Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@big

Το ίδιο μου έστειλαν και μένα βασικά αλλα το είπα διακριτικά. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Και από εδώ και πέρα ξεκινά το αληθινό τεστ μιας και μόλις ξεκλειδώσα εργοστασιακα το νέο iPhone! Ααα και για όσους ενδιαφέρονται οι κομμένες micro και mini sim σε nano sim χωράνε τέλεια στο iPhone 5! Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

γτ υπηρξε κανενα προβλημα με τις sim? δεν ειχα ακουσει τιποτα γιαυτο ρωταω
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Ναι λεγόταν πως επειδή η nano sim ήταν κάποια χιλιοστά πιο λεπτή δεν θα χωρούσε μια micro sim κομμένη μέσα στην είσοδο του sim εξαιτίας αυτής της διαφοράς πάχους! Αλλά κανένα πρόβλημα!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επιστησω την προσοχή οσων λένε ότι το 5αρι δεν έχει καθόλου καλή αυτονομία στην παρακάτω φωτογραφία! Και ακόμα συνεχίζει πλέον στο 11%

 

Tip: να μην ακούσω κανένα να πει ότι το ξανά φόρτισα για αυτό έβγαλε τέτοια αυτονομία! Το κείμενο που εμφανίζεται είναι επειδή το έβαλα για 2 λεπτά στο USB για να μεταφέρω μια εφαρμογή!

 

[ATTACH]27413[/ATTACH]

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Με το 4S το ξαναφορτιζα γυρω στις 5μμ ενω τωρα με το 5 στις 11μμ εχω ακομα 20% :)

Βεβαια κανω βαρια χρηση με ατελειωτες κλησεις.

iPhone 6 . iPad Air . One+ One
Link to comment
Share on other sites

Θελεις να μας πεις μερικα?

 

Εχουν αναφερθεί στο σχετικό τοπικ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αναφερθηκα στον φιλο pik.

Any way να πω λοιπον οτι εχω iOS 6 σε 4S και φυσικα στο 5.

Δουλευουν ολα αψογα εκτος απο την αυτοματη φωτεινοτητα

Επισης στο 4S εφτιαξε και ο χρονος της μπαταριας προς το καλυτερο.

iPhone 6 . iPad Air . One+ One
Link to comment
Share on other sites

Αναφερθηκα στον φιλο pik.

Any way να πω λοιπον οτι εχω iOS 6 σε 4S και φυσικα στο 5.

Δουλευουν ολα αψογα εκτος απο την αυτοματη φωτεινοτητα

Επισης στο 4S εφτιαξε και ο χρονος της μπαταριας προς το καλυτερο.

 

στο 5 δεν δουλευει η αυτοματη φωτεινοτητα ?

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν δουλευει. Βεβαια ποτε δεν την χρησιμοποιουσα γιατι με το ψαξιμο αυξανει καταναλωση μπαταριας.

Ειναι bug του iOS 6 και δεν συμβαινει σε ολους

iPhone 6 . iPad Air . One+ One
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επιστησω την προσοχή οσων λένε ότι το 5αρι δεν έχει καθόλου καλή αυτονομία στην παρακάτω φωτογραφία! Και ακόμα συνεχίζει πλέον στο 11%

 

Tip: να μην ακούσω κανένα να πει ότι το ξανά φόρτισα για αυτό έβγαλε τέτοια αυτονομία! Το κείμενο που εμφανίζεται είναι επειδή το έβαλα για 2 λεπτά στο USB για να μεταφέρω μια εφαρμογή!

 

[ATTACH]27413[/ATTACH]

εχεις data στο κινητο και χρησιμοποιεις iCloud?

δεν μου λεει τιποτα ενα screenshot αν δεν συνοδευεται απο στοιχεια χρησης και τι εχεις ανοικτο ποσα mail και αν εχεις whatsapp....

 

αν δεν μου πεις τι εχεις ανοιχτο και τι χρησιμοποιεις....δεν...

 

 

Με το 4S το ξαναφορτιζα γυρω στις 5μμ ενω τωρα με το 5 στις 11μμ εχω ακομα 20% :)

Βεβαια κανω βαρια χρηση με ατελειωτες κλησεις.

που χρησιμοποιεις το κινητο αν επιτρεπεται;

Τι δικτυο εχεις;

Κινησαι την μερα η εισαι σταθερος σε ενα γραφειο;

εχεις ανοιχτο 3g?

χρησιμοποιεις push σε πανω απο 5 εφαρμογες;

 

ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εχεις data στο κινητο και χρησιμοποιεις iCloud?

δεν μου λεει τιποτα ενα screenshot αν δεν συνοδευεται απο στοιχεια χρησης και τι εχεις ανοικτο ποσα mail και αν εχεις whatsapp....

 

αν δεν μου πεις τι εχεις ανοιχτο και τι χρησιμοποιεις....δεν...

 

ευχαριστω

 

Λοιπόν ας αρχίσουμε, κατάρχάς δεν είχα ανοιχτό 3g αλλά wifi καθ'όλη τη χρήση του κινητού. Δεν χρησιμοποιώ whatsapp αλλά είχα ανοιχτά 3 παιχνίδια και facebook όπως και beejiveim αλλά και tweetbot με πολλά push εξαιτίας της ημέρας :). Αλλά δεν είναι μόνο αυτές οι εφαρμογές που φέρνουν push! Σε συνολο έγιναν περί τα 20 λεπτά κλήσεις και 40 περίπου μηνύματα(imessage,sms) το κινητό έκανε συνέχεια συγχρονισμό με icloud αλλά όχι στις φωτογραφίες! Χρησιμοποιήθηκαν pages, βγήκαν πάρα πολλές φωτογραφίες και σε σκοτεινό περιβάλλον και σε φωτεινό(συνολικά 30) χρησιμοποιήθηκε βαριά ο safari στο youtube και στο internet γενικότερα! Έπαιξε το κινητό σχεδόν 2 ώρες αδιάκοπα μουσική! Η εφαρμογή του tapatalk είχε επίσης βαριά χρήση για να κάνω το όλο reporting που έχετε δεί. Χρησιμοποιήθηκαν επίσης maps στο flyover mode. Για μια πολύ σύντομη περίοδο χρειάστηκα βέβαια το 3g γιατί με εγκατέλειψε το router(ως συνήθως!), για ίσως 6 άντε 7 λεπτά. Αυτά νομίζω ;)

Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ας αρχίσουμε, κατάρχάς δεν είχα ανοιχτό 3g αλλά wifi καθ'όλη τη χρήση του κινητού. Δεν χρησιμοποιώ whatsapp αλλά είχα ανοιχτά 3 παιχνίδια και facebook όπως και beejiveim αλλά και tweetbot με πολλά push εξαιτίας της ημέρας :). Σε συνολο έγιναν περί τα 20 λεπτά κλήσεις και 40 περίπου μηνύματα(imessage,sms) το κινητό έκανε συνέχεια συγχρονισμό με icloud αλλά όχι στις φωτογραφίες! Χρησιμοποιήθηκαν pages, βγήκαν πάρα πολλές φωτογραφίες και σε σκοτεινό περιβάλλον και σε φωτεινό(συνολικά 30) χρησιμοποιήθηκε βαριά ο safari στο youtube και στο internet γενικότερα! Έπαιξε το κινητό σχεδόν 2 ώρες αδιάκοπα μουσική! Η εφαρμογή του tapatalk είχε επίσης βαριά χρήση για να κάνω το όλο reporting που έχετε δεί. Χρησιμοποιήθηκαν επίσης maps στο flyover mode. Για μια πολύ σύντομη περίοδο χρειάστηκα βέβαια το 3g γιατί με εγκατέλειψε το router(ως συνήθως!), για ίσως 6 άντε 7 λεπτά. Αυτά νομίζω ;)

 

3G + mobile data + whatsapp = 35-40% μειωμενη αποδοση της μπαταριας

 

ειδικα αν το δικτυο δεν ειναι σταθερο και παιζει.

 

Τα νουμερα σου τα πιστευω.Βαλε whatsapp στειλε περιπου 50 μηνυματα και ανοιξε το 3g και θα νομιζεις πως σου αλλαξαν το κινητο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

3G + mobile data + whatsapp = 35-40% μειωμενη αποδοση της μπαταριας

 

ειδικα αν το δικτυο δεν ειναι σταθερο και παιζει.

 

Τα νουμερα σου τα πιστευω.Βαλε whatsapp στειλε περιπου 50 μηνυματα και ανοιξε το 3g και θα νομιζεις πως σου αλλαξαν το κινητο.

 

Τρώει τόση μπαταρία το Whatsapp ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχουν αναβαθμισει την εφαρμογη οπως επρεπε και ναι σε μενα ετρωγε οικτρα την μπαταρια...

Γενικα δεν ειναι καλη εφαρμογη...αλλο αν εχει γινει απαραιτητη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας ημερα!

@pik.

Τις περισσοτερες ωρες στο γραφειο, αλλα κινουμε στους οροφους και δεν εχει παντα καλο σημα 3G.

Eχω ΠΑΝΤΑ ανοιχτα ΟΛΑ μεχρι και το ΒΤ και εχω περισσοτερες απο 5 push εφαρμογες

Εδω εχω Cosmote

.

.

Ξεχασα να σου πω κατι σημαντικο! Παιζουν πολλα 5αρια στην εταιρεια και ολοι εχουν δει μεγαλη καλυτερευση στην μπαταρια, σε σχεση παντα με το το 4S.

Edited by Mik3Q
. .
iPhone 6 . iPad Air . One+ One
Link to comment
Share on other sites

Στις χθεσινές μου δοκιμές με το κινητό συνάντησα αυτό που έχει ονομαστεί στα apple support forums ως flash misfire! Δηλαδή το flash ανάβει πολύ πρόωρα και έτσι δεν συγχρονίζεται με το άνοιγμα του κλείστρου του φακού, με αποτέλεσμα να βγαίνουν πολύ πιο σκοτεινές οι φωτογραφίες από το αν δεν είχε χρησιμοποιηθεί flash! Αλλά ευτυχώς έφτιαξε με ένα απλό restart!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα μπορουμε επισημα σε καταστηματα να το βρουμε το 5?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα μπορουμε επισημα σε καταστηματα να το βρουμε το 5?

 

Καπου στα μεσα Οκτωβρη, συμφωνα με τα οσα αναφερουμε σε αυτη τη σελιδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει για retina wallpapers για το νέο iphone 5 μια εφαρμογή που με έχει βγάλει πάντα ασπροπρόσωπο μόλις αναβαθμίστηκε με wallpapers για το iPhone 5

 

 

http://itunes.apple.com/gr/app/retina-wallpapers-backgrounds/id384922950?mt=8

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα φωτογραφίας ειναι καλύτερη από το 4s?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...