Jump to content

Nokia 6260


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ για το design τύπου βαρελιού και μόνο δε το λαμβάνω καθόλου υπόψην μου σαν υποψήφια αγορά.

 

Το άλλο (6260) το περιμένω με πραγματικά μεγάλη αγωνία :)

 

Λέτε επιτέλους να βγει τηλέφωνο που να ξεπερνάει σε ποιότητα αναπαραγωγής mp3 το Sx1 κι ακόμα καλύτερα το Sl45i;

 

Είδωμεν :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 708
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (23 Αύγ. 2004 , 11:25)

 

δεν μου αρεσει σαν επιχειρημα.

τι θα πει 200 ευρω λιγοτερα?

θα τσιγκουνευτει καποιος 200 ευρω για να μην παρει αυτο που πραγματικα θελει?

γιατι αν τους ρωτησεις ολους ...θελεις καμερα 1,3μπ ? θελεις 1 ωρα βιδεοσκοπηση στα 15 frames? θελεις bt 1.2 ? θελεις usb 2.0?

ΝΑΙ θα σου πουν!!!

ε λοιπον?

 

 

Λογική είναι η σκέψη σου, αλλά κάποιος μπορεί να μην τα θέλει αυτά που λες. Ή να μην τα χρειάζεται. Εγώ π.χ. μένω αδιάφορος από την κάμερα και τα υπόλοιπα που λες. Δεν μένω όμως αδιαφορος από την έλλειψη δεύτερης κάμερας... Θα προτιμούσα λοιπόν ένα "απλό" smart χωρίς πολλά-πολλά και με 200 ευρώ λιγότερο παρά... το 6630. Και να πάρω ένα πλήρες 3G αργότερα. Όχι ένα μισό τώρα.

 

Επίσης η σχεδίαση σαν βαρέλι όπως είπε και ο Κώστας, (φέρνει κάτι από 3650) δεν με... εμπνέει ακριβώς, όμως δεν θα το απορρίψω για αυτό. 650 ευρώ είναι πολλά για κινητό, και μάλιστα Nokia. :rolleyes: :alien:

 

Με την ευκαιρεία, όταν λες "όλους", ποιους εννοείς; :p

Link to comment
Share on other sites

Εδω αναφερει τιμη € 505 Inc. VAT -Availability OCTOBER

 

http://www.pixmania.com/ie/uk/52291/art/nokia/6260-black.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τώρα, πριν την κυκλοφορία του μπορούν να το βάλουν όσο θέλουν. Το θέμα είναι πόσο θα το διαθέση η ίδια η ΝΟΚΙΑ καθώς οι τιμές της είναι πάντα οι χαμηλότερες της αγοράς. Και οι μόνες πληροφορίες που έχουμε, μιλάνε για 385 ευρώ.

sequent_c

θα τσιγκουνευτει καποιος 200 ευρω για να μην παρει αυτο που πραγματικα θελει? γιατι αν τους ρωτησεις ολους ...θελεις καμερα 1,3μπ ? θελεις 1 ωρα βιδεοσκοπηση στα 15 frames? θελεις bt 1.2 ? θελεις usb 2.0? και μιλαμε για 2 μηνες διαφορα!!! οχι 6 ή 8 ...

Ποιάσατε τώρα μια συζήτηση εντελώς υποκειμενική προς τον καθένα. Δεν μπορεί ο καθένας να σκέφτεται με τον ίδιο τρόπο με σένα. Εγώ, πχ θα τα πάρω όλα όταν έρθουν ανεξαρτήτου τιμής. Αλλά το 6260, για κάποιον κάτοχο 7610, δεν θα στοιχίσει τίποτα. Θα το πάρει χωρίς να ξοδεύσει καθόλου λεφτά λόγω διαφοράς τιμής. Οπότε τι μιλάμε; Τι 200 ευρώ; Και ο κάτοχος του 7610 θα δώσει τα 200 ευρώ για να πάρει το 6630.

kostas@sl45i

Εγώ για το design τύπου βαρελιού και μόνο δε το λαμβάνω καθόλου υπόψην μου σαν υποψήφια αγορά.

:) Μακάρι η ΝΟΚΙΑ να βγάζει πάντα κακάσχημα και αποκρουστικά κινητά αλλά κορυφαία τεχνολογικά, όχι οτι το 6630 δεν μου αρέσει, λέμε τώρα. Και μακάρι να πηγαίνει πάντα κατα διαόλου, να αγοράζουμε "εμείς" τα smartphone της σε χαμηλές τιμές. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ποιάσατε τώρα μια συζήτηση εντελώς υποκειμενική προς τον καθένα. Δεν μπορεί ο καθένας να σκέφτεται με τον ίδιο τρόπο με σένα. Εγώ, πχ θα τα πάρω όλα όταν έρθουν ανεξαρτήτου τιμής. Αλλά το 6260, για κάποιον κάτοχο 7610, δεν θα στοιχίσει τίποτα. Θα το πάρει χωρίς να ξοδεύσει καθόλου λεφτά λόγω διαφοράς τιμής. Οπότε τι μιλάμε; Τι 200 ευρώ; Και ο κάτοχος του 7610 θα δώσει τα 200 ευρώ για να πάρει το 6630.

όντως δεν το είχα σκεφτεί αυτό...

πουλάς το 7610 (που κατά την γνώμη μου δεν έχει καλή κάμερα)

και παίρνεις το 6260 χωρίς να δώσεις φράγκο...

έτσι συμφωνώ...

αλλα και πάλι μετά από 2 μήνες θα πάρεις και το 6630 και το 9500!!! (επειδή είπες θα τα πάρεις όλα αν δεν κάνω λάθος)

δεν ξέρω...μακάρι να βρείς άκρη στο ποιο θα πρωτοχρησιμοποιήσεις :)

Μακάρι η ΝΟΚΙΑ να βγάζει πάντα κακάσχημα και αποκρουστικά κινητά αλλά κορυφαία τεχνολογικά, όχι οτι το 6630 δεν μου αρέσει, λέμε τώρα. Και μακάρι να πηγαίνει πάντα κατα διαόλου, να αγοράζουμε "εμείς" τα smartphone της σε χαμηλές τιμές.

χεχεχεχεχε !!!!! συμφωνώ...

παιδιά μακάρι να μην πάρετε ποτε nokia σας το εύχομαι ειλικρινά :)

ΌΧΙ ΣΤΑ NOKIA....ΔΕΝ ΦΤAΝΟΥΝ ΓΙΑ ΌΛΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (23 Αύγ. 2004 , 22:25)

 

Kαι δεν θα είσαι ο μόνος :)

 

Με πεισατε στο αλλο θεμα που ανοιξα! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Mε αυτά και μ΄αυτά έχω σχεδόν πειστεί κι εγώ για το 6260, αφού πήρα την απόφαση να μη χτυπήσω για καλοκαιράκι το Κ700 πρέπει να εφοδιαστώ με κάτι φρέσκο για το Χειμώνα!!!

Βασικά πέρασα από το Ολυμπιακό στάδιο στις εγκαταστάσεις τις samsyng και είδα ένα σωρό κινητά που πορώνουν!!! Ένα από αυτά ήταν βιντεοτηλέφωνο νομιζω, ήταν ακριβώς η ίδια σχεδίαση με το 6260, με τη κάμερα στα πλάγια και αν και φαίνεται εντυπωσιακό μου φαίνεται ότι μετά από λίγο διάστημα θα είναι λίγο κουραστικό να πρέπει κάθε φορά να περιστρέφεις την οθόνη αφού το ανοίξεις για να βγάλεις φώτο. Επίσης αυτό με το μέγεθος με ανησύχησε παραπάνω γιατί το samsyng μου φάνηκε πολύ ογκώδες και συγκρίνοντας διαστάσεις είδα ότι το nokia θα είναι ακόμα πιο ογκώδες :( :(

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μην ξεχνέτε οτι 1 λόγω περιστρεφόμενης οθόνης και 2 λόγω του οτι ενσωματώνονται όλα τα σημαντικά κουμπιά στο πάνω μέρος του, θα χρησιμοποιείται κατα κύριο λόγο κλειστό. Θα το ανοίγετε μόνο για να στείλετε μήνυμα, να πάρετε τηλέφωνο και να τραβήξετε φωτογραφία. Η συνολική του χρήση θα είναι με κλειστό το folder. Αυτό δεν ισχύει σε ΚΑΝΕΝΑ clamshel κινητό. Και αν λάβουμε αυτό υπόψιν, είναι το πιο μικρό symbian.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (23 Αύγ. 2004 , 03:51)

 

Απο ποιόν το άκουσες; Δώσε πληροφορίες; Το έπιασε στα χέρια του; Αν δεν έχεις κάτι σίγουρο μην το λές καθόλου και μας ξεσηκώνεις. :) Σε αναμμένα καρφιά καθόμαστε. :) :)

 

γιατι εγω που λες να καθομαι :p ναι ενας φιλος μου που χει μαγαζι με κινητα μου ειπε οτι το ειδε απο κοντα το ειχε ενας τεχνικος της νοκια για να το τεσταρει και να δει τι παιζει τωρα ποσο ευσταθει αυτο που μου ειπε δε ξερω αλλα δεν ειχε και λογο να μου πει ψεμματα στο μεγεθος μου ειπε οτι ειναι λιγο πιο μεγαλο απο ενα sharp σε γενικες γραμμες μου ειπε οτι του αρεσε σαν συσκευη,οποτε ισως το κινητο να βρισκεται ηδη σε αποθηκες αντε να δουμε ας μη τραβηξει πολυ το θεμα κι ας το δουμε κι εμεις αυριο μαλλον θα περασω κι αν τον βρω θα το βγαλω φωτο :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για να παρουμε φωτο παλι δεν θα χρειαστει να το ανοιξουμε αφου και ο φακος και το κουμπι ειναι στα πλαγια :p

Η κανω λαθος? :worry:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί αυτό. Μακάρι να γίνεται αυτό που λές. Μακάρι να μπορούμε να τραβήξουμε φωτογραφίες και στο work και browse mode.

 

Ταξιδιώτη κάνε ότι καλύτερο μπορείς και φέρε μας φωτογραφίες γιατί θα σκάσω. Έχω πολλές καρτούλες ρε γαμώτο και θα μου είναι άχρηστες αν έχει τελικά RSMMC.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα που ρωτησα για την τιμη του σημερα το πρωι στην Καλλιθεα (δυστυχως δεν θυμαμαι σε ποιο) μου απαντησαν οτι η Alpha Copy το τιμολογησε 420 ευρω τελικη τιμη -με ΦΠΑ μεσα και με ολα-.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geokaza (24 Αύγ. 2004 , 16:31)

 

Σε καταστημα που ρωτησα για την τιμη του σημερα το πρωι στην Καλλιθεα (δυστυχως δεν θυμαμαι σε ποιο) μου απαντησαν οτι η Alpha Copy το τιμολογησε 420 ευρω τελικη τιμη -με ΦΠΑ μεσα και με ολα-.

 

To πακέτο τι περιλαμβάνει δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner (24 Αύγ. 2004 , 18:19)

 

To πακέτο τι περιλαμβάνει δηλαδή;

 

 

Κλασικά κινητό, φορτιστή, mmc 32ΜΒ και hands free φαντάζομαι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

afou diavasa tis teleutees selides tou thematos eida oti to kinito endexetai na kikloforisei stin timi twn 505 euro.Auto einai sigouro?den mou fenetai idiaitera ftino..poso parapanw na kostizei diladi to charlie ?

Pantos apo design einai klashs anotero.kai an kostizei 200 euro ligotero apo to charlie,asizitii to xtipame oxi epeidi de mporoume i de prolavainoume na mazepsoume ta lefta...alla epeidi den tha fame mia periousia se kinita :)

Eipame na paroume kati oreo kai symbian..alla gia mena sosto einai kapou na iparxei ena stop :ninja:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (25 Αύγ. 2004 , 01:44)

 

afou diavasa tis teleutees selides tou thematos eida oti to kinito endexetai na kikloforisei stin timi twn 505 euro.Auto einai sigouro?den mou fenetai idiaitera ftino..poso parapanw na kostizei diladi to charlie ?

Pantos apo design einai klashs anotero.kai an kostizei 200 euro ligotero apo to charlie,asizitii to xtipame oxi epeidi de mporoume i de prolavainoume na mazepsoume ta lefta...alla epeidi den tha fame mia periousia se kinita :)

Eipame na paroume kati oreo kai symbian..alla gia mena sosto einai kapou na iparxei ena stop :ninja:

 

Συμφωνω απολυτα φιλε!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (24 Αύγ. 2004 , 21:11)

 

Κλασικά κινητό, φορτιστή, mmc 32ΜΒ και hands free φαντάζομαι

 

σιγουρα θα εχει mmc???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (25 Αύγ. 2004 , 01:44)

 

afou diavasa tis teleutees selides tou thematos eida oti to kinito endexetai na kikloforisei stin timi twn 505 euro.Auto einai sigouro?den mou fenetai idiaitera ftino..poso parapanw na kostizei diladi to charlie ?

Pantos apo design einai klashs anotero.kai an kostizei 200 euro ligotero apo to charlie,asizitii to xtipame oxi epeidi de mporoume i de prolavainoume na mazepsoume ta lefta...alla epeidi den tha fame mia periousia se kinita :)

Eipame na paroume kati oreo kai symbian..alla gia mena sosto einai kapou na iparxei ena stop :ninja:

 

το charlie θα κανει γυρω στα 620++

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tron (25 Αύγ. 2004 , 12:37)

 

Πήρα σήμερα στην ΝΟΚΙΑ τηλ και μου είπαν τέλη Σεπτεμβρίου με αρχές Οκτωβρίου και οτι ακόμα δεν έχει κοστολογηθεί ???

 

e ti tha legane..auta einai klassika pragmata.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...