Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8S


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα! Αγορασα προσφατα το 8s και θελω να μου πειτε αν ξερετε γιατι δεν μου δειχνει τις φωτογραφιες των αλμπουμ στο Music player;

Και αν ξερετε καποιον αξιολογο που υπαρχει στο store γιατι πραγματικα νομιζω οτι ειναι το χειροτερο χαρακτηριστικο αυτου του κινητου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 590
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

MPAtool για να βρίσκει τα covers. Σε αυτά τα λεφτά για windows phone είναι κομπλέ το smartphone.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την βοηθεια!

To κινητο ειναι πολυ καλο,ειμαι πολυ ικανοποιημενος με το media player μονο απογοητευτηκα! Καποια προταση για sd card και screen protector?

Edited by alex999
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα κι εγώ. Έλεγα μήπως υπάρχει τρόπος να μην είναι οι επαφές μου στο νετ.

Ευχαριστώ.

Οταν τις περασεις στο κινητο μπορεις να τι κανεις διαγραφη απο το νετ ;) αλλα κρατα και ενα back up των επαφων σε κανενα στικακι η σε pc δεν ξερεις τι γινεται....

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eυχαριστω για την βοηθεια!

To κινητο ειναι πολυ καλο,ειμαι πολυ ικανοποιημενος με το media player μονο απογοητευτηκα! Καποια προταση για sd card και screen protector?

Εγώ sd card έβαλα αυτή χωρίς κανένα πρόβλημα http://www.e-shop.gr/product?id=PER.331092 και για την οθόνη αυτό http://tinyurl.com/ky3qtk9 η αυτό http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013369

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την βοηθεια!

To κινητο ειναι πολυ καλο,ειμαι πολυ ικανοποιημενος με το media player μονο απογοητευτηκα! Καποια προταση για sd card και screen protector?

 

εγώ πήρα αυτή http://www.e-shop.gr/product?id=PER.569840

και είναι απίστευτα γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα και εγώ το κινητό από τη προσφορά της vodafone και θέλω τη βοήθειά σας σε κάτι. Μπαίνω συχνά από το ίντερνετ σε ανακοινώσεις και τέτοια, όπου υπάρχει ο σύνδεσμος με την ανακοίνωση είτε σε μορφή .doc είτε σε μορφή .xls. Στις δύο μέρες που χρησιμοποιώ το τηλέφωνο άλλα αρχεία τα ανοίγει και άλλα όχι.Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;;Θα βάλω και κάποιους συνδέσμους μήπως καταλάβετε τίποτα παραπάνω για το πρόβλημα που λέω.

Για παράδειγμα αυτά τα δύο δεν τα ανοίγει,λέει ότι λόγω προβλήματος δεν μπορεί να τα ανοίξει

1)http://ee.auth.gr/announcements/2013/04/17/235/

2)http://www.civil.duth.gr/news/2014-01-14-d.sxhtml

Αυτό όμως το ανοίγει κανονικά

https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fwww.civil.ntua.gr%2Fuploads%2Fanakoin_katatakt.doc

Όποιος μπορεί,λοιπόν, και βγάλει άκρη τι γίνεται ας με βοηθήσει, ευχαριστώ.

Edited by volleyball
Link to comment
Share on other sites

o player του κινητού μπορεί να παίξει ολόκληρους φακέλους Mp3 από την sd ή πρέπει να δημιουργήσεις playlist;

Και αν όχι γνωρίζετε κάποιον άλλο player που το κάνει αυτό;

(πάντως o player είναι λίγο απαράδεκτος).

και κάτι άλλο γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να αντιγράψουμε τις επαφές μας από το τηλέφωνο στη κάρτα sim;

Edited by saitruom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μόλις πήρα το 8s από κατάστημα Vodafone με 89ευρώ

Με το που πάτησα το πλήκτρο επάνω για να ανάψει, βγάζει μια άσχετη οθόνη και κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις μόνο του

 

problem

 

any solution?

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον συνδέθηκε στο διαδύκτιο και κάνει τα απαραίτητα updates είτε μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας ή ασύρματα στο τοπικό δίκτυο WiFi ( έαν έχεις ). Αν τώρα είσαι σίγουρος ότι δεν ισχύει κάτι από αυτά και βλέπεις να κάνει restart χωρίς λόγο τότε το πας στο κατάστημα που το αγόρασες για περαιτέρω έλεγχο. Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω δύο πράγματα.

1) Το λαμπάκι που ανάβει όταν η μπαταρία πέσει κάτω από το 10%, υπάρχει η δυνατότητα να ανάβει και όταν έχεις κάποιο μήνυμα ή αναπάντητη ή κάποιο mail;

2) Σχετικά με αυτό που είχα ρωτήσει πριν κάτι μέρες, ότι δηλαδή το office κάποια αρχεία word μου τα ανοίγει και κάποια άλλα όχι (αναφέρομαι σε αρχεία που πάω να τα ανοίξω στο ίντερνετ, δεν είναι δηλαδή αποθηκευμένα κάπου στο κινητό), έχει να προτείνει κανείς κάποια λύση;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω δύο πράγματα.

1) Το λαμπάκι που ανάβει όταν η μπαταρία πέσει κάτω από το 10%, υπάρχει η δυνατότητα να ανάβει και όταν έχεις κάποιο μήνυμα ή αναπάντητη ή κάποιο mail;

2) Σχετικά με αυτό που είχα ρωτήσει πριν κάτι μέρες, ότι δηλαδή το office κάποια αρχεία word μου τα ανοίγει και κάποια άλλα όχι (αναφέρομαι σε αρχεία που πάω να τα ανοίξω στο ίντερνετ, δεν είναι δηλαδή αποθηκευμένα κάπου στο κινητό), έχει να προτείνει κανείς κάποια λύση;;

 

Καλησπέρα φίλε μου. Όσον αφορά το λαμπάκι όχι δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα να ανάβει και σε ειδοποιήσεις.

Στα links που έχεις δώσει παραπάνω, το πρώτο έτσι κι αλλιώς δεν ανοίγει ούτε στον υπολογιστή. Για το δεύτερο όμως έχει δίκιο, αλλά δεν έχει να κάνει με τον τύπο του αρχείου, γιατί αν κατεβάσεις το αρχείο στον υπολογιστή σου και το ανεβάσεις στο skydrive όταν μετά το ανοίξεις από το office στο κινητό αυτό θα ανοίξει κανονικά. Δοκίμασα εκτός από τον explorer και αλλούς browser στο κινητό όπως τον uc browser και τελικά φαίνεται οτι δεν κατεβάζει καν το αρχείο στο κινητό όταν πατάς το link. Για κάποιο λόγο ο explorer δεν αφήνει στη συγκεκριμμένη ιστοσελίδα να ανοίξει το link ίσως λόγω του τρόπου που είναι κατασκευασμένη. Επειδή δυστυχώς για την ώρα οι browser που υπάρχουν στο windows phone store είναι βασισμένοι στον explorer με κάποια site θα έχεις θέμα, οπότε για να δεις τα αρχεία μάλλον θα πρέπει ακολουθήσεις τον τρόπο που περιγράφω παραπάνω.

Πάντως θα το κοιτάξω λιγάκι παραπάνω και αν βρω κάποιο τρόπο να τα ανοίγεις απευθείας στο κινητό θα το γράψω εδώ.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Όσον αφορά το λαμπάκι όχι δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα να ανάβει και σε ειδοποιήσεις.

Στα links που έχεις δώσει παραπάνω, το πρώτο έτσι κι αλλιώς δεν ανοίγει ούτε στον υπολογιστή. Για το δεύτερο όμως έχει δίκιο, αλλά δεν έχει να κάνει με τον τύπο του αρχείου, γιατί αν κατεβάσεις το αρχείο στον υπολογιστή σου και το ανεβάσεις στο skydrive όταν μετά το ανοίξεις από το office στο κινητό αυτό θα ανοίξει κανονικά. Δοκίμασα εκτός από τον explorer και αλλούς browser στο κινητό όπως τον uc browser και τελικά φαίνεται οτι δεν κατεβάζει καν το αρχείο στο κινητό όταν πατάς το link. Για κάποιο λόγο ο explorer δεν αφήνει στη συγκεκριμμένη ιστοσελίδα να ανοίξει το link ίσως λόγω του τρόπου που είναι κατασκευασμένη. Επειδή δυστυχώς για την ώρα οι browser που υπάρχουν στο windows phone store είναι βασισμένοι στον explorer με κάποια site θα έχεις θέμα, οπότε για να δεις τα αρχεία μάλλον θα πρέπει ακολουθήσεις τον τρόπο που περιγράφω παραπάνω.

Πάντως θα το κοιτάξω λιγάκι παραπάνω και αν βρω κάποιο τρόπο να τα ανοίγεις απευθείας στο κινητό θα το γράψω εδώ.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση. Θα ακολουθήσω το τρόπο που λες προς το παρών και βλέπουμε. Να σου πω και κάτι άλλο. Είχα βάλει την ερώτηση αυτή και στο θέμα των wp γενικά και ένα παιδί μου απάντησε ότι οι σύνδεσμοι (δεν ξέρω τι γίνεται και μια είναι ενεργοί και την άλλη όχι), ανοίγουν κανονικά από το κινητό του. Δε ρώτησα αν τα άνοιξε με το 8ς ή με κάποιο άλλο wp π.χ νόκια. Λες ο browser να δουλεύει, για τη συγκεκριμένη χρήση, καλύτερα στα νοκια (κουφό μου ακούγεται βέβαια) για αυτό και άνοιξαν σε αυτόν ( με την υπόθεση ότι είχε νόκια);;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση. Θα ακολουθήσω το τρόπο που λες προς το παρών και βλέπουμε. Να σου πω και κάτι άλλο. Είχα βάλει την ερώτηση αυτή και στο θέμα των wp γενικά και ένα παιδί μου απάντησε ότι οι σύνδεσμοι (δεν ξέρω τι γίνεται και μια είναι ενεργοί και την άλλη όχι), ανοίγουν κανονικά από το κινητό του. Δε ρώτησα αν τα άνοιξε με το 8ς ή με κάποιο άλλο wp π.χ νόκια. Λες ο browser να δουλεύει, για τη συγκεκριμένη χρήση, καλύτερα στα νοκια (κουφό μου ακούγεται βέβαια) για αυτό και άνοιξαν σε αυτόν ( με την υπόθεση ότι είχε νόκια);;

 

Όχι όλα τα wp8 κινητά με τον ίδιο τρόπο δουλεύουν, οι διαφορές που υπάρχουν όσον αφορά τον browser είναι οτι όταν ανοίξεις δυο τρεις σελίδες λόγω της μικρής RAM του 8S αν είναι "βαριές" αυτές ξαναφορτώνουν όταν πας από τη μία στην άλλη, ενώ σε κινητά με 1GB RAM παραμένουν ανοιχτές. Πάντως με το 920 άνοιξα τα link οπότε όχι ακριβώς το ίδιο πράγμα είναι.

Προγραμματιστής δεν είμαι, αλλά από αυτά που διάβασα σε κάποια forum το θέμα αυτό έχει να κάνει με τον τρόπο που λειτουργεί ο mobile explorer, για παράδειγμα αν μπεις στο e-shop δε μπορείς να πατήσεις επάνω στο κάθετο μενού στα αριστερά της σελίδας.

Edit:

Α κάτι ακόμη, στο πρώτο link που δεν ανοίγει στο αριστοτέλειο πανεπιστήμιο, αυτό δεν ανοίγει ούτε σε κανονικό browser, έψαξα όμως λιγάκι στο site από περιέργεια και βρήκα άλλο link που είχε μια ανακοίνωση για εξετάσεις και το άνοιξε κανονικά στο κινητό (το αρχείο ήταν pdf) το ίδιο έκανα και με το site του πανεπιστημίου Θράκης, κάτι παίζει με τα αρχεία doc και δεν τα κατεβάζει καν, μου φαίνεται το είχε αναφέρει άλλο ένα παιδί αυτό σε ένα άλλο θέμα.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Όχι όλα τα wp8 κινητά με τον ίδιο τρόπο δουλεύουν, οι διαφορές που υπάρχουν όσον αφορά τον browser είναι οτι όταν ανοίξεις δυο τρεις σελίδες λόγω της μικρής RAM του 8S αν είναι "βαριές" αυτές ξαναφορτώνουν όταν πας από τη μία στην άλλη, ενώ σε κινητά με 1GB RAM παραμένουν ανοιχτές. Πάντως με το 920 άνοιξα τα link οπότε όχι ακριβώς το ίδιο πράγμα είναι.

Προγραμματιστής δεν είμαι, αλλά από αυτά που διάβασα σε κάποια forum το θέμα αυτό έχει να κάνει με τον τρόπο που λειτουργεί ο mobile explorer, για παράδειγμα αν μπεις στο e-shop δε μπορείς να πατήσεις επάνω στο κάθετο μενού στα αριστερά της σελίδας.

Edit:

Α κάτι ακόμη, στο πρώτο link που δεν ανοίγει στο αριστοτέλειο πανεπιστήμιο, αυτό δεν ανοίγει ούτε σε κανονικό browser, έψαξα όμως λιγάκι στο site από περιέργεια και βρήκα άλλο link που είχε μια ανακοίνωση για εξετάσεις και το άνοιξε κανονικά στο κινητό (το αρχείο ήταν pdf) το ίδιο έκανα και με το site του πανεπιστημίου Θράκης, κάτι παίζει με τα αρχεία doc και δεν τα κατεβάζει καν, μου φαίνεται το είχε αναφέρει άλλο ένα παιδί αυτό σε ένα άλλο θέμα.

 

Για το πρώτο που λες, όντως στο eshop αριστερά δεν μπορείς να πατήσεις, γιατί σε αυτά όταν πας από υπολογιστή σου 'πετάει' μια νέα καρτέλα για να επιλέξεις (Από το κινητό αν πατήσεις συνεχόμενα πάνω σε μία λέξη σου πετάει τη καρτέλα στα δεξιά,αλλά και πάλι δεν μπορείς να επιλέξεις κάτι). Αυτό ισχύει για τις επιλογές που είναι σε γκρι χρώμα. Σε εκείνες που είναι κίτρινο χρώμα πατάς κανονικά και ανοίγει η σελίδα. Αυτό νομίζω έχει σχέση με τον Adobe Flash που το κινητό δεν έχει.

Στο άλλο θέμα, έψαξα πολλά αρχεία και από τις 2 σελίδες των πανεπιστημίων και στις 2 άλλα μου τα άνοιγε και άλλα όχι. Κάτι θα έχουν αυτά τα αρχεία που δεν μπορεί να ανοίξει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 2 προβληματα.1)ηθελα να καλεσω το 100 απο το κινητο και με εβγαινε το 112 κληση εκτακτης αναγκης.τι συμβαινει;2)ηχο κλησης δικο μας πως βαζουμε στο κινητο;προσπαθω αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Μια βασική για μένα δυνατότητα που θα ήθελα να υπάρχει στον mp3 player του τηλεφώνου είναι να παίζει φακέλους με διάφορα mp3 που έχω φτιάξει εγώ από διάφορα cd. Δηλαδή έτοιμες playlist με τη μορφή φακέλου. Βρήκα μια καλή λύση στο νετ και την παραθέτω για όποιον ενδιαφέρεται. Με τη βοήθεια του mp3tag που μπορείτε να βρείτε στο θείο σας ανοίγουμε το φάκελό μας επιλέγουμε όλα τα κομμάτια μας και αλλάζουμε την ετικέτα Genre ή Είδος άν έχετε ελληνικά. Γράψτε ότι θέλετε στο πλαίσιο κειμένου (εγώ π.χ. έγραψα Τρύπες σε μια συλλογή μου από το συγκρότημα). Δεν χρειάζεται να αλλάξετε τίποτα άλλο απλά πατήστε Αρχείο/ save tags. Μεταφέρετε τώρα τον φάκελό σας στο τηλέφωνο και ψάξτε στο μουσική/είδη και θα δείτε το φάκελό σας να εμφανίζεται με το όνομα που του δώσατε εσείς. Συμπέρασμα: για άλλη μια φορά ο άνθρωπος ξεγέλασε τη μηχανή.

http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp8-wpmusic/play-specific-mp3-folders-in-windows-8-phone/5e41d569-8c94-448a-bf24-0b990eb4361e?msgId=7a9b32cd-74cf-47ba-9445-94de33f9fa75&page=2

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βρίσκεις στο site , ρώτησε σε κάποιο κατάστημα έαν μπορούν να το φέρουν στην τιμή της προσφοράς ( 89 ευρώ ). Επίσης κοζάρεις και εδώ μήπως το έχει παραγγείλει κανείς και δεν θα πάει να το αγοράσει τελικά. Φίλε εσύ που λες για greek rom , τι εννοείς; Windows Phone είναι το smartphone

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ξέρει κανεις αν συνεχιζει η Vodafοne να το δίνει σε προσφορά;;

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/514118-vodafone-offers-v2-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BE%CF%85-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CF%89%CE%BD-nokia-lumia-925-1020/page-56

ποστ 830

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, το προβλημα μ ειναι οτι παω να κατεβασω ενα παιχνιδι 303mb και μ λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος τη στιγμη π εχω 1,15gb ελευθερο. ξερει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

Το εφερα απο Αγγλια και δεν εχει Ελληνικα σαν γλωσσα μεσα.βρηκα καποια link και μπηκα στους xda αλλα δεν βρηκα RUU με Ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιείται η λήψη δεδομένων ώστε να μην συνδέεται μονο του σε 3G;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το εκανα αναβάθμιση αλλά δεν βλέπω κάπου το ραδιόφωνο. Που το ψαχνω;

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιείται η λήψη δεδομένων ώστε να μην συνδέεται μονο του σε 3G;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το εκανα αναβάθμιση αλλά δεν βλέπω κάπου το ραδιόφωνο. Που το ψαχνω;

 

το ραδιοφωνο ειναι στη μουσικη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...