Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι παρατηρήσεις του agrelaphon είναι ουσιαστικές και με βρίσκουν σύμφωνο στα περισσότερα σημεία τους. Δε συμμερίζομαι βέβαια τη σιγουριά του για ότι η ρύθμιση για την εθελουσία δε θα περάσει...Δυστυχώς δηλαδή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ζητω τα φωτα σας. Αγορασα τον US Robotics 9105 και εχω adsl της tellas. Με το μοντεμακι που μου εδωσαν μπαινει κανονικα στο ιντερνετ αλλα οταν προσπαθησα να εγκαταστησω το US Robotics 9105 μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν βρισκει το router. Any idea του τι συμβαινει? Τι πρεπει να ρυθμισω manually βρει?

Θέλω Laptop TΩΡΑ:O

 

http://spaces.msn.com/dimlestat/

Link to comment
Share on other sites

H διοίκηση του ΟΤΕ παζαρεύει την εθελούσια έξοδο, δηλ. την πρόωρη συνταξιοδότηση παλαιών (και... ακριβών) υπαλλήλων, με αντάλλαγμα την άρση της μονημότητας σε νεοπροσληφθέντες

---Κάτι το οποίο δεν θα περάσει---

firegarden, γιατί θέλεις να καταργηθεί η μονιμότητα σε όλους? Μήπως ξέρεις με ποιό κριτήριο απολύθηκαν οι υπ/λοι της ΤΙΜ? :(

Έτσι λοιπόν θα γίνεται παντού. Φύγεται εσείς, να φέρουμε τους δικούς μας. Ο ΟΤΕ τουλάχιστον είχε μπει σε ένα σωστό δρόμο προσλήψεων προσωπικού από τον ΑΣΕΠ και μετά

ΑΣΕ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΗΣ ΤΙΜ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΛΟΓΟ!!!ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!Ευχομαι να συνεχιστει και να εφαρμοστει σε ολο το δημοσιο τομεα

Έχεις άραγε αναλογιστεί τι θα γίνει στον Ιδιωτικό τομέα αν συμβούν αυτά στο δημόσιο???

Παναγία βόηθα

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, έχει που έχει γίνει μπ___ ο ιδιωτικός τομέας με τους εργοδότες να αλωνίζουν, να γίνει και ο δημόσιος. Ένας τομέας όπου υπάρχουν και τα κομματικά εκτός από τα εργοδοτικά συμφέροντα. Πανέξυπνο! :rolleyes:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Έχεις άραγε αναλογιστεί τι θα γίνει στον Ιδιωτικό τομέα αν συμβούν αυτά στο δημόσιο???

Παναγία βόηθα

 

Θεωρω σωστη την αρση της μονιμοτητας γιατι ειναι ενα βημα προς την εξισωση των εργατικων συνθηκων αναμεσα σε ιδιωτικο και δημοσιο τομεα.Αν αυτο το βημα ακολουθηθει απο χειροτερευση των εργατικων συνθηκων στον ιδιωτικο τομεα,τοτε ειναι απλα ανουσιο.

Σκεφτεσαι να παρεις νεο Ford Fiesta?Δες εδω πριν κανεις το λαθος!!!

 

Ψαχνεις για καλο dvdrw? Aν ναι,τοτε δες εδω

Link to comment
Share on other sites

Μένω Ηράκλειο Κρήτης οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Provider σκέφτομαι για otenet και modem ένα netgear που έχει το πλαίσιο.

Τι λέτε. Να προχωρήσω?

AUDI: Vorsprung durch Technik..:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να βαλεις για αρχη μια netkey της forthnet των 20ευρω που σου δινει στα 256 χωρις χρονοχρεωση,χωρις ογκοχρεωση 47μερες(ειναι προσφορα)εγω με αυτην εκανα την πρωτη μου δοκιμη και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Θα ξαναπαρω στις 31 που ληγει η προσφορα για να την προλαβω. Αν βεβαια ψαχνεις για συμβολαιο σιγουρα θα βρεις κι αλλες προσφορες σε καλες τιμες. Α, και να ξερεις η γραμμη που θα εχεις απο τον ΟΤΕ για την dsl θα ειναι 384/128 :)

Τωρα αν μπορεις μεσω vivodi αυτο δεν το ξερω...

 

Αν πάρει γραμμή από Vivodi έχει δύο επιλογές για provider: ή την ίδια την Vivodi ή την HOL. Για την περίπτωση HOL/Vivodi : αν δεν κάνω λάθος την HOL μπορείς να την έχεις ως provider μέσω του δικτύου adsl της Vivodi αν κάνεις την ανάλογη αίτηση στην HOL και όχι στην Vivodi. Αν γνωρίζει κάποιος το θέμα, ας απαντήσει να το ξέρουμε (όχι ότι πρόκειται ποτέ να βάλω Vivodi, για ενημερωτικούς λόγους) .

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

η algonet ετοιμαζεται να για την αναγνωριση κλησης,καθως και την παροχη αριθμων ........

αυτη η εταιρια πηγαινει αργα και σταθερα .....και ακουω και αλλα...

παντως ειμαι ευχαριστημενος 1,5 χρονο σε 6 γραμμες μου....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να σας θυμίσω ότι βρισκόμαστε στην Ελλάδα, όπου το κομματικό κράτος ζει και βασιλεύει; Όταν οι επικεφαλείς μεγάλων οργανισμών δεν θα ορίζονται από την εκάστοτε κυβέρνηση (ποτέ δηλαδή), να εξετάσουμε και την άρση μονιμότητας και ό,τι άλλο θέλετε. Από την στιγμή που ένας διευθυντής θα μπορεί να διώξει κάποιον μόνο και μόνο επειδή δεν τον γουστάρει ή είναι ή θεωρεί ότι είναι αντίθετων κομματικών προτιμήσεων, για ποιά άρση μονιμότητας μιλάμε;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmoline αναβαθμίζεται από 01/07/05 με νέες υπηρεσίες κ προϊόντα, όπως την επιλογή my favourites όπου με μηνιαίο πάγιο 1 ευρώ απολαμβάνεις χαμηλότερες χρεώσεις σε αστικές, υπεραστικές, διεθνείς κ προς κινητά κλήσεις μέχρι 20%, εμφάνιση αριθμού σε όλα τα κινητά με επιπλέον χρέωση 0,0030 ευρώ & την υπηρεσία my own number όπου επιλέγεις τον προσωπικό σου αριθμό απο την Cosmoline, κόβοντας εντελώς το πάγιο του ΟΤΕ. Σύμφωνα με πληροφορίες, οι συνδρομητές που θα έχουν γραμμη Cosmoline, δεν θα πληρώνουν πάγιο κάθε μήνα! Υπομονή μέχρι τις αρχές του Ιουνίου!
Link to comment
Share on other sites

γιατι μια υπηρεσια οπως η εμφανιση αριθμου να χρεωνετε οταν πραγματικα ειναι δωρεαν σε ολους τους αλλους?

Α, παρεπιμπτοντως, οι Αυστραλεζικη εταιρια εβγαλε την υπηρεσια μηνυματα απο το σταθερο. Ο ΟΤΕ και οι αλλες εταιριες πότε θα το βγάλουν?

Link to comment
Share on other sites

γιατι μια υπηρεσια οπως η εμφανιση αριθμου να χρεωνετε οταν πραγματικα ειναι δωρεαν σε ολους τους αλλους?

Α, παρεπιμπτοντως, οι Αυστραλεζικη εταιρια εβγαλε την υπηρεσια μηνυματα απο το σταθερο. Ο ΟΤΕ και οι αλλες εταιριες πότε θα το βγάλουν?

 

Η Telepassport εδειξε πρωτη το δρομο της χρεωσης για την αναγνωριση κλησης στις κλησεις προς κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ειπε ο Χριστος: Μην επιλέξεις τον ευκολο δρομο για να αποδειξεις οτι αξιζεις να μπεις στο Βασίλειο του Θεού αλλα τον κακοτραχηλο.

Αυτος που θα αποδειξει αν πραγματικα αξιζεις να μπεις.

Link to comment
Share on other sites

Μένω Ηράκλειο Κρήτης οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Provider σκέφτομαι για otenet και modem ένα netgear που έχει το πλαίσιο.

Τι λέτε. Να προχωρήσω?

 

Για μοντεμ σου συστηνω να παρεις zyxel.einai apo ta kalytera ths agoras.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για την αναγνώριση δεν ισχύει. Οι εναλλακτικοί με την εξαίρεση της q χρεώνουν περισσότερο από τα κανονικά τιμολόγια για να έχεις αναγνώριση στις κλήσεις προς κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω μεταφορα της συνδεσης μου dsl σε αλλη πολη ή χρειαζεται παλι να πληρωσω το παγιο τελος ενεργοποιησης??

Και το μοντεμ μου ηταν για συνδεση σε γραμμη isdn αλλα θελω να το βαλω σε απλη γραμμη !!Γινεται??Χρειαζεται καποιο εξτρα εξοπλισμο??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να γίνει μεταφορά της DSL γραμμής σου και δεν θα χρειαστεί να ξαναπληρώσεις το τέλος ενεργοποίησης αλλά θα χρειαστεί να πληρώσεις το τέλος μεταφοράς. Αυτό δεν το γλιτώνεις. Είναι 29,34. Ορίστε και το σχετικό κείμενο του ΟΤΕ . ;) Πάρε το 134 τις εργάσιμες ώρες για να σου πουνε λεπτομέρειες. :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για την αναγνώριση δεν ισχύει. Οι εναλλακτικοί με την εξαίρεση της q χρεώνουν περισσότερο από τα κανονικά τιμολόγια για να έχεις αναγνώριση στις κλήσεις προς κινητό.

Κ εγώ αυτό γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη υπαρχει ενα μεγαλο κομφουζιο στο ποιος χρεωνει τι :O ?? ποτε :O ?? παγια :O ?? κλπ :X , θα σας αναφερω τα δικα μου στοιχεια και οποιος ξερει και μπορει να με συμβουλεψει ας το κανει... :D .

Κανω το διμηνο γυρω στα 500 τηλεφωνηματα τα περισσοτερα σε αστικα 90% και ενα 10% σε διαφορα κινητα.

 

ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΟΤΕ, TELLAS, VIVODI ΚΛΠ, ΚΛΠ εννοω δηλαδη καποιο συγκεκριμενο προγραμμα ετσι

 

Οποις μπορει και ξερει τι παιζετε ας βοηθησει :O :O

 

Ευχαριστω..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις 500 αστικά. Αν μας πείς ποιά είναι η διάρκεια τους ίσως να μας διευκολύνεις :)
Link to comment
Share on other sites

πάγιο PSTN 11,4Ε/ΜΗΝΑ

πάγιο ISDN 14,9Ε/ΜΗΝΑ

πάγιο MSN 0,73E/MHNA

κόστος μετατροπής από PSTN σε ISDN 14,68Ε εφάπαξ

αν βάλεις το multi-isdn (= 3msn πακέτο=πάγιο 1,5Ε/ΜΗΝΑ=δηλαδή στα 3 msn το ένα δώρο!) τότε γλυτώνεις το κόστος μετατροπής αρκεί να κρατήσεις τα 3 msn τουλάχιστον για 6 μήνες...

 

αυτά τα ολίγα...;)

 

 

diladi (sorry alla den ta poli ksero auta) tora plirono 22.80 euro gia to pagio tis deutereuon grammis etsi pos ta les esi tha plirono 14.9+0.73 euro/mina kai tha einai pali san na exo 2 grammes diladi an mou steiloun fax sto noumero tis deutereuon grammis tha erthei kanonika etsi? thanks

Link to comment
Share on other sites

Α, παρεπιμπτοντως, οι Αυστραλεζικη εταιρια εβγαλε την υπηρεσια μηνυματα απο το σταθερο. Ο ΟΤΕ και οι αλλες εταιριες πότε θα το βγάλουν?

 

 

μηνύματα από το σταθερό υποστηρίζονται και στο δίκτυο isdn φίλε μου!!

δεν είμαστε και τόσο πίσω!!

:D

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...