Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια πρεπει σωνει και καλα να αφησω να κανει ''store large files on my local computer'' για να ξεκινησει το download απο mega???

 

Επειδη δεν ξερω. Odex ή deodex ειναι καλυτερη;

 

Εκει που πηγα να κατεβασω (αν με αφηνε το mega) εκει κολλησα κιολας για το Odex ή deodex. !!!!!

 

Οποια βοηθεια πολυτιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οdex και ξερο ψωμι!!! :lol: μην το συζητας καθολου Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Yστερα απο αρκετες δοκιμες αυτες που προσωπικα μου αρεσαν ειναι η phoinix 15 & DN3.1

Ειδικα η 3.1 DN πεταει και εχει ολα τα καλουδια του νοτε 3.

Για μενα με διαφορα οτι καλυτερο κυκλοφορει.Τωρα που ειναι και ο δικοι μας sotmax & tigra μεσα στην Ε team δαγκωτο ! και donation :)

Οσο για την odex apo bytheway προσωπικα δεν με επεισε.ειδικα αν πρεπει να ειμαι odex και να μην εχω και touchwiz που χρησιμοποιω.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Yστερα απο αρκετες δοκιμες αυτες που προσωπικα μου αρεσαν ειναι η phoinix 15 & DN3.1

Ειδικα η 3.1 DN πεταει και εχει ολα τα καλουδια του νοτε 3.

Για μενα με διαφορα οτι καλυτερο κυκλοφορει.Τωρα που ειναι και ο δικοι μας sotmax & tigra μεσα στην Ε team δαγκωτο ! και donation :)

Οσο για την odex apo bytheway προσωπικα δεν με επεισε.ειδικα αν πρεπει να ειμαι odex και να μην εχω και touchwiz που χρησιμοποιω.

χμμμ...δεν εχει touchwiz των παιδιων??
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατή η odex παντως.. Με χαλαει η γραμματοσειρα λιγο και γιατι ρε παιδια εχει τεραστια ενταση;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω την εξής απορία μετά την εγκατάσταση της 4.3 sotmax σε download mode μου γράφει warranty 0 ενώ δε μπορώ να μηδενίσω τον παλιό counter παρόλο που χρησιμοποιώ το triangle away τι ακριβώς συμβαίνει; έχω εγγύηση η τελος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι εχω μια ερώτηση....έβαλα την Dn V3.1 η λειτουργεία που περνάς το χέρι πάνω από την οθόνη και κάνει scrolling ας πούμε στις φωτογραφίες ας πούμε δουλευει? Γιατί το δοκίμασα και δεν....
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια... Μολις πηρα το Note 2 στα χερια μου... τι rom να βαλω ? ποια ειναι η καλυτερο απο θεμα Smooth + Battery ???

 

Και αν ειναι ευκολο ενας οδηγος για CWM ... Root ειμαι ηδη,...

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που έχουμε την DN3 odex , οταν βγεί η v3,1 θα χρειαστεί μόνο ενα wipe dalvic cache.

 

Οπότε όσοι περιμένετε , περάστε την v3 και όταν βγεί η επόμενη δεν χάνετε κάτι ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια... Μολις πηρα το Note 2 στα χερια μου... τι rom να βαλω ? ποια ειναι η καλυτερο απο θεμα Smooth + Battery ???

 

Και αν ειναι ευκολο ενας οδηγος για CWM ... Root ειμαι ηδη,...

 

Οπως εκανε root το ιδιο κανεις και για να περασεις recovery.Απλα βαζεις αλλο αρχειο.Στη περιπτωση σου κατεβαζεις το cwm

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1988785

 

Τωρα οσον αφορα τις rom προσωπικα ενιωθα πιο γρηγορο το κινητο μου με 4.1.2 παρα την 4.3.Ασχετα αν του φοραω την dn3 4.3 δεν με εχει πεισει

οσο καποιες 4.1.2 οπως phoenix η android revolution hd που ενιωθα το κινητο σφαιρα.Την 4.3 την εβαλα καθαρα για το s pen.

Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

Οπως εκανε root το ιδιο κανεις και για να περασεις recovery.Απλα βαζεις αλλο αρχειο.Στη περιπτωση σου κατεβαζεις το cwm

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1988785

 

Τωρα οσον αφορα τις rom προσωπικα ενιωθα πιο γρηγορο το κινητο μου με 4.1.2 παρα την 4.3.Ασχετα αν του φοραω την dn3 4.3 δεν με εχει πεισει

οσο καποιες 4.1.2 οπως phoenix η android revolution hd που ενιωθα το κινητο σφαιρα.Την 4.3 την εβαλα καθαρα για το s pen.

 

Καταρχην Ευχαριστώ για την απάντηση σου φιλε μου... root έκανα με το kingo root αλλα αφού μου εδωσες οδηγό θα περασω Ετσι το cwm.... η slim bean η η cyanogen mod δεν ειναι καλές στο note?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην Ευχαριστώ για την απάντηση σου φιλε μου... root έκανα με το kingo root αλλα αφού μου εδωσες οδηγό θα περασω Ετσι το cwm.... η slim bean η η cyanogen mod δεν ειναι καλές στο note?

 

Καλυτερα να περιμενεις να απαντησουν καποιοι με πιο πολλα φλασαρισματα στα κινητα τους.Εγω απο 4.1.2 εμεινα

πολυ ευχαριστημενος και η αποδειξη ειναι οτι εκλεισα μηνες με αυτες τις rom ειναι η phoenix v13 και η android revolution hd v19 και λιγο καιρο με omega.Aπροβληματιστες ολες.

Oσον αφορα 4.3 οπως ειπα μονο dn3 εχω φλασαρη διοτι μεχρι χθες ημουν με revolution hd.

Η γνωμη μου οπως ειπα και πιο πανω ειναι οτι ενιωθα πιο smooth το κινητο με 4.1.2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα λινκ για να κατεβασω την DN3 που ειναι τοσο καλη αλλα να μην ειμαι αναγκασμενος να το κανω μεσω mega download υπαρχει;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με Slim Bean που την ειχσ και στο Galaxy S2 και ειναι πραγμστικα καλη.... Θα δοκιμασω και DN3 φυσικα και τα ξαναλεμε..

 

Ερωτηση.... Ενα καλο keyboard καποιος με αυτοματη διορθωση?

Link to comment
Share on other sites

Για πληκτρολόγιο, αν και έχω πληρωμένο το swype και το shiftkey, χρησιμοποιώ το touchpal παντού!!! Και στα 2 κινητά και στην ταμπλέτα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα λινκ για να κατεβασω την DN3 που ειναι τοσο καλη αλλα να μην ειμαι αναγκασμενος να το κανω μεσω mega download υπαρχει;

 

Ευχαριστω.

 

γιατι οχι mega;εγω κατεβασα την εφαρμογη απο play εκανα ενα register ενος λεπτου δουλεια κ ολα σουπερ...διαλεγεις κ που θα κατεβει...sd η internal...πολυ ευκολο...ολ αυτα σε boat browser

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην Ευχαριστώ για την απάντηση σου φιλε μου... root έκανα με το kingo root αλλα αφού μου εδωσες οδηγό θα περασω Ετσι το cwm.... η slim bean η η cyanogen mod δεν ειναι καλές στο note?

 

Καλημερα,αυτες που αναφερεις ειναι καλες αλλα δεν αξιοποιουν τις δυνατοτητες του pen.Ειναι τελειως απλες rom,αν θελεις τη λειτουργια του note 3 στο 2,πρεπει να παιξεις με αλλες οπως: DN3 odex ,TIGRA rom ,Dr Ketans,Sotmax κ.λ.π.Εννοειτε 4.3,για μενα αυτη τη στιγμη και αν διαβασεις 2-3 σελιδες πριν που εχουμε αναφερθει στο θεμα αυτο,η καλυτερη με διαφορα ειναι αυτη: http://www.bytheway.gr/sho...046#post202046

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,αυτες που αναφερεις ειναι καλες αλλα δεν αξιοποιουν τις δυνατοτητες του pen.Ειναι τελειως απλες rom,αν θελεις τη λειτουργια του note 3 στο 2,πρεπει να παιξεις με αλλες οπως: DN3 odex ,TIGRA rom ,Dr Ketans,Sotmax κ.λ.π.Εννοειτε 4.3,για μενα αυτη τη στιγμη και αν διαβασεις 2-3 σελιδες πριν που εχουμε αναφερθει στο θεμα αυτο,η καλυτερη με διαφορα ειναι αυτη: http://www.bytheway.gr/sho...046#post202046

 

Δεν δουλεύει το link σου Φιλε μου... δώσε μου από xda

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το link σου Φιλε μου... δώσε μου από xda

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?p=202115#post202115 Αυτό είναι το λινκ με την καλύτερη ρομ που αναφέρει..

 

Η v3.1 Θα ανεβει κυριακή βράδυ απ οτι αναφέρεται στο φορουμ :D :D

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

http://www.bytheway.gr/showthread.php?p=202115#post202115 Αυτό είναι το λινκ με την καλύτερη ρομ που αναφέρει..

 

Η v3.1 Θα ανεβει κυριακή βράδυ απ οτι αναφέρεται στο φορουμ :D :D

 

Είμαι σε σλιμ και νομίζω ότι το Wi-Fi δεν λειτουργεί σε σωστά... το λέω αυτό γιατί κατεβάζω μόνο μέχρι 400kbps ενώ από τον υπολογιστή μου κανονικά το μέγιστο της σύνδεσης μου

Link to comment
Share on other sites

με DN3 εμένα πάντως όταν πάω να στείλω sms μου βγάζει η υπηρεσία διακόπηκε χάνει το σημα για 2 δευτερόλεπτα και επανέρχεται πάλι!δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει!την ξαναπέρασα και τα ίδια!γυρνάω σε sotmax!

 

ΣΗμ. Αναφαίρομαι σε αυτή του S_wind δεν έχω δοκιμάσει απο το xda

Edited by pReHiStoRik
Link to comment
Share on other sites

με DN3 εμένα πάντως όταν πάω να στείλω sms μου βγάζει η υπηρεσία διακόπηκε χάνει το σημα για 2 δευτερόλεπτα και επανέρχεται πάλι!δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει!την ξαναπέρασα και τα ίδια!γυρνάω σε sotmax!

 

Κατεβαζω να δοκιμάσω και τις 2

 

EDIT έχουν και οι 2 πληρης υποστηριξη Note 3 ? για το Pen μιλαω πιο πολυ!

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

με DN3 εμένα πάντως όταν πάω να στείλω sms μου βγάζει η υπηρεσία διακόπηκε χάνει το σημα για 2 δευτερόλεπτα και επανέρχεται πάλι!δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει!την ξαναπέρασα και τα ίδια!γυρνάω σε sotmax!

 

ΣΗμ. Αναφαίρομαι σε αυτή του S_wind δεν έχω δοκιμάσει απο το xda

Aυτη του xda δεν εχει τετοιο θεμα.Του S-wind παντως δεν μπορεσα να την περασω για να την δω.Συνεχεια bootloop και επιστροφη στο recovery οσες φορες δοκιμασα να την βαλω,αντιθετα η αλλη καθεται με την μια.Να υποθεσω οτι πιθανοτατα η ρομ δεν κατεβηκε σωστα (αν και δεν εβγαλε σφαλμα ουτε στο 7-zip αλλα ουτε και στο install).Θα δοκιμασω τη καινουρια που θα ανεβασει

Kαλη αυτη που εχουν τα παιδια στο xda,αλλα το deodex...κανει μπαμ (δυστυχως).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...