Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα φιλο που ειναι απο το χωριο μου ο οποιος θελησε να βαλη ADSL γραμμη στο μαγαζι του που ειναι καφετερια. Το προβλημα ειναι πως οταν ρωτησε τον υπαληλο του οτε του ειπε πως δεν γινεται γιατι δεν υπαρχει γραμμη κ για να του ανοιξουν τι γραμμη πρεπει να ζητηθει απο καποιο μαγαζι. Ειναι υποχρεομενος ο οτε να του ανοιξη τη γραμμη η οχι? πως πρεπει να κινηθει?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τον τελευταιο καιρο στο τηλ του σπιτιου μου δεχομαι κλησεις που στην αναγνωριση κλησης μου λεει μονο 0. Τι μπορει να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Conn-X για Αριστούχους 768

 

Τύπος Normal

Ταχύτητα D768_U192

Πάροχος Δικτύου OTE

Διάρκεια Μέχρι 31/08/2007

Κόστος 0 €

Προπληρωμή ΟΧΙ

 

Δεν υπάρχουν πρόσθετες χρεώσεις.

 

Οι δικαιούχοι της προσφοράς είναι οι τρεις πρώτοι εισαχθέντες σε κάθε τμήμα του τρέχοντος έτους και οι τρεις πρώτοι φοιτητές κάθε τμήματος κάθε έτους/εξαμήνου.

 

Στην προσφορά περιλαμβάνεται:

- Το μηνιαίο τέλος πρόσβασης

- Το τέλος ενεργοποίησης ADSL

- ADSL USB modem

- καθως και το μηνιαιο τελος συνδεσης στο internet, το οποιο παρεχεται μεσω της δρασης ΔΙΟΔΟΣ !!! (αναφερεται στην αιτηση-συμβαση!)

 

Σημείωση: η αναβαθμισμένη ταχύτητα 768kbps είναι εφικτή με την προϋπόθεση ότι έχει πραγματοποιηθεί αναβάθμιση των αντίστοιχων υποδομών (DSLAMs) στην περιοχή του φοιτητή.

 

Πρόσθετες υπηρεσίες

- 3 e-mail accounts (τα 2 προαιρετικά) της μορφής username@otenet.gr

- Δωρεάν Εναλλακτική Dial-Up (PSTN/ISDN 64) με επιπλέον μόνο τη χρέωση ΕΠΑΚ

- Χώρος φιλοξενίας προσωπικών σελίδων 10 M

- Web Mail

- Web2SMSM

- E-mail Anti-virus

 

Ισχύει από 22/9/2006 έως 31/8/2007

 

Σημειωση στην αιτηση-συμβαση αναφερει την δυνατοτητα ενας φοιτητης που διαθετει ηδη ενεργοποιημενη γραμμη ADSL να κανει μετατροπη σε ADSL γραμμη για αριστουχους κατευθειαν.

 

 

Περισσοτερες πληροφοριες στο ΔΙΟΔΟΣ - Πακετο προσφορας

 

Θεωρω πολυ καλη την προσφορα του ΟΤΕ. Τι πιστευετε?

Δεν καταλαβα ομως αν η χορηγια αυτη ισχυει για ενα εξαμηνο και ανανεωνεται αναλογα με την επιδοση του φοιτητη στο επομενο εξαμηνο ή αν ειναι ετησια χορηγια.

 

Μακαρι να ειμαι αναμεσα στους δικαιουχους της προσφορας. Ειδωμεν... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

PCMan diabasa kai ta dika sou.Emena me to pou ekanan ti grammi spiti mou adsl itan idi anaba8mismeni kai molis ti kanoun mikroteiri ginete.Ton 8oribo pos ton metrano na do kai ego ti paizei sti dikia mou grammi??

Μπες μεσα στις ρυθμίσεις του μόντεμ σου και ψάξε, κάπου γράφει κάτι για dB

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα φιλο που ειναι απο το χωριο μου ο οποιος θελησε να βαλη ADSL γραμμη στο μαγαζι του που ειναι καφετερια. Το προβλημα ειναι πως οταν ρωτησε τον υπαληλο του οτε του ειπε πως δεν γινεται γιατι δεν υπαρχει γραμμη κ για να του ανοιξουν τι γραμμη πρεπει να ζητηθει απο καποιο μαγαζι. Ειναι υποχρεομενος ο οτε να του ανοιξη τη γραμμη η οχι? πως πρεπει να κινηθει?

Γιατί να είναι υποχρεωμένος ο οτε να του ανοίξει γραμμή? Τον χαβαλέ του κάνει, σιγά μην κάνει τον κόπο να τραβήξει γραμμές.

 

Ο μόνος τρόπος είναι να ανοίξει internet cafe ή πρακτορείο, μόνο τότε θα μπορέσει να τους πιέσει.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπιος νομος η κατι τετιο που να τους υποχρεωνη να ανηξουν τι γραμμη?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπιος νομος η κατι τετιο που να τους υποχρεωνη να ανηξουν τι γραμμη?

Λυπάμαι φίλε που στο λέω αλλα δεν...

 

Κι εγώ στα ίδια κανάλια είμαι και δεν γίνεται τίποτα...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο καιρο στο τηλ του σπιτιου μου δεχομαι κλησεις που στην αναγνωριση κλησης μου λεει μονο 0. Τι μπορει να ειναι?

Mηπως σε καλουν μεσω Voip υπηρεσια;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να μου δώσετε συμβουλές η ακόμα και τα φώτα σας, αν ξέρετε.

 

Πρόκειται για ένα γραφείο που θα ανοίξει στο Λίβανο. Πρέπει να γίνει κάποιο virtual server ίσως μέσω adsl που από τον υπολογιστή στο ελληνικό έδαφος να έχω πλήρη εικόνα για τα αρχεία, τα προγράμματα και το τι παίζει γενικώς σε εκείνον τον υπολογιστή. Επίσης θέλω να έχω και μια πλήρη εικόνα με βιντεοκάμερα που θα βρίσκεται εκεί του χώρου.

 

Σκέφτηκα οτί ο μόνος τρόπος είναι ένα virtual server, αλλά δε ξέρω τι ταχύτητες θα χρειαστώ για να καλύψω αυτή την απόσταση.

Επίσης θα ήθελα να μάθω αν γίνεται με κάποιο λαπτοπ που και αυτό θα βρίσκεται στο ελληνικό έδαφος να έχω πάλι την ίδια πρόσβαση, ίσως με 3g πρόσβαση.

 

Τι ασφάλεια δεδομένων θα έχω.?

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

FORTHnet χωρίς δεύτερη σκέψη........

απλά εκεί που επιλέγουμε γράφει fortnet..... ας προσθέσει κάποιος το h

http://farm3.static.flickr.com/2093/2478967542_a49d53bd5e_o.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αλλα εγω εχω φοβερα παραπονα απο την vivodi....ειχα κανει αιτηση πριν εναμισι χρονο για full llu και ενω με ειχαν διαβεβαιωσει οτι υπαρχουν θυρες και ολα οκ......μετα απο 2 σχεδον μηνες και μετα απο συνεχη τηλεφωνα που εκανα...τελικα μου ειπαν οτι ΔΕΝ εχουν θυρα διαθεσιμη και οτι ειχαν κανει λαθος.....αφηστε που φυσικα δεν μπορουσα να τους βρω στο τηλεφωνο της ταλαιπωριας, ειχα αναγκστει να παω 2 φορες απο τα κεντρικα τους που σημειωτεον,για να μου ανοιξουν και τις 2 φορες περιμενα εξω απο την κλειστη γυαλοπορτα 10 λεπτα μεχρι να περασει τυχαια καποιος να μου ανοιξει, γιατι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΔΟΥΝΙ!!!!!!!!!!!!! ε ρε κουδουνια που τους χρειαζονται......
Link to comment
Share on other sites

to brika.Output Power (dBm) up/down = 11.5 / 15.0

Attenuation (dB) up/down = 23.0 / 38.0

Noise Margin (dB) up/down = 31.0 / 6.5 Auta kala einai??

Τα δικά σου ναι. Τα δικά μου στο attenuation είναι ~54/~28

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να 'χει σημαίνει ότι παίζει απόκρυψη...(εννοώ ότι ο άλλος δε θέλει να εμφανιστεί ο αριθμός του..)
this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

exo hol 1mb anabathmismenh grammh !! tha lega twra telos pantwn.. :wacko:

 

pianw tis idies taxitites me 512!! de leei na anevei me tpt to skasmeno..

 

twra katebazei me 11 apo site ...

 

skata anavathmisi diladi kanane..

 

kaneis pou antimetopizei paromoia provlimata me taxitites kai download? :blink:

Link to comment
Share on other sites

katantia to tmima eksipiretisis pelatwn thn forthnet......ektos apo to oti simera perimena misi wra stin anamoni molis rwtisa ayto pou i8ela mou eipe i kopela... mia stigmi na rwtisw........

 

me evale ksana stin anamoni,,,,,,,gia polyyyyyy wra...mexri pou trela8ika kai to eklseisa.

 

otan ksanakalesa perimena para poly wra...kai vare8ika........

 

NTROPH KYRIOI:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα σήμερα να ρωτήσω κάτι και ευτυχώς δεν περίμενα πολύ ώρα...

Όταν ρώτησα όμως, μου είπε η κοπέλα ότι δεν ξέρει να μου απαντήσει και να ρωτήσω από εκεί που θα πάρω το πακέτο :wacko:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο προβλημα εχω!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα σήμερα να ρωτήσω κάτι και ευτυχώς δεν περίμενα πολύ ώρα...

Όταν ρώτησα όμως, μου είπε η κοπέλα ότι δεν ξέρει να μου απαντήσει και να ρωτήσω από εκεί που θα πάρω το πακέτο :wacko:

Τι ηταν αυτο το τοσο πολυπλοκο που δεν το ηξερε;;:confused: :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...