, ολα καλα.. δεν μου λειπει τιποτα... λοιπον, μερικες καλες...

1. Clean master για να καθαριζεις την cache και εναπομειναντα αρχεια απο την συσκευη σου

2. Greenify.... βαλ'το και θα καταλαβεις τι κανει... λειτουργει σαν task manager, αλλα πολυ πιο εξυπνα χωρις να δημιουργει κανενα προβλημα στην συσκευη

3. Es file explorer... σαν το ifile στο ios για να καταλαβεις... πολυ καλυτερο απο την μαμα εφαρμογη, διοτι ειναι κ root explorer μαζι

 

Βαλε αυτα μια να σαι κυριος και σιγα σιγα θα ανακαλυπτεις ολο κ περισσοτερες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χρειαζεσαι custom rom, σημερα εβαλα μαμα rom, την rootαρα και απλα τα σπαει... και απο την στιγμη που υπαρχει και το simplistic framework για odexed roms, ολα καλα.. δεν μου λειπει τιποτα... λοιπον, μερικες καλες...

1. Clean master για να καθαριζεις την cache και εναπομειναντα αρχεια απο την συσκευη σου

2. Greenify.... βαλ'το και θα καταλαβεις τι κανει... λειτουργει σαν task manager, αλλα πολυ πιο εξυπνα χωρις να δημιουργει κανενα προβλημα στην συσκευη

3. Es file explorer... σαν το ifile στο ios για να καταλαβεις... πολυ καλυτερο απο την μαμα εφαρμογη, διοτι ειναι κ root explorer μαζι

 

Βαλε αυτα μια να σαι κυριος και σιγα σιγα θα ανακαλυπτεις ολο κ περισσοτερες εφαρμογες

 

Ευχαριστω φίλε. Το simplistic framework ειναι αλλο απο το Simplistic Control?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φίλε. Το simplistic framework ειναι αλλο απο το Simplistic Control?

 

Το simplistic framework το φλασαρεις με recovery, το simplistic control ειναι η εφαρμογη απο την οποια επιλεγεις τα mods που θελεις για το simplistic framework... την κατεβαζεις απο το store

Link to comment
Share on other sites

Το simplistic framework το φλασαρεις με recovery, το simplistic control ειναι η εφαρμογη απο την οποια επιλεγεις τα mods που θελεις για το simplistic framework... την κατεβαζεις απο το store

 

Α έτσι. Δηλαδη για να καταλάβω κάνουν την ίδια δουλεία με διαφορετικό τρόπο? Σορυ για την ασχετοσυνη

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Α έτσι. Δηλαδη για να καταλάβω κάνουν την ίδια δουλεία με διαφορετικό τρόπο? Σορυ για την ασχετοσυνη

 

Εσύ επειδή δεν θέλεις να βάλεις recovery μπορείς να φλασαρεις το simplistic απο το Mobile odin.. Μετά με την εφαρμογή simplistic control μπορείς να κάνεις τα πάντα στο τηλέφωνο σου απο χρώματα να προσθέσεις πολλά toggles και να βάλεις ακόμα και περισσότερες εφαρμογές στο multiwindow..

Link to comment
Share on other sites

Α έτσι. Δηλαδη για να καταλάβω κάνουν την ίδια δουλεία με διαφορετικό τρόπο? Σορυ για την ασχετοσυνη

 

Το framework ειναι ενα mod που το φλασαρεις για να μπουν τα απαραιτητα αρχεια στην συσκευη σου... οπως φλασαρεις μια ρομ ή εναν κερνελ...με την εφαρμογη (το simplistic control) επιλεγεις αυτα που θελεις να πειραξεις.... χωρις την εφαρμογη δεν μπορεις να πειραξεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Εσύ επειδή δεν θέλεις να βάλεις recovery μπορείς να φλασαρεις το simplistic απο το Mobile odin.. Μετά με την εφαρμογή simplistic control μπορείς να κάνεις τα πάντα στο τηλέφωνο σου απο χρώματα να προσθέσεις πολλά toggles και να βάλεις ακόμα και περισσότερες εφαρμογές στο multiwindow..

Αυτο ειδα και θελω να κανω γιαυτο το ψαχνω

Το framework ειναι ενα mod που το φλασαρεις για να μπουν τα απαραιτητα αρχεια στην συσκευη σου... οπως φλασαρεις μια ρομ ή εναν κερνελ...με την εφαρμογη (το simplistic control) επιλεγεις αυτα που θελεις να πειραξεις.... χωρις την εφαρμογη δεν μπορεις να πειραξεις τιποτα

 

Αρα μαγκες πρεπει να τα βαλω και τα δυο κανονικα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειδα και θελω να κανω γιαυτο το ψαχνω

 

 

Αρα μαγκες πρεπει να τα βαλω και τα δυο κανονικα.

 

Ναι, αλλα αλλο το ενα, αλλο το αλλο... τωρα ειδα το σχολιο του σταυρου για το odin... ναι, το ενα το φλασαρεις, το αλλο ειναι εφαρμογη... χωρις εφαρμογη πως θα τα κανεις αυτα που θες βρε παληκαρι μου? Εννοειται οτι θα τα βαλεις κ τα δυο

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα αλλο το ενα, αλλο το αλλο... τωρα ειδα το σχολιο του σταυρου για το odin... ναι, το ενα το φλασαρεις, το αλλο ειναι εφαρμογη... χωρις εφαρμογη πως θα τα κανεις αυτα που θες βρε παληκαρι μου? Εννοειται οτι θα τα βαλεις κ τα δυο

 

Γιαυτορωταω ρε συ,αφου ειμαι ασχετος το καταλαβα τωρα.Να εισαι καλα :)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτορωταω ρε συ,αφου ειμαι ασχετος το καταλαβα τωρα.Να εισαι καλα :)

 

Ειναι επειδη ειχες συνηθισει αλλιως με το iphone... με τον καιρο θα καταλαβεις την νοοτροπια, μην αγχωνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Απλα να τονισω οτι το προηγούμενο simplistic framework 3.51ψδεν περναγε για καποιο λογο απο mobile odin και υπηρχαν σχετικές αναφορές γιαυτό στο xda δεν γνωρίζω αν στην τελευταία έκδοση 3.6 εχει φτιάχτει αλλα θελει προσοχη γιατι αρχιζει τα απίστευτα bootloop και για καποιον χωρις custom recovery και nandroid backup. ...:( καταλαβαινετε......
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Απλα να τονισω οτι το προηγούμενο simplistic framework 3.51ψδεν περναγε για καποιο λογο απο mobile odin και υπηρχαν σχετικές αναφορές γιαυτό στο xda δεν γνωρίζω αν στην τελευταία έκδοση 3.6 εχει φτιάχτει αλλα θελει προσοχη γιατι αρχιζει τα απίστευτα bootloop και για καποιον χωρις custom recovery και nandroid backup. ...:( καταλαβαινετε......

 

Μόλις το πέρασα εγω σε μαμά ρομ για δοκιμή και δουλεύει κανονικά... Αρε, πειραματόζωο με κάνατε.... :p

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ολονυχτια και πολύ reboot είμαι πλέον με custom rom.

Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση απλά να πω ενα δημόσιο ευχαριστώ στον Σταύρο (motomoto)

Το παλικάρι δεν παίζεται (χωρίς να μειώνω τους υπόλοιπους γνωστές)

Σταύρο πως με άντεξες ρε αγόρι μου. Όσο για την μπαταρία φαίνεται ήδη η διαφορά:)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ολονυχτια και πολύ reboot είμαι πλέον με custom rom.

Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση απλά να πω ενα δημόσιο ευχαριστώ στον Σταύρο (motomoto)

Το παλικάρι δεν παίζεται (χωρίς να μειώνω τους υπόλοιπους γνωστές)

Σταύρο πως με άντεξες ρε αγόρι μου. Όσο για την μπαταρία φαίνεται ήδη η διαφορά:)

 

Να σαι καλά Θόδωρε, είδες ότι οι διαφορές από την μαμά είναι ελάχιστες, ίσα ίσα που η custom πιο εξυπηρετική... Μη ξεχάσεις να κατεβάσεις την μαμά ρομ για ώρα ανάγκης..

Καλημέρα!!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά Θόδωρε, είδες ότι οι διαφορές από την μαμά είναι ελάχιστες, ίσα ίσα που η custom πιο εξυπηρετική... Μη ξεχάσεις να κατεβάσεις την μαμά ρομ για ώρα ανάγκης..

Καλημέρα!!

 

Ισχύει και αυτό. Να σαι καλα και πάλι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ρουτάρουμε τη συσκευή χωρίς odin και υπολογιστή; Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί, αλλά δεν βρίσκω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ρουτάρουμε τη συσκευή χωρίς odin και υπολογιστή; Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί, αλλά δεν βρίσκω κάτι.

 

Δοκίμασε με το Framaroot

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σταυρε πως εβαλες φοντο πισω απο τον dialer σου???
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Σταυρε πως εβαλες φοντο πισω απο τον dialer σου???

 

Το φτιάχνω εγώ σε αρχείο ζιπ για φλασαρισμα..

Αν περάσεις το θέμα μου στο aroma installer έχει και επιλογές για backgrounds..

Link to comment
Share on other sites

Το φτιάχνω εγώ σε αρχείο ζιπ για φλασαρισμα..

Αν περάσεις το θέμα μου στο aroma installer έχει και επιλογές για backgrounds..

 

το θεμα σου φοραω φυσικα

αλλα οταν το περασα δεν ειδα κατι τετοιο γμτ... :(

ισως δεν το προσεξα..

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ίσως, ξανά πέρνα το από πάνω και στο aroma θα δεις ότι γράφει background, αυτό που έχω εγώ είναι το LuCiFeRkO, έχει το σκέτο black, ενα blue και ένα carbon...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ίσως κάποιος από όσους φλασαρουν κάθε μέρα θα μπορούσε να δοκιμάσει την slim? Εγώ δεν αντέχω να αλλάξω την μαμά αλλά την είχα στο νεξους και τα έσπαγε κανονικά..
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ίσως κάποιος από όσους φλασαρουν κάθε μέρα θα μπορούσε να δοκιμάσει την slim? Εγώ δεν αντέχω να αλλάξω την μαμά αλλά την είχα στο νεξους και τα έσπαγε κανονικά..

 

Δεν υπαρχει λογος στο note2 να βαλεις cm rom και να χασεις τοσες λειτουργιες που εχεις μεσα.... ετσι κ αλλιως η μαμα ρομ ειναι πολυ καλα υλοποιημενη στο note κ τρεχει αρκετα καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα (τι καλησπερα..καλημερα επρεπε να πω).

Χτες βραδυ μου εκαναν δωρο ενα NOTE II το οποιο μου το εφεραν απο το Dubai.

Πολλες εφαρμογες δεν δουλευαν, οπως το "screen home" για παραδειγμα.

Προσπαθησα να το κανω root συμφωνα με τις οδηγιες που διαβασα, αλλα δεν μου εβγαινε σε download mode. Ετσι...μαλλον εκανα χοντρη βλακεια και πατησα το clear eMMC....

Τωρα, εχω χασει εφαρμογες οπως το "Google Play Store app", μου αναγνωριζει τον παροχεα δικτυου αλλα δεν μπορω να παρω τηλεφωνο, κλπ...κλπ.

Εκανα μεγαλη βλακεια? Διορθωνεται αυτο και πως? Υπαρχει τροπος εαν διορθωνεται να το κανω εγω, ή πρεπει να το παω σε καταστημα?

Ευχαριστω πολυ.

Βασιλης.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2114495

Edited by BillnoteII
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος στο note2 να βαλεις cm rom και να χασεις τοσες λειτουργιες που εχεις μεσα.... ετσι κ αλλιως η μαμα ρομ ειναι πολυ καλα υλοποιημενη στο note κ τρεχει αρκετα καλα

 

Κερδίζεις άλλες τόσο. Cm έχω από την πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...