Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πας στις ρυθμίσεις λογαριασμών και θα δημιουργήσεις λογαριασμό mail και θα βαλεις το hotmail σου. Εκεί θα σου βγάλει όλες τις επιλογές. Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια...SOS...

εκανα ενα hard reset (μη ρωτατε το γιατι) και τωρα δε μου συγχρονιζει με τιποτα τις επαφες του hotmail μου...πρακτικα ολα τα τηλεφωνα μου δηλαδη..

οταν πηγαινω στις ρυθμισεις των επαφων μου βγαζει μονο επιλογη για mail στο hotmail και οχι για επαφες (οπως πχ κανει στο gmail)

 

"περιεχομενο για συγχρονισμο"

και απο κατω εχω επιλογη μονο για email!!!!

οχι επαφες

 

τι διαολο φταιει τωρα ;;;;

 

update : εκανα προσθηκη παλι τον ιδιο λογαριασμο (την ιδια ακριβως διευθυση του hotmail) και την πηρε κανονικα...

αυτη τη φορα μου βγαζει επιλογη για συγχρονισμο επαφων,ημερολογιου,εργασιων κτλ αλλα το μονο που μου περναει στο κιν ειναι 5-6 επαφες....παιζει να εχει κανενα προβλημα ο server της microsoft ενω εγω κρατιεμαι με το ζορι να μην πεταξω το κινητο στον τοιχο;;;

 

 

update 2 : εκανα επαναφορα ρυθμισεων 3-4 φορες...επαναφορα απο προηγουμενο back-up....τιποτα απολυτως...ειναι αδυνατο να μου βρει τις επαφες του hotmail ( οι οποιες ειναι εκει στη θεση τους οταν μπω στο hotmail.com...)

 

update 3 : screenshot...επιλογη για συγχρονισμο μονο με τα mails...!!!

 

http://i406.photobucket.com/albums/pp143/Panasol/wp_ss_20130329_0002_zps920a4fe3.jpg

 

thanks

 

φίλε, σωστά τα βγάζει το κινητό. εγ'όσον αυτός ο λογαριασμός είναι ρυθμισμένος ως primary account, δλδ τον χρησιμοποιείς για Microsoft account, τότε η επαφές και το ημερολόγιο συγχρονίζονται by default, δεν τα τσεκάρεις/ξετσεκάρεις. σου δίνει την επιλογή μόνο αν θέλεις να συγχρονίζει ΚΑΙ τα εμαιλ.

Link to comment
Share on other sites

φίλε, σωστά τα βγάζει το κινητό. εγ'όσον αυτός ο λογαριασμός είναι ρυθμισμένος ως primary account, δλδ τον χρησιμοποιείς για Microsoft account, τότε η επαφές και το ημερολόγιο συγχρονίζονται by default, δεν τα τσεκάρεις/ξετσεκάρεις. σου δίνει την επιλογή μόνο αν θέλεις να συγχρονίζει ΚΑΙ τα εμαιλ.

 

Συμφωνώ απολύτως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα με πήραν σήμερα τηλέφωνο να πάω να πάρω το lumia 920 σε λευκό το ερώτημα είναι μπορώ να δω από το κουτί αν η συσκευή είναι ελληνική η παραεισαγωγεις άλλης χώρας??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα με πήραν σήμερα τηλέφωνο να πάω να πάρω το lumia 920 σε λευκό το ερώτημα είναι μπορώ να δω από το κουτί αν η συσκευή είναι ελληνική η παραεισαγωγεις άλλης χώρας??

 

Στο κουτι μπορεις να διακρινεις αν ειναι ελληνικη η οχι διπλα απο εκει που αναγραφει το IMEI,χωρα κατασκευης κλπ

πχ σε εμενα γραφει CV GB 4G Ready.

Εσενα πρεπει να γραφει GR για να ειναι ελληνικη η συσκευη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα με πήραν σήμερα τηλέφωνο να πάω να πάρω το lumia 920 σε λευκό το ερώτημα είναι μπορώ να δω από το κουτί αν η συσκευή είναι ελληνική η παραεισαγωγεις άλλης χώρας??

 

Λογικά θα έχει και ελληνικά γραμμένα πάνω στη συσκευασία θεωρώ. Σήμερα ήρθαν και τα άλλα χρώματα στο Πλαίσιο!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως

 

 

τοτε να υποθεσω οτι το προβλημα ειναι με τον server της MS?

 

μαλλον θα μεταφερω τις επαφες στο gmail και θα κανω απο εκει sync.....:cry:

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά να είστε καλά ελπίζω αν έχω μερικές απορίες μόλις το πάρω να με βοηθήσετε γιατί είναι η πρώτη μου συσκευή με wp8 μια ζωή στα symbian ήμουν!!!!

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

τοτε να υποθεσω οτι το προβλημα ειναι με τον server της MS?

 

μαλλον θα μεταφερω τις επαφες στο gmail και θα κανω απο εκει sync.....:cry:

 

κάνε κι αυτο που σου είπα πριν

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

κάνε κι αυτο που σου είπα πριν

 

το εκανα...

 

δες το αρχικο post...:)

 

" update : εκανα προσθηκη παλι τον ιδιο λογαριασμο (την ιδια ακριβως διευθυση του hotmail) και την πηρε κανονικα...

αυτη τη φορα μου βγαζει επιλογη για συγχρονισμο επαφων,ημερολογιου,εργασιων κτλ αλλα το μονο που μου περναει στο κιν ειναι 5-6 επαφες..."

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έκανε μόνο του μια φορά reset και σήμερα μετά από τη φόρτιση με το fatboy δεν άνοιγε, οπότε έκανα soft reset με volume down και power button για 10". Παράλληλα, σταμάτησε να λειτουργεί (ανάβει) το fatboy. Από ποιότητα super η Nokia, δε μπορώ να πω. Εν τω μεταξύ, μου μοιάζει πραγματικό τούβλο βρε παιδιά. Νομίζω ότι το πάχος και το βάρος του είναι αδύνατο να τα συνηθίσω...

Τέλος, γιατί στο καλό μου βγάζει στη lock screen την ώρα και τον καιρό στη Νέα Υόρκη (στο κάτω μέρος, γιατί στο πάνω βγάζει κανονικά την περιοχή μου, μέσω του Accuweather.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έκανε μόνο του μια φορά reset και σήμερα μετά από τη φόρτιση με το fatboy δεν άνοιγε, οπότε έκανα soft reset με volume down και power button για 10". Παράλληλα, σταμάτησε να λειτουργεί (ανάβει) το fatboy. Από ποιότητα super η Nokia, δε μπορώ να πω. Εν τω μεταξύ, μου μοιάζει πραγματικό τούβλο βρε παιδιά. Νομίζω ότι το πάχος και το βάρος του είναι αδύνατο να τα συνηθίσω...

Τέλος, γιατί στο καλό μου βγάζει στη lock screen την ώρα και τον καιρό στη Νέα Υόρκη (στο κάτω μέρος, γιατί στο πάνω βγάζει κανονικά την περιοχή μου, μέσω του Accuweather.

 

Ερχόμενος από μικρότερη συσκευή, το συνήθισα μέσα σε 2 μέρες.

Στο accuweather θα πας στο locations και θα επιλέξεις σαν default αυτή που θες.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από μικρότερη συσκευή, το συνήθισα μέσα σε 2 μέρες.

Στο accuweather θα πας στο locations και θα επιλέξεις σαν default αυτή που θες.

 

Όχι, τα δεδομένα του Accuweather τα βγάζει κανονικά για την περιοχή μου στην πάνω αριστερά περιοχή της οθόνης. Στο κάτω μέρος είναι που μου βγαζει για τη Νέα Υόρκη. Κάτι πρέπει να παίζει με το Google Calendar, αλλά δε μμπορώ με τίποτα να το διορθωσω. Ακόμη και στις Android συσκευές μου, μου έρχονται ειδοποιήσεις για τη Νέα Υόρκη (στην οποία έχω να πάω από παιδί).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Σταμάτησε να μου βγαζει τις ενημερώσεις των εφαρμογών..... Ενώ θεωρούσα πως δεν υπάρχουν με update, όταν βρίσκω την εφαρμογή στο μαρκετ, μου βγαζει κάτω αριστερά "ενημέρωση" και έτσι την πραγματοποιώ..... Νομίζω πως αυτό συμβαίνει απο το τελευταίο update.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα δεδομένα του Accuweather τα βγάζει κανονικά για την περιοχή μου στην πάνω αριστερά περιοχή της οθόνης. Στο κάτω μέρος είναι που μου βγαζει για τη Νέα Υόρκη. Κάτι πρέπει να παίζει με το Google Calendar, αλλά δε μμπορώ με τίποτα να το διορθωσω. Ακόμη και στις Android συσκευές μου, μου έρχονται ειδοποιήσεις για τη Νέα Υόρκη (στην οποία έχω να πάω από παιδί).

Εγω χρησιμοποιω την εφαρμογη Amazing Whether HD ειναι paid αλλα ειναι καταπληκτικη και αξιζει τα λεφτα της καπου 1.5 ευρω.

Διοτι ολα τα δωρεαν που χρησιμοποιησα δεν μου βγαζανε ποτε ανα τοποθεσια την ακριβη κατασταση του καιρου.

Και εχει παρα πολλες δυνατοτητες παραμετροποιησεις.

Καλημερα.

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Σταμάτησε να μου βγαζει τις ενημερώσεις των εφαρμογών..... Ενώ θεωρούσα πως δεν υπάρχουν με update, όταν βρίσκω την εφαρμογή στο μαρκετ, μου βγαζει κάτω αριστερά "ενημέρωση" και έτσι την πραγματοποιώ..... Νομίζω πως αυτό συμβαίνει απο το τελευταίο update.

Συνηθως σου βγαζει στο store οταν υπαρχει αναβαθμιση ειδοποιηση με τον αριθμο των εφαρμογων που εχει βγει καινουργια εκδοση,αλλα οχι παντα καποια φορα το τσεκαρεις χειροκινητα.

Δεν ξερω για πιο λογω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλεξ, αυτο συνέβαινε πριν. Μου εβγαζε τον αριθμο των ενημερώσεων αλλα αυτο εχει σταματήσει και νομίζω πως σταμάτησε μετά το τελευταίο update...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλεξ, αυτο συνέβαινε πριν. Μου εβγαζε τον αριθμο των ενημερώσεων αλλα αυτο εχει σταματήσει και νομίζω πως σταμάτησε μετά το τελευταίο update...

Ετσι κι αλλιως αναμενεις την 1308 στις επομενες ημερες,αν και η αληθεια ειναι οτι σε καποιους χρηστες στην Αμερικη δημιουργησε προβλημα με το δικτυο κινητης δηλαδη ειτε του βγαζει οτι δεν εχουν καθολου σημα ειτε αποτομες μεταβολες απο 4G σημα εως EDGE.

Μαλλον η Nokia αναμενεται να βγαλει εκ νεου bug fix update για την 1308.

Αρα καθεσαι στα αυγα σου προτιμοτερο αυτο με τις εφαρμογες παρα να εχεις θεμα με το δικτυο;)

Και σε εμενα μου το εκανε 2 φορες οπου δεν ειχα καθολου σημα,επρεπε να κανω soft reset και μετα αναγκαστικα να βγαλω-βαλω τη sim για να επανελθει,διοτι την περασα χειροκινητα την 1308.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλεξ, αυτο συνέβαινε πριν. Μου εβγαζε τον αριθμο των ενημερώσεων αλλα αυτο εχει σταματήσει και νομίζω πως σταμάτησε μετά το τελευταίο update...

 

Το έκανε και σε μένα με το 1308.

Ξαφνικά μου έβγαλε 30 ενημερώσεις και από τότε ενημερώνει κανονικά.

Αρα κάποια στιγμή θα στις βγάλει μαζεμένες.

Με το σήμα δεν έχω πρόβλημα (το 1308 είναι εγκατεστημένο από τη μάνα του).

Link to comment
Share on other sites

ok..λιγο χαζη ερωτηση...

 

αλλα πως ελεγχω αν εχω περασμενη την 1308...;;;

 

edit : πρεπει να το βρηκα...στο ρυθμισεις-->πληροφοριες-->αριθμος αναθεωρησης υλικολογισμικου 1232.5957.1308.004

 

σωστα;;

Edited by Chameleon

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

ok..λιγο χαζη ερωτηση...

 

αλλα πως ελεγχω αν εχω περασμενη την 1308...;;;

 

edit : πρεπει να το βρηκα...στο ρυθμισεις-->πληροφοριες-->αριθμος αναθεωρησης υλικολογισμικου 1232.5957.1308.004

 

σωστα;;

 

Ναι αυτη ειναι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

οκ...μια χαρα..

 

σημαντικες διαφορες δεν ειδα..

ουτε εχω θεμα με το σημα κτλ...

καθε update για καλο βεβαιως βεβαιως....:)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...