Jump to content

ZTE Acqua


kostast1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα να το root με αυτες τις οδηγιες http://zteblade3.webs.com/root αλλα τπτ :(

 

Θα πας εδω http://www.modaco.com/topic/356605-recovery-clockworkmod-6032-for-zte-acqua/.

 

ΠΡΩΤΑ θα κανεις τις οδηγιες με το root και μετα το CWM.

 

Και για να εισαι ακομη πιο σιγουρος, απεγκατεστησε τους drivers που εχεις για το Acqua, και εγκατεστησε αυτους που εχει το thread.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πας εδω http://www.modaco.com/topic/356605-recovery-clockworkmod-6032-for-zte-acqua/.

 

ΠΡΩΤΑ θα κανεις τις οδηγιες με το root και μετα το CWM.

 

Και για να εισαι ακομη πιο σιγουρος, απεγκατεστησε τους drivers που εχεις για το Acqua, και εγκατεστησε αυτους που εχει το thread.

 

δεν μπορεσα να απεγκαταστησω τους drivers δυστηχως,

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεσα να απεγκαταστησω τους drivers δυστηχως,

 

θα πρεπει να πας στον Πινακα ελεγχου κι απο κει στην προσθαφαιρεση προγραμματων. Ετσι θα απεγκαταστησεις απο κει τους drivers και μετα θα ξαναβαλεις τους σωστους.

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να πας στον Πινακα ελεγχου κι απο κει στην προσθαφαιρεση προγραμματων. Ετσι θα απεγκαταστησεις απο κει τους drivers και μετα θα ξαναβαλεις τους σωστους.

 

Κατεβαζω το αρχειο που λεει,το βαζω στην καρτα μνημης.το κανω restar και μπενω σε clockworkmod

αλλα οταν το κανω install δεν το κανει,μου λεει οτι το ακυρωνει

 

μηπως να περασω ξανα την stock rom Και να δοκειμασω παλι?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

μηπως να περασω ξανα την stock rom Και να δοκειμασω παλι?

 

Πρωτα κανε τους drivers και μετα ολα τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα κανε τους drivers και μετα ολα τα αλλα.

 

τους εκανα τους drivers,μηπως για το ροοτ πρεπει να γραψω τπτ στη γραμμη εντολων των windows?

Link to comment
Share on other sites

τους εκανα τους drivers,μηπως για το ροοτ πρεπει να γραψω τπτ στη γραμμη εντολων των windows?

 

Για το root θα πας εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

Link to comment
Share on other sites

 

δοκοιμασα να το κανω ,όταν τρέχω το super user μου δείχνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ χρειάζεται να κάνεις root.

Στην στοκ ρομ υπάρχει η δυνατότητα για adb χωρίς root.

Με την προυπόθεση ότι έχουν φορτωθεί τα σωστά driver, και ότι έχεις μέσα μια microSD.

-Ξεκίνα το τηλέφωνο κανονικά.

-Τρέξε το CMD

-Τρέξε adb devices

Θα πρέπει να σου βγάλει έναν πίνακα με κάτι στοιχεία, ένδειξη ότι το τηλέφωνο έχει συνδεθεί κανονικά.

Αν δεν έχει συνδεθεί θα σου βγάλει "no devices" ή κάτι σχετικό

-Τρέξε adb reboot bootloader

Το τηλέφωνο θα κάνει reboot και νομίζω θα μείνει στο πράσινο ρομπότ.

-Περίμενε μερικά δευτερόλεπτα και τρέξε fastboot devices

Θα σου βγάλει μία γραμμή με πληροφορίες για το τηλέφωνο σου. Αν όχι έχεις θέμα με τα driver.

-Τρέξε fastboot boot recovery-cwm6032-atlas40.img

Το τηλέφωνο θα κάνει boot στο recovery.

-Επέλεξε backup & restore -> backup για να κάνεις backup

-Αφού γίνει το backup, τρέξε fastboot flash recovery recovery-cwm6032-atlas40.img

Αυτό θα περάσει το CWM στο τηλέφωνο μόνιμα. Μετά μπαίνεις σε αυτό και περνάς την CM10.x

 

Προσοχή, προτείνω να μην γίνουν τα παραπάνω με κάρτα SIM. Οι νέες ρομ έχουν ενεργοποιημένα τα mobile data, και αν δεν έχεις data plan, θα χρεωθείς μόλις μπουτάρει η ρομ. Ξεκίνα την νέα ρομ, απενεργοποίησε τα mobile data και μετά βάλε την SIM.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ χρειάζεται να κάνεις root.

Στην στοκ ρομ υπάρχει η δυνατότητα για adb χωρίς root.

Με την προυπόθεση ότι έχουν φορτωθεί τα σωστά driver, και ότι έχεις μέσα μια microSD.

-Ξεκίνα το τηλέφωνο κανονικά.

-Τρέξε το CMD

-Τρέξε adb devices

Θα πρέπει να σου βγάλει έναν πίνακα με κάτι στοιχεία, ένδειξη ότι το τηλέφωνο έχει συνδεθεί κανονικά.

Αν δεν έχει συνδεθεί θα σου βγάλει "no devices" ή κάτι σχετικό

-Τρέξε adb reboot bootloader

Το τηλέφωνο θα κάνει reboot και νομίζω θα μείνει στο πράσινο ρομπότ.

-Περίμενε μερικά δευτερόλεπτα και τρέξε fastboot devices

Θα σου βγάλει μία γραμμή με πληροφορίες για το τηλέφωνο σου. Αν όχι έχεις θέμα με τα driver.

-Τρέξε fastboot boot recovery-cwm6032-atlas40.img

Το τηλέφωνο θα κάνει boot στο recovery.

-Επέλεξε backup & restore -> backup για να κάνεις backup

-Αφού γίνει το backup, τρέξε fastboot flash recovery recovery-cwm6032-atlas40.img

Αυτό θα περάσει το CWM στο τηλέφωνο μόνιμα. Μετά μπαίνεις σε αυτό και περνάς την CM10.x

 

Προσοχή, προτείνω να μην γίνουν τα παραπάνω με κάρτα SIM. Οι νέες ρομ έχουν ενεργοποιημένα τα mobile data, και αν δεν έχεις data plan, θα χρεωθείς μόλις μπουτάρει η ρομ. Ξεκίνα την νέα ρομ, απενεργοποίησε τα mobile data και μετά βάλε την SIM.

 

οταν τρεχω το fastboot devices δεν κανει τπτ

Edited by mts21gr
Link to comment
Share on other sites

Οι drivers που έχεις φορτώσει στα windows δεν έχουν "κάτσει" καλά. Ξαναβάλε τους σωστούς από την σχετική ιστοσελίδα (http://www.modaco.com/topic/360389-recovery-clockworkmod-6032-for-zte-blade-iii/).

 

Για τους τολμηρούς βγήκε CM10.1.2 (20.7) εδώ: http://www.modaco.com/topic/360987-devrom207-cyanogenmod-101-android-422/page__st__560#entry2142241

Link to comment
Share on other sites

Οι drivers που έχεις φορτώσει στα windows δεν έχουν "κάτσει" καλά. Ξαναβάλε τους σωστούς από την σχετική ιστοσελίδα (http://www.modaco.com/topic/360389-recovery-clockworkmod-6032-for-zte-blade-iii/).

 

Για τους τολμηρούς βγήκε CM10.1.2 (20.7) εδώ: http://www.modaco.com/topic/360987-devrom207-cyanogenmod-101-android-422/page__st__560#entry2142241

 

εβαλα αυτους που λεει η σελιδα,αλλα παλι τα ιδια κανει,οταν τρεχω το fastboot devices δεν κανει τπτ.

οταν κατεβαζω Android SDK tools,πρεπει να κανω install κανενα προγραμμα που εχει ή να παρς μονο το adb.exe και το fast boot.exe?

Edited by mts21gr
Link to comment
Share on other sites

2 exe αρχεία και 2 dll είναι όλα και όλα. Δεν έκανα κάποιο install - τα έχω στο ίδιο κατάλογο (directory).
Link to comment
Share on other sites

2 exe αρχεία και 2 dll είναι όλα και όλα. Δεν έκανα κάποιο install - τα έχω στο ίδιο κατάλογο (directory).

 

παλι το ιδιο κανει,οταν τρεχω το fastboot devices δεν κανει τπτ

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις τα Πορτογαλικα partitions για να τα δοκιμασω;

Με τα γερμανικα και τα σλοβακικα ειχα συνεχεις διακοπες στο wifi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μερικά καλά νέα. Βγήκε wifi patch και έτσι μπορείτε να βάλετε τις CM10.x ROM του BLADE III από το modaco.

Προσοχή η CM10.2 δεν παίζει bluetooth (ούτε στο blade 3).

Προσωπικά έχω την CM10.1 30/08/2013

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες "δεν παιζει Bluetooth" τι εννοεις;

Γιατι εγω εχω την 4.2.2 και δουλευει μια χαρα. Και στελνω και λαμβανω αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρόσφατη επανεγκατάσταση των android απο συνεργάτη της wind στις επαφές μου δεν αναγνωρίζονται τα ελληνικά. Κατά την άποψη του τεχνικού που με εξυπηρέτησε, η έκδοση του λειτουργικού δεν ήταν αυτή που ενδεικνύεται για τη συγκεκριμένη συσκευή. Εάν γνωρίζει κάποιος εντός του φορουμ, κάποια πιθανή λύση θα με βοηθούσε αφάνταστα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρόσφατη επανεγκατάσταση των android απο συνεργάτη της wind στις επαφές μου δεν αναγνωρίζονται τα ελληνικά. Κατά την άποψη του τεχνικού που με εξυπηρέτησε, η έκδοση του λειτουργικού δεν ήταν αυτή που ενδεικνύεται για τη συγκεκριμένη συσκευή. Εάν γνωρίζει κάποιος εντός του φορουμ, κάποια πιθανή λύση θα με βοηθούσε αφάνταστα.

Ευχαριστώ

 

 

Αποθηκευσε οπως ειναι οι επαφες σου, στον υπολογιστη.

Ανοιξε το αρχειο με το Σημειωματαριο και επελεξε την κωδικοποιηση που θα τα δειχνει κανονικα. Αποθηκευσε τις αλλαγες που εκανες στο αρχειο και ξαναπερασε τες στο κινητο. Σε μενα εκανε το ιδιο θεμα παλαιοτερα και με αυτον τον τροπο το διορθωσα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Acqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...