Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λες τωρα,εχω παθει εγκεφαλικο :shock::w00t:

http://www.amazon.de/Nokia-Smartphone-Touchscreen-Megapixel-Dual-Core-Prozessor/dp/B00BNAKJFW/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1364393296&sr=8-11

ΑΛΛΑ ρε Nokia τωρα μας το φερνεις :shoot::rocket:

Τα νευρα μου:mad::ninja:

 

Εσένα σκέφτηκα μόλις το είδα:p

 

Εγώ έλεγα να πάρω το γκρι αλλά το κυανό ήταν πάντα ο έρωτάς μου.. Λέω να το τσιμπήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσένα σκέφτηκα μόλις το είδα:p

 

Εγώ έλεγα να πάρω το γκρι αλλά το κυανό ήταν πάντα ο έρωτάς μου.. Λέω να το τσιμπήσω.

 

Παρε το cyan,ποιο γκρι τωρα :p

Εγω απεχω 2 ιδια κινητα δεν ξανααγοραζω.

Νωρις το θυμηθηκανε:ninja:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια εφαρμογή για gtalk έχουμε στα wp8?

Επίσης εφαρμογή για ηχογράφηση κλήσεων υπάρχει?

Και τέλος αν το πάρω απο αγγλικό expancys θα είμαι εντάξει με την εγγύηση εδώ?

Για το 920 μιλάω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια εφαρμογή για gtalk έχουμε στα wp8?

Επίσης εφαρμογή για ηχογράφηση κλήσεων υπάρχει?

Και τέλος αν το πάρω απο αγγλικό expancys θα είμαι εντάξει με την εγγύηση εδώ?

Για το 920 μιλάω

 

Για Gtalk δεν έχω δει επίσημη εφαρμογή της google, αλλά υπάρχουν εφαρμογές τύπου nimbuzz κλπ. Τώρα το κατά πόσο καλές είναι δεν το γνωρίζω, δεν έχω χρησιμοποιήσει καμία.

Για ηχοράφηση κλήσεων δεν έχω δει κάτι ακόμα.

Η εγγύηση ισχύει ότι και για τα υπόλοιπα κινητά. Αν πάρεις από χώρα εντός Ε.Ε, ισχύει κανονικά.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για Gtalk δεν έχω δει επίσημη εφαρμογή της google, αλλά υπάρχουν εφαρμογές τύπου nimbuzz κλπ. Τώρα το κατά πόσο καλές είναι δεν το γνωρίζω, δεν έχω χρησιμοποιήσει καμία.

Για ηχοράφηση κλήσεων δεν έχω δει κάτι ακόμα.

Η εγγύηση ισχύει ότι και για τα υπόλοιπα κινητά. Αν πάρεις από χώρα εντός Ε.Ε, ισχύει κανονικά.

 

Κατατοπιστικότατος, ευχαριστώ! :)

Αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι παραπάνω ας το προσθέσει

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικότατος, ευχαριστώ! :)

Αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι παραπάνω ας το προσθέσει

 

Πλάκα πλάκα αν έχει χρησιμοποιήσει κανείς 3rd party εφαρμογές για chat όπως το nimbuzz κλπ, ας μας πει αν δουλεύουν σωστά. Κυρίως οι ειδοποιήσεις.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και εμένα το κόκκινο από Αγγλία, μαζί με την κόκκινη θήκη, Martin Fields screen protector και τον ασύρματο φορτιστή-μαξιλάρι της Nokia/Fatboy (πάλι σε κόκκινο). Πάντως, είναι μεγάλο βρε παιδιά. Πιο μεγάλο και από το Galaxy S3 που έχει μεγαλύτερη οθόνη.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερο σε Νίκος δεν είναι. Σε πάχος ναι.

Καλορίζικο και με υγεία να το χαρείς

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και εμένα το κόκκινο από Αγγλία, μαζί με την κόκκινη θήκη, Martin Fields screen protector και τον ασύρματο φορτιστή-μαξιλάρι της Nokia/Fatboy (πάλι σε κόκκινο). Πάντως, είναι μεγάλο βρε παιδιά. Πιο μεγάλο και από το Galaxy S3 που έχει μεγαλύτερη οθόνη.

 

Σε κόκκινο ε;; :love: Αντί να βγάλει από την αρχή τα χρώματα που προωθούσε με την παρουσίαση της συσκευής, τα άφησε για το τέλος :(

Θα το συνηθίσεις αμέσως το μέγεθος, μην σε ανησυχεί. Καλορίζικο!!

Αν βαρεθείς το κόκκινο και θες κάτι σε μαύρο, πες μου :lol::lol::p

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και εμένα το κόκκινο από Αγγλία, μαζί με την κόκκινη θήκη, Martin Fields screen protector και τον ασύρματο φορτιστή-μαξιλάρι της Nokia/Fatboy (πάλι σε κόκκινο). Πάντως, είναι μεγάλο βρε παιδιά. Πιο μεγάλο και από το Galaxy S3 που έχει μεγαλύτερη οθόνη.

 

Πήρες μπόλικο πράγμα, ε; Μπορείς να μας πεις από ποιο κατάστημα το αγόρασες; :) Επίσης, με τη γλώσσα όλα καλά; (το έχω πάντα ένα άγχος αυτό, δεν ξέρω..)

 

Ότι είναι μεγάλο το ξέρουμε, αλλά είναι και κουκλάκι, μην το συγκρίνουμε με το τσόκαρο της σάμσουνγκ ( εδώ μπορούμε να τα λέμε ελεύθερα αυτά:p)

Link to comment
Share on other sites

Πήρες μπόλικο πράγμα, ε; Μπορείς να μας πεις από ποιο κατάστημα το αγόρασες; :) Επίσης, με τη γλώσσα όλα καλά; (το έχω πάντα ένα άγχος αυτό, δεν ξέρω..)

 

Ότι είναι μεγάλο το ξέρουμε, αλλά είναι και κουκλάκι, μην το συγκρίνουμε με το τσόκαρο της σάμσουνγκ ( εδώ μπορούμε να τα λέμε ελεύθερα αυτά:p)

Είναι και σε πλάτος λίγο μεγαλύτερο, αλλά εδώ έχω συνηθίσει ακόμη και το Note 2, σε αυτό θα κολλήσω; Πάντως, η μεγάλη διαφορά είναι στο βάρος. Κατά τα άλλα, θα ήθελα να μου πείτε πώς συγχρονίζω με το PC. Το Zune δε το βλέπει. Εγκατέστησα την εφαρμογή WindowsPhone και το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό, οπότε πέρασα ό,τι υλικό ήθελα, αλλά θα ήθελα να συγχρονίσω και φωτογραφίες στις επαφές κλπ, κάτι που δε μου έκανε OTA μέσα από τον Microsoft account μου.

Το αγόρασα από το Handtec.co.uk και τα αξεσουάρ από το Expansys. Με τη γλώσσα κανένα πρόβλημα, αν και εγώ χρησιμοποιώ στα μενού πάντα Αγγλικά. Πάντως στη γραφή, κατέβασα κανονικά και τα Ελληνικά.

Κάτι ακόμη, για να μπορέσει να αντικαταστήσει επιτυχώς το S3 μου. Υπάρχει εφαρμογή speed dial, αλλά και εφαρμογή με reminders (ειδοποιήσεις) που να τις περνάς γρήγορα και απλά;

Α, και κάτι τελευταίο. Η δεύτερη γραμμή μου είναι Cosmote και έχω 4G στο iPhone 5. Αν βάλω την κάρτα στο 920 θα έχω και εκεί, ή όχι ακόμη;

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Είναι και σε πλάτος λίγο μεγαλύτερο, αλλά εδώ έχω συνηθίσει ακόμη και το Note 2, σε αυτό θα κολλήσω; Πάντως, η μεγάλη διαφορά είναι στο βάρος. Κατά τα άλλα, θα ήθελα να μου πείτε πώς συγχρονίζω με το PC. Το Zune δε το βλέπει. Εγκατέστησα την εφαρμογή WindowsPhone και το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό, οπότε πέρασα ό,τι υλικό ήθελα, αλλά θα ήθελα να συγχρονίσω και φωτογραφίες στις επαφές κλπ, κάτι που δε μου έκανε OTA μέσα από τον Microsoft account μου.

Το αγόρασα από το Handtec.co.uk και τα αξεσουάρ από το Expansys. Με τη γλώσσα κανένα πρόβλημα, αν και εγώ χρησιμοποιώ στα μενού πάντα Αγγλικά. Πάντως στη γραφή, κατέβασα κανονικά και τα Ελληνικά.

Κάτι ακόμη, για να μπορέσει να αντικαταστήσει επιτυχώς το S3 μου. Υπάρχει εφαρμογή speed dial, αλλά και εφαρμογή με reminders (ειδοποιήσεις) που να τις περνάς γρήγορα και απλά;

Α, και κάτι τελευταίο. Η δεύτερη γραμμή μου είναι Cosmote και έχω 4G στο iPhone 5. Αν βάλω την κάρτα στο 920 θα έχω και εκεί, ή όχι ακόμη;

 

Συγχρονισμο κανεις μεσω hotmail account και εφοσον εχεις Windows 8 δεν χρειαζεται καθολου Zune εφοσον το 920 υποστηριζει usb mass storage και το βλεπει σαν σκληρο δισκο με τους υποφακελος τους.Επισης μς το ID το mail account σου( hotmail)εχεις προσβασει στα παντα ειτε αρχεια office ειτε skydrive,ειτε skype για συγχρονισμο

Αν εχεις mac δεν γνωριζω.

Επισης με το Transferm my date στα settings μπορεις απο αλλα κινητα να μεταφερεις οτιδηποτε επαφες,mms,calendar κλπ.

Οσον αφορα 4G δεν υποστηριζεται στις αγγλικες unbranded συσκευες παρα μονο του παροχου ΕΕ που ειναι το μοναδικο στη Αγγλια με υποστηριξη 4G.

Αρα αν θες να ενεργοποιησεις το 4G πρεπει να φλασαρεις οποιαδηποτε αλλη rom(ελληνικη,γερμανικη,ισπανικη κ.α)

Για speed dial και reminder ας απαντησει καποιος καποις αλλος,εγω δεν γνωριζω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονισμο κανεις μεσω hotmail account και εφοσον εχεις Windows 8 δεν χρειαζεται καθολου Zune εφοσον το 920 υποστηριζει usb mass storage και το βλεπει σαν σκληρο δισκο με τους υποφακελος τους.Επισης μς το ID το mail account σου( hotmail)εχεις προσβασει στα παντα ειτε αρχεια office ειτε skydrive,ειτε skype για συγχρονισμο

Αν εχεις mac δεν γνωριζω.

Επισης με το Transferm my date στα settings μπορεις απο αλλα κινητα να μεταφερεις οτιδηποτε επαφες,mms,calendar κλπ.

Οσον αφορα 4G δεν υποστηριζεται στις αγγλικες unbranded συσκευες παρα μονο του παροχου ΕΕ που ειναι το μοναδικο στη Αγγλια με υποστηριξη 4G.

Αρα αν θες να ενεργοποιησεις το 4G πρεπει να φλασαρεις οποιαδηποτε αλλη rom(ελληνικη,γερμανικη,ισπανικη κ.α)

Για speed dial και reminder ας απαντησει καποιος καποις αλλος,εγω δεν γνωριζω.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι εύκολο (και πώς γίνεται) να φλασάρω Ελληνική ROM; Ή καλύτερα να το πάω σε ένα Nokia store να τελειώνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι εύκολο (και πώς γίνεται) να φλασάρω Ελληνική ROM; Ή καλύτερα να το πάω σε ένα Nokia store να τελειώνω;

Δεν ειναι δυσκολο και μοιαζει σε στυλ odin της Samsung.

Την εχω περιγραψει τη διαδικασια πιο πισω,η αν θες πηγαινε σε κανα Nokia Care αν και δεν ξερω αν τους πεις επειδη θες 4G να σου περασουν αλλη rom και να στο κανουν(συνηθως εκει παμε για προβληματα,ειναι και θεμα και εγγυησης αν μιλησουμε με τυπικους ορους.)

 

εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=342890&page=117 στο 1750 post

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το amazon.de και μου είπαν ότι για διάφορους λόγους (νομικά κωλύματα,θέματα εγγύησης κλπ) δεν αποστέλλουν εκτός γερμανίας αυτόν τον καιρό κινητά και κάποια άλλα εμπορεύματα...Τον ρώτησα πόσο θα είναι έτσι τα πράγματα και μου είπε ότι δεν ξέρει, οπότε δεν το βλέπω να αλλάζει (πολύ) σύντομα. Τέλος πάντων, βαρέθηκα να το ψήνω τόσον καιρό, παρήγγειλα το γκρι που έτσι κι αλλιώς μου αρέσει πολύ, και στην ανάγκη παίρνω καμιά θηκούλα σαν κι
, που εφαρμόζει τέλεια και σχεδόν δεν φαίνεται κιόλας:)
Link to comment
Share on other sites

Αρα αν θες να ενεργοποιησεις το 4G πρεπει να φλασαρεις οποιαδηποτε αλλη rom(ελληνικη,γερμανικη,ισπανικη κ.α)

Για speed dial και reminder ας απαντησει καποιος καποις αλλος,εγω δεν γνωριζω.

 

Μάλλον θα πρέπει να φλασάρει του παρόχου π.χ. Vodafone γιατί το δικό μου unbranded απο πλαισιο δεν έχει επιλογή για 4g

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το amazon.de και μου είπαν ότι για διάφορους λόγους (νομικά κωλύματα,θέματα εγγύησης κλπ) δεν αποστέλλουν εκτός γερμανίας αυτόν τον καιρό κινητά και κάποια άλλα εμπορεύματα...Τον ρώτησα πόσο θα είναι έτσι τα πράγματα και μου είπε ότι δεν ξέρει, οπότε δεν το βλέπω να αλλάζει (πολύ) σύντομα. Τέλος πάντων, βαρέθηκα να το ψήνω τόσον καιρό, παρήγγειλα το γκρι που έτσι κι αλλιώς μου αρέσει πολύ, και στην ανάγκη παίρνω καμιά θηκούλα σαν κι
, που εφαρμόζει τέλεια και σχεδόν δεν φαίνεται κιόλας:)

Περιργο αυτο διοτι πριν 2-3 εβδομαδες πηρα απο εκει ultrabook και tablet και δεν ειχα προβλημα:confused:

Αυτην τη θηκη εχω και εγω.

Μάλλον θα πρέπει να φλασάρει του παρόχου π.χ. Vodafone γιατί το δικό μου unbranded απο πλαισιο δεν έχει επιλογή για 4g

 

Ποιας χωρας ειναι η συσκευη σου ελληνικη ειναι η αλλης χωρας.

Cosmote παντως rom υπαρχει με υποστηριξη 4G.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ποιας χωρας ειναι η συσκευη σου ελληνικη ειναι η αλλης χωρας.

Cosmote παντως rom υπαρχει με υποστηριξη 4G.

 

Ελληνική unbranded firmware RM821 CV GR VAR258268 BLACK 059R7Q3

Το έχει κάτω κάτω στο Navifirm στο τελευταίο firmware .

Cosmote δεν το βλέπω εκεί, θα είναι αλλού ίσως

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική unbranded firmware RM821 CV GR VAR258268 BLACK 059R7Q3

Το έχει κάτω κάτω στο Navifirm στο τελευταίο firmware .

Cosmote δεν το βλέπω εκεί, θα είναι αλλού ίσως

 

Αρα μονο απο παροχο θα υποστηριζει 4G πχ Cosmote σιγουρα που ξερω, και παιζει και Vodafone οταν το κυκλοφορησει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αρα μονο απο παροχο θα υποστηριζει 4G πχ Cosmote σιγουρα που ξερω, και παιζει και Vodafone οταν το κυκλοφορησει.

 

Από παρόχους έχει στο Navifirm, Vodafone Turkcell κλπ αλλά όχι ελληνικό πάροχο.

Πιστεύω κάποια στιγμή θα βγεί και των ελληνικών παρόχων γιατί αλλιώς ποιά θα πρέπει να φλασάρουμε γιά να έχουμε 4g στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Από παρόχους έχει στο Navifirm, Vodafone Turkcell κλπ αλλά όχι ελληνικό πάροχο.

Πιστεύω κάποια στιγμή θα βγεί και των ελληνικών παρόχων γιατί αλλιώς ποιά θα πρέπει να φλασάρουμε γιά να έχουμε 4g στην Ελλάδα;

 

Στο Nokia Care εχει ελληνικη Cosmote με 4G.

Αλλιως γερμανικη η ισπανικη που δοκιμασα και υποστηριζουν κανονικα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αναφορές παράδοσης στα sms έχει?

το λευκό μου είπαν ότι κυκλοφορεί την βδομάδα που μας έρχεται μέχρι τώρα μονο μαύρο και κίτρινο

ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αναφορές παράδοσης στα sms έχει?

το λευκό μου είπαν ότι κυκλοφορεί την βδομάδα που μας έρχεται μέχρι τώρα μονο μαύρο και κίτρινο

ευχαριστώ

 

Εχει. Δεν είμαστε "μήλα".....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περιργο αυτο διοτι πριν 2-3 εβδομαδες πηρα απο εκει ultrabook και tablet και δεν ειχα προβλημα:confused:

Αυτην τη θηκη εχω και εγω.

 

Ποιας χωρας ειναι η συσκευη σου ελληνικη ειναι η αλλης χωρας.

Cosmote παντως rom υπαρχει με υποστηριξη 4G.

 

Δεν ξέρω, αυτά μάλλον τα παραδίδουν. Κινητά, σιντί, βιβλία και κάτι άλλα δεν δίνουν.

 

Α, αλήθεια; Καλή η θήκη;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...SOS...

εκανα ενα hard reset (μη ρωτατε το γιατι) και τωρα δε μου συγχρονιζει με τιποτα τις επαφες του hotmail μου...πρακτικα ολα τα τηλεφωνα μου δηλαδη..

οταν πηγαινω στις ρυθμισεις των επαφων μου βγαζει μονο επιλογη για mail στο hotmail και οχι για επαφες (οπως πχ κανει στο gmail)

 

"περιεχομενο για συγχρονισμο"

και απο κατω εχω επιλογη μονο για email!!!!

οχι επαφες

 

τι διαολο φταιει τωρα ;;;;

 

update : εκανα προσθηκη παλι τον ιδιο λογαριασμο (την ιδια ακριβως διευθυση του hotmail) και την πηρε κανονικα...

αυτη τη φορα μου βγαζει επιλογη για συγχρονισμο επαφων,ημερολογιου,εργασιων κτλ αλλα το μονο που μου περναει στο κιν ειναι 5-6 επαφες....παιζει να εχει κανενα προβλημα ο server της microsoft ενω εγω κρατιεμαι με το ζορι να μην πεταξω το κινητο στον τοιχο;;;

 

 

update 2 : εκανα επαναφορα ρυθμισεων 3-4 φορες...επαναφορα απο προηγουμενο back-up....τιποτα απολυτως...ειναι αδυνατο να μου βρει τις επαφες του hotmail ( οι οποιες ειναι εκει στη θεση τους οταν μπω στο hotmail.com...)

 

update 3 : screenshot...επιλογη για συγχρονισμο μονο με τα mails...!!!

 

http://i406.photobucket.com/albums/pp143/Panasol/wp_ss_20130329_0002_zps920a4fe3.jpg

 

thanks

Edited by Chameleon

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...