Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω θελει ειδικη sim για 4G...

Εγω αφησα το δικο μου χτες στη Νοκια για την επισκευη των επαφων της sim.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομιζω θελει ειδικη sim για 4G...

Εγω αφησα το δικο μου χτες στη Νοκια για την επισκευη των επαφων της sim.

 

Δεν χρειάζεται, τουλάχιστον σε Cosmote, το μόνο που θέλει να ενεργοποιηθεί το 4G στο πακέτο δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω θελει ειδικη sim για 4G...

Εγω αφησα το δικο μου χτες στη Νοκια για την επισκευη των επαφων της sim.

 

Αρα παμε αυριο πρωι σε κανα καταστημα cosmote να παραλαβουμε.

Σου ειπαν ποσες ημερες παιρνει η διαδικασια για την επισκευη?

Φανταζομαι προσκομισες την αποδειξη και δεν ειχες κανενα θεμα ετσι?

 

Edit: Το κακο ειναι οτι δεν εχει αναβαθμισμενη τη γερμανικη rom με το Portico και αυτο δεν μου αρεσε ιδιαιτερα.

Κατεβαζω την ισπανικη rom μπας και εχει και 4g,διοτι Portico εχει κανονικα.

Για να δουμε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 καταστηματα Vodafone που ρωτησα κανενας δεν εχει ιδεα για το ποτε θα ερθει Ελλαδα (η απαντηση βασικα που πηρα και απο τους 2 ηταν "το ποιο???" )...παντως απ'ολα αυτα που εχω διαβασει απο τους κατοχους δεν υπαρχει κατι που να μου αλλαξει τη γνωμη ως προς την αποκτηση του ή ως προς το να παρω κατι αλλο επειδη καθυστερει.....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Αρα παμε αυριο πρωι σε κανα καταστημα cosmote να παραλαβουμε.

Σου ειπαν ποσες ημερες παιρνει η διαδικασια για την επισκευη?

Φανταζομαι προσκομισες την αποδειξη και δεν ειχες κανενα θεμα ετσι?

 

Edit: Το κακο ειναι οτι δεν εχει αναβαθμισμενη τη γερμανικη rom με το Portico και αυτο δεν μου αρεσε ιδιαιτερα.

Κατεβαζω την ισπανικη rom μπας και εχει και 4g,διοτι Portico εχει κανονικα.

Για να δουμε.

 

Δε χρειαστηκε να παω αποδειξη. Δεν εχουν περασει τα 2 χρονια και μπορουν να δουν απο το firmware οτι ειναι αγγλικη συσκευη οποτε ισχυει και η εγγυηση, αλλα επειδη ειναι δικο μου το λαθος, μαλλον θα το πληρωσω.....

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 καταστηματα Vodafone που ρωτησα κανενας δεν εχει ιδεα για το ποτε θα ερθει Ελλαδα (η απαντηση βασικα που πηρα και απο τους 2 ηταν "το ποιο???" )...παντως απ'ολα αυτα που εχω διαβασει απο τους κατοχους δεν υπαρχει κατι που να μου αλλαξει τη γνωμη ως προς την αποκτηση του ή ως προς το να παρω κατι αλλο επειδη καθυστερει.....

 

Παντως για vodafone ειχα ακουσει μεσα στον Γεναρη μεσα του μηνος περιπου,αλλα παιζει και τελη επισης.

Λογικα αν ειναι να το παραλαβουν το επομενο διαστημα,θα το εχουν περασμενο στο συστημα τους απο το οποιο κανεις αναβαθμιση συμβολαιου η' κανεις νεα συνδεση.

Ρωτα και σε κανα Πλαισιο επισης που μπορεις να κανεις χρηση της επιδοτησης σου.

 

@megatrOn:Οκ.... να το εχουμε υποψη μας σε περιπτωση στραβης για το οτιδηποτε χρειαστει.

 

Edit: Τελικα περασα την ισπανικη rom για unbranded συσκευες και ειμαστε κομπλε.

Και Portico και 4G support.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως για vodafone ειχα ακουσει μεσα στον Γεναρη μεσα του μηνος περιπου,αλλα παιζει και τελη επισης.

Λογικα αν ειναι να το παραλαβουν το επομενο διαστημα,θα το εχουν περασμενο στο συστημα τους απο το οποιο κανεις αναβαθμιση συμβολαιου η' κανεις νεα συνδεση.

Ρωτα και σε κανα Πλαισιο επισης που μπορεις να κανεις χρηση της επιδοτησης σου.

 

@megatrOn:Οκ.... να το εχουμε υποψη μας σε περιπτωση στραβης για το οτιδηποτε χρειαστει.

 

Edit: Τελικα περασα την ισπανικη rom για unbranded συσκευες και ειμαστε κομπλε.

Και Portico και 4G support.

 

Alex πες μου ποια έκδοση είναι για να την βάλω!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ Portico!! Εκτός απο το WiFi έχει και κάποιες μικροαλλαγές στην ευαισθησία οθόνης κλπ..

 

Ποια έκδοση έβαλες φίλε?

 

Έχεις και επιλογή για 4g?

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να βαλουμε την Portico ή να περιμένουμε την επίσημη για το κινητό μας????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιά έκδοση. Είναι αγγλικό άρα έχει διάφορα της ΕΕ μέσα. Ναι στο επιλογή ταχύτητας δικτύου ενώ πριν είχε να επιλέξεις 2G και 3G τώρα έχει 3G και 4G. Το κακό για μένα είναι ότι δε μπορώ να επιλέξω 2G πια, το 3G με τόσα WiFi σπάνια το χρησιμοποιώ και λόγω μπαταρίας κλπ..

 

Εγώ θα περίμενα μάλλον. Το πήγα σε Nokia care επειδή είχε φάει κόλλημα και δεν άνοιγε κι εχθές που το πήρα πίσω πρόσεξα ότι έβαλαν portico. Άσχετο: πραγματικά εξυπηρετικός και ευγενικός ο τύπος! Σε αλλο κατάστημα που πήρα τηλ μου είπαν δεν έχει έρθει Ελλάδα και δεν ξέρουμε και α και ου, αυτος ευγενέστατος και σε 5 ώρες το είχε έτοιμο γι'αυτο πήγα εκεί..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Alex πες μου ποια έκδοση είναι για να την βάλω!!

Εχεις pm.

Δεν ξέρω ποιά έκδοση. Είναι αγγλικό άρα έχει διάφορα της ΕΕ μέσα. Ναι στο επιλογή ταχύτητας δικτύου ενώ πριν είχε να επιλέξεις 2G και 3G τώρα έχει 3G και 4G. Το κακό για μένα είναι ότι δε μπορώ να επιλέξω 2G πια, το 3G με τόσα WiFi σπάνια το χρησιμοποιώ και λόγω μπαταρίας κλπ..

 

Εγώ θα περίμενα μάλλον. Το πήγα σε Nokia care επειδή είχε φάει κόλλημα και δεν άνοιγε κι εχθές που το πήρα πίσω πρόσεξα ότι έβαλαν portico. Άσχετο: πραγματικά εξυπηρετικός και ευγενικός ο τύπος! Σε αλλο κατάστημα που πήρα τηλ μου είπαν δεν έχει έρθει Ελλάδα και δεν ξέρουμε και α και ου, αυτος ευγενέστατος και σε 5 ώρες το είχε έτοιμο γι'αυτο πήγα εκεί..

 

Δηλαδη αν καταλαβα καλα σου περασαν την αγγλικη rom του παροχου ΕΕ που ειναι το μοναδικο δικτυο στην Αγγλια με 4G υποστηριξη και σου παιζει κανονικα η ελληνικη sim που εχεις!!!....!?:blink:

Διοτι αλλα παιδια στο εξωτερικο με unbranded συσκευες την περασαν και τους κλειδωσε τη συσκευη τους,να λειτουργει δηλαδη μονο με sim card της EE.

Παντως στο δικο μου εχει επιλογη και 2G και 3G και 4G.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον.. Γιατι ως αρχικη ο IE εχει σελιδα της ΕΕ και στο 'σχετικα' που εχει τηλ υποστηριξης εχει το τηλ της ΕΕ και url της κλπ..
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον.. Γιατι ως αρχικη ο IE εχει σελιδα της ΕΕ και στο 'σχετικα' που εχει τηλ υποστηριξης εχει το τηλ της ΕΕ και url της κλπ..

 

Μια χαρα τοτε να το εχουμε υποψη οτι υποστηριζει κανονικα ελληνικες sim:)

Εγω θα διατηρησω την ισπανικη εκδοση,διοτι μου εχει και 2G επιλογη,να το βαζω οταν πεφτω για υπνο το βραδυ.:p

Λογικα θα δεις βελτιωσεις σε αρκετα σημεια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Α οχι μην το εχετε υποψη μη λεω βλακειες και σας παρω στο λαιμο μου!!! :blink:

Ναι το οτι εχει μονιμως τη συνδεση wifi αρχικα ειναι πολυ ευχαριστο..

Θελω κι εγω 2g ρε ********! :mad:

 

Εσυ ειδες βελτιωση στη μπαταρια;

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Α οχι μην το εχετε υποψη μη λεω βλακειες και σας παρω στο λαιμο μου!!! :blink:

Ναι το οτι εχει μονιμως τη συνδεση wifi αρχικα ειναι πολυ ευχαριστο..

Θελω κι εγω 2g ρε γμτ! :mad:

 

Εσυ ειδες βελτιωση στη μπαταρια;

 

Ναι ειδα μια βελτιωση στη μπαταρια με χρηση του bt handsfree της Sony και στο 3g ειδα μια μικρη βελτιωση,αλλα πιστευω θελει επιπλεον βελτιωση,διοτι δεν το ζοριζω πολυ το κινητο μιας και το Nokia Drive τρωει αρκετη μπαταρια και δεν το χρησιμοποιω καθολου ουτε και πολλα live titles εχω ενεργα,παιζει μεσα στον Φλεβαρη να βγει επιπλεον update.

Για το παιδι πιο πανω δεν γνωριζω αν και σε ποιο καταστημα υπαρχει live το κινητο.

Παντως παιζει Συνταγμα η' Mall που ειναι τα κεντρικοτερα/εμπορικοτερα μαγαζια στην Αθηνα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιος πως αλλάζουμε τον ήχο μηνύματος με κάποιον δικο μας?

 

Κάποια λύση εδώ????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση εδώ????

 

Πηγαινε settings-ringtone+sounds και πατα get more συνεδεμενος στο ιντερνετ και διαβασε τις οδηγιες.

Edit:Παιζει να γινεται μονο για τον ηχο κλησης και οχι sms/email.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1983729

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τα mms μαλλον λογω portico της ΕΕ.. Ξερει μηπως καποιος τις ρυθμισεις για να περασω νεο apn χειροκινητα?

Ουπς! Το ιδιο και στο internet χωρις wifi! :mad:

Εχει προπερασμενες τις ρυθμισεις για το δικτυο της ΕΕ προφανως!

 

[edit] Ακυρο, το'σαξα.. :D

Edited by yianniCrete
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε settings-ringtone+sounds και πατα get more συνεδεμενος στο ιντερνετ και διαβασε τις οδηγιες.

Edit:Παιζει να γινεται μονο για τον ηχο κλησης και οχι sms/email.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1983729

 

Είναι μόνο για τις κλήσεις......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

2η φορά που η μπαταρία του κινητού αδειάζει χωρίς λόγο μέσα σε λίγες ώρες...

Η πρώτη ήταν πριν από 10 ημέρες...πήγε από το 100% στο 19% μέσα σε 6 ώρες και πρακτικά χωρίς χρήση εκείνο το διάστημα(το πολύ 2 κλήσεις των 2 λεπτών η καθεμιά)

Σήμερα ξυπνησα και βρήκα το κινητό κλειστό...όταν το άνοιξα η μπαταρία ήταν στο 10%...το είχα φορτίσει εχτες το απόγευμα και σίγουρα έπεσα για ύπνο με πάνω από 50%...

Δε μου αρέσουν αυτααααααα....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

2η φορά που η μπαταρία του κινητού αδειάζει χωρίς λόγο μέσα σε λίγες ώρες...

Η πρώτη ήταν πριν από 10 ημέρες...πήγε από το 100% στο 19% μέσα σε 6 ώρες και πρακτικά χωρίς χρήση εκείνο το διάστημα(το πολύ 2 κλήσεις των 2 λεπτών η καθεμιά)

Σήμερα ξυπνησα και βρήκα το κινητό κλειστό...όταν το άνοιξα η μπαταρία ήταν στο 10%...το είχα φορτίσει εχτες το απόγευμα και σίγουρα έπεσα για ύπνο με πάνω από 50%...

Δε μου αρέσουν αυτααααααα....

Καλημέρααα,

 

Κάτι έχεις εγκαταστήσει και το απασχολεί, λογικά θα ήταν και ζεστό το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Κάποια εφαρμογή τρέχει. Η μπαταρία μετά απο κάποιες φορτίσεις δουλευει ρολοι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

2η φορά που η μπαταρία του κινητού αδειάζει χωρίς λόγο μέσα σε λίγες ώρες...

Η πρώτη ήταν πριν από 10 ημέρες...πήγε από το 100% στο 19% μέσα σε 6 ώρες και πρακτικά χωρίς χρήση εκείνο το διάστημα(το πολύ 2 κλήσεις των 2 λεπτών η καθεμιά)

Σήμερα ξυπνησα και βρήκα το κινητό κλειστό...όταν το άνοιξα η μπαταρία ήταν στο 10%...το είχα φορτίσει εχτες το απόγευμα και σίγουρα έπεσα για ύπνο με πάνω από 50%...

Δε μου αρέσουν αυτααααααα....

 

Εχεις gmail account; Καθε πότε το εχεις βαλει να συγχρονιζει; Καθε 15 λεπτα;

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

2η φορά που η μπαταρία του κινητού αδειάζει χωρίς λόγο μέσα σε λίγες ώρες...

Η πρώτη ήταν πριν από 10 ημέρες...πήγε από το 100% στο 19% μέσα σε 6 ώρες και πρακτικά χωρίς χρήση εκείνο το διάστημα(το πολύ 2 κλήσεις των 2 λεπτών η καθεμιά)

Σήμερα ξυπνησα και βρήκα το κινητό κλειστό...όταν το άνοιξα η μπαταρία ήταν στο 10%...το είχα φορτίσει εχτες το απόγευμα και σίγουρα έπεσα για ύπνο με πάνω από 50%...

Δε μου αρέσουν αυτααααααα....

 

Μετα το update που εκανα αυτα εφυγαν εντελως στο μουσειο φυσικης ιστοριας.

Τα ειχα τις πρωτες 2-3 εβδομαδες

Εχω δει βελτιωση συνολικα στην αυτονομια της μπαταριας αδειαζει με μικροτερο ρυθμο.

Δες στα application στα background στα settings τι εχεις μονιμα ανοιχτα.

Ειδικα ενημερωτικα application δεν λεει να τα εχεις ανοιχτα πχ insomnia,engadget,tunein radio,imdb κλπ

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...