Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρόν είμαι με spidernet. FTP και HTTP είναι πολλή καλή. Εκεί που δεν τα πηγαίνει καλά είναι με τα προγράμματα file sharing.

Έχω δοκιμάσει DC++, torrents και η ταχύτητα τους ήταν απογοητευτική.( Εσεις με ποια προγράμματα κατεβάζεται;)

Μήπως έχει ακούσει τι γίνεται και με τους άλλους providers, εκτός της CYTA γιατι και αυτή στα ίδια χάλια είναι:

LogosNet, Otenet(πρών Planitis), Avacomnet, Netway.

Όποιος έχει δοκιμάσει let me know

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oxi eipa kai arxika(mallon den to tonisa) oti enw katevaza me 35 eixa auta ta apotelesmata.

Omws pragmatika simera i forthnet SERNETAI kai exw spastei :(

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το πρόβλημα δημιουργικέ με την προ μηνός αναβαθμήση του ΟΤΕ στα dslams. Έτσι υπάρχει πρόβλημα εάν είστε σε ιντρακόμ DSLAM έχετε το ιντρακόμ jetspeed 520 και forthnet, δε αναφέρθηκαν προβλήματα με άλλον isp. Eτσι υπαρχει αδυναμία authentication του λογαριασμού στη Forthnet. Αυτό συνήθως διαρκεί αναλογα την περιοχη. Εμενα έκανε να συνδεθεί και να πάρει ip με την forthnet από 10' έως 30' σε άλλους έκανε και ώρες. Το πρόβλημα είναι γνωστό στην forthnet η οποια είναι σε επικοινωνία με την ιντρακομ για να λύσουν το πρόβλημα.

Τώρα υπάρχει ένα BETA filmware το οποιο λύνει το πρόβλημα αυτό. Μπορείτε να το πάρετε πέρνωντας το support τις forthnet η στέλνοντας email εξηγώντας το πρόβλημα και ζητώντας το.

 

Tμήμα Τεχνικής Υποστήριξης Υπηρεσιών Internet

FORTHnet A.E.

Τηλέφωνο Επικοινωνίας : 801 100 9000 & 211 100 9000

Fax : 211 9559090

EMAIL : internet-support@forthnet.gr

 

ΠΡΟΣΟΧΉ!!! βάλτε το μονο εάν έχετε το παραπάνω πρόβλημα μιας και BETA έτσι δεν ξέρουμε τι αλλαγές υπάρχουν. Ζητήστε την ανάλογη έκδοση για PSTN η ISDN που έχετε.

Link to comment
Share on other sites

netkey 1 μήνα dialup-adsl256 ,με καμια 20ριά μέρες υπόλοιπο που κάθεται λόγω του ότι έχω πλέον συνδρομή...όποιος προλάβει με PM !

 

 

(θα παρακαλούσα να μου στείλει μύνημα κάποιος που πραγματικά του χρειάζεται)

 

 

edit: η σύνδεση δώθηκε στον Xourxoulitsos ! καλα downloads ;)

Link to comment
Share on other sites

Για σκεφτείτε και τούτο έχω 20% μείωση για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα με forthnet όταν με acn έχω αστική χρέωση στις υπεραστικές κλήσεις το Σαββατοκύριακο και μετά τις 20:00 καθημερινή και για διεθνή κλήση vivodi μετά τις 20:00 0,145 ευρώ. Και το κυριότερο για πάντα.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις κλήσεις προς διεθνή κινητά δεν πρέπει να ισχύει η μείωση. Κρίμα γιατί κάτι τέτοιο δε διευκρινίζεται από το δελτίο τύπου και φαίνεται ότι αποκρύβεται.....
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι για κλήσεις σε διεθνή κινητά η έκπτωση δεν ισχύει !

Φαίνεται σε ψιλά γράμματα σε διαφήμιση στην τηλεόραση.

Αυτό δεν διευκρινίστηκε (σκόπιμα ισως) απο την αρχή και σίγουρα πολλοί την 'πάτησαν' ή ακόμα νομίζουν οτι ισχύει η έκπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Bgike to neo filmware gia to 520 ama exete to sigkekrimeno prob me tin forthnet balte to linete. Episis kai oloi oi xristes twn 520 as to baloun :P

 

http://jetspeed.intracom.gr/js520/sw/software_gr.htm

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξεκαθάρισα το τοπίο.

 

Η έκπτωση δεν ισχύει για τη ζώνη 1 και 2(ευρωπαικές χωρες που είναι και η πλειοψηφία των κλήσεων προς διεθνή κινητά) αλλά ισχύει από τη ζώνη 3 και πάνω που ούτως ή άλλως υπάρχει ενιαία χρέωση από τη forthnet(ίδια τιμή σταθερά και κινητά).

 

Και χάρηκα στην αρχή.......

Link to comment
Share on other sites

Apo tin alli, i NETWay einai men pio akrivi alla den exei kopsei apolitws tipota oso afora ta P2P programmata..

 

An thes pigene dokimase ekeinin. Alla sou lew einai pio akrivi..

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δημιουργησω ενα wap server με το προγραμμα

Coding workshop polyphonic wizard στο PC μου, για να μεταφερω εικονες κτλ. στο κινητο μεσο GPRS

 

Ομως απο οτι καταλαβα αυτο δεν ειναι και τοσο απλο.

 

Το προτο παραξενο στο ADSL (εχω αυτο της Vivodi) ειναι οτι δεν κανω καμια δημιουργια συνδεσης οπως με την Dial-up, αλλα το μονο που εκανα ειναι οτι συνδεσα το modem στη PCI Fast Ethernet καρτα και αυτο ηταν μπαινει κανονικα χωρις ουδεμια ρυθμιση.

(Αν υπαρχει καποιο forum για ADSL πειτε μου να το διβασω)

Τελος παντον αφου κανω τις ρυθμισεις στο προγραμμα απενεργοποιω τα firewall και ξεκινω το wap server (μου λεει οτι ειναι active) προσπαθω να μπω απο το κινητο. (γραφωντας τη IP μου)

Μεχρι τωρα το μονο που εχω καταφερει ειναι να φαω μια καρτα των

7 euro χωρις κανενα αποτελεσμα αφου λεει "connection timed out"

 

Εχω δοκιμασει να μπω σε αλλα wap sites και μπαινει χωρις προβλημα οποτε φταιει το PC.

Κάντε αυτό το forum πιο εύκολο για αναζήτηση. Γράψτε στα ελληνικά.

 

http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

Link to comment
Share on other sites

η vivodi έχει κάποια ports κλειστά, όπως αυτό του web server. Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει για το wap server.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

sorry rigasnic αλλα η πορτα 80 δουλευει κανονικα με vivodi σε μενα, και να της εκλεινε θα ηταν ολιγο παρανομο νομιζω.......αλλο να ελεγχει τι περναει αλλα αλλο να της κλεινει....εαν θυμαμαμι καλα παλια η compulink το ειχε δοκιμασει αυτο με το κλειδωμα ποτρες αλλα ξεσυκωθηκε ο κοσμος και εγινε ο χαμος
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

έτσι λέει η vivodi, δεν το έχω δοκιμάσει, ούτε ξέρω περί παράνομου!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Darkorigin (31 Οκτ. 2004 , 14:08)

 

opa akuro molis eida oti yparxei tetio thred sbiste to admin

 

;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=6167

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για βοηθηστε λιγο.Αυτη τη στιγμη εχω μια ADSL 384 με provider OteNet.Το συνολο περιπου καθε μηνα ανερχεται στα 45€ + ΦΠΑ.Με συμφερει λοιπον να βαλω ADSL στα 512K με 36€/μηνα + ΦΠΑ παγιο και να κανω και μια Forthnet 512 εξαμηνη?Δηλαδη στην ουσια "γλυτωνω" περιπου 10€.Τι λετε?Συμφερει? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις 512 εκτος απο τα 36€ πρεπει να δινεις και λεφτα στην φορθνετ για τον λογαριασμο του ιντερνετ...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...