Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω οτι απλα υπαρχει ως δυνατοτητα της συσκευης αλλα ΑΚΟΜΑ δεν υποστηριζεται απο ΟΤΕ.Αλλα καλα παει σιγα σιγα ο ΟΤΕ που τον βριζαμε.Θα το κανει και αυτο...:p

 

 

Μα το άρθρο δεν αναφέρεται σε κάποια συσκεύη, αλλά στις διαθέσιμες/παρεχόμενες υπηρεσίες των χρηστών ISDN. Δηλ., δεν υποστηρίζεται, αλλά αναφέρεται ως διαθέσιμη υπηρεσία?? παράδοξο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalispera paidia simera molis ebala forthnet kai antimetopizo ena problima eno i sindesi me ena test pou ekana sto speedmeter.de fenete kanoniki download peripou 49.7 kai upload 16 peripou eno anigei selida kanonika otan prospatho na katebaso meso programs p2p diladi emule kai limewire sto proto sindeete me low id kai enno stin anazitisi bgazei apotelesmata otan pao na katebaso kati ksekinaei kai ksafnika meta apo ligo stamata i de katebazei katholou kai bazo tragoudia px me full avaliability kai 100 tis 100 eno to limewire de sindeete kan mipos pmorei kapoios na boithisei?please:( :( :( :( :( euxaristo
Link to comment
Share on other sites

Απ΄ότι κατάλαβα υπάρχει και άν δεις κι εδώ

 

http://www.oteshop.gr/pdf/isdn.pdf

 

υπάρχει κι η αντίστοιχη χρέωση.

Άν κατάλαβα καλά είναι κάτι σαν SMS που το στέλνεις καλώντας το άλλο τηλέφωνο και μέχρι να σηκώσει τη γραμή μπορείς εσύ να στείλεις το μήνυμά σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επαναλάβεις την ερώτηση σου στο επίσημο θέμα της εταιρίας: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=81103

Ευχαριστώ:)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Για ένα μήνα οι κλήσεις προς κινητά θα χρεώνονται μόνο 0.145 το λεπτό με χρέωση ανα 30 δεπτερόλεπτα!

 

Νομίζω πως είναι η πιο φθηνή της αγοράς αν δε κανω λάθος!

 

Για να μην θεωρηθεί διαφήμιση, δεν αναφέρω το όνομα του site.

 

ΤζαμποCalls.gr

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως είναι τόσο χαμηλή η τιμη ΦΥΣΙΚΑ και θα μας το πείς!!!
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση πως η υπηρεσία παρέχεται κανονικά...όμως πρέπει να έχει isdn συσκευή που να το υποστηρίζει,αλλά το ίδιο και ο συνομιλητής σου!!

πάρε και στο 134 να ρωτήσεις..αν δεν ξέρουν οι υπάλληλοι ζήτα κάποιον assistant..

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

Ποια η χρησιμοτητα τους ομως αν χρειαζεται να κανεις ολοκληρη κληση για να τα στειλεις; Ασε που ο αλλος θα σηκωσει το τηλεφωνο πριν προλαβεις να γραψεις 1-2 λεξεις ;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Εχω ένα Fritz!Box Fon και να σας πω τη αλήθεια μου την έχει σπάσει που πρέπει πάντοτε να μπαίνω από την αρχική σελίδα (overview) του μενού. Είναι πολύ ενοχλητικό να περιμένεις να φορτώσει η σελίδα του call list (ιδιαιτέρως όταν είναι γεμάτη) για να πας στη συνέχεια σε σελίδες όπως extensions ή dialing rules.

Δοκίμασα να δημιουργήσω bookmarks για τις σελίδες του μενού που με ενδιαφέρουν αλλά τόσο η Opera όσο και ο ΙΕ με οδηγούν στην αρχική σελίδα.

Οταν ο cursor αιωρείται πάνω από κάποιο link του μενού ο IE εμφανίζει στη status bar μηνύματα όπως javascript:jslGoTo('fon','siplist'), javascript:jslGoTo('fon','routing') κ.α. και όταν το link ενεργοποιηθεί εμφανίζεται μήνυμα object missing.

Θέλω να αποθηκεύσω ένα session για την opera ώστε όταν ασχολούμαι με τις ρυθμίσεις του Fritz!Box Fon να ανοίγουν οι τέσσερεις - πέντε σελίδες που χρησιμοποιώ συνήθως, η στη χειρότερη περίπτωση να πηγαίνω με τον IE με Favorites κατευθείαν στη σελίδα που με ενδιαφέρει.

Και στους δύο browsers η javascript είναι ενεργοποιημένη.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τυπικα τελειωσε το πακετο που ειχα με 512. Τωρα τι λετε να κανω? Να παρω ξανα πακετο και αν ναι ποιο ειναι το καλυτερο αυτη τη στιγμη? Να παω στο προγραμμα Διοδος?. Οτι ταχυτητα βαλω τωρα θα διπλασιαστει? Δηλαδη αν παρω τωρα ενα πακετο 1024 θα γινει μετα απο λιγο 2mbit? Tωρα που ειχα την 512 ειχε γινει 1024... Μαλλον προς διοδος κλεινω...
Link to comment
Share on other sites

μπες στο site στην υπογραφη του Τbl και διαβασε το πρωτο post :O

Tωρα απο που ξεφυτρωσαν αυτοι και δινουν φθηνα τιμολογια και μονο για Ελλαδα, δεν ξερω ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοινοποίηση e-mail προς Support της AltecTelecoms στις 1/9/06

 

Αγαπητοί συνεργάτες της AltecTelecoms,

 

Χρησιμοποιώ σκόπιμα το συγκεκριμένο χαρακτηρισμό «συνεργάτες», γιατί πιστεύω ότι αυτό ακριβώς θα έπρεπε να είστε για όλους εμάς τους πελάτες σας διευκολύνοντας και κάνοντας καλύτερη την καθημερινή μας επικοινωνία. Δυστυχώς όμως, θα ήθελα με την παρούσα επιστολή να εκφράσω, την απορία μου και την έντονη δυσφορία μου, για την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ πρακτική που προτείνετε μέσα από το site σας σε κάποιον χρήστη i-call όταν αυτός θελήσει να χρησιμοποιήσει την πιστωτική του κάρτα για την ανανέωση του υπολοίπου του. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, είμαι χρήστης του i-call με το username tzarot και μέχρι σήμερα έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές την πιστωτική μου κάρτα για την πληρωμή – ανανέωση του λογαριασμού μου. Επίσης οφείλω να πω ότι είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος από τη ποιότητα της υπηρεσίας, η οποία κατά τη γνώμη μου απέχει μακράν των άλλων, όποιες τουλάχιστον έχω δοκιμάσει.

Ωστόσο και ενώ συνεχίζω την χρήση της υπηρεσίας, τον Αύγουστο του 2006 η πιστωτική κάρτα μου έληξε, και όπως ήταν αναμενόμενο, μου απεστάλει νέα κάρτα με ίδιο αριθμό και φυσικά νέα στοιχεία λήξης και τριψήφιο κωδικό ασφαλείας από την τράπεζά μου. Όταν προσπάθησα να εισάγω τα στοιχεία της νέας κάρτας, στο site σας έλαβα το ακόλουθο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μήνυμα.

 

Τα στοιχεία της πιστωτικής κάρτας σας με αριθμό XXXXX δεν έχουν επιβεβαιωθεί. Μέχρι να επιβεβαιωθούν, δεν θα μπορείτε να τη χρησιμοποιήσετε για να προσθέσετε χρήματα στο «πορτοφόλι» σας.

Σας θυμίζουμε ότι για να γίνει η επιβεβαίωση των στοιχείων της κάρτας σας,
θα πρέπει να μας στείλετε με FAX (στο 2116872951) αντίγραφο της
μπροστά όψης της κάρτας σας και αντίγραφο κάποιου εγγράφου ταυτοποίησής σας, όπως αστυνομική ταυτότητα, διαβατήριο, δίπλωμα οδήγησης. Στο έγγραφο αυτό θα πρέπει να φαίνονται καθαρά το όνομα και το επώνυμό σας.

Στο FAX που θα στείλετε βάλτε τη σημείωση «Για επιβεβαίωση κάρτας για το i-Call», ώστε η επιβεβαίωση να διεκπεραιωθεί το γρηγορότερο δυνατό. Θα πρέπει επίσης να σημειώσετε με καθαρά γράμματα τα ονόματα χρηστών των λογαριασμών i-Call στους οποίους έχετε δηλώσει την κάρτα.

 

Λαμβάνοντας υπόψη 1ον το αντικείμενο της συναλλαγής, 2ον το αντικείμενο στο οποίο δραστηριοποιείται η εταιρεία σας και 3ον φυσικά το τρέχον ημερολογιακό έτος, θα ήθελα να κάνω τις ακόλουθες παρατηρήσεις:

• Η αντιφατική πρακτική, από την μία της υιοθέτησης μιας από τις πλέον σύγχρονες μεθόδους εξυπηρέτησης, μέσω internet και μάλιστα μέσω secure server, όπως υποδηλώνει το σχετικό κίτρινο λουκετάκι στο taskbar του παραθύρου του Internet Explorer, και από την άλλη της “σιδηροπετασματικής” και απαρχαιωμένης τηλεομοιοτυπίας (fax) μόνο ως ΓΚΑΦΑ μπορεί να εκληφθεί από τους πελάτες σας. Μια ΓΚΑΦΑ που είμαι βέβαιος ότι εντός της ερχόμενης εβδομάδος θα έχετε διορθώσει, παρέχοντας και άλλους πιο «έξυπνους» τρόπους συνεργασίας.

• Μαζί με την ΓΚΑΦΑ θα ήταν καλό να «διορθώσετε» και τον ιθύνοντα νου ο οποίος είναι υπεύθυνος για την συγκεκριμένη επιλογή, ώστε να αποφύγετε στο μέλλον παρόμοιες ανακόλουθες προς το μέγεθος της εταιρείας σας ενέργειες.

• Προσωπικά Δεν έχω, Δεν είχα, και Δεν θα χρησιμοποιήσω ποτέ μου fax όχι τουλάχιστον εν έτη 2006. Σκεφτείτε κάτι καλύτερο, εντυπωσιάστε μας...

 

...ειλικρινά με ελπίδα και εκτίμηση,

 

Θ.Ζαρωτιάδης.

Link to comment
Share on other sites

Η Ελλαδα δυστυχώς είναι πολύ πισω σε πολλα πραγματα ακομα. Το 1995 π.χ. εκανα online τη συνδρομη μου στο internet sth BT με Credit card in 5 minutes και το 2006 στην Ελλαδα χρειαζεται να με παρει καποιος από το customer service για να μου δωσει το password. Τι συζηταμε τωρα? Ειμαστε πολλα χρονια πισω σε όλα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα Δίοδος διπλασιάστηκαν όλα.

Αν σε καλύπτει η Vivodi, η προσφορά της για το Δίοδος (1024/256 για ένα χρόνο με 129€) είναι η καλύτερη.

 

Αν δε σε καλύπτει η Vivodi, βάλε Δίοδος Altec, που πάει ανά τρίμηνο, ή κάποιο άλλο πακέτο με δέσμευση έως 6 μήνες το πολύ, γιατί σύντομα θα μας καλύψει όλους η Forthnet με LLU! :D

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω lewton. Ναι με καλυπτει η Βιβοντι εδω περα αλλα με εβαλες σε σκεψεις με την τριμηνη συμβαση μιας κ δεν μαρεσουν οι μακροχρονιες δεσμευσεις. Απο την αλλη το πακετο μου ηταν αλτεκ κ η εξυπηρετηση τους μου χε σπασει τα νευρα μερικες φορες. Θα το σκεφτω... A και τι εννοεις με το οτι θα μας καλυψει η Φορθνετ με LLU? Sorry αλλα δεν το εχω ψαξει κ πολυ ελεω εξεταστικης...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το conn-x στα 512 αναφέρομαι στην super προσφορα conn-x και μου βγαίνει 28,50ευρώ το μήνα.Ξέρω ότι είμαι δεσμευμένος για ένα 6μηνο. Αλλά μετά το πέρας του 6μήνου τι γίνεται??

Μπορώ να περάσω στο πακέτο με τα 22,50ευρώ το μήνα??:help: :worry:

"Η αρετή κείται στο μέσον..."
Link to comment
Share on other sites

Έχω το conn-x στα 512 αναφέρομαι στην super προσφορα conn-x και μου βγαίνει 28,50ευρώ το μήνα.Ξέρω ότι είμαι δεσμευμένος για ένα 6μηνο. Αλλά μετά το πέρας του 6μήνου τι γίνεται??

Μπορώ να περάσω στο πακέτο με τα 22,50ευρώ το μήνα??:help: :worry:

Μετά το εξάμηνο βάζεις Forthnet και κόβεις τελείως τον ΟΤΕ. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με τα fax το εφαρμόζουν αρκετές εταιριες αποδεικνύοντας οτι είναι πολύ πίσω.

Το εξευτελιστικό είναι πως μιλάμε για ISP (!!!!!) :lol: και οχι για οποιαδήποτε είδος εταιρίας

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαινει κάτι πολύ παράξενο..Είχα πάρει dsl cube 3 μήνες με ενεργοποίηση στις 24/7 . Το χρησιμοποίησα οκ για 3 βδομάδες αλλά μετά χρειάστηκε να μετακομίσω.Ρώτησα για μεταφορά της adsl αλλά από την vivodi είπαν ότι κοστίζει 40 ευρώ και θα πάρει κάνα μήνα πάλι μέχρι να ενεργοποιηθεί.Οπότε αποφάσισα να χρησιμοποιήσω τους κωδικούς της vivo στο γραφείο όπου έχω γραμμή adsl στο όνομα μου άλλα έχει λήξει η συνδρομή και για το νέο σπίτι πήρα forthnet adsl in a box για 6 μήνες.Κάνω την αίτηση στις 16/8 και περιμένω..Κατά τύχη μετά από 5 μέρες ακριβώς βλέπω το φωτάκι της adsl ανοιχτό(ίσως ήταν κ νωρίτερα απλά δεν το είχα δοκιμάσει)!Δοκιμάζω τους κωδικούς της vivodi που ισχύουν ακόμη και που έχω στο γραφείο , και είμαι μέσα!!Η forthnet εντωμεταξύ δεν με έχει ειδοποιήσει ακόμα και έχουν περάσει 11 εργάσιμες.Πως γίνεται να έχω adsl??:X
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να παρέχεται ακόμα κανονικά η υπηρεσία, γιατί πρέπει να οργανωθεί και με SMS Servers.
http://i3.photobucket.com/albums/y54/agrelaphon/fujikura1_foto_sm.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που η αdsl γραμμή είναι ενεργοποιημένη (από τον ΟΤΕ) μπορείς να έχεις όποιον provider θέλεις. Ακόμα μπορείς να εναλλάσεσαι με 2 ή 3 διαφορετικούς (providers). και σε άλλη πόλη να πας αν η γραμμή έχει αdsl μπορείς να χρησιμποιήσεις τους κωδικούς της vivo ή της forthnet. Ότι συμβαίνει και με τις dial-up.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που η αdsl γραμμή είναι ενεργοποιημένη (από τον ΟΤΕ) μπορείς να έχεις όποιον provider θέλεις. Ακόμα μπορείς να εναλλάσεσαι με 2 ή 3 διαφορετικούς (providers). και σε άλλη πόλη να πας αν η γραμμή έχει αdsl μπορείς να χρησιμποιήσεις τους κωδικούς της vivo ή της forthnet. Ότι συμβαίνει και με τις dial-up.

 

φίλε μου το γνωρίζω αυτο , το περίεργο είναι πως είναι ενεργοποιημένη η γραμμή!. Είναι δυνατόν να ενεργοποιήσε ο οτε μέσα σε 5 μέρες την γραμμή (ίσως κ νωρίτερα πιθανόν ) και ακόμα 2 εβδομάδες μετά να μην με έχει πάρει η forthnet να μου πέι ενεργοποιήθηκε η γραμμή σας πάρτε τους κωδικούς??

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Απο τις 11:30 περιπου δεν μπορουμε να καλεσουμε οσοι εχουμε προεπιλογη ενω με το 1777 μπροστα (ΟΤΕ) ειναι ΟΚ.

 

Ξερει κανεις κατι ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώσηρθα !!

 

Ελαβα το παρακάτω μήνυμα απο το cc της teledome και τελικά υπάρχει πρόβλημα!

 

Καλησπέρα σας,

 

Ζητούμε συγνώμη για τη ταλαιπωρία αλλά πράγματι, έχει προκύψει ένα τεχνικό

πρόβλημα σε κάποιες από τις γραμμές μας. Τα συνεργεία βρίσκονται πολύ κοντά στην

πλήρη αποκατάστασή του και σύντομα θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το τηλέφωνό

σας δυστυχώς δεν εξαρτάται μόνο από εμάς, αλλά και από άλλους φορείς που

εμπλέκονται στην αποκατάστασή του και καταβάλλεται από όλους, κάθε δυνατή

προσπάθεια.

 

Σας ευχαριστούμε για τη κατανόηση

 

Με εκτίμηση

 

Τώρα πότε θα αποκατασταθεί ειναι άλλο θέμα

Enjoy the silence ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...