Jump to content

Motorola RAZR i


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα... Μια βασική ερώτηση ...

 

Έχει βρει κανείς αν μπορούμε να ρυθμίσουμε την ένταση του ακουστικού στις κλήσεις ? Η ένταση του ακουστικού είναι πάρα πολύ δυνατή (Ειδικά όταν χρησιμοποιώ Hands free) με αποτέλεσμα να ακούγεται το τι λέει ο συνομιλητής μου σε όλο το δωμάτιο ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 567
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια τελευταια λαγκαρει πολυ το κινητακι μου.

Οταν παταω το κουμπι να ανοιξει η οθονη μου δειχνει για 1 δευτερολεπτο την ωρα αποταν ηταν τελευταια φορα ανοιχτη η οθονη κ μετα αλλαζει στη τωρινη ωρα.

 

Ή μπορει να πληκτρολογω μια λεξη κ να μη δειχνει τα γραμματα παρα μετα απο λιγο που τα βγαζει ολα μαζι.

 

Να του κανω φορματ να ισιωσει? Αν ναι,πως το κανω?

 

Υ.σ. και δυστηχως μετα το update 8 στις 10 φορες που μπαινω στις επαφες μου λεει οτι η εφαρμογη διακοπηκε και τη ξανανοιγω μετα οπιυ μπαινει κανονιξα. Μουρχεται να κατεβασω αλλο app για επαφες...

 

Κατα πασα πιθανοτητα καποια εφαρμογη σου εχει κρασαρει το κινητο. Αφου εισαι σιγουρος οτι εχεις backup θα πας settings - privacy και διαλεγεις factory data reset. Μετά οποια εφαρμογη δεν ειναι πολυ γνωστη και τη θεωρεις υποπτη την περνας καποια ημερα μονη της για να δεις αν πραγματικα σου δημιουργει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα καποια εφαρμογη σου εχει κρασαρει το κινητο. Αφου εισαι σιγουρος οτι εχεις backup θα πας settings - privacy και διαλεγεις factory data reset. Μετά οποια εφαρμογη δεν ειναι πολυ γνωστη και τη θεωρεις υποπτη την περνας καποια ημερα μονη της για να δεις αν πραγματικα σου δημιουργει προβλημα

 

οταν λες για backup εννοεις φωτος-βιντεος ετσι?

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εχουν πει οτι οταν στελνω μυνηνατα οπου 'σ' βαζει κενο, σας εχει τυχει εσας κατι τετοιο?
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εχουν πει οτι οταν στελνω μυνηνατα οπου 'σ' βαζει κενο, σας εχει τυχει εσας κατι τετοιο?

 

Απο οσο καταλαβαινω στις ρυθμισεις των SMS εχεις στη κωδικοποιηση gsm 7-bit character set για να μπορεις να στελνεις 160 χαρακτηρες. Δυστυχως με αυτη την επιλογη χάνει διαφορα γράμματα

Ειτε το πας 16-bit character set αλλα θα στελνει sms με 70 χαρακτηρες και μετα θα σου χρεωνει και δευτερο sms , ειτε κατεβαζεις μια εφαργμογη, για παραδειγμα την Handcent. Με αυτη την εφαρμογη θα στελνεις και 160 αλλα και με ολα τα γραμματα να δουλευουν σωστα

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως παιδια το προβλημαπαραμενει.του εκανα φορματ κ εβαλα μονο 4 , 5 βασικες εφαρμογες...τα ιδια ομως...

Μια στις πεντε φορες που θα μπω στις επαφες θα λαγκαρει τρελα ωσπου να πει "η εφαρμογη επαφες εχει διακοπει" και να κλεισει κ να ξανανοιξει οπου τωρα θα δουλευει κομπλε.

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως παιδια το προβλημαπαραμενει.του εκανα φορματ κ εβαλα μονο 4 , 5 βασικες εφαρμογες...τα ιδια ομως...

Μια στις πεντε φορες που θα μπω στις επαφες θα λαγκαρει τρελα ωσπου να πει "η εφαρμογη επαφες εχει διακοπει" και να κλεισει κ να ξανανοιξει οπου τωρα θα δουλευει κομπλε.

 

Μήπως στις 4-5 εφαρμογές που λες είναι μέσα το Viber ή το Facebook?? Οι τελευταίες τους εκδόσεις είναι πολύ βαριές για την μνήμη και γενικά δημιουργούν κάποια προβλήματα σε διάφορα κινητά!!

Θα σου πρότεινα επίσης να κάνεις ένα σχετικό θέμα με το πρόβλημά σου εδώ !!!;)

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια ,εχω το ημερολογιο του google και στο κινητο και στο PC ,βαζω μια εργασια στο PC και αμεσως συγχρονιζει στο κινητο και βλεπω την εργασια ,αμα βαλω ομως στο κινητο δεν ερχετε στο PC ,ολα τα αλλα (επαφες κτλ ) ειναι οκ ,οι ρυθμισεις απο οτι κοιταω οκ ,τι διαολο κανω λαθος μηπως ξερει κανεις? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια ,εχω το ημερολογιο του google και στο κινητο και στο PC ,βαζω μια εργασια στο PC και αμεσως συγχρονιζει στο κινητο και βλεπω την εργασια ,αμα βαλω ομως στο κινητο δεν ερχετε στο PC ,ολα τα αλλα (επαφες κτλ ) ειναι οκ ,οι ρυθμισεις απο οτι κοιταω οκ ,τι διαολο κανω λαθος μηπως ξερει κανεις? ευχαριστω

Τα βάζεις στο ημερολόγιο του κινητού αντί για το ημερολόγιο του gmail.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πρωην κατοχος motorola razr xt910 κ μελλοντικος κατοχος του RAZR i θα ηθελα να αναφερω καποια πραγματα

1.Καποιος φιλος πριν εγραψε για προβλημα στα μυνηματα οτι βγαζει κενα εεε λοιπον εχω απαντηση βασει επικοινωνιας μου με cellcom

μου επισημανε οτι το προβλημσ ειναι ενα bug για jb 4.1.2 επειδη ειμαι παθον με το razr xt910 αυτος κ αλλοι δυο ειναι οι λογοι που το εστειλα κ εγω στην cellcom κ θα μου το αλλαξουν το razr xt910 με ενα RAZR i

2. Υπαρχει κατι που πρεπει να γνωριζω ειστε παιδια ολοι ευχαριστημενοι γιατι απο razr xt910 εγω ημουν πολλοι ευχαριστημενος ασχετα απο ενα δυο μικρα προβληματσ που βγηκαν στην πορεια???παντως απο οσο βλεπω στο gsmarena δεν υπαρχουν πολλεσ συμαντικες διαφορες κ μαλιστα σχεδον καμια θα ελεγα πλην το σκαρι εννοιειται απο την καρδια του συστηματος τον επεξεργαστη του απο οσο βλεπω του ΧΤ910 ηταν διυπηρηνος στο 1,2 κ ΧΤ890 ειναι μεν μονοπυρηνος(αν δεν κανω λαθος αν τυχον παρακαλω καποιος φιλος να με διορθωσει) αλλα ειναι χρονισμενος στα 2.0 κανοντας τον πιο δυνατο!!!! κ ο αποθηκευτικος χωρος ειναι 8gb απο τα οποια τα 5 μονο φαινονται κριμα!!!! δεν με χαλαει χωνεις μια 16αρα καρτα κ κανενα προβλημα

3.Υπαρχει καποια θηκη απο ebay που να προτηνει κανεις καμια ιδεα

Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε alexanderth1981 καλημερα

Επειδη ειχα και το χτ910 μετα πηρα xperia s και τωρα εχω το razr i να σου πω οτι δεν εχει καμια σχεση με διπυρηνα στα 1,2 ή στα 1,5 .Το κινητο απλα πεταει. Αν μπεις στη σελιδα antutu θα δεις σκορ 13540 οταν το χτ910 κανει 6087 και το xperia s 8400... αρα ειμαστε πολυ μπροστα :p .Σαν συσκευη απιστευτη ποιοτητα κατασκευης ,το κεβλαρ δεν παιζεται.Το μεγεθος για οθονη 4.3 ειναι πολυ μικρο, χειριζομαι το κινητο με το ενα χερι ανετα.θηκη πηρα αυτη :

http://www.ebay.com/itm/Black-3D-RAIN-DROP-DESIGN-HARD-CASE-COVER-for-Motorola-XT890-RAZR-i-Film-/281055428326?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item4170357ee6

Ωστε να μην χασω το πλεονεκτημα του μικρου μεγεθος. Απλα τοκινητο εδω ελλαδα δεν περπατησε κ πολυ νομιζω αδικα για τα χαρακτηριστικα του.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη απογοήτευση είναι πως δεν βλέπω και ιδιαίτερη υποστήριξη από την Motorola Στο θέμα των Roms και κρίνοντας από την στροφή της πάλι σε ARM επεξεργαστές (το ΜΟΤΟ Χ PHONE θα έχει Snapdragon) αρχίζω και πιστεύω ότι δεν πρόκειται να πάρουμε άλλη αναβάθμιση .

 

Έχει συναντήσει κανείς σας πρόβλημα με αυτόματα restart του τηλεφώνου ? Δηλαδή εκεί που λειτουργεί κανονικά να χάνει εντελώς το σήμα (κόκκινο τρίγωνο-λευκός σταυρός), να παγώνει για 2-3 Sec και μετά να ξανα αποκτά σήμα κάνοντας παράλληλα ξανά Sych κάρτα Sim και SD (όπως όταν το ανοίγεις) ενώ ελάχιστες φορές μου έχει ζητήσει και PIN

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

.....Έχει συναντήσει κανείς σας πρόβλημα με αυτόματα restart του τηλεφώνου ? Δηλαδή εκεί που λειτουργεί κανονικά να χάνει εντελώς το σήμα (κόκκινο τρίγωνο-λευκός σταυρός), να παγώνει για 2-3 Sec και μετά να ξανα αποκτά σήμα κάνοντας παράλληλα ξανά Sych κάρτα Sim και SD (όπως όταν το ανοίγεις) ενώ ελάχιστες φορές μου έχει ζητήσει και PIN

 

Φίλε, κατά 99% πιστεύω πως είναι από την κάρτα μνήμης σου!! Τα τελευταία χρόνια που έχω android το έχω παρατηρήσει σε αρκετά τηλέφωνα αυτό που λες και μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα πως έφταιγαν οι κάρτες σε συνδυασμό με κάποιο-α προγράμματα ή παιχνίδια που έβαζαν στο κινητό υπηρεσίες που "έτρεχαν" συνέχεια στην μνήμη!! Για αρχή μετέφερε όλα τ' αρχεία σου στον σκληρό και κάνε στην κάρτα σου ένα πλήρες φορμάτ κι μετά ξαναπέρνα τα! ΑΝ συνεχιστεί το πρόβλημα δοκίμασε να βγάζεις ένα ένα ότι σου έχει βάλει υπηρεσίες να τρέχουν! Δεν σου λέω πως να τα βρεις αυτά και πως να το κάνεις, γιατί είσαι παλιός και μπορεί να το ξέρεις καλύτερα από μένα ...:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα καλησπερα χαρουμενος κατοχος κ εγω αυτου του μικρου θυριου!!!κ πολλη χαρουμενος γιατι εχω και το Note2 κ τωρα μπορω να πω οτι εχω ενα τεραστιο κινητο αλλα κ....ενα μικρο μεν αλλα πολλη δυνατο δε!!!

Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος φιλος αν το φορτισω με τον ανταπτορα του xt910 που ειχα θα γινει τιποτα???ευχαριστω κ συγνωμη για την χαζη ερωτηση μου αλλα θελω ολα να τα κανω κατα γραμμα απο την cellcom μου ειπαν οτι μπορω να το φορτισω κ με τον φορτιστη τοθ xt910("μου το εκαναν αλλαγη xt910 με xt890 απο cellcom")

κ κατι ακομη μεγαλες εφαρμογες δεν σου δινει δυνατοτητα να της μετακινησεις στην sd card οπως κ στο note 2!!!!!μικρο κακο παντως

κ κατι ακομη να ρωτησω θελω να παραγγειλω απο ebay αμερικης θηκη κ βρησκω μονο για razr m ειναι για δεν ειναι το ιδιο πραγμα ακριβως με το razr i ιδιες διαστασεις ιδια ολα με ενδιαφερει μαλιστα αυτη για ultimate θηκη http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=321133932640

αν γνωριζει καποιος φιλος ας μου απαντησει παρακαλω ευχαριστω

Edited by alexanderth1981
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κ κατι ακομη να ρωτησω θελω να παραγγειλω απο ebay αμερικης θηκη κ βρησκω μονο για razr m ειναι για δεν ειναι το ιδιο πραγμα ακριβως με το razr i ιδιες διαστασεις ιδια ολα με ενδιαφερει μαλιστα αυτη για ultimate θηκη http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=321133932640

αν γνωριζει καποιος φιλος ας μου απαντησει παρακαλω ευχαριστω

 

To Razr M έχει τις ίδιες διαστάσεις με το Razr i αλλά δεν είναι και "το ιδιο πραγμα ακριβως". Το i έχει το χωριστό κουμπί για την κάμερα, κάτι που λείπει από το Μ όπως βλέπεις εδώ.

 

Με μια θήκη σιλικόνης ή TPU για το Μ, ίσως να μπορείς να πατήσεις το κουμπί έστω και αν δεν έχει τρύπα. Με τη συγκεκριμένη μάλλον δύσκολο.

 

Παρεμπιπτόντως, είμαι κι εγώ κάτοχος του Razr M εδώ και 1 βδομάδα περίπου. Το πήρα καινούριο για περίπου 170 ευρώ, μέχρι τώρα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Είναι πολύ καλή midrange συσκευή, για τα λεφτά που έδωσα δε, ήταν η ευκαιρία του αιώνα. Θήκη δεν έχω πάρει ακόμα, μάλλον καταλήγω σε κάτι S-line ή X-line που κυκλοφορούν στο ebay.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, είμαι κι εγώ κάτοχος του Razr M εδώ και 1 βδομάδα περίπου. Το πήρα καινούριο για περίπου 170 ευρώ, μέχρι τώρα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Είναι πολύ καλή midrange συσκευή, για τα λεφτά που έδωσα δε, ήταν η ευκαιρία του αιώνα.

Που το βρήκες αν επιτρέπεται σε αυτήν την τιμή;

 

91.2.29001.XT890.Retail.en.GB
Αυτή είναι 4.1;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανενας κατοχος rooted?Εντυπωσεις...διαφορες...αξιζει η οι διαφορες ειναι μικρες.Αν ναι με ποια ROM-build :O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό για δώρο στην γυναίκα μου ,είμαι κάτοχος του Motorola defy εδώ και τρία χρόνια και αμάν λέω να χαλάσει να πάρω άλλο!!! Ειμαι 100% ευχαριστημεμος απο motorola.

Το βρίσκω στα 210 ευρώ απο εξωτερικό καινούργιο είναι καλη τιμή?

Να προτιμήσω ένα iPhone 4s μεταχειρισμένο στα 300 ευρώ ή το motorola , δεν θέλω να κολλάει γιατι ξερετε τις γυναίκες (όχι όλες)και την σχέση τους με την τεχνολογία και να έχει μια αξιοπρεπή κάμερα .

Ευχαριστώ.

 

Μου γράφει ότι είναι Unlocked δεν θα έχω πρόβλημα με ελληνική κάρτα έτσι?

Link to comment
Share on other sites

210 καινουργιο; πολυ καλη τιμη

δωσε μας τη διευθυνση του site

παντως 210 το razr i και 300 το iphone 4s ειναι διαφορα στην τιμη. καλυτερες φωτο θα βγαζει η γυναικα σου με το iphone... εγω παντως το razr i θα επαιρνα

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έφτασε και έχω να πω τα καλύτερά και σ αυτή την τιμή 210 ευρώ.

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι δεν βλέπω κίνηση στο forum και δεν θα έχω συμβουλές για νέα custom rom,

όχι ότι την χρειάζεται γιατί πάει σφαίρα και από μπαταρία όλα τα λεφτά,δυο μέρες τώρα το έχω ξετινάξει και δεν λέει να τελείωση. :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έφτασε και έχω να πω τα καλύτερά και σ αυτή την τιμή 210 ευρώ.

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι δεν βλέπω κίνηση στο forum και δεν θα έχω συμβουλές για νέα custom rom,

όχι ότι την χρειάζεται γιατί πάει σφαίρα και από μπαταρία όλα τα λεφτά,δυο μέρες τώρα το έχω ξετινάξει και δεν λέει να τελείωση. :)

Δεν υπάρχουν custom ROMs άρα δε χρειάζεσαι συμβουλές. :p

Καλορίζικο. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...