Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαρηστω τα κατεβασα ,να ρωτησω με το Test Animation Lollipop ειδατε καποια διαφορα,στην σβελταδα η στην μπαταρια ?

Εγω θα λεγα και στα 2 :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρχηζω να στηνω το κινητο,επαναφερωντας app backup με titanium

ακομα νωρις ειναι αλλα κατι μου λεει μεσα μου οτι θα μεινω με αυτη τη rom

,χωρις να το δουλεψω ιδιεταιρα δεν βλεπω καθολου lag και επισης ειδα η ραμ βρισκεται σε χαμηλα επιπεδα

αν ειναι αποτι λετε απο μπαταρια θα εχει αυτονομια τοτε πιστευω θα φυσαει το κινητο

οσο για τα χρωματα στα togles για τα δικα μου γουστα καλυτερα τωρα με αυτο το πρασινακι ,αποτι στην προηγουμενη ρομ,(δεν ειμαι φανατικος των ανοιχτων χρωματων,αυτη η ασπριλα μου βγαζει τα ματια σορυ :)και αναγκαζομαι να βαζω εφαρμογη φιλτρο ,αυτο ειναι που μου αρεσει σε μερικες 4.4.2 ειναι το μαυρο χρωμα στο

μενου και το ραδιο)

αληθεια μηπως ξερει καποιος κανενα καλο xposed mod για tw 4.4.4 που να αλαζει χρωμα στα μενου?εγω δοκιμασα wanam xposed αλλα δεν αλαζει και πολλα πραγματα παρα μονο ,μπαταρια,wifi & 3g singal και χρωμα στα togles,δυστηχως τα περισοτερα που ειδα ειναι για lp και cm

εκτος αν υπαρχει η δυνατοτητα απο τον μαγειρα Akki για δημιουργια καποιο σκουρου menou (οχι Tw theme) να φλασαρεται μεσω recorery ?

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορ βοήθεια.

Προσπάθησα να περάσω του aki την rom. Έχω TWRP και έκανα wipe κλπ.

Κάνω install από zip όπως σε όλες τις rom. Reboot ... αλλά τίποτα. Κάνει shut down μόνο του.

 

Άνοιξα τα zip αρχεία και πρόσεξα ότι δεν υπάρχουν boot.img ούτε file_contexts

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν κατεβηκε σωστα?και χρειαστει να την ξανακατεβασεις και να την ριξεις στην extsdcard

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης οι εφαρμογες στο φακελο apps N5 style ειναι πειραγμενες απο τον ακη για να τρεχουν ποιο γρηγορα η ειναι το ιδιο αν κατεβουν απο το playstore?

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη του facebook ειναι σιγουρα μαγειρεμενη. Μονο 35mb και δεν μπουκωνει ποτε. Τις υπολοιπες δεν τις δοκιμασα.

@swatoner. Αφου κανεις advanced wipe (dalvik, cache, data) δοκιμασε να περασεις πρωτα την προτελευταια ρομ του ακιςς και μετα καπακι περνα την lite.

Εμενα ετσι πατησε καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη του facebook ειναι σιγουρα μαγειρεμενη. Μονο 35mb και δεν μπουκωνει ποτε. Τις υπολοιπες δεν τις δοκιμασα.

@swatoner. Αφου κανεις advanced wipe (dalvik, cache, data) δοκιμασε να περασεις πρωτα την προτελευταια ρομ του ακιςς και μετα καπακι περνα την lite.

Εμενα ετσι πατησε καλυτερα.

 

νομηζω αφου κανουμε εγκατασταση τα apk του ακκη μετα δεν πρεπει να κανουμε και αναβαθμηση απο το googleplay

δυστηχως δεν με προλαβες ;) γιατι ηδη την περασα πανω απο μια DN 5.2 που φορουσα πριν,αφου πρωτα εκανα ολα τα απαραιτητα wipe και wipe internal storage

 

οσο για κερνελ 4.3.7 λεει εμενα να αφησω αυτον ?η να βαλω καποια αλλη εκδοση?για agni setings εχει καποιος να πρωτηνει η να ανεβασει zip για μεγαλη αυτονομια μπαταριας?χωρις ιδιαιτερη πτωση σε ταχυτητα?

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα (και ειδα και με τα ματια μου) ο κερνελ ειναι ρυθμισμενος απο τον ακιςς, συμφωνα με τις ρυθμισεις που ειχε δωσει προηγουμενως. Και σφαιρα σε ταχυτητα και ολιγαρκης σε ενεργεια. Αρα, αν δεν θελεις απλα να παιξεις με τις τιμες, αραξε και απολαυσε ενα νοτε4 με οθονη νοτε2.
Link to comment
Share on other sites

@swatoner. Αφου κανεις advanced wipe (dalvik, cache, data) δοκιμασε να περασεις πρωτα την προτελευταια ρομ του ακιςς και μετα καπακι περνα την lite.

Εμενα ετσι πατησε καλυτερα.

 

Αν κατάλαβα καλά

Πέρασες

D.Face_onirama_27_08 agni.k_v4.zip

και μετά D.F.N5 STYLE Onirama Lite 06-01-16.zip

?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τρόπος απο 4.1.2 (ξερω ειμαι δεινοσαυρος) να πάω στην lite και μετα να γυρίσω πίσω αν δεν μου κάνει ανέπαφος??Αν ξέρει κάποιος ας μου στείλει πμ για να μην γεμίζουμε το νήμα με αρχαίες ιστορίες που πιθανόν να μην ενδιαφέρουν κανέναν άλλο εκτός από μένα.Ευχαριστώ.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ερχεται...Ρομ εθισμος !Μετα απο αυτο δεν ξερω εαν θα μπορειτε να φλασαρετε αλλο ρομ ξανα...:lol::lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εκανες παλι? Χαχα

 

:ninja:.......

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται...Ρομ εθισμος !Μετα απο αυτο δεν ξερω εαν θα μπορειτε να φλασαρετε αλλο ρομ ξανα...:lol::lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

:ninja:.......

ETA? Γιατί θέλω να φλασαρω!!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο bug. Μου κρασαρει συνεχως η εφαρμογη του fm ραδιοφωνου. Την περασα 3 φορες, εκανα και clear cache της εφαρμογης, αλλα συνεχιζει να κρασαρει. Καποια προταση φιλε ακιςς?
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο bug. Μου κρασαρει συνεχως η εφαρμογη του fm ραδιοφωνου. Την περασα 3 φορες, εκανα και clear cache της εφαρμογης, αλλα συνεχιζει να κρασαρει. Καποια προταση φιλε ακιςς?

 

 

 

Ελα καλημερα:)Στο κανει καπου συγκεκριμενα ? Η οταν μπεις στην εφαρμογη ?Οταν Ειναι ενεργη η εφαρμογη στην οθονη κλειδωματος ?Στο systemui ?Εαν το κανεις απεγκατασταση και βαλεις αυτο σου κανει τα ιδια?http://www.mediafire.com/?uwzfzahh11plfw9

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ακιςς. Η 1η εφαρμογη, που ειχες στην υπιγραφη σου στο bytheway, κρασαρε τις πιο πολλες φορες σχεδον αμεσως μολις εμπαινα στο ραδιοφωνο. Οταν δεν κρασαρε, χανοταν ο ηχος για ολες τις εφαρμογες που χρησιμοποιουν ηχο, δηλαδη τη μουσικη και τον mx player. Λειτουργουσε μονο ο ηχος κλησης και ο ηχος των ειδιποιησεων.

Η δευτερη λειτουργει τελεια αλλα εχει ενα μειον. Με τα ακουστικα συνδεδεμενα δεν βρηκα τροπο να ακουω ραδιοφωνο απο το ηχειο της συσκευης. Οταν παταω στο εικονιδιο του ηχειου στην πανω δεξια γωνια μου δινει μονο επιλογη για ενταση του ηχου, ενω τοσο το αριστερο capacitive πληκτρο οσο και το πληκτρο με τις τρεις τελειες στο κεντρο της οθονης, δεν μου δινουν επιλογη ακροασης απο το ηχειο. Οταν αποσυνδεσω τα ακουστικα, ακουγεται το ραδιοφωνο απο το ηχειο, αλλα με πολλα παρασιτα αφου τα ακουστικα λειτουργουν και ως κεραια.

Edit: Βρηκα (μπακαλιστικη) λυση. Εγκατεστησα ξανα την αρχικη εφαρμογη (radio_3), αλλα χωρις να βαλω ακουστικα αυτη τη φορα. Ειδα λοιπον οτι η ληψη ειναι τοσο καθαρη οσο και με τα ακουστικα που πιστευα οτι βοηθουσαν στη ληψη ως κεραια. Οσο λοιπον δεν βαλω ακουστικα η εφαρμογη λειτουργει τελεια. Βαζω λοιπον στην ακρη και τα κομμενα ακουστικα:):). Αφου λειτουργει δεν το πειραζω, αφου ετσι ακριβως με βολευει.

 

Αλλο ενα ευχαριστω ακιςς. Η ρομ εχει κανει το νοτε2 τοσο ευχαριστο στη χρηση, που πλεον στο σπιτι χρησιμοποιω πιο πολυ αυτο παρα το νοτε4.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με την κάμερα που δεν ανοίγει. Ενημερωτικά από dr.Ketan δεν έκατσε η lite (δεν άνοιγε το wifi). Διαγράφω τα πάντα από recovery, περνάω την D.Face_onirama_27_08 agni.k_v4 κι από πάνω (dirty flash) την lite όπως προτάθηκε από φίλο παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Ερχεται...Ρομ εθισμος !Μετα απο αυτο δεν ξερω εαν θα μπορειτε να φλασαρετε αλλο ρομ ξανα...:lol::lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

:ninja:.......

 

 

ποτε? ποτε? ποτε? :wacko::wacko::p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ακιςς. Η 1η εφαρμογη, που ειχες στην υπιγραφη σου στο bytheway, κρασαρε τις πιο πολλες φορες σχεδον αμεσως μολις εμπαινα στο ραδιοφωνο. Οταν δεν κρασαρε, χανοταν ο ηχος για ολες τις εφαρμογες που χρησιμοποιουν ηχο, δηλαδη τη μουσικη και τον mx player. Λειτουργουσε μονο ο ηχος κλησης και ο ηχος των ειδιποιησεων.

Η δευτερη λειτουργει τελεια αλλα εχει ενα μειον. Με τα ακουστικα συνδεδεμενα δεν βρηκα τροπο να ακουω ραδιοφωνο απο το ηχειο της συσκευης. Οταν παταω στο εικονιδιο του ηχειου στην πανω δεξια γωνια μου δινει μονο επιλογη για ενταση του ηχου, ενω τοσο το αριστερο capacitive πληκτρο οσο και το πληκτρο με τις τρεις τελειες στο κεντρο της οθονης, δεν μου δινουν επιλογη ακροασης απο το ηχειο. Οταν αποσυνδεσω τα ακουστικα, ακουγεται το ραδιοφωνο απο το ηχειο, αλλα με πολλα παρασιτα αφου τα ακουστικα λειτουργουν και ως κεραια.

Edit: Βρηκα (μπακαλιστικη) λυση. Εγκατεστησα ξανα την αρχικη εφαρμογη (radio_3), αλλα χωρις να βαλω ακουστικα αυτη τη φορα. Ειδα λοιπον οτι η ληψη ειναι τοσο καθαρη οσο και με τα ακουστικα που πιστευα οτι βοηθουσαν στη ληψη ως κεραια. Οσο λοιπον δεν βαλω ακουστικα η εφαρμογη λειτουργει τελεια. Βαζω λοιπον στην ακρη και τα κομμενα ακουστικα:):). Αφου λειτουργει δεν το πειραζω, αφου ετσι ακριβως με βολευει.

 

Αλλο ενα ευχαριστω ακιςς. Η ρομ εχει κανει το νοτε2 τοσο ευχαριστο στη χρηση, που πλεον στο σπιτι χρησιμοποιω πιο πολυ αυτο παρα το νοτε4.

 

Εαν καταλαβα καλα θες ανοιχτη ακροαση με συνδεδεμενα ακουστικα.Οταν εισαι μεσα στην εφαρμογη βλεπεις το ηχειο πανω δεξια ακριβως απο κατω στο κενο βαλε δαχτυλο και κανε προς τα αριστερα να ανοιξει το μενου και επελεξε speaker.Δεν ειχα ποτε προβλημα με το ραδιο:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποτε? ποτε? ποτε? :wacko::wacko::p:p

 

Κατσε καλα παιδι μου δεν προλαβα να πω μια κουβεντα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εαν καταλαβα καλα θες ανοιχτη ακροαση με συνδεδεμενα ακουστικα.Οταν εισαι μεσα στην εφαρμογη βλεπεις το ηχειο πανω δεξια ακριβως απο κατω στο κενο βαλε δαχτυλο και κανε προς τα αριστερα να ανοιξει το μενου και επελεξε speaker.Δεν ειχα ποτε προβλημα με το ραδιο:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατσε καλα παιδι μου δεν προλαβα να πω μια κουβεντα:lol:

 

μα εγω φταιω??? χαχα

εδω φαντασου εχεις αλλαξει και την υπογραφη σου ηδη :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

μα εγω φταιω??? χαχα

εδω φαντασου εχεις αλλαξει και την υπογραφη σου ηδη :p:p:p

 

Ε τι να κανω να μην ενημερωσω ?Να λενε οτι ειμαι παρτακιας και τετοια ασε που αμα παρει χαμπαρι ο Ilmas θα μεχει με το πιστολι στον κροταφο ποτε θα ανεβει το ρομ :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Ε τι να κανω να μην ενημερωσω ?Να λενε οτι ειμαι παρτακιας και τετοια ασε που αμα παρει χαμπαρι ο Ilmas θα μεχει με το πιστολι στον κροταφο ποτε θα ανεβει το ρομ :p:p:p

 

χαχχαχα

 

οκκκ κανε δουλεια σου :D

Link to comment
Share on other sites

Εαν καταλαβα καλα θες ανοιχτη ακροαση με συνδεδεμενα ακουστικα.Οταν εισαι μεσα στην εφαρμογη βλεπεις το ηχειο πανω δεξια ακριβως απο κατω στο κενο βαλε δαχτυλο και κανε προς τα αριστερα να ανοιξει το μενου και επελεξε speaker.Δεν ειχα ποτε προβλημα με το ραδιο:)

 

Εκανα ακριβως αυτο που μου ειπες. Η εφαρμογη που μου προτεινες (radio.apk) πλεον λειτουργει τελεια και με ακουστικα και χωρις. Ευχαριστω φιλε ακιςς.

Αν στην νεα ρομ βαλεις και s finder και 5 συντομευσεις στη lockscreen θα σε κανω αφισα στο δωματιο διπλα σε σαμανθα φοξ και μεγκαν φοξ :):).

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα καθηστε καλα μην ανεβασω κανα ρομ με icon το ευρωπαικο συμβουλιο lockscreen το προσωπο της μερκελ και μπακραουντ τον σοιμπλε και φατε χοντρη ξενερα:lol::lol::lol:

 

ΙI love you παιδες:cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...