Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι στο σπίτι μου αραχτός και συμβαίνει κατι από τα εξής:

1) Εχω φάει όλο το free ιντερνετ από το data plan

2) Έχω βάλει το κινητό σε λειτουργία αεροπλάνου γιατί δε θέλω να με παίρνουν τηλέφωνο

3) Στο σπίτι μου έχω χάλια σήμα.

Και θέλω να έχω push email, facebook,viber κτλ.

Αν κλειδώσει η οθόνη και κλείσει το wifi χάνω επαφή.

 

παρε μεγαλυτερο ντατα πλαν τοτε :p

βαλτο στον φορτιστη και δεν κλεινει το γουιφι

και δεν χρειαζεσαι 3g για μαιλ και μυνηματα με βαιμπερ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πηρες 700ευρω κινητο και δεν εχεις ενα απλο ντατα πλαν για τετοια πραγματα? :wacko:

 

Αυτου του ειδους οι λυσεις μου θυμιζουν Apple. :lol:

Και βεβαια εχω data plan 750mb/μηνα. Αυτο τι σημαινει; Οτι πρεπει να μου τα τρωει το Lumia με χαζο τροπο επειδη δεν μπορει να κρατησει ανοιχτο το wifi;;;; :rolleyes::rolleyes:

Ας σοβαρευτουμε παιδες.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ηδη λυση για το wifi με το whatsapp. ανοιξτε το μια φορα, αφηστε το στις ανοικτες εφαρμογες και θα κρατησει το wifi ανοικτο. δοκιμασμενο εδω και 10 μερες
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε πως κανουμε restore μια εφαρμογη που εχουμε πληρωσει;;;

δηλαδη την εγκατεστησα , την πληρωσα , την απεγκατεστησα και τωρα θελω να την ξαναβαλω..

τη βρισκω στο store αλλα θελει παλι να πληρωσω.....!!!

 

Νομίζω ότι όταν πατήσεις αγορά, απλά στην εγκαθιστά, δεν σε βάζει να την πληρώσεις πάλι. Πάντως καλά θα ήταν στο store να σου έχει λίστα με όσες εφαρμογές έχεις κατεβάσει.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος όταν στέλνω φωτογραφία μέσω email, να μην την συμπιέζει και να την στέλνει ολόκληρη;

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ναι. Εκτος αμα βγαλει 4G και αλλος πάροχος στην Αγγλία. Παντως ούτε στο portico το ενεργοποιησαν στην Αγγλικη rom απ οτι εγραψαν στο WPCENTRAL. Και το κουτακι λέει 4G ready. Το θέμα είναι πως θα μάθουμε αν ακυρώνετε η εγγύηση αμα περάσουμε άλλη rom. Φοβαμαι μην το κρατάει οταν κανει το activate. Σκεφτομαι να παω σε ενα nokia store και να τους πω να μου την περασουν αυτοί.

Λες δηλαδή ότι θα δεχτούν να σου περάσουν αλλη rom πέρα απο την μαμά που έχεις εξαρχής εγκατεστημένη στο κινητό σου?

Έχω τις αμφιβολίες μού για αυτό.

Εγώ πάντως θα περάσω τη γερμανική για να τσεκάρω και το 4g στην πράξη,έτσι κι αλλιώς στο σπίτι μου έχω καμπάνα σήμα 3g,άρα παίζει να έχω και 4g.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε πως κανουμε restore μια εφαρμογη που εχουμε πληρωσει;;;

δηλαδη την εγκατεστησα , την πληρωσα , την απεγκατεστησα και τωρα θελω να την ξαναβαλω..

τη βρισκω στο store αλλα θελει παλι να πληρωσω.....!!!

 

Δεν την ξαναπληρώνεις ,μόλις πατήσεις αγορά σου λεει ότι την έχεις ξαναγοράσει και αν θέλεις να την εγκαταστήεις ξανά,...To wifi με την αναβάθμιση λειτουργεί άψογα,πας στις ρυθμίσεις κα έχει επιλογή να λειτουργεί με κλειστή οθόνη.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όταν πατήσεις αγορά, απλά στην εγκαθιστά, δεν σε βάζει να την πληρώσεις πάλι. Πάντως καλά θα ήταν στο store να σου έχει λίστα με όσες εφαρμογές έχεις κατεβάσει.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος όταν στέλνω φωτογραφία μέσω email, να μην την συμπιέζει και να την στέλνει ολόκληρη;

 

Νομιζω δεν γινεται. Την ανεβαζεις skydrive και δινεις το link

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ηδη λυση για το wifi με το whatsapp. ανοιξτε το μια φορα, αφηστε το στις ανοικτες εφαρμογες και θα κρατησει το wifi ανοικτο. δοκιμασμενο εδω και 10 μερες

 

Και με το Viber γίνεται. Μένει να δούμε πιο απο τα δύο καταναλώνει περισσότερη μπαταρία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παντως ειμαι περιεργος για το τι θα γινοταν αμα αντικαθιστουσαμε το simlock αρχειο της αγγλικης με αυτο της γερμανικης. Λογικα εκει θα ειναι το 4g
Link to comment
Share on other sites

Και με το Viber γίνεται. Μένει να δούμε πιο απο τα δύο καταναλώνει περισσότερη μπαταρία.

 

Επειδή τα χρησιμοποιώ και τα δύο ίσως πιο πολύ το viber σου λέω ότι κανένα από Τα δύο δεν έχει μεγάλη κατανάλωση...

Είναι σε νορμάλ επίπεδα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα χρησιμοποιώ και τα δύο ίσως πιο πολύ το viber σου λέω ότι κανένα από Τα δύο δεν έχει μεγάλη κατανάλωση...

Είναι σε νορμάλ επίπεδα...

 

Το επιβεβαιωνω...

Απλα το viber ακομα δεν υποστηριζει κλησεις, παρα μονο μηνυματα! :ninja:

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάτε απο μπαταρία? Με κλειστό το nfc βγάζω ανετα μερα. Με ανοιχτο δεν..... Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη gps.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια.

Καθε φορα που δεχομαι sms μου εμφανιζει τις πρωτες λεξεις στην πανω-πανω σειρα της οθονης.

Υπαρχει δυνατοτητα να μην το εμφανιζει καθολου;

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Στις 15/1 τελειώνει το συμβόλαιο με την cosmote.

Υπάρχει περίπτωση μέχρι τότε ή πάνω κάτω τότε να έρθει και επίσημα στην Ελλάδα;

Ευχαριστώ

 

 

Το site της microsoft το δινει διαθεσιμο απο Vodafone....για ημερομηνια λενε το 1ο 15μερο αλλα ακομα τιποτα επισημο...

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Για σας και καλή χρονια να έχετε με υγεία έχει περάσει κανεις την αναβάθμιση να μου πει η κάμερα διορθώνεται η υπάρχει ακόμα η θολούρα??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Για σας και καλή χρονια να έχετε με υγεία έχει περάσει κανεις την αναβάθμιση να μου πει η κάμερα διορθώνεται η υπάρχει ακόμα η θολούρα??

 

Kαλη χρονια φιλε.

Εμενα δε μου μπηκε καλα το 2013...

Εκανα ανεπισημη αναβαθμιση σε portico και μαλλον πρεπει να το κλειδωσα γιατι μου λεει invalid sim.

Το περιεργο ειναι οτι ειναι αγγλικο το δικο μου 920 και διαλεξα την αναβαθμιση της αγγλικης... :shifty:

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά και καλή χρονιά.

Τα sms είναι μέχρι 70 χαρακτήρες. Πως αλλαζει αυτό?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά και καλή χρονιά.

Τα sms είναι μέχρι 70 χαρακτήρες. Πως αλλαζει αυτό?

 

setitings call + sms η network+ και βαζεις reduced.

 

καλη χρονια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Kαλη χρονια φιλε.

Εμενα δε μου μπηκε καλα το 2013...

Εκανα ανεπισημη αναβαθμιση σε portico και μαλλον πρεπει να το κλειδωσα γιατι μου λεει invalid sim.

Το περιεργο ειναι οτι ειναι αγγλικο το δικο μου 920 και διαλεξα την αναβαθμιση της αγγλικης... :shifty:

 

Καλημέρα Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους.

Εμένα μπήκε με το δεξί η χρονιά με το 920 διότι και εγώ το αναβάθμισα με την επίσημο αγγλικό Portico firmware απο το Nokia Care,τον ίδιο κωδικό και στο λευκό χρωμα απο τη μαμά εκδοχή χθες το απόγευμα και οι σύντομες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές.

1.Το WiFi διατηρείται πλέον μέσα απο τις ρυθμίσεις του όταν το κλικαρεις συνέχεια On ανεξάρτητα αν σβήσει η οθόνη.

2.Βελτιώθηκε η αυτονομία της συσκευής με το Bt συνέχεια ενεργοποιημένο με το hands free μου-ενώ πριν την αναβάθμιση σε ένα 12ωρο μου έτρωγε κανα 20-23% ενώ τώρα μου τρωει στο 11% όπως το είδα μόλις πριν λίγο πάλι στο ίδιο διάστημα περίπου.:)

3.Το WiFi έγινε ακόμα πιο γρήγορο όταν κλειδώνει με το router.

4.Κανένα απόλυτος θέμα με την φωτεινότητα όταν είναι στο αυτόματο όπως συνεβει σε αρκετούς χρηστές στην Αμερική.

Γενικά δηλαδή το συγκεκριμένο update έφερε σημαντικές βελτιώσεις σχεδόν στα πάντα.

Φτου να μην το ματιάσουμε.

 

@megatrOn:Μήπως έκανες κάποιο λάθος με την αναβάθμιση,άλλο κωδικό ή χρωμα έβαλες δεν εξηγείται διαφορετικά.

Να φλασαρεις απο την αρχη το σωστό firmware λογικά θα κυλήσουν ομαλά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους.

Εμένα μπήκε με το δεξί η χρονιά με το 920 διότι και εγώ το αναβάθμισα με την επίσημο αγγλικό Portico firmware απο το Nokia Care,τον ίδιο κωδικό και στο λευκό χρωμα απο τη μαμά εκδοχή χθες το απόγευμα και οι σύντομες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές.

1.Το WiFi διατηρείται πλέον μέσα απο τις ρυθμίσεις του όταν το κλικαρεις συνέχεια On ανεξάρτητα αν σβήσει η οθόνη.

2.Βελτιώθηκε η αυτονομία της συσκευής με το Bt συνέχεια ενεργοποιημένο με το hands free μου-ενώ πριν την αναβάθμιση σε ένα 12ωρο μου έτρωγε κανα 20-23% ενώ τώρα μου τρωει στο 11% όπως το είδα μόλις πριν λίγο πάλι στο ίδιο διάστημα περίπου.:)

3.Το WiFi έγινε ακόμα πιο γρήγορο όταν κλειδώνει με το router.

4.Κανένα απόλυτος θέμα με την φωτεινότητα όταν είναι στο αυτόματο όπως συνεβει σε αρκετούς χρηστές στην Αμερική.

Γενικά δηλαδή το συγκεκριμένο update έφερε σημαντικές βελτιώσεις σχεδόν στα πάντα.

Φτου να μην το ματιάσουμε.

 

@megatrOn:Μήπως έκανες κάποιο λάθος με την αναβάθμιση,άλλο κωδικό ή χρωμα έβαλες δεν εξηγείται διαφορετικά.

Να φλασαρεις απο την αρχη το σωστό firmware λογικά θα κυλήσουν ομαλά.

 

Alex στειλε μου σε pm την ακριβη εκδοση του firmware που περασες (αγγλικο, λευκο).

Τελικα το προβλημα μου πρεπει να ειναι στις επαφες της sim μεσα στο tray.

Επειδη εχω nano sim λογω i5, εχω βαλει ανταπτορα στον οποιο μπαινει μεσα η nano sim και γινεται micro.

Bγαζοντας προχτες 2-3 τη sim, εμεινε μεσα ο ανταπτορας και καθως προσπαθουσα να τον βγαλω, πρεπει να στραβωσαν οι επιχρυσες επαφες του tray. Μπορεις να βγαλεις τη sim σου και να μου πεις αν βλεπεις (με φακο) να προεξεχουν 3 λαμακια χρυσα μεσα στο tray; :shifty:

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Alex στειλε μου σε pm την ακριβη εκδοση του firmware που περασες (αγγλικο, λευκο).

Τελικα το προβλημα μου πρεπει να ειναι στις επαφες της sim μεσα στο tray.

Επειδη εχω nano sim λογω i5, εχω βαλει ανταπτορα στον οποιο μπαινει μεσα η nano sim και γινεται micro.

Bγαζοντας προχτες 2-3 τη sim, εμεινε μεσα ο ανταπτορας και καθως προσπαθουσα να τον βγαλω, πρεπει να στραβωσαν οι επιχρυσες επαφες του tray. Μπορεις να βγαλεις τη sim σου και να μου πεις αν βλεπεις (με φακο) να προεξεχουν 3 λαμακια χρυσα μεσα στο tray; :shifty:

 

Αχ αυτή η apple με τις αλλαγές sim και τους αντάπτορες.

Σε 2 συσκευές, μού έχουν χαλάσει τον sim reader.

Αν έχει στραβώσει κάποια επαφή προσπάθησε με κάποιο εργαλείο να την φέρεις στα ισα της αλλα μην την σπάσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι τα ασχημα με τις unibody κατασκευες.

Αν εβγαινε το καπακι, τωρα θα το ειχα φτιαξει.

Μαλλον θα το παω στη Νοκια μεθαυριο να δουμε τι παιζει...

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

παντως ειμαι περιεργος για το τι θα γινοταν αμα αντικαθιστουσαμε το simlock αρχειο της αγγλικης με αυτο της γερμανικης. Λογικα εκει θα ειναι το 4g

 

αυτο ειναι κανενας προθυμος να το δοκιμασει? που να ειναι ηδη μετα απο φλασαρισμα για να μην χρειαζεται παλι στησιμο το κινητο..

 

@alextrela ακομα δεν εχει 4G η αγγλικη rom ε?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει επιλογή 4g δυστυχώς,αναγκάστηκα θα φλασαρουμε τη γερμανική rom όταν βεβαιωθούμε ότι δεν θα έχουμε θέμα με την εγγυηση.

Σε όλα τα άλλα πολύ καλή για πρωτοχρονιάτικο δώρο το Portico update.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους.

Εμένα μπήκε με το δεξί η χρονιά με το 920 διότι και εγώ το αναβάθμισα με την επίσημο αγγλικό Portico firmware απο το Nokia Care,τον ίδιο κωδικό και στο λευκό χρωμα απο τη μαμά εκδοχή χθες το απόγευμα και οι σύντομες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές.

1.Το WiFi διατηρείται πλέον μέσα απο τις ρυθμίσεις του όταν το κλικαρεις συνέχεια On ανεξάρτητα αν σβήσει η οθόνη.

2.Βελτιώθηκε η αυτονομία της συσκευής με το Bt συνέχεια ενεργοποιημένο με το hands free μου-ενώ πριν την αναβάθμιση σε ένα 12ωρο μου έτρωγε κανα 20-23% ενώ τώρα μου τρωει στο 11% όπως το είδα μόλις πριν λίγο πάλι στο ίδιο διάστημα περίπου.:)

3.Το WiFi έγινε ακόμα πιο γρήγορο όταν κλειδώνει με το router.

4.Κανένα απόλυτος θέμα με την φωτεινότητα όταν είναι στο αυτόματο όπως συνεβει σε αρκετούς χρηστές στην Αμερική.

Γενικά δηλαδή το συγκεκριμένο update έφερε σημαντικές βελτιώσεις σχεδόν στα πάντα.

Φτου να μην το ματιάσουμε..

 

Πολύ ευχάριστο αυτό. Για την κάμερα τι έχεις να πεις, είδες βελτίωση;

 

Καλή χρονιά σε όλους!!

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...