Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8S


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 590
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά δε νομίζω να αλλάξει η τιμή της προσφοράς. Τι θα γίνει τότε με όσους ήδη αγόρασαν στα 99? Μου φαίνεται πιο πιθανό να έκανε λάθος το κατάστημα που είπε 89 ή μπορεί να το μπέρδεψε με το L5.
Link to comment
Share on other sites

ειχε καρτελακι που ελεγε htc 8s με τα χαρακτηριστηκα της συσκευης και τιμη 89 ευρω.

 

πιθανοτατα θα ειναι προσφορα του συγκεκριμενου καταστηματος, δεν υπαρχει περιπτωση να κανουν τετοιο φαουλ.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καλύτερη τιμή στην ήδη πολύ καλή της προσφοράς. Αν ήμουν κοντά θα πήγαινα να το πάρω. Πάντως δεν άντεξα και παράγγειλα ένα στα 99€. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο αυτό έχει fm radio ?

 

Μετά την αναβάθμιση σε GDR2 πριν λίγο καιρό ενεργοποίησαν και το ραδιόφωνο.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσω,ή αναβάθμιση θα ερθει OTA;Επισης υπάρχει κανένα προγραμμα πλοήγησης όπως το nokia drive(καποιοι εχω ακουσει οτι έχουν βάλει το nokia drive στο htc 8s μπορεί να περαστεί και εδώ)?
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσω,ή αναβάθμιση θα ερθει OTA;Επισης υπάρχει κανένα προγραμμα πλοήγησης όπως το nokia drive(καποιοι εχω ακουσει οτι έχουν βάλει το nokia drive στο htc 8s μπορεί να περαστεί και εδώ)?

 

Ναι στο wp8 οι αναβαθμίσεις έρχονται ΟΤΑ, δεν χρειάζεται να βάλεις κάποιο πρόγραμμα, αλλά και πάλι το πρόγραμμα που υπάρχει είναι για ανταλλαγή μουσικής, φώτο, βίντεο κάτι που δεν έχει και πολύ νόημα με το 8S γιατί πολύ απλά τα αντιγράφεις στην microSD και είσαι έτοιμος.

Προγράμματα πλοήγησης υπάρχουν αρκετά αλλά είναι επι πληρωμή τα καλά πχ το Navigon κατα καιρούς όμως γίνονται και προσφορές ρίξε μια ματιά στο νήμα με τις εφαρμογές για WP8. To Nokia drive το έβαλαν με "πλαγιο" τρόπο αν θυμάμαι καλά κάποια παιδιά στο 8Χ οπότε αν θες κοίτα στο θέμα του 8Χ μου φαίνεται έγραφαν και οδηγίες, βέβαια δε ξέρω αν μπορείς να το κάνεις πια καλύτερα να ρωτήσεις.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω για 2η φορά για να είμαι 100% σίγουρος ότι δεν έκανα καμιά πατάτα, το έχω παραγγείλει και λογικά σε 1-2 μέρες θα το πάρω. Διαβάζω για θέματα με τα 4GΒ ram. επειδή δεν φορτώνω γενικώς το κινητό με ένα καρό εφαρμογές (Μόνο fbk, κανένα πρόγραμμα καιρού , κανένα εορτολογιο άντε και κανένα χάρτη), πιστεύετε ότι θα έχω κάποιο θέμα? Apps απο την SD μπορούν να τρέξουν έστω με κάποιο τρικ? ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω για 2η φορά για να είμαι 100% σίγουρος ότι δεν έκανα καμιά πατάτα, το έχω παραγγείλει και λογικά σε 1-2 μέρες θα το πάρω. Διαβάζω για θέματα με τα 4GΒ ram. επειδή δεν φορτώνω γενικώς το κινητό με ένα καρό εφαρμογές (Μόνο fbk, κανένα πρόγραμμα καιρού , κανένα εορτολογιο άντε και κανένα χάρτη), πιστεύετε ότι θα έχω κάποιο θέμα? Apps απο την SD μπορούν να τρέξουν έστω με κάποιο τρικ? ευχαριστώ!

Όχι δυστυχώς από την SD δε μπορούν να τρέξουν εφαρμογές, μόνο τα βίντεο, μουσική και εικόνες μπορείς να αποθηκεύσεις. Επίσης τα έγγραφα στην κεντρική μνήμη πρέπει να τα έχεις για να ανοίξουν, εκτός και αν χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή file browser που έχει τη δυνατότητα να τα αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης αλλά θα μπορείς να τα βλέπεις μόνο μέσω της εφαρμογής.

Τώρα επειδή όπως έγραψα το έχω δώσει το κινητό βρήκα τι είχα γράψει σε ένα φίλο όσον αφορά τι και πόσες εφαρμογές είχα στο κινητό εκείνη την περίοδο:

"Οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ και δεν ήταν στο κινητό από την αρχή είναι οι εξής:

Εορτές, Μετατροπέας (HTC), Φακός (HTC), Blink, Bres to, Connectivity Shortcuts, Facebook, Fantasia Painter Free, Handyscan(free), IMDB, in.gr, Lyrics, m.app, Metrotube, MusicTube, PDF Reader, PhotoFunia, PODCASTS!, RapDialer, ReadPoint, Skydrive, Skype, Snes8x( στο συγκεκριμμένο το οποίο είναι ένας emulator έχω κατεβάσει και μέσω του skydrive στη μνήμη του κινητού και 12 roms παιχνιδιών των 1-2MB το καθένα, οπότε αν θες υπολόγισέ τα σαν παιχνίδια αυτά), Soundhound, Speed Test, Timelapse Pro, Translator, Vevo, Voice Recorder, Weather, Weave News Reader, WhatsApp.

Από παιχνίδια έχω τα εξής: AlphaJax, Breeze, Minesweeper, Sudoku, Wordament, Solitaire, Κρεμάλα

Τέλος έχω και 4 λογαριασμούς email το λέω γιατί υποθέτω οτι και αυτό θα πιάνει κάποιο χώρο αν και φαντάζομαι πολύ μικρό.

Με τα παραπάνω που σου είπα και έχοντας σβήσει το χάρτη της Ελλάδας μου μένουν ελεύθερα 306MB, διαφορετικά μένουν γύρω στα 150MB. Όταν κατεβαίνεις κάτω από τα 100MB το κινητό σε ειδοποιεί οτι τελειώνει ο χώρος.

Σου τα έγραψα με ακρίβεια γιατί διάβασα στο thread και τις υπερβολές οτι με 10 εφαρμογές το κινητό γεμίζει, κάτι που δεν ισχύει εκτός και αν αυτές οι εφαρμογές είναι παιχνίδια των 150MB το καθένα."

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

επειδη το παραγγειλα και εγω στα 99 ευρω εχει κανενα προγραμμα gps απο τη μαμα htc?

Όχι, είναι λίγες οι εφαρμογές που δίνει η HTC και όχι ιδιαίτερα καλές.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

το here maps ειναι δωρεαν?γιατι τωρα εχω ενα lumia 800.και εχω καλομαθει.

 

To here maps υπάρχει και είναι δωρεάν, το drive πρέπει να το πληρώσεις.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

πηρε η αδερφη μου την συσκευη και της βγαζει ενημερωση λογισμικου 312 mb και δεν την κανει γιατι δεν εχει χωρο η συσκευη γραφει..

εχει κατεβασει μονο facebook viber τι γινεται σε αυτη την περιπτωση ? :(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

πηρε η αδερφη μου την συσκευη και της βγαζει ενημερωση λογισμικου 312 mb και δεν την κανει γιατι δεν εχει χωρο η συσκευη γραφει..

εχει κατεβασει μονο facebook viber τι γινεται σε αυτη την περιπτωση ? :(

 

Μήπως έχει περάσει χάρτες, φωτογραφίες, βίντεο ή και κανα παιχνίδι και γι'αυτό δεν έχει χώρο; Γιατί αν έχει μόνο αυτές τις δυο εφαρμογές μου φαίνεται παράξενο καθώς η μνήμη που μένει θα πρέπει να είναι πάνω από 1GB ελεύθερη. Το μόνο που μπορεί να κάνει αν δε θέλει να ξαναστήσει το κινητό είναι να αρχίσει να σβήνει εφαρμογές και αν έχει και φωτογραφίες και βίντεο ας τα περάσει σε κάρτα μνήμης.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο εχθές κάτοχος της συσκευης απο την προσφορα της Vodafone

Η έκδοση που εχω ειναι η 8.0.10211.204.

Ειναι η τελευταία έκδοση λογισμικου ή εχει βγει νεότερη.?

Έκανα check in μεςω wifi και μου λέει ότι εχω την τελευταία έκδοση.

Αν εχει βγει νεότερη μήπως γίνεται μεςω PC και αν ναι ποιο εργαλείο κατεβάζω για αυτήν την ενέργεια.

Ευχαριστω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει περάσει χάρτες, φωτογραφίες, βίντεο ή και κανα παιχνίδι και γι'αυτό δεν έχει χώρο; Γιατί αν έχει μόνο αυτές τις δυο εφαρμογές μου φαίνεται παράξενο καθώς η μνήμη που μένει θα πρέπει να είναι πάνω από 1GB ελεύθερη. Το μόνο που μπορεί να κάνει αν δε θέλει να ξαναστήσει το κινητό είναι να αρχίσει να σβήνει εφαρμογές και αν έχει και φωτογραφίες και βίντεο ας τα περάσει σε κάρτα μνήμης.

 

οχι τιποτα facebook και viber μονο..:O

ειναι φυσιολογικο να μην κανει την ενημερωση ?

γραφει οτι εχει ελευθερο χρονο 200 κατι mb δεν θυμαμαι ακριβως..:O

Link to comment
Share on other sites

οχι τιποτα facebook και viber μονο..:O

ειναι φυσιολογικο να μην κανει την ενημερωση ?

γραφει οτι εχει ελευθερο χρονο 200 κατι mb δεν θυμαμαι ακριβως..:O

 

Είναι λίγο τραγικό πάντως αν συμβαίνει αυτό! Καινούργιο τηλέφωνο και να μην έχει χώρο για να κάνει την ενημέρωση!

Αύριο παραλαμβάνω και το δικό μου. Μόλις το δουλέψω θα γράψω και τις δικές μου εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο τραγικό πάντως αν συμβαίνει αυτό! Καινούργιο τηλέφωνο και να μην έχει χώρο για να κάνει την ενημέρωση!

Αύριο παραλαμβάνω και το δικό μου. Μόλις το δουλέψω θα γράψω και τις δικές μου εντυπώσεις.

 

ωραια περιμενω!!

πραγματικα ειναι αστειο να μην κανει μια τοσο μικρη ενημερωση λογω ελλειψης χωρου την στιγμη που το τηλεφωνο δεν εχει σχεδον τιποτα μεσα..:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο εχθές κάτοχος της συσκευης απο την προσφορα της Vodafone

Η έκδοση που εχω ειναι η 8.0.10211.204.

Ειναι η τελευταία έκδοση λογισμικου ή εχει βγει νεότερη.?

Έκανα check in μεςω wifi και μου λέει ότι εχω την τελευταία έκδοση.

Αν εχει βγει νεότερη μήπως γίνεται μεςω PC και αν ναι ποιο εργαλείο κατεβάζω για αυτήν την ενέργεια.

Ευχαριστω.

Η τελευταία έκδοση που είχε το δικό μου μετά την αναβάθμιση σε GDR2 είναι η: 8.0.10327.77

Προσωπικά δε γνωρίζω να υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για PC όπως υπάρχει για τα Nokia.

οχι τιποτα facebook και viber μονο..:O

ειναι φυσιολογικο να μην κανει την ενημερωση ?

γραφει οτι εχει ελευθερο χρονο 200 κατι mb δεν θυμαμαι ακριβως..:O

 

Μου φαίνεται πολύ παράξενο μόνο με δυο εφαρμογές των 20MB η καθεμία να έχει μείνει με 200ΜΒ. Δυο πράγματα προτείνω πρώτα κατεβάζει την εφαρμογή shrink storage μήπως και ελευθερώσει χώρο και αν δεν πιάσει από τις ρυθμίσεις της συσκευής να κάνει ένα back up σε μηνύματα, ρυθμίσεις τηλεφώνου και φωτογραφίες και κατόπιν να κάνει μια επαναφορά (hard reset). Όταν τελειώσει η επαναφορά ξαναβάζει το λογαριασμό Microsoft και επαναφέρει επαφές και μηνύματα και προχωράει με την αναβάθμιση. Ας αφήσει τις εφαρμογές για το τέλος. Η διαδικασία της επαναφοράς παίρνει περίπου 20 λεπτά με μισή ώρα και άλλο τόσο η αναβάθμιση. Προσοχή όταν γίνει επαναφορά και ξεκινήσει το στήσιμο του κινητού τα δεδομένα θα είναι ανοιχτά οπότε καλύτερα ας αφήσει το λογαριασμό Microsoft για αργότερα ώστε να κάνει το συγχρονισμό όταν μπορεί να χρησιμοποιήσει WiFi.

Επίσης πριν ξεκινήσει επαναφορά ας ρίξει και μια ματιά στο λογαριασμό του outlook αν υπάρχουν όλες οι επαφές για σιγουριά.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...